Keresés

Részletes keresés

Gcross71 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 3130
A rendszerem most áll össze majd egyenlőre tervezés alatt van.
Szerintetek a gázkazánt is érdemes rákötni a pufferkörre?
Úgy értem, én pl. sokszor vagyok távol mondjuk egy hétig is és asszonypajtás nem áll a helyzet magaslatán vegyes tüzelésileg. Ekkor a puffert csak hétvégén tudnám a vegyesről fűteni, hétköznapokon csak a gázkazán alternatíva jelenleg. Mi a jobb, fűtsem az 1500-2000 l vizet azzal is, vagy az inkább legyen lehatárolva a pufferről?
t.zsolti Creative Commons License 2010.11.03 0 0 3129
húúú de durva!!!!
felolvastam a NEJEMNEK jót mosolygott a 19-fokos szobánkban,ma a nap sütött jóó idő van. és nem vagyunk eszkimók
ezt megmutathatod az asszonytársnak
Előzmény: mediterro (3128)
mediterro Creative Commons License 2010.11.03 0 0 3128
majd rá is lesz szokatva a mama, de csak stikába, szépen lassan, fél fokokkal mindig lejebb engedem a házba a hőmit, és leáramtalanítok mindent, csak a vegyesnek a kerregője megy, a ház fele meg nuku
én már 21-be gatyába mászkálok, de a mamának (aliasz nejem) még ez is kevés:
tüntetőleg magán haggya a mellínyit (amibe kint is mászkál), és úgy csattog a foga mint valami spanyol marokerősítő kasztanyetta
ide is már csak lopva írok, már ugrókódos a jelszavam, hogy ne bírjon beleolvasgatni hogy mit írok
cserébe ha így folytatja, majd bekerül szépen a "feleségfotók" rovatba, akkor majd engedékenyebb lesz...
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3127

Régen mi is így kezdtük. 24-25 fok szenes kazánnal gravitációban "szabályozás nélkül".

Mutasd meg a nejednek a gázszámlát. :-)

 

Az enyém (nejem) már tudja, hogy a 20 fok is meleg, csak meg kell szokni.

Előzmény: mediterro (3124)
t.zsolti Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3126
nejednek ajánlom a pulóver viselését,nálam ez bevált ,
meg persze az is hogy a téli tüzellő aprításánál munkára lett fogva így jobban tudja értékelni a 20 fokot is
nyugodtan mond neki 100 éve még kihúzták a tüzet a kályhából este ,és a dunna alá bújtak ,reggelre deres volt a bajúsz (már akinek volt )
Előzmény: mediterro (3124)
Himző Creative Commons License 2010.11.01 0 0 3125
Sziasztok!
A fűtés az külön körön van, mert a gáz is inditható.
Nekem a csövezés úgy van egcsinálva , ha a tartály lehül 50° fok alá , akkor a
tartályból rásegitek a gázfűtés visszatérőjére.
Fél-fél napot méricskéltem, igy rásegitéssel kb 35 L gáz fogy 1 perc alatt el ,anélkül pedig 43 L .Igy fél nap alatt kb 6-8 C°-kal hült a tartály.

További jó agyalást mindenkinek ,üdv :Himző
Előzmény: bollazoli (3120)
mediterro Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3124
ma kisérleteztem
nem engedem le a hőmit csak 40-45 fokra
felül 85 alul 75 nyomom fel
23fok van mindenhol
így elég este reggel érezhető szoláris nyereség volt
másfél fokot melegített a nap a nappali toló bukó ajtóján keresztül, és így majdnem be se kéne gyújtani, azaz maradna a 2nap gyújtás nélkül, ha a nejem nem lenne fagyosszent
a kondenzációsnak a tápját továbbra is kihúzva tartom, hogy még véletlenül se csipegessen
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3123

41 Celsius helyett 36-ig engedtem le. Még érezhetően meleg volt a radiátor, amikor átkapcsolt gázra.

Valszeg itt marad, ennél lejjebb nem érdemes szerintem sem engedni.

Előzmény: Blue_Sky_007 (3122)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3122
Ma lejebb vettem a puffer átkapcsoló csötermosztátot. Vagyis kicsit többet vegyen ki a pufiból. Most tesztelem.
Előzmény: joevagyok68 (3103)
Zs:) Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3121

szerintem rétegződés szempontjából nem a legszerencsésebb

Előzmény: Vezo228 (3118)
bollazoli Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3120
miert kellett egyeltalan csoveket tenni bele a futes kivetelehez?
Előzmény: Himző (3119)
Himző Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3119
T iszteletem a Csapatnak !!!!

Nyár végére csináltam egy 2000 L-es tartályt.
Mindenki okulására leirom mit csesztem el.
A fűtés kivételre betekertem 22 m 3/4-es csövet.Öt sorban a 2x1 m-es tartályba.
Ez kissé kevés.A gyári tartályba kb 30 m 1"cső van.
Nekem lassan meleszik fel a kijövő viz , az elején kb 10-13°-kal kevesebb mint a tartályban,és kell kb 10-15 perc hogy majdnem a tartály hőfoka legyen.
Ezután kifűti a kb 120m2-ert.
Ja, meg elcsesztem a fűtési csonkokat ,az is 3/4-es.Tavasszal lessz egy kis melóm
a kazán és a tartály között kicserélni 1"-ra.Lassan tudom felfűteni.Ráadásul még ESBE is van benne.

Mindenkinek jó agyalást ! Üdv : Himző
Előzmény: Vezo228 (3110)
Vezo228 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3118

Hát, amit fater gondolt az nem ilyen, hanem mondjuk 1.8 magas csövek, a tartályba állítva és alul, felül összekötve patentívvel, tehát a tartály szinte teljes magasságában lennének benne a csövek és azon keresztüll menne a meleg víz. Tehát olyan csőkígyó ez, ami hosszú egyenes szakszokkal operál, és áll a tartályban.

 

 

Előzmény: Csaba110 (3112)
z-dem Creative Commons License 2010.10.31 0 1 3117
Szivattyúból mindenféleképpen kettő kell, egy a radiátor körbe és egy a puffer-kazán körbe, esetleg a kazánkörit meg lehet spórolni ha a puffert gravitációsan fűtöd, de ehhez mindenképp meg kell emelned a tartályt.
Ezer liter 85-90"-os víz ha 40"-ig hűtöd 6-12 óráig elég nálam, a mostani időben ha éjszakára lecsavarom a termosztátot 22"-ra akkor kb 10-11óra, 75m2 vastag vályog falak régi nyílászárók. A puffert kb 5-6 óra alatt fűtöm fel úgy, hogy közben a házat is fűtöm 2-3 óra hosszat ehhez összesen 25-30kg akácot pakolok bele három részletben.
Előzmény: 323d (3115)
spucc Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3116

Elvben lehetnének "egy szintbe", a gyakorlatban mégsem, mert a szivattyúnak szüksége van minimális nyomásra a működéshez, különben kavitálni fog.
Ez a hozzáfolyási nyomás pl. 2,8 méter vízoszlop, ha a víz hőfoka 90 fok.

Lásd vegyes tüz 14006, 14014, 14130,14284.
Előzmény: 323d (3111)
323d Creative Commons License 2010.10.31 0 0 3115
Én viszont értek az elektronikához és sztem meg is tudom csinálni, csak időm nincs vele sokat agyalni. Megnéztem a korábbi hozzászólásaidat és megtaláltam benne, aki csinálja az elektronikát. A mazda hűtőt csak ötletnek írtam, van 2 radiátorom is belőle, azok is jók ilyen célra és akkor ki sem kell vágni. Nem tudom milyen a lemezes hőcserélő, de nem akarok olyat használni, hiszen akkor kell még egy szivattyú. Hogy ne folyjon vissza a víz a kazánba én inkább mágnesszelepet alkalmaznék, az ugyanis van egy a polcon. Mennyi ideig tudja még fűteni a házat a tárolt melegvíz?
Előzmény: z-dem (3113)
z-dem Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3114
Nekem is lenne kérdésem, mégpedig melyik fokozaton járassam a kazán-puffer köri szivattyút? Wilo Star-RS 25/2 , a puffer 40"-ig engedem hűlni tehát a kazánba visszatérő víz induláskor 40" esbe nincs, a szivattyú akkor indul amikor a kazánban kb 1-2"-al melegebb van mint a pufferban, ha első fokozatban járatom kb fél órán belül 80" a kazán előremenő ha második fokozatban akkor csak 70"-ig megy fel az első megrakástól. Szóval azt nem tudom, hogy mi a jobb sok 70"-os víz vagy kevesebb 80"-os persze lehet az lenne az igazi ha a hőmérséklet emelkedésével automatice emelkedne a szivattyú fordulata is.
Még azon agyalok, hogy érdemes lenne-e barkácsolnom a kazánon, egy kis szekunder levegő előmelegítésre gondolok, talán a jövő héten lesz egy kis időm körbe fényképezem a vasat és megmutatom, hogy mire gondoltam.
Legjobb lenne kicserélni de sajna az idén nem jött össze a rá való :( talán jövőre, vagy utána vagy az után.
z-dem Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3113
Nem sokat értek az elektronikához úgyhogy a vezérlést készen vettem, ha érdekel meg tudom adni a készítőjének az elérhetőségét, (bármilyen rendszerhez tud tervezni és készíteni vezérlést ). A mazda hűtőjét, hogyan gondoltad használni, belesüllyesztenéd a tartályba, szerintem nem fér bele ha csak ki nem vágod a tetejét?
Én lemezes hőcserélőket használok, a kazán és a puffer között egy osb-ből készült dobozban kőzetgyapotba csomagolva teszik a dolgukat (nekem nem jutott eszembe az autó hűtő :) ).
Jól láttad a tartály meg van emelve, és azt is jól látod, hogy a szivattyúval akkor is fel lehetne tölteni ha egy szinten lennének (akár alatta is lehetne) , csakhogy ha nincs valamivel magasabban a meleg képes és visszamegy a lehűlt kazánba.
Előzmény: 323d (3107)
Csaba110 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3112
Szia!

Jó lehet a csöves hőcserélő egyenes csövekkel én úgy csinálnám mint régen voltak a hmv tartályok a panelházakban . Hurok alakban voltak a csövek meg hajlítva és az alsó 1/3 részbe voltak beszerelve . Tehát úgy nézett ki a hőcserélő mint egy U betű de a tartályba vízszintesen volt beszerelve. Ha van faterodnak csőhajlítója akkor kis türelemmel meg lehet hajtani a spirálos hőcserélőt 3/4" csőből is.

Üdv:csaba
Előzmény: Vezo228 (3110)
323d Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3111
Igen már el is jegyeztük egymást)).
Azt szeretném megtudni, hogy a kolléga által belinkelt megoldásnál a puffer feljebb van mint a kazán. Ez mindenképpen így kell, hogy legyen?
Vagy szivattyúval úgyis átforog és akkor meg egyszintbe is lehetnek?
Előzmény: spucc (3109)
Vezo228 Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3110

Urak!

Felmerült egy kérdés, amiben szeretnék dönteni, de kétségeim vannak.

Szóval, hamarosan beszerzek egy pufinak való tartályt, amit fel kell szerelni hőcserélővel.

No, most találtam olyan fém csövet, amit lehet hajlítani (GEBO) és klasszikus, lassú emelkedésű spirált lehetne belőle formálni.

Ellenben faterom lakatos és nem is ügyetlen, meg van neki mindenféle maradék anyag, és azt mondja, hogy 3/4-es acél csövekből, a végénél patentívvel (45-os idom) simán lehetne hőcserélőt rakni a tartályba. Ezzel nyilván állítva lenne benne a cucc, hossz irányban. Remélem, érthető.

Szóval, mit javasoltok? Járható út az öregem taktikája, vagy nem szerencséss valami miatt?

Illetve a kérdés második felére majd biztosan találok választ a topikban ,de a hőcserélő méretezésére létezik valami ökölszabály (felület figyelemmel anyagra és puffertérfogatra)?

 

Köszi a segítséget.

spucc Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3109


Bocs, most látom, hogy már egymásra találtatok.
Előzmény: 323d (3107)
spucc Creative Commons License 2010.10.30 0 0 3108

Ezen fórum 2634-3101 között vannak z-dem írásai, fotókkal is.
Most, hogy én is megnéztem, előző hsz-et helyesbítenem kell; még 0,2 bar nyomása sincs, hanem:

"Ha az ibc mellett döntenél: a nyomást tényleg nem bírja, ezért nálam nincs felette semmi az az ő maga a kiegyenlítő tartály is, a kupakjába bele szilóztam egy darab al-pex csövet az a túlfolyója, a meleget pedig külső hőcserélővel veszem ki belőle."
Előzmény: 323d (3082)
323d Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3107
Helló! Köszi a választ. Egyenlőre még nem tudom mi is lesz pontosan az anyaga. Földrajzi helyzetemből adódóan (7km-re van a BC RT) nekem nagyon könnyű intézni egy ilyen tartályt. Na nem ingyen, de sztem olyat amilyet akarok. A tágulást elkerülő lemez sem lehet akadály, olyan 2,5e ft-ért vettem 1-es horganyzott lemezt, abból 2 több mint elég lenne rá. Az én kazánom sem fűt még most vmi fényesen, amíg nincs nagyon hideg addig úgy gondoltam, hogy csak fával fűtök, az meg nagyon vizes. Viszont nemsokára hozok majd szenet, és azzal megküldöm egy kicsit. A vezérlő elektronika rajza érdekelne. Hőcserélőnek több megoldáson is törtem már a fejem, pl a bontott mazdámből a hűtő is elég nagy felületű és az nem kerül semmibe. Lehet kapni olajhűtőket is elég olcsón, csak sajnos az sztem alu és nem akarom összekeverni a rendszerben.
Előzmény: z-dem (3101)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3106
Megkaptam, köszi, majd kipihenve értelmezem, mielőtt hülyeségeket kezdek el írni megint. :-)
Előzmény: t.zsolti (3105)
t.zsolti Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3105
küldtem gmailról
Előzmény: Blue_Sky_007 (3102)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3104
Na. Akkó mán ezt is tudom. :-)
Előzmény: joevagyok68 (3103)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3103

Hát ma reggel sikerült kipróbálni ezt a 30 fokos előremenőt.

 

A szerda délutáni/esti begyúttás után (pufi 76/74/74 volt ),  reggel fél7 kor, mikor kikeltem az ágyból, megfogtam az előremenő csövet , és hát elég hűvösnek éreztem.

Gyorsan lementem pincébe , az előremenő 30 fokos volt, a pufi 30/28/28 volt.

 

Hozátenném, hogy a radiátorok eléggé "túl"méretezettek, a kondis kazán állandó 44 fokos előremenővel megy (legnagyobb hidegbe is elég volt) és a radiátorköri keverőszelep is 44 fokra van állítva egyébként , de ez a 30 fokos előremenő nagyon halovány volt, kár keringetni....

Előzmény: Blue_Sky_007 (3091)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3102

Mivel termoszelepesek, kinyitnak tökig, és hamar leszívják a pufit.

 

Küld amit akarsz, várom szeretettel. :-)

Előzmény: t.zsolti (3100)
z-dem Creative Commons License 2010.10.29 0 0 3101
Hali, én megcsináltam a puffert IBC-ből mielőtt olvastam volna ezt a topikot, ha előbb olvastam volna valószínűleg vas tartályom lenne. Én is azt mondom ha teheted inkább vasból legyen akár lehet szögletes is, csak azt merevíteni kell.
De nyilván nálad is lényeges szempont az ár és nagyon csábító a 10ezer forintos ibc a 100ezres vashoz képest. És egy ibc puffer is jobb mint a semmi!
Ha az ibc mellett döntenél: a nyomást tényleg nem bírja, ezért nálam nincs felette semmi az az ő maga a kiegyenlítő tartály is, a kupakjába bele szilóztam egy darab al-pex csövet az a túlfolyója, a meleget pedig külső hőcserélővel veszem ki belőle.
A műanyag csap ami szokott rajtuk lenni nem jó semmire, le vele és csavaros kupakot a helyére, vasból kell rá csonkokat csinálni.
Több fajta létezik. az a jó amelyiknek a ballonja illeszkedik a kerethez és minél sűrűbb a rács annál jobb, úgy tudom létezik olyan is aminél egy lemez van körbe a ballon és a keret között az lehet a tuti.
Azt még nem tudom megmondani, hogy vajon hány évet fog kibírni mert csak január óta működik (remélem jó sokat). Azt sem tudom, pontosan megmondani, hogy menyire hőálló de aki ajánlotta és már többet is beépített azt mondja 90" ig simán bírja, én 80-85"-ig szoktam felfűteni eddig ez sem volt egyszerű feladat a kis sz... (20kw) szenes kazánommal, de egy pár hete rájöttem, hogyan kell benne tüzelni azóta párszor előfordult, hogy nagy kuruttyolás fogadott a kazánházban a hőmérő a kazánon pedig ki van akadva. Na ilyen többet nem lesz ugyanis tegnap, ja tegnap előtt sikerült némi fúrás és hegesztés után rá applikálni egy Honeywell FR124-et.

Előzmény: 323d (3082)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!