Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 359
A KVzoban?
Előzmény: Gorcsev (355)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 358

olyan sokmindennel nem tud bővülni az inda, csak ami hozzá tartozik vagy fog, ami naggyából kurvára elenyésző része annak, amit az ember - vagy legalábbis én használ(ok).. nemrég pl szervízben volt a laptopom, úgyhogy nagyon friss élményeim vannak azzal kapcsolatban, hogy milyen 1-2 hétig más gépen beloginolni 40 helyre, és az emailcímes dolog volt ebből a legrosszabb (ráadásul semmi előnye, értelme nincs, tehát lehetne egy kib. identity keret usernév alapú is, nem? de.). de mondom, aki ezt nem érti, az gépeljen emailcímeket stylussal körpályán mozgó vonaton 1000 évig. nem vitatom, hogy neked vagy GG-nek ez most egy fasza dolog, de sok más ember számára pedig ugyanez kibaszás. ezért talán az volna a minimum, hogy a sok más ember szopatása helyett élni hagynák őket (a régi lehetőséggel), és akkor őket sem zavarja a többi. ez most így olyan, mint a spenótot letolni a gyerek torkán azzal, hogy ha kihányod pistike, akkor megeszed a hányással együtt újra, te kis köcsög, mert ebben van a vitamin és én különbenis szeretem. téged senki nem próbált sem lebeszélni róla sem lehülyézni (legalábbis emiatt;), talán ezt lehet viszonozni. 13 év netezés után már hadd tudjam, hogy nekem mi a jó és miért. ha meg a szolgáltató nem akarja meghallgatni, figyelembe venni az ide írókat, akkor ne handabandázzon.

Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 357
Kasztomizacio draga. Vett komponensekbol osszerakni, oszt haddmenjen. Ilyen ma az IT ipar. Teccikerteni? Majd a Web4 kornyeken terjunk vissza a kerdesre.
Előzmény: Gorcsev (356)
Gorcsev Creative Commons License 2007.04.03 0 0 356
Jó. Most akkor légyci ugyanezt nem vintendóból, nem IE-vel...
Előzmény: Törölt nick (354)
Gorcsev Creative Commons License 2007.04.03 0 0 355
30-40 identity-hez (ez is micsoda baromság má' eleve...) tartcson vmi saját cuccot.
Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 354

Ehez pl. mit szolsz?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=43851808&t=9123842

 

Copy-paste-el tortent.

Előzmény: locsemege (352)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 353

"szóval aki nem teheti meg, hogy lementse a loginjait, annak meg pont, hogy ez az email baszás a nyűg"

 

Kiveve, ha van 30-40 identityje 30-40 kulonbozo sitehoz, es ezeket mind fejben kellene tartania. Nem beszelve a biztonsagrol. Egy kavezoban belepsz 5 helyre, ot kulonbozo indentityvel, az ot cookie-t jelent, kitudja mekkora biztonsaggal. Nyilvan az indapass bovulni fog szolgaltatasokkal, es akkor valik igazan hasznossa. Minnel tobb szolgaltatas, annal hasznosabb.

Előzmény: e_dora (351)
locsemege Creative Commons License 2007.04.03 0 0 352
GG!

Már vagy 2 és fél éve kértem, hogy legyen végre <pre></pre> tag, mivel nem csak a PoliDiliből áll a fórum, vannak szakmai topikok is, ahol nagyon nem mindegy az, hogy egy vagy három szóköz van valahol, kellenek a \-ek, [, ]-ek is, nem csak escape-elve, sőt, tabulátorok, akár a sor elejére is. Kínszenvedés kódot bemásolni, azt is csak érzésből, és pont az lenne a lényeg, hogy betű szerint, pontosan jelenjen meg.
Előzmény: GG (305)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 351
az a hülyeség, hogy aki otthon egyetlen privát gépen netezik, annak nem lenne gond 2 max 3 helyre duplaklikkel a lementett, ff által kiegészített vagy eleve belogva maradt identity, úgyhogy nekik aztán kurvára fölösleges az egész. annak meg, aki több gépet használ több helyen (és talán itt kéne már a jövőbe nézni, mert ez a jövő, és nem az, hogy egyedül apuci a padlásszobában ül a pc előtt), szóval aki nem teheti meg, hogy lementse a loginjait, annak meg pont, hogy ez az email baszás a nyűg. tehát a többséggel azért lesz kiszúrva, hogy néhány plüsspapucsos otthonülő egyedülálló muki 6 helyett 2-t klikkeljen, miközben a loginja így is, úgy is tárolva van.. mindenki egyért, egy mindenki ellen.
Előzmény: Nameless_ (349)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 350
ha kilogolsz és csinálsz új indát, onnan tudsz külön nicket, gondolom
Előzmény: Törölt nick (348)
Nameless_ Creative Commons License 2007.04.03 0 0 349
Azaz a lényeg: se annak nem kell az inda, aki használ wandot, se annak nem jó, aki nem használ. Mégis az lesz (előbb-utóbb úgyis kötelező lesz), mert az index így akarja.
Előzmény: Kilroy (346)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 348
Beáldozott Nickem
  • Új nick létrehozása Létező nick csatolása
  • Na szóval, ez meg gubanc: feláldoztam egy nicket, és hagytam, hogy bedrótozza az Inda. Mármost ezt adja ki, ami itt fölül szerepel. Vagyis, a már bedrótozott nick alól lehet újat csinálni! Ez így egyszerűen lacibetyárság, mert tájékoztatni kéne a hülye usert, hogy ha bedrótozott nick alól csinál újat, akkor az is be lesz drótozva, minden kötődik mindenhez, és tovább már semmi sem titkos és személytelen, a Nagy Testvér mindent lát.

     

    Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 347
    Magyarul megsem minden vagyunk teljesul... pedig az index.hu-s link olyan gyorsan megjelent, hogy azt lehetne mondani, hogy barcsak minden vagyunk igy teljesuljon :-)
    Előzmény: Törölt nick (345)
    Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 346
    En nem hasznalok semmilyen wandot, nem szeretem, ha a bongeszo megjegyez dolgokat. Megis - amint olvashattad - vannak aggalyaim ezzel az inda dologgal (legalabbis jelen formajaban, mert elmeletileg amugy lehetne jo is egy ilyen kozos felulet). Es ahogy elneztem, nem csak en vagyok igy (mar ugy ertem, aki nem hasznal wandot, megse elegedett az indaval).
    Előzmény: Nameless_ (344)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 345

    Neked tetszik az Inda, lelked rajta. Az index.hu-ra is van már link, a bal felső sarokban, minden vágyatok teljesül.

     

    A fórumbalépés viszont pont nem maradt olyan, mert presszionál, hogy lépjek be az Indába.

     

     

     

    Előzmény: Törölt nick (342)
    Nameless_ Creative Commons License 2007.04.03 0 0 344
    Én meg használom az Opera wand-ját (nyilván nem mindenhol), és pont ezért nem látom semmi, de semmi szükségét az indának. Egy gombnyomás és be van írva a nickem, jelszavam; nem kell indapass.
    Előzmény: Kilroy (338)
    Nameless_ Creative Commons License 2007.04.03 0 0 343
    Mikorra várható, hogy ez a probléma orvosolva lesz?

    Ezt te is tudod: soha, mivel nem bug, hanem feature. Ahogyan a többi is. Nem lehet semmit se csinálni az inda nélkül;nem véletlenül szedték ki azokat a funkciókat, amiket (jelszócsere, regisztráció). A céljuk az, hogy mindenki térjen át az indára, és ők büszkén mutathassanak rá, hogy nézzétek csak, mindenkinek tetszik az inda, hiszen áttért rá, szüksége van rá.
    Előzmény: Törölt nick (341)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 341

     "Évek óta téma a kereső" - egy kereső mindig évekig, évtizedekig téma, de folyamatosan javítgattuk, a visszajelzések alapján, úgyhogy ez most már nem annyira ugyanaz, mint régen... És folytatjuk, úgyhogy panaszkodjatok bátran, de konkrétan :)

     

    Nem túlzottan szeretem, ha hülyének néznek. Ezer éve fórumozok itt, ne akard már nekem megmagyarázni, hogy a piros fekete...

    Nem egy és nem kettő topic kifejezetten a kereső problémáival foglalkozik, de ezt Te is nagyon jól tudod. Ezért IS undorító ez a mellébeszélés. Ha hülyének nézed a fórumozókat, akkor inkább ne írj ide, röhögj otthon magadban.

     

    A másik: a legtöbbek által kifogásolt problémára még mindig nem látok reakciót. Miért kell MINDIG megkérdezni a rendszernek, hogy akarom-e az indát vagy sem?

    Én kb.50-100-szor lépek be naponta a fórumra. Nem gondolod, hogy baromi idegesítő ennyiszer látni ezt a baromságot meg nyomkodni?

    Van egy újdonság, rendben. Nem akarom, rendben. Kérdezze meg nyugodtan mondjuk 10szer, ha utána sem akarom, akkor viszont hagyjon békén.

    Mikorra várható, hogy ez a probléma orvosolva lesz?

     

    Előzmény: GG (325)
    Tamás Creative Commons License 2007.04.03 0 0 340
    Na ez az... ezért kérdezem én itt a (309)-et...
    Előzmény: Törölt nick (334)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 339

    Figyusz, nem azért, de a Vipmailhez az Inda előtt tudtál azonnal hozzáférni (más kérdés, hogy már akkor ase volt érdemes), az Inda óta egy kicsivel bonyolultabb.

     

    Hiába fényezitek itt páran az Indát, csokit úgyse fogtok kapni GG-től...  :)

    Előzmény: Törölt nick (326)
    Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 338

    - A hosszú emailcímmel kapcsolatban már írtam - én ugyanúgy két betűt gépelek be most is, mint előtte, a böngésző úgyis előregépeli nekem :) Sztem a tietek is tudja :)

     

    Azert eleg necces szerintem a bongeszok eme kepessegere bazirozni egy fejlesztest. Foleg mert van aki mashogy csinalja, lasd pl., 331 by Droli. Meg nekem is kenyelmesebb am beirni a 6 karakteres nickemet, mint a 10-15 karakter koruli melcimemet, pedig ketsegtelenul az sem hosszu. De van, akinek hosszabb van (igaz az enyemnel hosszabb nick is letezik, de az nem is a ti hibatok, hanem az illeto hulyesege vagy mazohizmusa :-D, mindenesetre nem ment titeket).

    Előzmény: GG (325)
    Tamás Creative Commons License 2007.04.03 0 0 336

    panaszkodjatok bátran, de konkrétan

     

    A (309)-ben foglalt kérdésem elég konkrét volt, de még mindig nem érkezett rá válasz. Fog?

    Előzmény: GG (325)
    e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 335

    nem vagy hajlandó felfogni és elfogadni mások tiedtől eltérő fórumhasználatát (pl hogy nem mentik le a usernevet, mert nem lehet vagy nem akarják), vagyis szarsz bele, hogy mással mi van, közben valótlan állításokat teszel (pl hogy a fórum továbbra is a régi módon használható), ez egyszerűen hazudozás, a többire meg mismásoló melléduma jön. azt meg, hogy miért szar a kereső már csomóan leírták konkrét példákkal, ha te ezt sem érted meg, mert nem akarod, akkor egyátalán minek jössz ide? ez az egész érvelésed, hogy

     

    DE SZERINTÜNK MINDEN JÓ IGENIS, MERT PL. NEKEM JÓ, ÚGYHOGY KAPJÁTOK BE

     

    ennyit elég lett volna írni, és akkor értenénk. cifrázni felesleges, úgyis ez jön le.

    Előzmény: GG (325)
    Kilroy Creative Commons License 2007.04.03 0 0 331

    Kedves GG!

     

    Esetleg a keresovel keresd meg az errol szolo topikokat, van egypar...

     

    Mas (vagy nem is annyira :-D). Ugy tunik szamomra, hogy tul elkerulhetetlenul akartok egy kicsit tul nagy gombocot lenyomni a torkunkon. Egyebkent hozzaszolasaidbol ugy veszem ki, hogy alapvetoen nem kotelezo a dolgot hasznalni, jol latom? Mert azt hiszem, ez a legalapvetobb problema... lasd pl.: 235 by missparker. Ja, es hogy ez a kesobbiekben is igy lesz-e, mar ti. hogy nem lesz kotelezo...

     

    Ha igy van, tehat nem kotelezo, akkor mondjuk johet olyasmi, hogy ne kerdezzen meg mindig...

     

    Ha ezek igy rendben vannak/lesznek, mindjart nem lesz ekkora felhordules, mint itt a topikban is lathato. Bar ahogy elnezem, a fentieken kivul vazoltak meg egypar problemat neked...

    Előzmény: GG (322)
    GG Creative Commons License 2007.04.03 0 0 330
    Azt hiszem, igen :) Már akkor sem értettem :) Ha valaki jól megmagyarázza, postázok neki egy Totalcar-pólót!
    Előzmény: Törölt nick (327)
    cpix Creative Commons License 2007.04.03 0 0 328
    Még ha én aggódnék a hosszú mailcímen, de te, kedves kiskarácsonynagykarácsony...? Nem értem. :)))
    Előzmény: kiskarácsonynagykarácsony (324)
    GG Creative Commons License 2007.04.03 0 0 325
    - "Évek óta téma a kereső" - egy kereső mindig évekig, évtizedekig téma, de folyamatosan javítgattuk, a visszajelzések alapján, úgyhogy ez most már nem annyira ugyanaz, mint régen... És folytatjuk, úgyhogy panaszkodjatok bátran, de konkrétan :)

    - A hosszú emailcímmel kapcsolatban már írtam - én ugyanúgy két betűt gépelek be most is, mint előtte, a böngésző úgyis előregépeli nekem :) Sztem a tietek is tudja :)

    Gerényi Gábor
    Index
    kiskarácsonynagykarácsony Creative Commons License 2007.04.03 0 0 324
    "- Nem teremtünk olyan feltételeket, hogy át kelljen térni, ezt nem is állítottam, hanem azt mondtam, hogy úgyis annyira megéri mindenkinek az átállás, hogy előbb-utóbb a többség átmegy."

    És a kissebbség? Had ne higyjem el, hogy ez a rendszer évekig működik egymás mellett párhuzamosan.
    Már múltkor kérdeztem: Mikorra várható az átállás, hogy a barátaimtól el tudjak búcsúzni?


    "- kiskarácsonystb: jogilag nekünk ezt le kell írni, nincs mese - vannak kkeretek, amiket kénytelenek vagyunk meghatározni ahhoz, hogy cégszerűen, jogszerűen működhessünk. A gyakorlat az, ami az igazán fontos, hogy tudsz-e valakit, akinek nekimentünk volna a nyolc év alatt?"

    Ne csúsztass! Azt írtátok, le, hogy ha úgy látjátok /szolgáltatások, utolsó bekezdés/ akkor beperelhettek, pl. azért mert kitiltom a reklámokat. Ennek leírása nem szükséges a jogszerű működéshez.
    Azonkívül eddig ilyen nem szerepelt a felhasználási feltételekben, hát persze hogy nem támadtatok senkit.

    "akkor lehet külön indátok fórumhoz, külön vipmailhez, akár nickenként külön, "
    Ja igen, nick helyett hosszú mail címet kell begépelni. lehetni lehet, csak annyira megnehezitítek, hogy minnél rosszabb legyen annak aki nem akarja az egyszerű, de nem túl anonim indát használni.

    " dobozok" . Logolás. kicsit más az, ha az ISP logol, és tárol, őrá komoly biztonsági előírások vonatkoznak. a mostani feltételek elfogadásával épp azt írom alá, hogy bárki aki az indánál hozzáfér felhasználhassa az adataimat. Nem ugyanaz.
    Előzmény: GG (305)
    Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 323
    Szerintem ne szórakoztassuk egymást. Évek óta téma a kereső használhatatlansága.
    Előzmény: GG (322)
    GG Creative Commons License 2007.04.03 0 0 322
    Kérlek, dobd a konkrét problémákat magánlevélben. Én tényleg csak annyit látok az egészből, hogy bármit beírok, marha gyorsan kiadja :)
    Előzmény: Törölt nick (317)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!