Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63718

akkor jó. nekem ilyenekhez a kefe vált be, az a kocka alakú nyeles, asszem tapétázónak hívják, nem is drága.


Vajk

Előzmény: hamvasat (63717)
hamvasat Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63717

Halaloszto!

 

Ez a tégla szívja, mint a fene a nedvességet. Nem írtam pontosan le, de nem csak rá akarom fújni, hanem amit ráfújtam, azt még ecsettel eldolgozom, csak így talán gyorsabb, nem kell annyit mártogatnom és egyenletesebben tudom az anyagot is eloszlatni. Ahogy Móricka elképzeli...

 

Előzmény: halaloszto (63714)
hamvasat Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63716

Astraturbod!

 

Ezt lehet permetezni A leírása szerint.

Előzmény: Törölt nick (63713)
vizesbalint Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63715

Sziasztok, Kling márkájú szekcionált garázskapuk minőségéről van valakinek tapasztalat?

halaloszto Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63714

ezek be kell szivodjanak. ahhoz meg bele kell dorgolni. ha csak rafujod, eselyes hogy joresze lepattan, nem nedvesiti azonnal. mint a falfix, az is leesik a falrol ha nem passzirozod hozza.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (63713)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63713

én már nem tom mivel impregnáltam, de az enyémre rá volt irva hogy permetezni nem lehet, csak ecset vagy teddy.

Előzmény: hamvasat (63709)
hamvasat Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63712

Van újabb "jóság". Valaki laposra tiporta a leszedett és földre fektetett ereszcsatornát :-) Két éve meg nekimentek talicskával, sejtettem, hogy lesz még vele valami, még nem cseréltem ki azóta. Szerencsére.

hamvasat Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63711

Sygma!

 

Az van rajta, hogy best before: 10 2014, tehát októberben telt le az egy év. De kivárom a 2-3 napot, hogy mit mutat majd a téglán.

 

A kerítésen lekent részen kiszáradt és sajnos ahogy kiszáradt, úgy vissza is lepedékesedett a tégla, tehát azt külön kell megoldanom :-(

 

Vettem cementfátyol eltávolítót, egyelőre csak egy sima téglaszeletet teszteltem vele, még szárad, de úgy tűnik élénk lett a felülete tőle. Holnap a habarcsot is tesztelem vele. 

 

Viszont nem igazán értem a folyamatot. Addig megy, hogy a beton és a tégla is tartalmaz valamilyen mennyiségben meszet és ásványi sókat, amit a bekerülő víz old és amikor elpárolog a felületen, kiül belőle a felületre, fehéres lepedéket képezve. Ezek lúgosak, így a savas lemosás oldja, közömbösíti őket. A kérdés, hogy ideiglenesen, vagy véglegesen oldja meg a problémát. Ha hagynám előbb, hogy tavaszig az eső mossa ki a sókat, aztán savazok és impregnálok, annak van-e értelme? Vagy savazzak most és impregnáljak és ez megoldja a problémát, vagy az impregnált felületen is üthet még át só? Mert ugye úgy néz ki, hogy a Baumit C20 betonból jön a cucc, ahol nem lett betonnal kiöntve, ott nincs ilyen lepedék.

Előzmény: sygma (63710)
sygma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63710

> Kis kézi permetezővel szándékozok a nagy felületekre felvinni,

> ecsettel meg egyből elsimítani, ha megfolyna.

 

Arra vigyázz, hogy árasztani nem szabad, de írja is a haszutmaford.

Én ecsettel adtam neki, hogy enyhén csorogjon lefelé, jól elpamacsoltam, majd kicsit eldolgoztam.

Ilyen időben pár óra alatt ki kell hogy száradjon. Lehet túl sokat kapott, azért nem száradt.

Nézted a szavatossági időt?

 

-Sygma

 

Előzmény: hamvasat (63709)
hamvasat Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63709

sygma!

 

Kis kézi permetezővel szándékozok a nagy felületekre felvinni, ecsettel meg egyből elsimítani, ha megfolyna. Azt már látom, hogy 60-80 litert el fogok pacsálni erre a téglára, mert szíjja rendesen.

 

A bajom a száraz idővel, hogy nem tudom mikor lesz. Most mond esőt, de nehezen fog kiszáradni már idén, főleg, hogy nagy része árnyékban van.

Előzmény: sygma (63705)
hamvasat Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63708

Halaoszto!

 

"Hány napot vártál?"

 

0,1-0,15 napot :-)

 

Először felkentem egy száraz tégla felére tegnap délután 4-5 körül és száraznak tűnt este 8-9 körül, akkor tettem egy kis próbát, de itta a vizet. Utána jó alaposan bepacsmagoltam a téglát, kapott egy db tégla úgy fél decit :-) aztán ma reggel 4 óra körül megint rálottyantottam a vizet, de itta :-)

 

Ha jól számolom, nem volt meg a pár nap :-)

 

Hazamegyek elolvasom megint a dobozán lévő leírást, mert baromira nem emlékszem ilyenre, hogy pár napot kell várni...

Előzmény: halaloszto (63703)
hamvasat Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63707

Vundergraf!

 

Basszuskulcs... elolvastam a dobozon lévő termékismertetőt figyelmesen, ott nem említ pár napot és az anyagszükségletnek is 150-350ml-t ír...

Előzmény: Törölt nick (63702)
sygma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63706

> Sikagard 703

 

5 perc "ázás" után:

 

 

Nem nagyon szopcsolja a vizet.. ;)

 

-Sygma

Előzmény: sygma (63705)
sygma Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63705

> Silkgard 703W

 

Nagyon jó szer.

 

> Én úgy képzeltem el, hogy víztaszító lesz, kvázi legurulnak róla a cseppek

 

Igen, így is működik, most kentem le 30 m^2 dísztégla burkolatot. 1 liter 2,5 m^2-re elég, jó alaposan be kell kenni, ne sajnáld tőle. Egy réteg kell, mert ha jól csinálod, akkor a második réteg ugyanúgy lepereg róla, mint a víz. :)

 

 

Száraz időben használd, burkolás/falazás/fugázás után várj vele pár száraz napot, aztán jó alaposan kend le, de csak akkor, ha legalább 24 órán át száraz idő ígérkezik.

A szavatosságra ügyelj, gyártástól csak 1 évig az igazi! "BEST BEFORE" dátumot figyeld az alján, ha lejárt, akkor meg se vedd (a helyi "sikas" ember másfél éve lejártat próbált rám sózni, és még okoskodott is mellé egy sort..)

 

-Sygma

Előzmény: hamvasat (63701)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63704

olyan cuccot nem ismertek ami mázas kültéri laphoz lenne használható a fugák impregnálására?

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (63702)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63703

hány napot vártál??

ami én ilyen cuccokat nézegettem, általános volt hogy felhordás után 2 napig nem érheti víz. 

 

Vajk

Előzmény: hamvasat (63701)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63702

Az adatlapot nem árt elolvasni... 0,3-0,5 liter/m2

és csak PÁR NAP múlva jelentkezik a hatása :-)

 

http://hun.sika.com/dms/getdocument.get/3aead140-70d0-340b-92b9-5d7474fb5404/sikagard_703_w_hu02ma.pdf

 

Előzmény: hamvasat (63701)
hamvasat Creative Commons License 2014.11.05 0 0 63701

Sziasztok!

 

Téglaimpregnálás megint... Olvasgattam kicsit a neten, nagyjából az összes impregnáló hatóanyaga a sziloxán. Nevesebb gyártót próbáltam keresni, a helyi tüzépeken volt pár noname valami, meg Silka gyártmányú Silkgard 703W. Ez állítólag neves gyártó, komoly termékekkel (betonadalékszerek pl.), az ára is elfogadható. Vettem próbára 2 litert és lekentem vele egy tégla egyik felét. Miután megszáradt a csap alá tettem, hogy mit mutat. Meglepetésemre annyi történt mindössze, hogy egy hangyányit lassabban szívja magába a vizet, mint a kezeletlen felület, de beszívja ez is jócskán. Semmi hidrofób hatás, semmi vízlepergetés. Gondoltam, hogy az lehet esetleg a baja, hogy nem két rétegben kentem, úgyhogy kapott mégegy réteget, nem sajnáltam most se tőle az anyagot. Ezek után is beszívja a tégla a vizet, igaz, kicsit lassabban, de egy áztató eső során tuti átázik. Mit kéne tudnia egy tégla impregnálónak? Én úgy képzeltem el, hogy víztaszító lesz, kvázi legurulnak róla a cseppek. De itt semmi ilyen nem történik, csak kicsit lassabban szívja be a vizet és ehhez is jó sok anyagot kellett a téglával felszívatnom. Ha az egész kerítést kezelném vele, akkor simán vehetnék vagy 100 litert ebből a cuccból.

 

Köszi, üdv: hamvasat

tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63700

Én? Én? Én nem, csak a zasszony :D ,,állacuzammen'' :D

Előzmény: halaloszto (63699)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63699

nem tudtam ezeket a reszleteket. meg en tgwh-rol hittem hogy festeni akar most hidegben.

Vajk

Előzmény: pajaci (63698)
pajaci Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63698

3x4-es konyháról van szó

Előzmény: pajaci (63697)
pajaci Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63697

van vagy 5kw-nyi hősugárzóm

Előzmény: halaloszto (63696)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63696

de akkor megfagy a festek, nem megszarad :-)

 

raadasul ilyen kodos 90% paratartalomban nem olyan hatekony a szelloztetes. segit, de nem az igazi. az aldis paratlanito napi 20 liter vizet szedett ki, azzal par nap alatt keszen lettek.


Vajk

Előzmény: pajaci (63694)
tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63695

Ja, én is ettől félek, de a zasszony költözni akar :D

Max jól befűtünk...

Előzmény: halaloszto (63693)
pajaci Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63694

Télen is lehet szellőztetni két napig, ha tűrhető az idő.

Előzmény: halaloszto (63691)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63693

pont ilyet lattam. szigeteles nelkuli haz, telen felujitas, festes. patakban folyt a falon a viz. egy paratlanito nagyon hasznos tud lenni.

 

Vajk

Előzmény: tgwh8 (63692)
tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63692

Az nem gond, már eleve van penész! :D

Majd ha minden jól alakul, akkor kerül a falakra szigetelés is, akkor talán javul a helyzet...

Előzmény: halaloszto (63691)
halaloszto Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63691

nemazabaj, hanem hogy par napig 90% páratartalom van, és mire megszárad már penészes is.

 

Vajk

Előzmény: tgwh8 (63690)
tgwh8 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63690

Jaja, másik fórumra én is ezt linkeltem :D

 

De ha már festék, mennyire kockázatos télen festetni? Pl. január :D 

Pár napig festékszag van, az annyira szerintem nem büdös.

Előzmény: Törölt nick (63689)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 63689
Előzmény: tgwh8 (63685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!