Keresés

Részletes keresés

SPQR300 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 11924
Én is hasonlóképpen vagyok, csak a másik végletben. Nekem 8.9-9.0 kéne, de ebből nagyon kevés van. Sauflon UV 55 az amelyik normális áron eléhertő 8.9-es görbülettel, csak nem is túl olcsó, nem is túl nagy az oxigénáteresztése. Nem tudtok esetleg valami jobbat? : )
B.a.n.d.e.e. Creative Commons License 2008.06.08 0 0 11923
Sziasztok!
Ha nekem a szemüvegem -1,50-es volt, akkor lencsében -1,75 vagy -1,25-ös kell? Mert hallottam ezt is-azt is..
És mennyire lenne veszélyes, ha nekem 8.1-es gürbületű lencse kellene, de ehelyett 8.3-8.4-es lencsét hordanék? Mivel 8.1-es lencsét alig lehet kapni, csak amit egyénileg rendelésre gyártanak (pl. AirOptix Individual, Zero 6 RX, Soflex HS), ezek viszont elég drágák (7-8ezer csak a lencse egy hónapra). Nemrég kaptam egy 8.3-mas görbületű Clear58-as havi próbalencsét, és eddig úgy néz ki, hogy bírom.. (http://www.clearlab.com.sg/index.cfm?GPID=53). Ráadásul ez a 6db-osban csak 6ezer ft.. :)
Esetleg valaki tudna ajánlani még 8.3-mas lencsét?

(Reinder Optika, úgy látom te eléggé értessz ezekhez, majd lécci mihabarabb válaszolj már rá, ha tudsz.. köszi.. :))
Ninaka Creative Commons License 2008.06.07 0 0 11922

Sziasztok

 

Köszi a válaszokat.

 

Közben voltam kontaktológusnál, és őt is megkérdeztem a szines lencsékről.

Ő is aztmondta, hogy zombis leszek tőle.

Valamint kaptam tőle új lencsét a Sauflon Bioclear-t.

Ez valami új márka mert még nem hallottam róla, valamint a külföldi lencsés oldalakon sem nagyon lehet kapni.

Ez gáz, mert rendelhetem meg elég drágán az ofotértből, vagy tudtok ajánlani valamilyen címet, akár külföldit is ahonnan olcsóbban tudnék rendelni????

Missteria Creative Commons License 2008.06.07 0 0 11921
Syasztok!
Épp tegnap váltottam át napi lencsére!És megint sikerült kifognom egy Ciba vision próbalencsét:S
Hát nemtom miből gyártyják ezt a fajta lencséket de h az én szemem ne mbirja az tuti!
Pár óra alatt olyan piros lett a szemem tőle h ihaj és a fejem is annyira fájt tőle h kénytelen voltam kivenni pár óra után!
Mehetek vissza a kontaktologusomhoz h adjon valami másik gyártótól próbalencsét!Többet a Ciba-val nem kisérletezek :s:)
Azthiszem maradok a J&J-nál :)
Rock me Amadeus Creative Commons License 2008.06.06 0 0 11920
Szakik, a szilikon-hidrogél lencsének mennyiben más az ápolási mechanizmusa?
fashion01 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 11919
Én 2 hete használok Sauflon lencsét. Havi lencse. Nagyon meg vagyok vele elégedve,semmi irritáció, semmi kellemetlen érzés !! És még a szemem se pirosodik be pedig napi 15 órát hordom !! (A 10 helyett ):) De a szemészem azt mondta hogy ha kényelmes akkor nyogodtan hordjam egész nap.
k2k Creative Commons License 2008.06.06 0 0 11918
Nem vonom vissza, mert nem egyértelmüen bizonyitott,hogy a bevérzés a lencsétől van.
Előzmény: Rock me Amadeus (11917)
Rock me Amadeus Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11917

11898-as hozzászólásodat most visszavonod?:)

 

Szakik, eddig 8,7-es BC-s lencsét használtam, az új 8,6-os lesz, ez sok eltérés?

Előzmény: k2k (11916)
k2k Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11916
Bevérzett a szemem fehérje:( Nagyon...
_MrB_ Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11915
Nekem is? ~ ;D
Előzmény: Reider Optika (11914)
Reider Optika Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11914
Én sem tudtam, hogy ez lesz. Még raktáron is vót egy csomó még a régi áron, úgyhogy örültem nagyon... De CooperVision rendes volt és ezt a bánatomat enyhíti majd.
Gondolom megmutatja a CooperVision új, távol-keleti üzemét. Legalábbis bízom benne:-) A múltkori célozgatásomra úgyse reagált :-D
Előzmény: _MrB_ (11913)
_MrB_ Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11913
Na szép, 3-án még nem ennyi vóóót. ~ :D
Előzmény: Reider Optika (11910)
Reider Optika Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11912
Na jól van, bárhová be tudok szúrni egy linket, csak ebbe a szarba nem?
Előzmény: Reider Optika (11911)
Reider Optika Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11911
<a href="http://lencseonline.hu">lencseonline.hu</a>
Előzmény: Reider Optika (11910)
Reider Optika Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11910
modimoo: A fehérjeoldás a hosszú élettartamú lencséknél létfontosságú lehet a lencse léte szempontjából. Én egy nem hivatalos, de szuperül bevált dolgot szoktam javasolni.
Hidrogén-peroxidos ápolószerrel kell kezelni a lencsét minimum hetente egyszer. Többször persze még jobb, de nagyjából 2x szorzó van akkor az ápolási költségben a hagyományos "allinone" szerekhez képest. A peroxidhoz van a katalizátor. Az enzim más ügy, azt inkább a "sima" oldatban oldanám fel, mert nem tudod úgysem, melyik fehérjeoldó működik rendesen, ha peroxidban oldod. És van amelyik nem szereti.
És persze dörzsölni minden nap a lencsét, nyilván nem brutális erővel, hanem sokáig - fél percig oldalanként.
A Proclearról nem sok tapasztalatom van, a kevés viszont jó. Túl sokat úgysem tudsz válogatni, a hosszú élettartamú lencsék korszaka úgy tűnik lejárt, csak a magas D tartományokban és a bonyolult esetekben nincs hónapos élettartamú alternatíva még. Vagyis már ez sem anyira igaz, mert alakul a dolog.

Biofinity: Utálom az önreklámot, de azért egy pillantás lehet ide vetni:
Előzmény: modimoo (11909)
modimoo Creative Commons License 2008.06.05 0 0 11909
Sziasztok!

Lassan már 10 éve lencsém van, én a kezdetektől ugyanahhoz a doktornőhöz járok vizsgálatokra, nekem éves lencsét javasolt (elég rossz a szemem), azt is rajta keresztül rendelem. Szerintem megéri... Pár típust már végigpróbáltam az évek alatt, de egy évet egyik éves lencse se bírt ki nálam. Legutóbb BL volt, Sauflon All In One Light folyadékkal.

Ma kaptam ÚJ lencsét (szemész szakorvosom tanácsolta, hogy próbáljam ki): CooperVision Proclear RX Sphere lencséket. Tudnátok erről infókat írni? Vagy esetleg egy linket küldeni, ahol találok róla részletes leírást? Fontos lenne ehhez saját márkájú lencsefolyadékot használni, ha igen, miben tud többet a fent említettnél?

Mi a véleményetek a külön fehérjeoldásról (tabletta+fiz.sóoldat+katalizátor - talán helyesen írtam le), illetve magáról az éves lencséről?

Remélem nekem is válaszoltok, előre is köszi !!!
SPQR300 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 11908
Minden más webshopban kb ennyi, csak egy 500-assal olcsóbb itt. Máshol 5500-5800, miért ne lenne az 5000 hihető?
Előzmény: _MrB_ (11906)
Caipi Creative Commons License 2008.06.03 0 0 11907
Én most szereztem be a napi hordásút, mivel nem csak olcsóbb, de gyorsabban szállít is, mint az OFOTÉRT... Bizonyos összegen felül (amit elfelejtettem, de túlléptem) szállítási költség sincs.
innen
Előzmény: Ninaka (11896)
_MrB_ Creative Commons License 2008.06.03 0 0 11906
Ez több, mint gyanus. Főleg, ha azt nézem, hogy máshol a Biomedic 55 mennyi, s náluk mennyi. Máshol ahhoz képest a Biofinity mennyi, s náluk mennyi, s még abból 16%ot akcióznak....
Előzmény: Rock me Amadeus (11905)
Rock me Amadeus Creative Commons License 2008.06.03 0 0 11905
http://bolthely.hu/lencseshop Biofinity akció 4920/doboz (sajnos nekem nem jó, mert egyik szemem 6osnál picit rosszabb és ez a lencse csak 6ig van:S)
Előzmény: McLaca (11904)
McLaca Creative Commons License 2008.06.03 0 0 11904

Budapesti optikát ajánlani sajnos nem tudok - miskolci révén -, de a topikban már írtak többször egy megbízhatót. Ofotértet a topictársakkal szerintem egybehangzóan nem ajánljuk, már csak a kis lencseválaszték miatt sem.

 

Ha netről rendelsz, akkor 7-8E HUF/3 pár lencsékből ki fogsz jönni egy hónapra 4 rongyból, tehát kb. mindegy, mit kérsz, de a biofinity viszont még nagyon drága, a 3db-os kerül annyiba, mint egy egyszerűbb 6db-os lencse.

 

Ninaka: szerintem - és mások szerint is - a barna szemen a zöld fedő lencse zombis. Mivel a szivárványhártyád a szaruhártyád alatt van, a lencse színe meg közvetlen a lencséd felszínén, az összkép elég durva tud lenni, főleg nyáron, amikor a pupilla a napsütésben összehúzódik, és a zöld fedő lencse alól kilátszik az eredeti barna középen. Na ezért tartjuk zombisnak, szóval én nem javaslom.

 

Üdv!

Előzmény: SPQR300 (11897)
Ninaka Creative Commons License 2008.06.03 0 0 11903

Sziasztok

 

 

Nem tud nekem senki segíteni???

Help

 

SPQR300 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 11902
Valaki tudna érdemben válaszolni valamelyik kérdésre, mielőtt eltűnik a süllyesztőben? Főleg az 1. kérdésre... Köszi :S
Előzmény: SPQR300 (11897)
k2k Creative Commons License 2008.06.02 0 0 11901
off
bocs bocs...
tudod, most tüntettem szökeségemet:))
on
Előzmény: _MrB_ (11899)
kemecske Creative Commons License 2008.06.02 0 0 11900
Szaisztok,
lenne egy olyan kérdésem, hogy a feliratós műkönny... Lásd Oculogutta viscosa 10 g FoNo VI mennyire kompatibilis a lencsével? Mivel a Tears Natural II elég drága ahhoz hogy két- három cseppentés után repüljn a kukába, ha többre nincs belőle szükségem.... Köszi: Kém
_MrB_ Creative Commons License 2008.06.02 0 0 11899
hja, a CooperVision a gyártó.
Ezeket meg gyártja:
Lencsék
Előzmény: k2k (11898)
k2k Creative Commons License 2008.06.02 0 0 11898
Sztem a biofinity csak sok embernek van, azért emlegetik sokszor, persze jó is lehet:))
Nekem CooperVision van, én vele is meg vagyok elégedve:))
Előzmény: SPQR300 (11897)
SPQR300 Creative Commons License 2008.06.02 0 0 11897
Nekem alapból zöld. : P

Én is szeretnék segítséget kérni. Eredetileg azért akartam kontaktlencsét venni, mert eltört a szemüvegem, és sokkal kevésbé tűnt macerásnak új kontaktlencsét venni, mint új szemüveget. Azóta rájöttem, hogy kicsit tévedtem. Vagy 20 oldalt visszaolvastam itt, de még mindig sok kérdésem van.

1. Tudnátok ajánlani Budapesten egy korrekt helyet, ahol jó a kontaktológus, adnak próbalencsét, nem olyan drága a szemvizsgálat és a kontroll? Gondolom azért sokan vagytok budapestiek, akinek jó tapasztalatai vannak, árulja már el , hogy hova jár. : ) Weboldalak alapján nem merek dönteni, egyenlőre az Ofotért esélyes 3000ft-os szobatársam elmondása szerint viszonylag korrekt szemvizsgálattal.

2. Alapvetően én is internetről szeretnék majd rendelni, mert nem kicsit olcsóbb, DE erre a féléves vizsgálatra elmennék, mert mindenki állandóan ismétli, hogy milyen fontos. Ha nem a boltban veszem meg mindig a havi lencsét, akkor gondolom sehol sem adják ingyen a kontrollvizsgálatot. Egy ilyen vizsgálaton mit ellenőriznek? Ha találok egy újfajta szimpatikus lencsét, akkor tanácsokat adnak róla, és esetleg adnak próbalencsét? Szóval nekem ez kicsit zavaros, miért lennének velem korrektek a kontrollvizsgálaton, ha nem ott veszem meg a következő lencsét? :/

3. Milyen fajta lencsét ajánlotok? Tudom, majd a kontaktológus ad tanácsokat, de azért ott is nagyrészt én fogok dönteni, ő csak kizárja, hogy mi nem jó nekem. Aludni nem akarok benne. Olyan havi 4000-ből ki szeretnék jönni.
(A topik olvasgatása utána nagyon nem maradtak meg márkák, csak annyi, hogy a biofinity valszeg jó, mert rengetegszer van emlegetve.)
Szóval milyen típusú lencsét kérjek majd próbalencsének, mit ajánlotok?
Ninaka Creative Commons License 2008.06.02 0 0 11896

Sziasztok

 

Most találtam rá erre a fórumra és ha jól látom itt szakemberek is megfordulnak.

Olyan kérdésem lenne, hogy tud-e valaki olyan kontaklencsét ajánlani ami teljesen megváltoztatja a szem színét.

Nekem sötétbarna szemem van és zöld színűt szerték:))) Igények vannak.

Az is fontos, hogy dioptriás is legyen.

Márkát és tipust is mondjatok, ha tudtok a jelenlegi kontaktológusom nem tudott olyat ajánlani ami teljesen átfedi a szemem színét, de hogy létezik az biztos, mert nekem régen volt kék színű szemem.Nem emlékszem milyen márka volt és az a szemüveges már bezárt ahol vettem.

 

 

 

Még egy kérdés

 

Olvastam a neten hogy lehet külföldről kontaklencsét rendelni,én rendszeresen járok ellenőrzésre mert fontos a szemem világa:)))

Fél évente kontrol.

Azt szeretném kérdezni rendelt e már valaki Lencsemester.hu

linesuppe.com-ról

Nem kevéssel olcsóbb ha onnan rendelném viszont nem tudom volt e már valakinek kellemetlen tapasztalata ezeken az oldalakon.

 

 

Előre is köszönöm segítségeteket.

Nelli

Rock me Amadeus Creative Commons License 2008.06.01 0 0 11895
köszönöm!
Előzmény: jomar (11894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!