Keresés

Részletes keresés

KerIsu Creative Commons License 2008.01.21 0 0 514
Azért száradt lassabban a foltokon, mert a falfix a fal szívó képességét is befolyásolja, és azért mondtam hogy teljesen várd meg a száradás. Nem hiszem hogy ki fog foltosodni
Előzmény: zolee97 (513)
zolee97 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 513
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat!
2-szer átfestettem a falfixtől kifényesedett falat, úgy néz ki, hogy a foltok szinte 100 %osan eltünnek a következő réteg után. De viszont azokon a részeken, ahol a foltok voltak, a héra sokkal lasabban szárad. Így mikor a matabb felületeken már teljesen megszáradt a festék, a foltoknál még mindig fénylik a héra. Szerintetek ebből nem lesz gond a szín felvitelekor? A fehér festék száradás után szinte tökéletes, de nem valószínű hogy a szín foltos marad majd?
Előzmény: KerIsu (511)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.18 0 0 512
A falfixes dobozra az van irva, hogy ahol kifenyesedik, ott meg kell ovatosan csiszolni festes elott...

vajk
Előzmény: KerIsu (511)
KerIsu Creative Commons License 2008.01.18 0 0 511
Túl töményen vitted fel a falfixet azért ugrik meg rajta a festék, elméletileg töbszöri festés (3x diszperziós) után be kellene hogy fedje a fényes felületet is, az átfestések előtt várd meg amíg teljesen megszárad a felület
Előzmény: zolee97 (510)
zolee97 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 510
Falfixel kapcsolatos problémával fordulok Önökhöz!
Új családi házat építettünk. Miután legletteltem, ill. lecsiszoltam a falakat Falfixel kezeltem le.
Valószínüleg valamit nem jól csináltam, mert a felület elég sok helyen foltokban felfényesedett, illetve néhol egy kicsit megfolyt a szer. Átfestettem egyszer a felületet, de a problémás helyeken nem nagyon fedte be a festék. Kisérletképpen egy darabon megpróbáltam mégegyszer átvesteni, de még mindig nem fedi be teljesen.
Sajnos 500 nm felületről van szó, amit elég nehéz és hosszadalmas lenne átcsiszolni, majd ujraglettelni. A kérdésem az lenne, hogy mi lenne a legegyszerűbb megoldás a hibák kijavítására, ill. létezik-e valamilyen szer amivel átkenve a foltosodás megszünne!

A válaszokat előre is köszönöm!

atesz29 Creative Commons License 2008.01.12 0 0 509
Egyszerű,a munka megkezdésekor amit vettél az fizesse ki.
Előzmény: ponex (508)
ponex Creative Commons License 2008.01.12 0 0 508
Valóban, nekem is meg vannak a szokásos anyagaim, de én pl soha nem vállalok anyagosan.
Előzmény: atesz29 (507)
atesz29 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 507
Igen,de egyszerűbb ha a festő viszi,hiszen ő tudja milyen anyagokkal szeret/tud dolgozni a leglaghatékonyabban/legszebben.

Nem vagyok a híve annak,hogy a tulaj olyan anyagokért szaladgáljon amiről fogalma sincs hogy mi az.

Ezért én inkább anyagostul vállalom minden munkámat!:)
Előzmény: ponex (506)
ponex Creative Commons License 2008.01.11 0 0 506
Az, hogy ki milyen anyagot, hova visz, az megegyezés kérdése. Azzal nincs baj.
Előzmény: atesz29 (505)
atesz29 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 505
Igazad van!

Makizzon hagyományossal!:)

Ne kényelmeskedjen.

Különben is vigye magával az anyagokat amiket használ és ne őt zavargassa mindenhová.
Előzmény: ponex (503)
ponex Creative Commons License 2008.01.10 0 0 504
Ha pesten vagy és normális festőre van szükséged 06-30/851-10-69
Előzmény: sylar (502)
ponex Creative Commons License 2008.01.10 0 0 503
Hallotam róla, sosem használtam. mond meg a festődnek, hogy makulatúrázzon hagyományos módon, csak kényelmi anyag, szerintem ugyan annyi idő alatt felmakulatúrázok, mint amennyi alatt ő fel kenegeti a folyékonyat. Nem véletlenül nincs elterjedve.
Előzmény: sylar (502)
sylar Creative Commons License 2008.01.10 0 0 502

Légyszi segítsetek!

 

Hallott már valaki folyékony makulatúráról!? Azt kéne vennem a festő szerint, de se a Praktikerben, se a Platformban, se a Piktor festékboltban nem lehet kapni, illetve még nem is hallottak róla!

 

Köszi

KerIsu Creative Commons License 2008.01.05 0 0 501
Bár gondolom már késői a hozzászólásom, mert már rég kész a tapétaszedés, de hátha valakinek még jól jön
KerIsu Creative Commons License 2008.01.05 0 0 500
Ha ragsz egy deci sampont a vízbe úgy még jobban oldja a tapétát, és még kellemes illat is lesz a szobába. ja és zárt helyiségbe kell dolgozni hogy tudjon dunsztolódni a fal
Előzmény: halaloszto (499)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.28 0 0 499
Ket dolgot tennek hozza:

1. teddy hengerrel marha jol lehet a vizet felhordani

2. panelben nagyon vigyazni, mert ha boven adagolod a viet, es tocsog jol, akkor a fal toveben a reseken lecsoroghat az alsoszomszedhoz.

vajk
Előzmény: ponex (498)
ponex Creative Commons License 2007.12.27 0 0 498
Vizezés, várakozás, megint vizezés, várakozás, majd kapargatás :))
Előzmény: harczoss (497)
harczoss Creative Commons License 2007.12.27 0 0 497
Sziasztok! Szerintetek hogy kellene gyorsan és egyszerűen lekaparni a tapettát a falról? Egyik szobában sima papír maradt a falon az előző lakó után, a másik szobában fűrészporos. Lehetőleg valami emberközelibb módszer kéne a sima vakargatás helyett. Köszi!
ponex Creative Commons License 2007.12.13 0 0 496
érdekes , majd ennek utána nézek.
Előzmény: halaloszto (494)
ponex Creative Commons License 2007.12.13 0 0 495
Ha s holkerba rakandó díszre (fríz) gondolsz, akkor azt mindentovábbi nélkül lehet, akrylt vegyél hozzá (Mester-t szoktam használni) és azzal jól fellehet ragasztani. Ami fontos , hogy a falnak az a felülete ahova ragasztani fogsz, portalanítva legyen, mert a porra ugyan ráragad az akryl de az akrilon lévő por, a falra már nem :))
Előzmény: GTS (493)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.12 0 0 494
utanna kellene neznem, de ugy remlik hogy amikor anno felfedeztek hogy a viz ket valamire bonthato, akkor vorosen izzo vascsovon vezettek at, es a masik vegen nem vizgoz jott, hanem durranogaz.

szokott is pl kohoban neha olyan baleset lenni, hogy az olvadt acel olyan helyre jut, ahol viz van, es akkor a viz durranogazza alakul, es robban.

vajk
Előzmény: ponex (491)
GTS Creative Commons License 2007.12.12 0 0 493
Szia, ponex!

Lehetséges, hidrogénhajtású autók már vannak. Csak az bibis, hogy a hidrogén előállítása a felhasználás helyén történjen... Egész egyszerűen azért, mert a víz keletkezésekor kevesebb energia szabadul fel, mint amennyi (jelen technikai színvonal mellett) a "szétszedéséhez" kell. Amit meg az olajlobbiról mondasz, van benne valami (mármint a társaságok páncélszekrényében). De azt mondom, fejezzük be itt az OFF-ot, mert a modik elnáspángolnak minket...

A végére egy kérdés: a hungarocell szegélyt lehet-e a fűrészporos tapétára ragasztani, vagy alóla szedjem ki?

Üdv.: GTS
Előzmény: ponex (492)
ponex Creative Commons License 2007.12.12 0 0 492
De ha már a víznél tartunk, szerinted lehet e működő vízautót alkotni? Konkrétan, hogy víz az üzemanyag, illetve az alkotóelemek elégetése, pl hidrogén motor. Létezhet ez? Állítólag vannak működő példányok, csak nem terjedhet el az olajon szerzett hatalom miatt. De fizikailag, vagy vegyileg létrejöhet e ilyen?
Előzmény: GTS (488)
ponex Creative Commons License 2007.12.12 0 0 491
Hát akkor tegyük fel a kérdéseket egymásnak továbbra is. A magas hőmérséklet hatására szublimáció nem tud megvalósulni ugye, ezért a víz forralása, mindíg csak pára lesz. Hacsaknem a nagyon magas hőmérséklet, nagyon hirtelen, de az szerintem csak gyorsabb párolgással járna.
Előzmény: halaloszto (489)
ponex Creative Commons License 2007.12.12 0 0 490
Igen, túl korán volt még és elektrolízis helyett hidrolízist írtam, bár tudom, hogy mostmár úgysem tudom magam kidumálni, de nem baj. :))))
Előzmény: GTS (488)
halaloszto Creative Commons License 2007.12.12 0 0 489
Nem akarok tudalekosnak hatni, de a hidrolizis az annyit jelent hogy a vizet alkoto elemeire bontani. Lehet ugye arammal (erre gondotlal valoszinuleg), lehet magas homerseklettel is, asszem ugy csinaltak amikor felfedeztek az oxigent.



A frissesseg erzes szerintem a paradus hideg levegotol van, en is szeretem.

vajk
Előzmény: ponex (487)
GTS Creative Commons License 2007.12.12 0 0 488
Szia, ponex!

A vizet csak tetemes energiabefektetéssel lehet alkotóelemeire bontani, pl. elektrolízissel.

Üdv.: GTS
Előzmény: ponex (487)
ponex Creative Commons License 2007.12.12 0 0 487
Bassza meg a kutya. Hát csak szabadul fel oxigén, H2O-ban van oxigén. Oké annyi a tévedésem akkor, hogy nem elemi oxigén, hanem vegyületben de hát csak oxigén az is :))))))))))))))))))

Na de ha már te vegyész vagy, hadd kérdezzem meg, hogy a hidrolízisen kívül létezik e valami módja annak, hogy vizet alkotó elemeire bontsuk?
Előzmény: GTS (486)
GTS Creative Commons License 2007.12.12 0 0 486
Szia, ponex!

Valószínű, hogy a felszabaduló víztől (pára). Ugyanezt érzed egy frissítő nyári zápor után is...

A folyamat pedig az, hogy a kalcium-hidroxid vízfelszabadulás közben visszaalakul kalcium-karbonáttá.

Üdv.: GTS

U.i.: Bocs, előbb a végéről lehagytam a smiley-t...
Előzmény: ponex (485)
ponex Creative Commons License 2007.12.12 0 0 485
Akkor, mi is történik tulajdonképpen? És hát mivel ez egy nyilt forum, bárki hozzászólhat bármely témához, természetesen.
Mitől van hát az a frissesség "szag/érzés" meszeléskor? Mert nem attól, hogy eső hull a falakból.

én meg februárban fogok múlni 36 :)) viszont nem vagyok vegyész.
Előzmény: GTS (484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!