Keresés

Részletes keresés

tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63700

Én? Én? Én nem, csak a zasszony :D ,,állacuzammen'' :D

Előzmény: halaloszto (63699)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63699

nem tudtam ezeket a reszleteket. meg en tgwh-rol hittem hogy festeni akar most hidegben.

Vajk

Előzmény: pajaci (63698)
pajaci Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63698

3x4-es konyháról van szó

Előzmény: pajaci (63697)
pajaci Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63697

van vagy 5kw-nyi hősugárzóm

Előzmény: halaloszto (63696)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63696

de akkor megfagy a festek, nem megszarad :-)

 

raadasul ilyen kodos 90% paratartalomban nem olyan hatekony a szelloztetes. segit, de nem az igazi. az aldis paratlanito napi 20 liter vizet szedett ki, azzal par nap alatt keszen lettek.


Vajk

Előzmény: pajaci (63694)
tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63695

Ja, én is ettől félek, de a zasszony költözni akar :D

Max jól befűtünk...

Előzmény: halaloszto (63693)
pajaci Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63694

Télen is lehet szellőztetni két napig, ha tűrhető az idő.

Előzmény: halaloszto (63691)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63693

pont ilyet lattam. szigeteles nelkuli haz, telen felujitas, festes. patakban folyt a falon a viz. egy paratlanito nagyon hasznos tud lenni.

 

Vajk

Előzmény: tgwh8 (63692)
tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63692

Az nem gond, már eleve van penész! :D

Majd ha minden jól alakul, akkor kerül a falakra szigetelés is, akkor talán javul a helyzet...

Előzmény: halaloszto (63691)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63691

nemazabaj, hanem hogy par napig 90% páratartalom van, és mire megszárad már penészes is.

 

Vajk

Előzmény: tgwh8 (63690)
tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63690

Jaja, másik fórumra én is ezt linkeltem :D

 

De ha már festék, mennyire kockázatos télen festetni? Pl. január :D 

Pár napig festékszag van, az annyira szerintem nem büdös.

Előzmény: Törölt nick (63689)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63689
Előzmény: tgwh8 (63685)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63688

ma már vannak illatosított diszperzitek is. a citromos egész jó.

Előzmény: pajaci (63686)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63687

Heranak szerintem nincs szaga.. vagy lehet csak szamomra kellemes !

A polifarbe platinumnak meg illata van !

Nem olcso, de legalabb 1 retregű !.....is lehet...

Előzmény: pajaci (63686)
pajaci Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63686

Melyik falfesték nem büdös, illetve melyiknek megy hamar a szaga. Egyáltalán vannak különbségek? Hérával volt kenve.

tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63685

És a bent maradó darab nem lesz hőhíd? :D vagy törik ahogy pottyan?

Én úgy gondoltam hogy kiszedni, és betolni alá valami xps-t. Kőművest nem kérdezem, mert ,,jóvanazúgy'' :D

Előzmény: joevagyok68 (63684)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63684

A ház lesz hőszigetelve..vagy csak a párkány látványa a csúnya ?  :-)

Mert ha igen, akkor vésd le a "kilógó" részt, oldalt úgyis rá megy a hőszig, tetejére meg rakj XPS-t + valamilyen vékonyabb párkányt...Ha elbírja  a magasság..

DE lehet hüleség...

 

Előzmény: tgwh8 (63683)
tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63683

Azért ragasztották rá, mert úgy volt az olcsóbb, meg a mester is úgy mondta, gondolom... reménykedem hogy nincs ragasztva, de ha mégis, akkor mit tehetek? Vésőn kívül. Ha nem enged, próbáljak alácsúsztatni egy fűrészlapot? Ha minden jól megy, nyáron nekiesem.

Előzmény: murray (63674)
greghun Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63682

Köszönöm a tippeket, szerintem ezt fogom megpróbálni.

Előzmény: topikolos (63642)
nihill01 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63681

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, utánanéztem az áraknak stb, és egyre jobban kezd tetszeni az aljzatbeton felverése és "hagyományos" padlófűtés kiépítése...

Előzmény: nihill01 (63673)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63680

a csempebe-betonba senki nem fog neked 300 meter csovet beleflexelni. semmi penzert. te magad sem. a csempet mindenkepp felszednem, plane ha szukos a magassag ami rendelkezesre all. utanna jon a tobbi. az emlitett schlueter rendszer ha jol emlekszem 35mm burkolattal egyutt, nekem az van a furdoben. 

 

Vajk

Előzmény: nihill01 (63673)
KömKel Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63679

Nem működik a rendszerlemez nélkül. A rendszerlemez egyik feladata a hő elteritése, másik -legfontosabb- a hőingadozás okozta feszültségek elnyelése.

A meglévő padlóba bevágott cső fölött összevissza fog repedezni a felület, akármit csinálsz vele.

 

Alternativaként nézd meg a Schlueter Bekotec rendszerét, hátha olcsóbb.

Előzmény: nihill01 (63673)
C20NE Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63678

Én 1 hónaposnál fiatalabb betont nem fűtenék fel. Ha muszáj, akkor nagyon-nagyon lassan emelném csak a hőmérsékletet!

Előzmény: sygma (63672)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63677

A jobb oldali alávágást lenyelte a fórum motor, szóval: fecske farkasra.

Előzmény: Törölt nick (63676)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63676

Nem tudom működhet-e, de ha csinálnám, akkor így csinálnám

 

- a nyomvonal rések oldalait alávágással vágnám ki, hogy >> alakzáró legyen

  ilyenre /____  vágnám az árkokat, ahol csak tudom

- a nyomvonal árkokat feltölteném, flex csemperagasztóval

- utána BINDER tapadóhíd, üvegszál háló erősítéssel a meglévő padlóra

- aljzatkiegyenlítő

- burkolás

Előzmény: nihill01 (63673)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63675

Az aljzatban nem tudom milyen szigetelés van, de a pince belmagassága megenged vagy 10cm nikecellt a padlóra alulról ha szükséges.

 

Szükséges.

Padló fűtés alá összesen 18-20 cm szigetelés illik.

Előzmény: nihill01 (63673)
murray Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63674

miért ragasztjuk rá az új ablakot a régi párkányra/könyöklöre? azt is ki kellett volna venni és ablakcsere után utólag szépen berakni.  kívülről vésd ki alulról kezdve. talán.

Előzmény: tgwh8 (63669)
nihill01 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63673

Sziasztok!

 

Utólagos padlófűtéssel kapcsolatban lenne kérdésem.

Nem nagyon fűlik a fogam az aljzatbeton szétveréséhez, így találtam rá az Uponor minitec rendszerre.

Ahogy olvasom rárakom a jelenlegi csempére, becsövezem, kiöntöm aljzatkiegyenlítővel és kb 1,5cm a teljes magassága.

Ezt kicsit tovább gondolva az működhet-e, hogy az Uponor rendszerlemez helyett a jelenlegi csempébe flex-el belevágom a cső nyomvonalát, és az így kialakított csatornákba rakom a fűtéscsövet, majd ezt aljzatkiegyenlítőzöm? kb. 60m2-t kellene csinálni az így kb 300e megtakarítás - már ha működik a dolog.

Az aljzatban nem tudom milyen szigetelés van, de a pince belmagassága megenged vagy 10cm nikecellt a padlóra alulról ha szükséges.

 

Csaba

sygma Creative Commons License 2014.11.03 0 0 63672

> Az aljaztbeton is egy hete lett meg.

 

Ha padlófűtés van, akkor fűts be rendesen, az kihozza a bakit. Nálam másfél centit pöndörödött fel ekkor a sarka..

Mondjuk én várnék vele addig, amíg csont száraz nem lesz. Egyéb okokból nálam 4 hónap után lett ráburkolva.

 

-Sygma

Előzmény: snef (63653)
tgwh8 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 63671

És maga a szúnyogháló milyen? Nem nézegettél pótalkatrészt hozzá, ha netán kilyukad? Vagy csak méretre vágod, felcsavarod és működik is? Valmi pnaszőr van a végén, ahol érintkezik a könyöklővel, azt rácsusszantod és kész? Vagy egybe lehet az egész szettet cserélni görgőstől-szúnyoghálóstól-pnaszőröstől? :D

Előzmény: Törölt nick (63670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!