Keresés

Részletes keresés

chevalido Creative Commons License 2007.03.08 0 0 354
Sziasztok!
Nem akarok belepofi, nem értek a dologhoz. Csak olvastam a gyapjús táémát. A gyapjút a lúg oldja, ezért nem jó a sima mosóporos mosás, és ezért ír a könyv savas szert. Ha bennehagynád lúgos folyadékban a gyapjút, egy idő után eltűnne.. Savas folyadékban kell kimosni.

bocs a beleszólásért, csak ennyit szerettem volna tanáscolni.
Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.08 0 0 353
márta néni :D :D
Előzmény: Márta néni (352)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.08 0 0 352
Egy falusi körzeti ápolónő csak lát itt-ott birkát. Ezt egy olyan valakitől kaptam, aki lusta füvet nyírni, és ezért tart néhányat. Ez nemhogy megfonva nincs, de mikor kiöntöttem a zacskóból, olyan volt, mint egy pulikutya, amiből kihúzták a kutyát.
Előzmény: violini (348)
foltos Viki Creative Commons License 2007.03.08 0 0 351

OFF

 

Katafa!

Erre az ammóniás felmosásra felkaptam a fejem. Szerinted ez a felnőtt fiúkutya területjelzése ellen is beválik?

 

ON

Előzmény: katafa (346)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.08 0 0 350

rájöttem, szalmiákszesz.

Mivel ez a szines gyapju is olyan, mint az öregkori sex, kevés kell belőle, de az nagyon,  gondolom nem fogok belőlük 20 dekákat festeni, csak kevéskéket, mehet kis adagokban a mikróba főzés helyett. Valamennyiket fogok ezekből a melírozottakból is megtartani, az ördögbe is, miért este kell nekem ilyen okosságokat olvasni, és éjjel nem mehetek szalmiákszeszt keresni.

 

Aranyos volt ma a főnököm. Már megszokta, hogy hétfőnként kicsit szürke kézzel megyek dolgozni, mert hiába a kesztyű, utána a kiváncsiság miatt kicsit kibontogatom, és mindig későn kapok észbe, hogy nincs rajtam. Szóval ránézett a kezemre, aztán a naptárra,  aztán megint a kezemre, "azt hittem, már hétfő van, pedig még csak csütörtök"

Előzmény: katafa (346)
foltos Viki Creative Commons License 2007.03.08 0 0 349

Tetszik a humorod!

Ezen a hozzászólásodon (a végén) jót nevettem :))))

Előzmény: Márta néni (342)
violini Creative Commons License 2007.03.08 0 0 348

Honnan szereztél ilyen első kézből gyapjút?Tudsz valami beszerzési helyet?

Én azt a tanácsot kaptam amikor nyers gyapjúfonalat vettem,hogy 2X nagyon alaposan mossam ki Ultrás vízben,bőven öblítve.Kifejezetten ezt ajánlották,biztos van benne valami,több ez vagy az ami jó erre a célra.Igaz,az már meg volt fonva,nem tudom ez számít-e.Nekem nagggyon bejön a fonalad.

Előzmény: Márta néni (342)
violini Creative Commons License 2007.03.08 0 0 347
Máta néni,nekem nagyon tetszik a hiányosan befogott anyag (is)! Jobban megmozgatta a fantáziám,mint a blúz.És van,aki kifejezetten a melírozott fonalakra utazik,nagyon szép tud lenni.De ezt biztos te is tudod,csak most nem ilyenre vágytál,ugye?
Előzmény: Márta néni (341)
katafa Creative Commons License 2007.03.08 0 0 346
Szerintem ammóniát lehet háztartási boltban kapni. OFF amikor kölyök és nem szobatiszta volt a kutyám, ammóniás vízzel mostam fel a "tetthelyeket". Iszonyatosan büdös!
Előzmény: Márta néni (345)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.08 0 0 345
Katafa csókolom a kis kezedet. most ugyan elfogyott az itthon levő gyapju, de megyek nyírni. Vagy amit nem fogott be rendesen, azt újra festem.  Még ugyan nem tudom, hogy milyen a háztartási ammónia, de majd a gyógyszerészek megmondják.
Előzmény: katafa (343)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 344
Márta néni!    Köszönjük a segítségedet, nagyon jó hogy Ti, akik már gyakorlottak vagytok a festésben, megosztjátok velünk az ilyen tapasztalatokat. Igy talán ezekbe a hibákba mi már nem fogunk beleesni.
Előzmény: Márta néni (341)
katafa Creative Commons License 2007.03.08 0 0 343

Mártanéni és minden gyapjúfestő!

 

Van nekem december óta egy új szuper festős könyvem. Megpróbálom idezanzásítani a Procion+gyapjú kapcsolatot. Meglepő lesz, ugyanis ebben az esetben nem lúgos, hanem savas fixálót használsz hozzá. A mennyiségek 20 dkg száraz, lanolin-szegény gyapjúra vonatkoznak.

1. 4 g festéket kis meleg vízzel összekeversz

2. Nagy lábosba öntesz 5-6 liter vizet, elkeversz benne 2 dkg sót, és hozzá teszed a festéket.

3. Beleteszel 1,2 dl ecetet vagy 8 g citromsavat(kristályos), felkevered és beleteszed a gyapjút.

4. Kis lángon, kevergetve kb. 30 percig főzöd, hogy egyenletes legyen a szín. Ne hagyd felforrni.

5. Leveszed a lángról, és hozzáteszel még egyszer uannyi ecetet vagy citromsavat.

6. Újra felteszed és még 30 percig főzöd forrás közeli hőmérsékleten.

7. A fazékban hagyod kihűlni. Langyos vízben kiöblíted.

8. 3 cl háztartási ammóniát keversz 4 liter vízbe, ebben 3-5 percig hagyod a festett gyapjút. Kiöblíted, majd ecetes vízben átmosva semlegesíted az ammóniát.

 

Elég macerásnak tűnik, de ez a könyv nagyon megbízható. A szerző textilvegyész, nem művész!

 

 

 

Márta néni Creative Commons License 2007.03.08 0 0 342

Külön írom, mert össze vissza írt itt nekem.

Szóval megpróbáltam gyapjut festeni. Úgy ahogy a birkáról lejött, alaposan átmostam erős mosószeres vízben, de mégsem elég erősben, mert olyan lett az egész, mintha melíroztam volna. Gondolom a gyapjuban levő lanolintól.

Az felső sorban sima Ibériával festettem, mikróban melegítve, hagytam kihülni, és aztán öblítettem. a második-harmadik sor a procionos.

 Sok helyen be se fogta a procion, ugyanakkor nagyon sok festék kellett rá, ennek ellenére nem lett elég erős a szín.

Nem gondolnám, hogy rohantok birkát nyírni, de ha valaki mégis, akkor tudjon róla, hogy nem érdemes rá pocsékolni a prociont, vagy ha mégis, nagyon erűs lúggal mossátok át előtte.

 

A második kép arra példa, hogy mi van, ha az anyagot előtte nem mossátok ki. Ezt a blúzt egy csőre csavarva, egyformán festettem be a kimosatlan anyaggal, és ez lett belőle. Szóval fogadjatok szót Katafának.

 

Katafa!

a Simon úr féle vékony molinó erősen emlkékeztet arra a finom anyagra, ami a barátnőd hagyatékából származott. Bízzál benne. Ha ki van jól mosva, tökéletesen festődik. És csoda jó dolgozni vele.

Az 5 ccm-es fecskendőt azért szeretem, mert a műanyag pohárban benne lehet hagyni, nem borítja fel.

Megkaptam a pancsing tűket, most azon elmélkedünk, hogy hogy kéne ötösével összeheftelni.

 

Lufka

 

Én még msáfflée fsetkéekkl nem fseetmetem.,  csak az Iréiábval,  de prbóáld ki ha van msáfléle fsetkekéd.  Remélem érted

Előzmény: Márta néni (341)
Márta néni Creative Commons License 2007.03.08 0 0 341

Ezt a két képet azért teszem ide, hogy okuljatok a más kárán.

 

 

Az első képen e

b_ildikó Creative Commons License 2007.03.08 0 0 340
Gyógyászati segédeszköz-boltban 50 millis fecskendő is kapható.
Mártamásé Creative Commons License 2007.03.08 0 0 339
Borcsamama
Van 5, 10 és 20 ml-es is.
Előzmény: borcsamama (337)
mammamija Creative Commons License 2007.03.08 0 0 338
:)) én már nem tudom követni a szálat ki mit vesz, mit hoz - asszem a csőrös flakonra jelentkeztem - de ha lemegy a cicó a munkahelyemen összeírom már mit NEM kell vennem-vinnem:)
Előzmény: Mártamásé (336)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 337
Ez a fecskendő hány ml-es?
Előzmény: Mártamásé (336)
Mártamásé Creative Commons License 2007.03.08 0 0 336
Ha furán néznek rád, ne törődj vele, gyógyszertárban vettem. Ha nem sikerül, szívesen segítek, írjátok meg mennyi kell.
Előzmény: mammamija (327)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 335
Sue!   Köszönjük a jó tanácsot, látod ez pl. eszembe se jutott, hogy ki is lehetne hypózni. Meg is próbálom még ma.  Ha még vannak ilyen ötleteid nagyon megköszönnénk azokat is.
Előzmény: sunbonnetsue (333)
mammamija Creative Commons License 2007.03.08 0 0 334
Ajjaj.
Beleférne még egy gyors postázás, miszerint eredeti formájában, és hypózva elküldenék neked egy darabot, hogy szemrevételezd a Simon féle terméket (persze beavatva, ahogy mondtad?????
Addig nem is rendelek.
Előzmény: katafa (328)
sunbonnetsue Creative Commons License 2007.03.08 0 0 333

Én ugyan nem megyek festeni, de egy két megjegyzésem -tapasztalatom- lenne ehhez a témához.

Ezt a bizonyos vékony molinót ki lehet hipózni, azaz fehéríteni.

Szépen lehet festeni és utána varrni is, elég vékony.

A csőrös flakon helyett  bátran lehet használni olyan 3 dl vagy 0,5l -es műa.flakont, aminek van "csőre"és visszazárható kupakja.

Sok sikert ! Nagyon kíváncsi vagyok majd az eredményekre....bizti szépeket festetek majd.

Sue

 

violini Creative Commons License 2007.03.08 0 0 332
Nekem vannak kisebb darab hófehér LENvásznaim. Az megfelel?
Előzmény: katafa (330)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.08 0 0 331

Köszönöm a válaszodat, majd igyekszem megválogatni mit viszek. Az általad ajánlott égetési próbát pl. mind a három anyagom /ami jelenleg van/ kiállta. Az a darabka amit meggyujtottam az utolsó milliméterig elégett miután már elvettem a tűztől, és csak puha hamu maradt utána.

 

Szép napot Mindenkinek!

Előzmény: katafa (330)
katafa Creative Commons License 2007.03.08 0 0 330

Hát, igen, a lepedővásznat nem egy leányálom kézzel varrni! De azért lepedő és lepedő között van különbség. Én mindig megszoktam tapogatni, és ugyan mind sűrűn szövött, de a vastagságában jelentős eltérések lehetnek.

 

Bevallom - és ezt majd el is mondom sokszor -, inkább arra hajtok, hogy biztosan pamut legyen - különben a festéket a vécébe öntjük ki, minthogy milyen érzés varrni. Persze lehetne szatén, batiszt, krisztina, stb. is, de ezeket nem nagyon lehet kapni.

borcsamama Creative Commons License 2007.03.07 0 0 329
A Simon úr féle molinó jó anyag, de nem fehér, hanem nyers-szinű. Te milyen anyagot javasolsz?  Tudom hogy már leírtad a tájékoztatóban, de most arra gondoltam, hogy esetleg kicsit konkrétabban. A lepedővászon nem vastag vagy durva nagyon?  Amit én itt nálunk szoktam venni, az elég sűrű szövésű, ha kézzel kell varrni az ujjam majd kilyukad.  Az milyen anyag amit említettél hogy az IKEA-ban lehet venni?
Előzmény: katafa (328)
katafa Creative Commons License 2007.03.07 0 0 328
Tudom, hülye kérdés, de még nem láttam Simon molinót. Ugye, nem fehér? Mert azért egy kis fehéret is hozzatok - más lesz a színe a festéknek fehéren és ekrün.
Előzmény: mammamija (327)
mammamija Creative Commons License 2007.03.07 0 0 327
Én a Simon féle vékonyat viszem, egyáltalán nem laza szövésű a többi molino-hoz képest, sőőőőt. - a barátnőm is azt visz - holnap rendelem meg.

Hol lehet kapni fecskendőt? és nem fognak furán nézni rám???
Előzmény: ertimar (324)
borcsamama Creative Commons License 2007.03.07 0 0 326

Szia! 

 

Nekem van itthon 5 m a Simon féle vékony molinóból, az sűrű szövésű de könnyű vékony anyag. Szerintem az jó lesz festeni, bár még nem próbáltam ki más festékkel.  Van még nekem egy darab kb. 1 m2 valamilyen anyagom, ami magában  virágmintás, nagyon finom szép anyag, de nem tudom milyen. a damasztnál vékonyabb, jól vasalható és pamut.  Ezenkívül lepedővásznat is viszek, aztán majd meglátjuk hogy mennyi lesz belőle befestve.

Előzmény: ertimar (324)
lufka Creative Commons License 2007.03.07 0 0 325
OFF
Nem veszem zokon, de én sem vagyok tizenéves, de elég fura h ez ilyen nagy szám, nektek h rövidítve írok, de akko tessék, próbálkozom , de akkor a jóL van se jóvan legyen, ha már itt tartunk.Bár nálam ez más megszokás...más fórumon azárt ez nem okozott ilen felháborodást. de mindegy.
On
Márta néni vagy más aki batikol.. a mikrós ibériázás a többi poros batik festékkel is alkalmazható??
Előzmény: 36évi (320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!