Keresés

Részletes keresés

Canon-is-the-best Creative Commons License 2004.04.02 0 0 108
Az enyém 145.000-ért eladó. Vadonat új, osztrák garanciával, kb 5 kép készült vele, hogy leteszteljem, minden papírja és a számlája megvan. Mailt küldjön akit érdekel. Nagyon tetszik a 10x halk zoom, nameg az, hogy többet tud mint egy S7000 mindezt kompakt kivitelben. Mielőtt megkérditek mért adom el, azért mert eladásra hoztam.
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.02 0 0 107
Bizony! Szerintem is igencsak a "fels?" kategóriához tartozik, és össze nem hasonlítható PowerShot "A" osztály bármelyik gépével (a "G"- osztályal annál inkább!)

Én még most sem bántam meg, hogy megvettem, mert hihetetlenül magas azoknak a képeknek a száma, amik sikeresek (nincs bemozdulás, nincs zaj, 10x-es zooom hatalmas!!!)

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.02 0 0 106
ebay/amazon szerint 499-ért már van a gép, egyik németeknél lévő topictárs pedig 550-es bolti árat mondott
Előzmény: Törölt nick (101)
Canon-is-the-best Creative Commons License 2004.04.02 0 0 105
A G5/Pro1/S50 -el van egy kategóriában, az ún "high end digital cameras" osztályban, közvetlenül a DSLR-ek alatt.

http://www.powershot.com/powershot2/s1is/index.html

Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.02 0 0 104
En nem tudom? Azert kerdeztem, de koszi a gyors reagalast!

Ha ez a helyzet akkor azert meg gondolkodom rajta. Ugyanis erdekel. Csak az a bajom, hogy hetente uj tetszik meg! Most eppen ez, meg a Sony V1. Ja es az a hulye Casio Exilim P600-as. Ami azert igen jonak tunik.

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.02 0 0 103
ha az optikát nem nézed akkor szerintem a PSA70es canonhoz áll közel nem?

TIB

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.02 0 0 102
Sziasztok

Egy kerdesem volna az S1-el kapcsoltaban. Milyen kategoriaju gep ez tulajdonkeppen ha az optikat nem nezzuk? Szal mihez lehet legjobban hasonlitani tudasban?

Koszi

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.02 0 0 101
jah, 250es eur árral számolva az 150k HUF. az korrektnek tűnik.

de mondom, szerintem arra (is) épitenek, hogy sokan elrohannak megvenni, mert újdonság, meg talán pont jön a nyári nyaralós, fotózós időszak, ilyenkor drágábban lehet eladni, mint 1-2 hónap múlva. Bár nekem nagyon tetszik a gép, de mivel van egy még egészen fiatal PowerShootom, ezért egy darabig biztos várok vele, hogy beálljon az ára, aztán leülök számolgatni :)

TIB

Előzmény: adsonnet (100)
adsonnet Creative Commons License 2004.04.02 0 0 100
Egyenlőre Magyarországon még nincs ára, a Canon Hungária még nem jelentette be hivatalosan az árát. Ausztriában - Németországban 600 Euro körül van, ez szerintem kb reális szint, ha azt vesszük alapul, hogy egy A70/75/80 280-450 Euro. . A Minolta-nál úgy 20%-al magasabb árat szerintem megér, ekkor jóval a Leica/Panasonic alatt, de egy Finepix S5000/Minolta Z2 felett van.
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.02 0 0 99
szerintem bár a Canon drágább

a canon S1IS egy új bejelentés. még egy hónapja sincs piacon a gép. azt meg mindenki tudja aki legalább 1 hét marketinget tanult, hogy egy újonnan bedobott cuccot akár többszörös áron is el lehet sózni az elején, mert vannak emberek, akiknek mindenből a legújabb, legmenőbb, legszinesebb, legszagosabb kell, ami fél éves az már elavult. na ők veszik most meg.
pár hónap és szerintem lemegy a versenytársak már régebben piacon lévő gépeinek árszintjére (ha drágább is lesz valamivel, akkor sem 50%al).

TIB

Előzmény: adsonnet (98)
adsonnet Creative Commons License 2004.04.02 0 0 98
Szerintem Peti_04 kérdésére elég egyszerű a válasz, az objektívük nem egy kategória:
-A Minoltában nincs optikai stabilizátor, ami sok esetben elkerülhetővé teszi állvány használatát, ill. nem kell megemelni az ISO értéket ezáltal nam lesz zajos a kép. A canon modellek CCD-inek ISO 50-nél egyedülállóan kicsi a zajuk (pl A70/75 stb).
-A Minolta ezen felül 10x zoom állásnál már csak F3,7-et tud (Canon 3,1, Panasonic/Leica :2,8), tehát 2:0 a Canonnak a bemozdulás ellen (kivéve, ha valaki az elkenődött képeket szereti)! Úgy tűnik, a Canon kijött egy a LEICA-hoz igencsak közelítő minőségű objektívvel.
-Az egy LCD - átkapcsolom ide-oda megoldás nem túl szerencsés a Minoltában.
-Szerény véleményem szerint a 3,2 MP bőven elég A4 méretig, pláne ha a kítűnő objektív/zoom kombinációval az kerül a képre amit akarsz, hogy rajta legyen, tehát nem utólag kell croppolni.
A video-ban lehet, hogy előnyösebbnek tűnik a Minolta, azonban már a 640x480/30fps is zabálja a memóriakapacitást, amit a Canonban fele árban vásárolsz meg (pl microdrive) a Minolta/Panasonic FZ sorozat SD kártyájával szemben.
- A Canon zoomja egyedülállóan csendes és gyors a tesztek szerint, eleve kétsebességes, és videofelvétel közben is működik.

Szerintem bár a Canon drágább, azonban a jól sikerült képek száma is magasabb lesz a bitangul hasznos optikai stabilizátor miatt. Ilyet legutóbb az Olympus gyártott a C 2100 UZ-ben, és jelenleg a Panasonic. Azonban a Panasonic modellek sokak szerint rendkívül nehézkesen használhatók, körülményes a menüjük és drága a memóri hozzá.

Ads,

blue_team Creative Commons License 2004.04.02 0 0 97
Az általad említett két gép nem éri el azt a szintet, amit a Pana nyújt és árban szinte nincs különbség. Persze te tudod, de érdemes meggondolni alaposabban. A Canon gépek jók, de a PS S1IS túlárazott. Nem is kicsit. A Minolta pedig sok mindenben nem veszi fel a versenyt.
Előzmény: Peti_04 (96)
Peti_04 Creative Commons License 2004.04.02 0 0 96
Sziasztok!

Az eddigi hozzászólások és tesztek alapján
már szinte biztosra vettem, hogy az első
digit. gépem az S1 lesz. De most elbizonytalanodtam, ugyanis elolvastam a Steve digicam tesztjét a Minolta Z2-ről
(http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/z2.html).

Szóval most melyiket?

Ami az S1 mellett szól: IS, microdrive kompatibilis, kihajtható LCD,
számomra szimpatikusabb külső.

Ami a Z2 mellett: 800*600-as (!) video, +1 MP,
lényegesen olcsóbb ár (117.500 HUF szemben a Canon 178.500-os árával.)

Várom a véleményeteket, a segítséget előre is
köszönöm:

Peti

MeKrisz Creative Commons License 2004.04.02 0 0 95
bocsi!
Előzmény: bwoay (93)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.02 0 0 94
László? Nem Pákó? :)
Előzmény: bwoay (93)
bwoay Creative Commons License 2004.04.02 0 0 93
"csak akkor, ha Fekete István-nak hivnak"

István? Nem László? :)

blue_team Creative Commons License 2004.04.01 0 0 92
Ha 140+ ÁFA a PS S1IS és 160+ÁFA a Panasonic FZ10, akkor szerintem FZ10. 12x opt. zoom szemben a tízzel. Leica optika, külső vaku, fényvédő tartozék és 4MP szemben a hárommal. Ezek többet érnek, mint 25ezer Ft. FZ10-et már láttam bruttó 188-ért is (hazai forrás, azaz magyar gar. és kezelési).
Canon-is-the-best Creative Commons License 2004.04.01 0 0 91
Sziasztok! Valamelyikőtök korábban azt írta, úgy ~155e HUF bruttó lenne a reális ára. Én hozok egyet haza a héten (magamnak egy S7000-et már beszereztem) , ha valakit érdekel ezen az áron, küldjön egy mailt. Persze 1 évi EU garancia van rá. Remélem valakinek tudok egy kicsit segíteni ezzel, nekem meg tisztes utikoltség jön vissza rajta. Bocs a hírdetésért, de szerintem a Canon ezt a gépet nagyon eltalálta, a gondom az, hogy a 7000-hez már tele vagyok tartozékkal és nem akarom elbukni azokat. (külső vaku, polárszűrő, UV, tubusgyűrű, táska stb) Nameg egy kitűnő EVF, jó zajos CCD-vel ha nem figyelek oda...
LyPapa Creative Commons License 2004.04.01 0 0 90
Szia nyúlcipő,

Elnézésedet kérem a hosszabb szünetért,valahogy ezt a topicot sikerült kihagynom...
Örülök, hogy jó benyomásokat szereztél, ez pontosan így zajlott bennem is !
A gépekre vonatkozóan: sajnos, a CANON megint kitett magáért:))) Igazán nem akarom senki örömét rontani, de úgy tűnik, hogy a topicbeli gép ténylegesen az ISO50 miatt 'fénylik' - amit nem igazán lehetne használni korrekt megvilágítási viszonyok hiánya esetén, a túlzottan hosszú záridők miatt. Itt szerzett egy jó, sőt nagyon jó pontot az IS-sel. Az igen határozott CA a nagy kontrasztú felületeken (éleken) elgondolkodtató - hiszen a lerekeszelés a kompakt kategóriában korlátozott. Nehogy köveket hajigáljatok rám :)) Sajnos, még nem járt a kezemben ez a CANON(ka), de pl. az S7000-rel kézből lőttem olyan éjszakai képeket, amik nekem teljesen kielégítőek voltak. Az most gyakrabban használt EOS300D-n is csak kb. 200mm - es fókusztáv felett látszik szükségesnek. De azért nagyon jó lenne, hiszen elkerülhető segítségével a magasabb ISO használata. Ami szimpatikus a kis CANON-ban, a vaku igen jó beállíthatósága - ami nem tetszik: kicsit rövid hatótáv. A 'tekerentyűs' LCD panel hasznát nem igazán kell ecsetelni ! :))

Kedves Tulajok !
Érdemes lehet kipróbálni akár egy házilag, pl. fekete kartonból fabrikált fényvédő sapkát - fogadhatunk egy lyukas kétfilléresbe, hogy a CA redukálódik használatával. Másik kétfilléres tipp: érdemes lehet kipróbálni a fókusztáv kb. egyharmada fele közötti állás + F5.6 - F8-as blendével.
Ha megpróbálnátok, és az eredményt megírnátok, sokat segítenétek egy teóriám igazolásában/elvetésében.

Üdv:

LyPapa

Előzmény: nyulcipő (54)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.01 0 0 89

Létrehozok egy listát, amely az S1 IS tulajokat jelöli, hogy könnyebben
elérhessük egymást, stb...
Név: mail: tel: vásárlás:
MeKrisz MeK2@freemail.hu +36203701163 2004.03.24 EXC 173e

aki már tulaj, kérném csatlakozzon a listához.

MeKrisz Creative Commons License 2004.04.01 0 0 88
igen, van egy hatalmas negatívuma: BITANG SOKBA KERÜL!!!!
Előzmény: Mago (87)
Mago Creative Commons License 2004.03.31 0 0 87
Eddig valami negatívum kiderült?

Én is tervezek egy ilyen gépre beruházni.

Előzmény: MeKrisz (86)
MeKrisz Creative Commons License 2004.03.30 0 0 86

>Kérdés: a zoom elég "aprólékos" (nem túl darabos?)?

csak akkor, ha Fekete István-nak hivnak (világ ? leger?ssebb
embere :) ,mert ha kicsit húzod,akkor kicsit zoomol, ha nagyon húzod,
akkor gyorsabban (multi sebességes)

>A stabilizátor mennyire használható?
NAGYON!!!!! sokat segít, még a profiknak is, hiszen nem költenének
több százezret az IS-es optikákra!

>Fordítva vissza lehet-e hajtani az LCD-t, hogy >ne sérüljön ha az EVF-
et használom?
igen! (Vari Angel)

>Milyen véleménnyel vagy a gépr?l (negatívumok is >érdekelnek) és
milyened volt el?tte?
Nekem tetszik (ha nem tetszene nem ezt választottam volna)

3 hónapja nézem az összes!!! digit gépet a piacon, 1,5GB-nyi!!!!
tesztet halmoztam föl a gépemen szinte az összes nagyzoom-os
gépr?l, és ezt találtam megfizethet?nek (számomra) és a legjobbnak
kategoriájában

Előzmény: vesevedo (79)
SchefferJ Creative Commons License 2004.03.30 0 0 85
Hali,

Nálam ugyanez a két gép volt a dilemma. Az S7000-et visszaadtam, most van egy FZ-10.

Ennyi.

KTTech Creative Commons License 2004.03.30 0 0 84
Hi!

Én is a Canon és a Panasonic DMC-FZ10 között dilemmázok. Ami pozitivum a Canonban, a 15mp-es max. záridő és a kifordítható LCD.

Ami nem tetszett, hogy nagyon nagy a krom. abberráció. (Nagyobb, mint a 12x Panában, de a Leica obi tartalmaz ED lencsét és 3 aszférikus lencsét, amiből 1 az IS-ben van. A Canon nem tartalmaz ED/APO tagot, és 1 aszférikus tag van benne, de így sem torzít- csak abberrál). Az igaz, hogy a Pana sötétben nem a legjobb, de van vakupapucs... A zaj mindkét gépnél kb. ugyanakkora (és az érzékenységek is).

Mindkét gép kb. ugyanolyan "gyorsan" kapcsol be, de a Pana rövidebb 2 kép közti reakcióidővel dolgozik. (Sokkal gyorsabb az SD, mint a CF).
A gép mérete nálam nem érdekes. (Aki nagy zoomot akar jó fényerővel, az ne válogasson...)

Ezek alapján hogy döntenétek?

Ebadta Creative Commons License 2004.03.30 0 0 83
Mar az Amazonon is csak 499 Euro...
Előzmény: Lord Sage (82)
Lord Sage Creative Commons License 2004.03.30 0 0 82
Azért az vicces, hogy német ebay-en (ebay.de) 120-130 ezer forintért már megvehető... kicsivel kedvezőbb ár, mint 170e itthon.
Lord Sage Creative Commons License 2004.03.30 0 0 81
Előzmény: vesevedo (79)
Mnemomic Creative Commons License 2004.03.29 0 0 80
Na fennt van a teszt a digicam-on.
vesevedo Creative Commons License 2004.03.29 0 0 79
Hi MeKrisz!

Kérdés: a zoom elég "aprólékos" (nem túl darabos?)?

A stabilizátor mennyire használható?

Fordítva vissza lehet-e hajtani az LCD-t, hogy ne sérüljön ha az EVF-et használom?

Milyen véleménnyel vagy a gépről (negatívumok is érdekelnek) és milyened volt előtte?

Köszi!

vv

Előzmény: MeKrisz (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!