Keresés

Részletes keresés

Gehér József Creative Commons License 2002.12.04 0 0 267
Nem tudom, hogy akadály-e, de mindenesetre saját akaratából nem tag.Egyéniben ugyan visszalépett a MIÉP javára, listáról azonban bejutott csak nem vette át a mandátumot.
Előzmény: Koravén Karaván (262)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.04 0 0 266
Die Welt is doch so klein, nicht war, oder? Szeretettel köszöntöm az et.nőt!

Szabaccság! Éljen soká Medgesiescu et.!

Előzmény: sesebese (265)
sesebese Creative Commons License 2002.12.04 0 0 265
Szentimrevárosiként örömmel veszem a topikot, egyúttal lementem a kedvencek közé. Lesz "néhány" észrevételem:-))
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.12.04 0 0 264
JÉÉÉÉÉZUS!
Akadályozhatja
Előzmény: Koravén Karaván (262)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.12.04 0 0 263
Megújult a XI. kerület honlapja!

Hurrá! Az ígért forradalom azonban elmaradt.

Koravén Karaván Creative Commons License 2002.12.04 0 0 262
Itt többen nehezményezték, hogy Juhos Katalin ellenzékből nem próbálja véghezvinni a programját. Lehet, hogy én nem vagyok ideológiailag eléggé képzett, de nem akadájozhatja ebben őt, hogy nem is tagja a kerületi képviselőtestületnek?
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.12.04 0 0 261
"A vagyonbevallások szerint Lakos Imre szabaddemokrata képviselőnek sincsenek filléres gondjai. Egy részvénytársaság vezérigazgatójaként havi egymilliót keres, míg igazgatósági tagként 300 ezer, kerületi alpolgármesterként (XI.ker - KK) 160 ezer, a Főkert Rt. igazgatósági elnökeként 200 ezer forintot visz haza hó végén. Az álláshalmozásban is élenjáró képviselő városatyaként 240 ezer forint tiszteletdíjért dolgozik, míg egy kft. felügyelőbizottsági elnökeként is megkeres bruttó ötvenezer forintot havonta."

Forrás: Index

szkd Creative Commons License 2002.11.27 0 0 260
Szia Józsi!
köszönöm, és gratulálok.
Előzmény: Gehér József (259)
Gehér József Creative Commons License 2002.11.27 0 0 259
Kedves szkd!

Nem tudom mennyire fontos szerény személyem, de válaszolok.
Az Oktatási Bizottság elnöke lettem.
Lakos Imre alpogármester.
BPL tanácsnok

Előzmény: szkd (256)
najsebva Creative Commons License 2002.11.27 0 0 258
Én is nagyon várok az "aránytalanságok kiegyenesítésére"...

Előzmény: Koravén Karaván (257)
Koravén Karaván Creative Commons License 2002.11.27 0 0 257
"A kampányban ezért használjuk ezeket az "alternatív oldalakat", melyeket természetesen okt.20.-a után felajánlunk az arra jogosultaknak."

Az www.ujbuda.hu még mindig a kerületi MSZP honlapjára mutat. Mégsem ajánlották fel? Vagy túl sokat kértek?
Előzmény: MolnárGy (94)
szkd Creative Commons License 2002.11.25 0 0 256
Szerintem ugorjunk témát és inkább a megválasztott bólib polgármesterről beszéljünk.
Pölö egy kérdés: gehér milyen pozíciót kapott az Önkormányzatnál?
És Lakos Imi? Csak nem megint a pénzes bizottságok vezetője lett?
No és Balás-Piri?
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.22 0 0 255
Igazságod vagyon, de minden önkormányzatnak jogában áll a fennhatósága alá tartozó lakosoknak plussz szolgáltatást nyújtani, ha az önkormányzati büdzsé kibírja.
Előzmény: Intím betéti társaság (254)
Intím betéti társaság Creative Commons License 2002.11.22 0 0 254
Közgyógyellátás annak jár akinek a jövedelme olyan alacsony hogy nem képes a a gyógyszereit, gyógyászati segédeszközeit megvásárolni.

Ennek folyamányaként akik a XI.kerülettel megegyező vagy szűkösebb körülmények között élnek jogosan megilletné őket is a közgyógyellátás, amit az OEP finanszíroz. Nem valószínű hogy végiggondolták a javaslatot. Mellesleg a XI.ker a gazdagabb önkormányzatok közé tartozik.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.22 0 0 253
Mi a szösz, te is itt lakol, vén kígyóevö? :-)))

Én kicsit ismertem Juhos Katit, nem rosszindulatú, de szó ami szó meglehetősen törekvő. Szerintem sem fog semmit csinálni, és ha őszinte akarok lenni, ez a mindenkinek 70 év felett közgyógyellátást meglehetősen utópisztikus dolog. Már alább pl. leírtam, hogy nekem - ki már kénytelen időnként sok időt az sztk-ban tölteni - mi jelentene könnyebbséget, ismerve az sztk kapacitását. Nekem az jelentene könnyebbséget, ha pl. több reuma-rendelés lenne, több idősek gyógytornája stb - még ha némi összeggel fizetni is kéne érte, mert az sztk miatt amúgy is erre kényszerülök. A szemészet is tragédia. Te hogyan látod?

Előzmény: Kígyóevő Riki (252)
Kígyóevő Riki Creative Commons License 2002.11.22 0 0 252
Alice kedves!
Szerintem bárki akármennyire akar is lobbizni a 70 éven felülieknek a közgyógyellátásért, megteheti ugyan, de minek? A kerületben igen sok idős ember lakik, ez a XI. kerület azért Budapest legnagyobb kerülete, régebben a XX. kerület volt a legnagyobb, de akkor még a XX. ker. és a jelenlegi XXIII. ker., azaz Pesterzsébet és Soroksár képezte a XX. kerületet.
Juhos Kati véleményem szerint nem fog lobbizni semmiért. Pedig tényleg tehetne valamit legalább a 70 éven felettiek közgyógyellátásáért, vagy bármiért, amivel segíteni tudná a kerület idős embereit. Kétségtelenül szívesen beszélget velük egy-egy rendezvényen, nagyon sok idős ember szereti is, de ...
Na majd meglátjuk, hátha a Gyula!
Üdv.: Riki
Előzmény: AliceCsodaországban (251)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.22 0 0 251
Ha neki valóban szívügye az, hogy a kerületünkben minden 70 éven felüli embernek jövedelmi viszonyok nélkül alanyi jogon járjon a közgyógyellátás, akkor tud pénzt lobbizni erre a célra.
Előzmény: szkd (249)
szkd Creative Commons License 2002.11.22 0 0 250
"Pont" ezt akartam én is mondani. Miután úgy láccik kiderül, hogy Juhosék ígérete elvileg megvalósítható lett vóna, cinikusan megjegyeztem, hogy milyen hüleség a mindenkinek mindent alapon osztogatni. Mint pld. a gázárak. OK?
Előzmény: Tgyta (248)
szkd Creative Commons License 2002.11.22 0 0 249
És egy közgyűlési tag állítja ki az igazolványt vagy a jegyző? Vagy a férj? Már kezdek én is összezavarodni ebben a világban.
Előzmény: AliceCsodaországban (247)
Tgyta Creative Commons License 2002.11.22 0 0 248
Alice megelőzött és pontosan megválaszolt neked.
Pont!

Ha már a gázárakat megemlítetted! „Ez amolyan mindenkinek támogatjuk a gázárat kérdés.” Megint jössz a blöffel.
Erről csak annyit, hogy igenis szociálisan támogatásra fognak kerülni gázár tekintetében azok, kik erre rászorulnak. Nyilván egy átlagjövedelemmel rendelkező család kevesebb gázdíjat fog fizetni, mint az, aki gázzal fűti fel a szaunáját, vagy a saját úszómedencéjét. Akinek ez kell, az meg is fogja fizetni.

Előzmény: szkd (246)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.22 0 0 247
Nyugi.
Juhos Kati nem ül a polgármesteri székben, de benne van a fővárosi közgyűlésben, és bent ül a parlamentben is. Szóval nem otthon ül és kötöget, merengve az elmúlt tevékeny időszakon. Tud tenni a kerületért, ha akar így is. A férje meg bent ül a kerületi képviselő testületben.
Előzmény: szkd (246)
szkd Creative Commons License 2002.11.22 0 0 246
Csak nem utánanéztél?
Akkor most már tudod, hogy ki állítja ki és milyen indokokkal az igazolványt.
Tehát mégsem olyan bonyolult a dolog.

Hogy 70000 ft-tal kaptál volna? Talán, ezt most nem tudjuk meg mert nem Juhosék ülnek a Bocskai úti székekbe. Ez amolyan mindenkinek támogatjuk a gázárat kérdés.

Előzmény: Tgyta (242)
Tgyta Creative Commons License 2002.11.22 0 0 245
:-)
Te mondtad, hogy kötözködés. :O)

Látod ez eszembe sem jutott, csupán a puszta kiváncsiság, hogy minden 70 éven felüli hogyan kapja meg a közgyógyot. Akkor még egy kérdés. Az is megkapná, akinek a nyögdíja mongyuk 70000,- Ft körül van?

A kötözködésről pedig jobb, ha csönd van. Nézd/hallgasd végig valamelyik parlamenti ülésnapot. Teljesen mindegy, hogy a kormánypártok milyen törvényjavaslattal jönnek elő. Akár van rajta sapka, akár nincs, a fidesz mindenbe beleköt.

Előzmény: sasad24 (244)
sasad24 Creative Commons License 2002.11.22 0 0 244
A legegyszerűbb lett volna ha rászavazol, és esetleg ő győzött volna. Akkor megkaptad volna a kérdésedre a választ.
Így az egész nem egyéb, mint egy értelmetlen kötözködés.
Előzmény: Tgyta (241)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.22 0 0 243
Ha jól emlékszem, az orvos ajánlása alapján jelentkezzél az önkormányzat szociális osztályán, de az ügyfélszolgálaton (egész nap nyitva minden nap) eligazítanak. Esetleg fel is hívhatod őket. Nyugdíjszelvény, ilyesmi, havi számlák kell hozzá.
Ugyanis rászorultsági alapon működik.
Legalábbis így volt régen, ma már lehet, hogy van változás.
Előzmény: Tgyta (242)
Tgyta Creative Commons License 2002.11.22 0 0 242
Tényleg hogyan lehet közgyógyra gyógyszert feliratni, ha nincs közgyógyellátási igazolványom? Írd már le légyszi.
:-)
Előzmény: szkd (235)
Tgyta Creative Commons License 2002.11.22 0 0 241
Ájáj, kedves sasad24
:-)
Csupán eccerüen magyarázza már el nekem valaki, hogy hogyan lehet, s erre ki lenne a legilletékesebb, mint az, aki meghírdette.
Ennyi.
:-)
Előzmény: sasad24 (234)
szkd Creative Commons License 2002.11.22 0 0 240
Mint egykori gyökeres gellért-hegyi azt mondom, hogy ennyi pénzből nem kéne metrót építeni. Amikor Kelet-Magyarországon sok helyen vagy akár több budapesti kerületben még mindig megoldatlan a szilárd útburkolat, addig nem tudom támogatni.
Sajnálom.
Előzmény: sasad24 (239)
sasad24 Creative Commons License 2002.11.22 0 0 239
Te a választási ígéreteket emlegetted, ezért bátorkodtam előhozni a metrókérdést. Ez is egyelőre csak egy választási ígéret. Vagy rosszul tudom, hogy a jövő évi költségvetés-tervezetben 0, azaz nulla forint szerepel a célra?

Félreértés, én - és az ún. polgári oldal is - szükségesnek tartjuk a metrót. Azonban az több oldalnyi értekezést megérne, hogy mit kellene végiggondolni - amit eleddig nem tettek meg

Előzmény: AliceCsodaországban (238)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.22 0 0 238
A 4-es metrónak már járnia kéne, mára már az 5-ös metrót kellene építeni. Szükségszerűnek nevezném. Miért, te fölöslegesnek gondolod?

De a metró a budapesti közgyűlés kompetenciájába tartozik, és a kormányéba. Nekünk itt a kerületben foggal körömmel ragaszkodnunk kéne hozzá - tudtommal még Juhos Kati is ragaszkodott hozzá, aztán hogy mennyire szőrmentiben, azt nem tudom, de kifelé mindenképpen.

Előzmény: sasad24 (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!