Keresés

Részletes keresés

SHReK Creative Commons License 2003.10.22 0 0 2946
Szia crx!

Elméletileg ki lehet talán szedni a csillogásokat. Lehet, hogy nem 100%-osan.

Milyen felbontásról szeretnél A3-as nagyítást?
Kb. 5000*3500 pixelnek kell lennie ahhoz, hogy 300 dpi-s A3-as képed legyen. (Ez az optimális. Lehet feleekkora is, csak nem lesz túl szép.) A3-at elvileg kisfilmből is lehet, csak alacsony érzékenységű vagy nagyon kis szemcsézettségű film kell hozzá, akkor nem lesz annyira szemcsés. És persze dia. Meg polárszűrő :) Aztán ezt a diát Ilfochrome papírra nagyítani. Akkor szép lesz :) 6000 Ft... A filmet (diát, negát) legalább 3500 dpi-vel kell beszkennelni amúgy, de ez neked csak akkor érdekes, ha mondjuk mégis negatívon van a kép és úgy szeretnél belőle A3-ast. Az Ilfochrome-os megoldásnál ezt megcsinálja más.

Ígérem, ha egyszer kijutok és találok ilyen kis kókuszt, lefotózom neked :))

--------------------------------
Hát nem rossz repjegyár, kár, hogy csak egy hétre érvényes :(((((

Előzmény: crx (2940)
kinccsem Creative Commons License 2003.10.22 0 0 2945
Köszönöm a gyors válaszokat, megyek is veszek valahol egyet.
crx Creative Commons License 2003.10.22 0 0 2944
Kinccsem,

Mi tudtuk használni a konektorokat 1eleszámítva ami a fésülködőasztalnál volt pont a tükörnél a hűs szobában, de az tény, ahogy Kékbálna is írta olyan olaszos típusú a kinézete.
Nem vagyok benne biztos, hogy végülis az átalakítóval használtuk-e mert volt nálunk a japánbol kapott elemtoltohoz, de lehet. Az kb 200 ft, csak venni kell itthon, h legyen.

Előzmény: crx (2940)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.22 0 0 2943
Nem magyar 220-as a csatlakozó. Hanem a keskenyebb szerintem olyan mint az olasz. Átalakító kell. Vagy a fürdőszoba borotválkozó konnektorja jó mi dugóinkhoz. Bár talán Bogyónak ez sem jött be.
Előzmény: kinccsem (2941)
judy3.. Creative Commons License 2003.10.22 0 0 2942
Ezt hol találtad az Aeroviván-nál?
Előzmény: G.Samsa (2937)
kinccsem Creative Commons License 2003.10.22 0 0 2941
Sziasztok!

Ismét lenne egy technikaoi kérdésem:
Milyen tipusúak Maldivon a 220 V-os csatlakozók?
Az itthon használatos kerek villásdugó (pld. kamera töltő) belepasszol?

Köszi.

crx Creative Commons License 2003.10.22 0 0 2940
Kicsit off leszek,de

1) Ha jól tippelem, hogy melyik cégre gondoltál, akkor annak a keresője alapján repjegy Malére 161-365.000 között van...

2) VAN EGY KÉRDÉSEM mindenkinek:
Velencében lefényképeztem egy festményt, ami nagyon megtetszet, de mivel sietni kellett a komphoz többet róla nem tudok. Itthon nézegetve viszont egyre inkább tetszik. Rájöttem, talán maldívon is festhették...fehér homok, pálmakezdemény, türkiz tenger, majd kék ég. Az a kérdésem, hogy fotozott-e valaki hasonló képet, mint amit megprobálok belinkelni (ha nem sikerül akkor webshots.com on van fent a maldív tájkép ??? albumban. )

Ha igen, akkor nagyon örülnék neki ha megosztanátok velem, mert jól nézhetne ki a falon elég nagyban...jogdíjat majd megdumálnánk ;-))

Esetlek SHREK, megkérhetlek arra, hogy megnézd azt, hogy ezzel a képpel lehet vmit korrigálni, h az üveg csillogása eltünjön?? És elég jó legyen a kép ahhoz, h min a! inkabb A3 nagyitas legyen belőle - bár ezt kétlem a felbontása miatt.

Előre is köszönöm, ha vki csinált ilyen képet.
Crx

ON

Előzmény: Bogyó 2 (2938)
Beso Creative Commons License 2003.10.21 0 0 2939
Első hallásra milyen jók ezek az árak!!! Bár másodszorra is, ha az ember csak 1 hétre akar menni. De ha az ember már ilyen messzire elmegy általában nem elégszik meg egy héttel (ha a pénztárcája is megengedi).
Ezért is haragszom sokszor a reklámokra, mert valami szenzációt hirdetnek, csak aztán kiderül, hogy a szenczációnak van 26 feltétele...
Bár ez kicsit OFF, de ilyen a legújabb fapados légitársaság hirdetése is. 5990.-Ft-ért hirdet utat több európai városba, csak a nagy plakátra azt nem írják, hogy ez csak egy oda út, és ebben nincs benne az ÁFA meg mittudomén milyen költségek, a végén egy oda-visszaút egyből 22000 ft. Jó hogy még így is megéri, de akkor is...

Na de örüljünk, hogy egyáltalán van ilyen maldívi charter Budapestről.

Előzmény: G.Samsa (2937)
Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.21 0 0 2938
Ok. Várom, és megnézem azt a képernyőkímélőt is.
Lassan gyűlnek, találtam már néhányat, de most egy ideig nem leszek netközelben. Azért a következő találkáig, talán tudok egy listát küldeni Kékbálnának.

Előzmény: Muraka (2931)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2937
Sziasztok!
Én már tudok bizonyos részleteket. Igen, Dubaiban száll le. Egyel?re három járat van:

1.Budapest - Male: 2004. február 28. Male -Budapest: 2004. március 7.
Ár: 109.900.-Ft.

2. Budapest - Male: 2004. március 6. Male -Budapest: 2004. március 14.
Ár: 99.900,-Ft

3. Budapest - Male: 2004. mácius 13. Male - Budapest: 2004. március 21.
Ár: 99.900,-Ft

Az Aerovivánál külön is kapható jegy erre a 3 járatra. A szerz?dést még csak pénteken írták alá, teljesen friss. Viszont van egy "catch", egy kis buktató, ami miatt pld. mi mégis csak kénytelenek leszünk menetrend szerinti járattal menni. Ez az ár csak akor érvényes, ha az ember a kapcsolódó, egy hét utáni "visszaúton" haza is jön. Ha másként akarja az ember kombinálni a dolgot, és például csak a 2 héttel kés?bbi járattal akanar hazajönni, akkor azonnal 189.000-re(!) ugrik az ár. Ennek szigorú szerz?déses okai vannak (bizonyára az, hogy a többi iroda, amely csak "csomagban" értékesít utazást, külön repül?jegyet nem, ne járjon rosszul.)
Vagyis az ajánlat szenzációs--de csak azoknak szól, akiknek 1 hét elég--vagy annyira futja. Én annyit tudok, hogy nekünk nem elég-ha már elmegyünk oda. Akkor viszont van olcsóbb menetrend szerinti, az a bizonyos párizsi átszállásos; az "csak" 161.700 + illeték.

Előzmény: Muraka (2931)
SHReK Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2936
szóval meg NEM pottyan le :)
Előzmény: SHReK (2935)
SHReK Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2935
Jól hangzk. Ha nem egy roncs a gép és odaér meg pottyan le :)

19.900? ez az illeték?

Előzmény: G.Samsa (2934)
G.Samsa Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2934
Sziasztok!
Én már tudok bizonyos részleteket. Igen, Dubaiban száll le. Az ár--attól függ?en, hogy február vagy március--persze adott napokon--19.900 vagy márciusra 99.900. És külön is kapható. A szerz?dést csak pénteken
Előzmény: Muraka (2931)
Bandos Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2933
kinccsem !
A maldiv.lap.hu-n találsz több időjárás előrejelzést is, de szerintem a legmegbízhatóbbat (egyéni tapasztalat) a következő linken találod meg: http://www.mal-dives.com/weather/3_day_forcast.html
Ezen a linken a maldív meteorológiai szolgálat 3 napos előrejelzése található. Elérheted még a www.mal-dives.com honlapról is a "site map"-re, majd a "weather"-re kattintva.
Eszerint egyébként ma napos idő volt, holnap és holnapután kicsit felhős idő lesz. (Ha esős időt jeleznek, attól sem kell megijedni, az általában nem egész napos, hanem csak napi egyszeri-kétszeri negyed órás, fél órás meleg esőt jelent.)
Bandos
Előzmény: kinccsem (2932)
kinccsem Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2932
Kedves Maldív rajongók!

Milyen idő van a Maldív szigeteken??? Most néztem a met.hu-t, és végig esőt ír. Ez azt jelenti, hogy éjt nappallá téve esik és zuhog??????
Mi nov. 1-én utazunk, 10-én jövünk haza. Tényleg zuhog az eső??? Vagy csak néha-néha van eső?? A met.hu-n reggel-délben-este azt mutatta, hogy esik.
????????????????????????

Muraka Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2931
lehet hogy Dubai.
Árulnak külön repjegyet is.
Sajnos részleteket nem tudok.
De akit érdekel hivja fel öket.

Bogyó - majd mesélek Mirihiröl, ha egy picit több idöm lesz. addig is a web-oldalukon sok info van és nagyon szép képernyővédő tölthető le. (www.mirihi.com).

Előzmény: Bejjus (2928)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2930
A szaudi keletei félsziget csücskén leszáll tankolni. Talán Egyesült Arab Emírségek és Dubai?
Előzmény: Bejjus (2928)
Kékbálna Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2929
Hát ez az amit még én sem láttam. :)
Előzmény: SHReK (2912)
Bejjus Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2928
"Aerovivás jegyár stimmel..." "semmi gáz nincs vele"
"Travel Service 737-es Boeingekkel repül.."

Ez tényleg jól hangzik, de a 737-es nem bírja ki egy tank kerozinnal Maldívig. Említettek netán valami közbenső leszállóhelyet?

Előzmény: Muraka (2917)
chuckyboy Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2927
Sziasztok!

Köszönööm az ajánlott irodákat :) most nagy keresgélésben vagyok..

Ki volt már VILLIVARU-n? :) Esetleges tapasztalat?

Bejjus Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2926
Mivel szerintem ez alapjában véve egy repjegyértékesítő iroda, nem kötelező náluk foglalnod a szállást, bár szerintem sehol sem, kivéve, ha csomagárban van, akkor azt nem lehet szétbontani.
Miss Szakértő : ))
Előzmény: SHReK (2921)
masuda Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2925
Mennyi idő egy tanfolyam? És mennyibe kerül? És hány órás? Nekem is tökre tetszik ez a dolog.
Előzmény: snor (2924)
snor Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2924
Bandos, január végén, és a scuba diving szóbeli részét itthon, a gyakorlatit pedig kint tervezem letenni
Előzmény: masuda (2923)
masuda Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2923
Akkor te is készülsz búvárkodni? Melyik szigetre mentek?
Előzmény: snor (2922)
snor Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2922
Hans Hass egy német búvár aki a 60-as években "fedezte fel" a maldív szigeteket, ő szigonnyal vadászott ott akkor.
Ez a könyv is kb 30 évvel ezelőtt jelent meg
Előzmény: masuda (2920)
SHReK Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2921
Szia!

Ez hogy megy az Aerovivánál? Elég csak a repjegyet megvenned, utána mással is foglaltathatsz szigetre, vagy náluk kell megvenned mindent?

Előzmény: Muraka (2917)
masuda Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2920
Ez milyen témájú könyv?
Előzmény: snor (2919)
snor Creative Commons License 2003.10.20 0 0 2919
Sziasztok!

A télen mi is megyünk a Maldív szigetekre, most először, de már sok éve készülök, kedvenc könyvem Hans Hass Vadászok a tenger mélyén című könyv volt, akkor még nem gondoltam, hogy valaha eljutok oda, most pedig már csak 3 hónap ...

Bogyó 2 Creative Commons License 2003.10.19 0 0 2918
Én bennem nem is az él, hogy az Aerovivával gondok vannak, hanem az, hogy drága.
De ha 100 ezres repülőjegyük van, nem szólok semmit!

De ugye nem teszed meg, hogy nem mesélsz nekünk Mirihiről?!!

Na!! Csak néhány mondatot!
Ott még senki se volt közülünk. Nekem meg nagyon tetszik. A kicsisége (és az ára)ami miatt nem jöhetett szóba nálunk, bár kétségkívül megvan ennek is a bája.

Egyébként legközelebb már nem számítana ha kicsi a sziget, ha esetleg nem annyira drága.Általában a fakultatív kirándulásokon eljuthatok olyan helyre, ahol látok banánfát stb, meg hát egyszer már voltam. Igazából a tenger az, amivel nehezebb betelni.

Előzmény: Muraka (2917)
Muraka Creative Commons License 2003.10.19 0 0 2917
Sziasztok!

Állandó olvasója vagyok a fórumnak, de még nem volt hozzászólásom.
Tudomásom szerint a 100 ezer foritos Aerovivás jegyár stimmel. Mi szintén Aerovivával (Travel Service) voltunk tavasszal Thaiföldön és semmi gáz nincs vele. Sőt az Aeroviva nagyon kitett magáért még Aerovivás üditöt és kekszet is osztottak - csak aprósag, de pl. ilyesmire is gondoltak. Travel Service 737-es Boeingekkel repül (ezt most a kanapén heverő férjem súgta).

Nászuton mi is egy Maldiv szigeten voltunk - Mirihin (szintén Aeroviva által).

Ja és 100 ezerért nem Prágából megy, hanem Budapestről. Ez azért verhetetlen! - Kár hogy nem nyertem mondjuk legalább egy 4-est a lotton.

Muraka

Előzmény: G.Samsa (2909)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!