Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Alonso Mosley Creative Commons License 2000.05.09 0 0 139
Nem akarlak elkeseríteni, de MS a példaképe.
Előzmény: gijjon (138)
gijjon Creative Commons License 2000.05.08 0 0 138
Egy kicsit off leszek:
Mit szóltok Button versenyzéséhez ? Nem akarom Sennához hasonlítani, ugyanis fiatalabb is, meg még nagyon az elején van, de nem semmi amit művel. Kíváncsi lennék neki ki a példaképe !?
Tud valaki más is Senna pólót vagy sapkát elérhető áron ?
MathiasR Creative Commons License 2000.05.08 0 0 137
Én úgy emlékszem, Fangio volt, valmi műsorban régen asszem szerepeltek is együtt.
Már csak a Dél-Amerikai volta miatt is minden odavalósi gyereknek ő lehetett az Isten, biztos vagyok benne, hogy Ayrtonnak is. De Fangio túl nagy bálvány volt ahhoz, hogy hasonlítani lehessen hozzá, ezért az időben sokkal közelebbi - bár sajnos hamar elhunyt -Jim Clark lehetett a kézzelfogható idol.
Aztán ott van még az igaztalanul mellőzött Emerson Fittipaldi, gyerekkorom nagy hőse, miatta az 1972-73-as Lotus 72-est tartom minden idők legszebb Forma-1-es kocsijának, úgy tudom, sokban egyengette Senna pályahutását a kezdetekkor, ő is példakép lehetett, annál is inkább, mert az első brazil világbajnok volt, s ha nem kezd abba a reménytelen Copersucar-dologba, többször is lehetett volna vb.
MathiasR
Előzmény: stewep (135)
Levike Creative Commons License 2000.05.06 0 0 136
Hali !

Valoban, jo kerdes, nem nagyon nyilatkozott ilyesmikrol. De sokat emlegette Jim Clarkot, es az az igazsag, sokan hasonlitottak hozza Sennat.
Az archivumokat es a kepanyagot bongeszve kiserteties a hasonlosag kettojuk kozott.
Mindketten fenyevekkel vertek a tobbieket, mindketten kivalo sportemberek voltak, mindkettejuknek iszonyat eros kisugarzasuk, karizmajuk volt, es mindketten palyajuk csucsan, vagy meg a csucson innen veszitettek eletuket muszaki hiba kovetkezteben.

Levi

Előzmény: stewep (135)
stewep Creative Commons License 2000.05.05 0 0 135
hali

azt tudjuk, hogy sok mai pilótának Senna a példaképe. Most pl Hakkinen, és RB jut eszembe.

Sennának ki volt a példaképe? azt sokszor nyilatkozta hogy a versenyzés az ő élete, de nem emlékszem rá ,hogy mondott-e vkit mint példaképét

ti biztos tudtok róla...

érdekelne

üdv: stewep

kabala Creative Commons License 2000.05.05 0 0 134
Köszönöm Ring2000 információját,de én inkább leszedek egy fekete Lotus-os képet a netről és rávasalom egy fehér pólóra.
MathiasR Creative Commons License 2000.05.05 0 0 133
Már bocs, de mihez képest eredeti a Senna-póló ?
Ő hordta?
Ő kötötte ?
Ő festette ?
Vagy azért, mert Brazil ?
Kösz .
Matthew
Előzmény: Ring2000 (132)
Ring2000 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 132
A Senna polók eladók. 7990Ft. (eredeti)

Forma 1 Shop.
1137 Bp. Szt. István krt.26 fsz 5 (az udvarban)
Tel/Fax:3398194

MathiasR Creative Commons License 2000.05.04 0 0 131
Üdv Mindenkinek !
Azt hiszem, aki idejön, elolvassa a beírásokat, és látta valaha Ayrtont versenyezni, egyszerűen nem írhat mást, csak jót, én legalábbis úgy érzem, hogy az az énem, aki érte nézte a versenyeket, az a lehető legjobbik énem volt, s ugyanazt éreztem, mint itt nagyon sokan, hogy egy testvért, egy testi-lelki barátot veszítettem el. Azt is ugyanúgy érzem, hogy Nélküle soha többé ez a Forma-1 nem lesz már az, ami volt. Az a hangulat, amivel odaszegeződtem a képernyő elé, az már nem jön vissza soha.
Sajnos én élőben nem találkozhattam Vele, de így is mindig éreztem, hogy velem van és vele vagyok, ott ülök én is az autójában, és ha nézem a régi versenyeket, ugyanezt érzem ma is. Számomra Ő nem halhatott meg, "A part of my life ".
Nagyon jó ez a lap , engem is boldogsággal tölt el, ha azt látom, többen, sőt sokan vagyunk, akiknek Ayrton ugyanazt jelenti a világmindenség közepén.
Outpost!
Részemről köszönet, hogy indítottad a lapot, már csak amiatt sem tartom valószínűnek, hogy itt valaha kicsinyes veszekedések alakulhatnának ki, mert Ezek az emberek, akik idejönnek, nem Azok az emberek, és ez mindent megmagyaráz.
(tehát:szvsz. ide is igaz a monást, hogy madarat tolláról,.....azaz minősít mindenkit, hogy kinek szurkol. Ez igaz az egynyári, az éppen aktuális menőkre szállókra, meg a hozzánk hasonló megszállottakra is.)
Nos, mára ennyi, jó szelet, testvérek !
Matt
Előzmény: outpost (130)
outpost Creative Commons License 2000.05.03 0 0 130
Amikor elindítottam ezt a topicot nem számítottam ekkora sikerre. Arra gondolok, hogy sokan írnak és mindíg jönnek újak. Féltem, hogy a negatív felhangok a kicsinyes veszekedések medrébe terelik a társalgást. Pozitívan csalódtam. A hozzászólók nyíltan 'beszélnek' az érzelmeikről, melynek többsége egyértelműen elismerően szól Ayrton-ról és arról amit Ő képviselt a versenyzésben és a Forma-1-ben. (Nem véleltlenül írtam külön: versenyzés)
zlotyi11 Creative Commons License 2000.05.03 0 0 129
Mindenek elött üdvözlök mindenkit.
Először a fő témához szólnék hozzá vagyis a SENNA témához.
Valahogy én úgy vagyok vele mint a kisfiú az apjával.Csak csodálni tudom.
Alig voltam 5 éves amikor először leültem nézni F1-et.Csak néztem a versenyt és az autókat amikor megláttam Senna kocsiját és persze a jellegzetes sárga sisakját.Rögtön megtetszett bár nem tudtam hogy ki ő.Ezután amikor futam volt mindig néztem a versenyt és bár még nem tudtam hogy ki ő de már őt kedveltem a legjobban.Aztán a 3. versenyét amit láttam menet közben kiírták a nevét.Még gyerek írásommal felírtam a nevét és őrizgettem hogy nehogy elfelejtsem.(ez az írás azóta is megvan)
Innentől kezdve szerettem meg igazán.Megvettem mindenféle könyvet újságot amiben csak kép vagy írás szerepelt róla.Ebből van ma fotó albumom.
Természetesen a könyvek is megvannak róla mindet vagy 20* elolvastam.Aztán eljött 1990 és sikerült kijutnom a magyar nagydíjra és életem nagy állma vált valóra, találkoztam vele sőt beszéltem is vele.És amit sosem gondoltam volna hogy valaha is lessz rá esélyem a "barátja lettem".Persze képletesen de a köv. évben mikor újra találkoztunk akkor már ő kérdezett tőlem.És ez így ment 1994-ig.Addig többször is találkoztunk nem csak itthon hanem külföldön is.
Azt a bizonyos futamot néztem.Az ütközés után lementem a haverokhoz hogy ne is halljam a híreket.Majd apukám szólt telefonon hogy menjek haza.Akkor már tudtam.De reménykedtem.Sajnos hiába.Rengeteg idő volt mire eggyáltalán felfogtam hogy mi történt.Még a temetésére is elszerettem volna menni.És ha rajtam múlt volna mentem volna.De erre nem volt pénzem.Mialatt írom e sorokat a szemem könnybe szökik akárhogyan küzdök is ellene.
Hát így bevezetőben ennyit és bocs a helyesírási hibákért nem tehetek róla.
Előzmény: stewep (124)
Alonso Creative Commons License 2000.05.03 0 0 128
Ez két egymást követő évben is megcsinálta ugyabban a kanyarban. Hogy mikor pontosan, azt nem tudom.
Előzmény: oni (127)
oni Creative Commons License 2000.05.03 0 0 127
Sziasztok!
off
Levike:
Nem én hanem az Öcsém versenyzik a Formula 2000 Európa Bajnokságon. Szívesen megprobálok segíteni(ha tudok) ha szeretnél autóversenyezni vagy a kezdetekben Gokart-ozni. GoKart nagyon ott van a szeren, nem hiába mondják, hogy azt hasonlít a legjobban az F1-re.
on
91es évben emlékeztek amikor Barcelonában, hogy fogta meg a megpördülést kb240km/h-nál, meg most is kiráz a hideg amikor megnézem. Kicsit megalázott nehány versenyzőt a manuális váltójával amikor a többieknek már felautómata volt ebben az évben.
Előzmény: Levike (126)
Levike Creative Commons License 2000.05.02 0 0 126
Hali !

Es mi lett, versenyzel meg ?
Nekem se penzem, se ismeretsegem.

Levi

Előzmény: oni (125)
oni Creative Commons License 2000.05.02 0 0 125
Sziasztok!
Nagyon jó a topic és örülök, hogy ennyien szerették Senna-t. Voltatok a Senna szobornál hétfőn?
Nekem volt szerencsém Senna-val néhányszor személyesen találkozni mert testvérem is nagy Senna drukker.
Nem a nagyképűség miatt de ha van kedvetek akkor nézzetek el ide: http://www.extra.hu/onody/artlakas.jpg
Nekem a nagy csalódás az F1ben a halálát követö dolgok jelentették. Bennem akkor megszakadt valami az F1-be mint autóversenybe való hitemben.
Nem akarok nagy szavakat mondani de ez mindent elárul:
"Racing, Competing is in my blood.
It is a part of me It is a part of my life.
I've been doing it all my live.
And it stands up before anything else."
Engem ez a mondata nagyon megfogott plusz a 89-es Prost karambol utánni sajtótájékoztatón amiket mondott.
Nem hiába énekelte neki Tina Turner Rio-ba, hogy: "Simply the Best"
Üdv
stewep Creative Commons License 2000.05.02 0 0 124
nem is lehetett vitás számomra sem, hogy kinek kell szurkolnom első látásra : Ayrton srácnak...

Senna most az örök GP-serleg vadászmezőkön szerzi a pontokat... :-(

Előzmény: Alonso Mosley (123)
Alonso Mosley Creative Commons License 2000.05.02 0 0 123
Velem is így volt: 12 évesen az első Magyar Nagydíjon (életemben először láttam F1-et) Senna a felete-arany Lotusban nagyon megfogott. Rögtön ő lett a kedvenc. Végigkisérhettem a pályafutását, a vb címeket, a fantasztikus teljesítményt a nem túl versenyképes autókkal. Imoláig...
Előzmény: stewep (122)
stewep Creative Commons License 2000.05.02 0 0 122
off: sorry, de nekem nem a memóriám az erősségem...
on bennem elsősorban Senna hajtása a sárga autóban rögződött
Előzmény: Alonso Mosley (121)
Alonso Mosley Creative Commons License 2000.05.02 0 0 121
Nem kötekedésből, de kissé pontosabban: :o)
'87 Monaco, sárga Lotus (az első Monte Carlo-i győzelem a hatból);
65 pole.
Előzmény: stewep (120)
stewep Creative Commons License 2000.05.02 0 0 120
hali
Senna miatt kezdtem F1-et nézni
monaco GP /'88, vagy talán '89?/ , sárga Jordan, izgalom... pedig még csak 9 éves voltam...

Senna nagyon hiányzik
Senna volt a leggyorsabb F1 pilóta /61 pole.../

azóta nem igazán találok olyan pilótát, aki a gyorsaságával ennyire kiemelkedne a mezőnyből
nincs ma olyan pilóta, aki olyan tiszteletet érdemelne, mint Senna
a maiak: MSch jó, JV jó, MH jó, RSch-ben és JB -ben reménykedek

még most is hihetetlen ami '94-ben Imolában történt :(

kabala Creative Commons License 2000.05.02 0 0 119
Ayrton hazájában még mindig hatalmas megemlékezések vannak.
Rossz belegondolni mit jelenthet egy Brazil- drukker életében Senna elvesztése.=;-(
outpost Creative Commons License 2000.05.02 0 0 118
Igen, hat év viszonylag hosszú idő, de sokak számára olyan tiszta annak a napnak az emléke, mintha éppen tegnap lett volna.
Alonso Creative Commons License 2000.05.01 0 0 117
6 éve ilyenkor még minden olyan szépen nézett ki... :o(
MathiasR Creative Commons License 2000.04.19 0 0 116
Igenigen Kedves Rajongók !
Meglehetős ül a lap, azért én válaszolnék. Azt hiszem, nem kell nagyon védeni JV-t, már bizonyított, és én biztos vagyok benne, hogy fog is még.Egy másik lapon (Tivi's)szintén Ő a fő téma jelenleg, a Sumáker-drukkerek érezhetően nem szimpatizálnak vele, ugye tudjuk, Jacques volt, akiigen sok borsot tört a jómadár orra alá, s megfelelő technikával még fog is.A Honda meg javulgat, talán év végére lövőhelyzetbe kerülnek.
Senna nélkül viszont nem lehet hozzászólni, az ő emléke miatt is szeretném, ha Jacques többszörös vb. lehetne.
üdv a seregnek!
MathiasR
Előzmény: gijjon (115)
gijjon Creative Commons License 2000.04.18 0 0 115
Üdv mindenkinek !
Csak még egy kis JV. Mindig is szimpatikus volt a fiú, de akkor zártam a szívembe, amikor asszem 96 vagy 97 -ben nyert egy olyan pályán ahol előtte sosem indult. Megkérdezték a riporterek a verseny után hogy hogy tudott felkészülni. Azt mondta hogy szimulátoron vezetett sokat, és megnézte videóról hogy vezet Senna azon a pályán. Gyanítom hogy az utóbbi többet ért. Ő nyíltan bevallotta hogy ki a legjobb, pedig nemcsak Senna nyert azon a pályán !

Senna forever !

MathiasR Creative Commons License 2000.04.17 0 0 114
Heeló Emberek!
Vitába szállnék a Barrichello-ügyben, mégpedig : szerintem Rubinhonak (már korához képest is) igen komoly tapasztalata van versenyzés terén, én nem hiszem, hogy lelki gátlások gyötörnék a versenyeken.(volt már élen többször is,ennél lényegesen gyengébb technikával tudott dobogós lenni,stb....) Sőt , inkább doppingként hat rá a győzelem lehetősége.
Szóval ez a dolog sántít.....Be kell vallanom, hogy nem kifejezetten szeretem az öregebbik Schumachert, nem szeretem Eddie Irvinét sem, ám ő azért a maga fullánkos módján figyelmeztette Barrichellot, hogy mi vár rá a Ferrarinál, de ezt senki sem hitte, helyette sztárolták(és sztárolják) Scumakert. És láss csodát, Rubinho -az előzetes tesztek után ígéretes- gyorsasága szertefoszlott, szerintem ő sem érti,mi a franc történt.Lehet, hogy betegesen gondolkodok, de egyikünk se látta Schumáker szerződését, és én az előélete miatt kinézem belőle, hogy kikötötte magának a nem egyenlő feltételeket is.
Most a topic témájához szólnék: valamelyik rovatban olvastam, hogy az évszázad autós-motoros személyiségének választották Sennát, és hogy Németországban. Jóleső érzés, hogy ők (ellentétben számos honfitársunkkal) nem tévesztik el az értékrendet. Magam részéről azt tenném hozzá, hogy az általam látott legnagyobb versenyző volt Ayrton. (1970-től tudok értékítéletet mondani.) Többek közt ezért írok most ide .
És talán néhányan még emlékeztek Laudára, s hogy a Ferrarinál már akkoriban is érdekes dolgok történtek.
MathiasR
Előzmény: Asszem (113)
Asszem Creative Commons License 2000.04.16 0 0 113
Sziasztok!

Szerintem a kocsik között nem lehet különbség.
Példa erre amikor a fő pilóta összetöri a kocsit a verseny előtt, és a tartalékautóval is megelőzi a kettes számú pilótát.

Szerintem a nagy lemaradás a verseny és az edzés/teszt szituáció különbsége miatt adódik. A teszteléseken lehet bátran felszabadultan menni, hiszen nincs tétje, egy esetleges kicsúszással nem vesznek el az értékes pontok (dollárkötegek).
A versenyen az akár csak századokkal gyengébb pilóta nem kockáztatja dobogós helyezését olyan mértékű sebességgel, amit hosszútávon nem tud százszázalékosan kontrolálni.

Üdv

Előzmény: gstyle (112)
gstyle Creative Commons License 2000.04.15 0 0 112
Csá mindenki!

MathiasR! Teljesen igazad van Jacques Villeneuve-el kapcsolatban.

Barrichello-rol én sem tudom elhinni, hogy ennyivel lassabb MS-nél. Nekem is az a véleményem, hogy a kocsik nem egyformák.
A téli teszteken RB, Schumacher autójával és beállításával 0.015 mp-vel volt lassabb.
Hogy most meg mi a helyzet??????????????

MathiasR Creative Commons License 2000.04.14 0 0 111
Helló Mindenkinek !
Jacques Villeneuve-t nem magasztaltuk túl, minden, ami itt elhangzott helytálló. Én is néztem a Cart-ban, s többször is szenzációs dolgot láttam tőle. Sokan fanyalognak, hogy a Cart így gyenge, meg úgy f**a, szerintem igen élvezetes , nagy versenyek voltak, az oválpályákon elképesztő sebességgel és igénybevétellel, nem semmi azért ott nyerni, aki ellenkezőt állít, mennyen :-) és nyerjen.... Na egyszóval, a kis Jacques igen keményen nyomult, én is vártam az F-1-be jövetelét, és cáfoljatok meg, ha nem igaz :
Senna halála után ő volt az egyedüli, aki keményen lenyomta Schumachert, aki nem vonatozott mögötte, mint a jó gyerek, hanem támadta folyamatosan. És ezért az egy dologért már megérdemelné, hogy Ayrton örököse lehessen. (más kérdés az egyéniség, meg a családi indíttatás különbözősége, de a céltudat és a győznivágyás ugyanolyan benne)Bíztam a Barrichello srácban, márcsak a brazil mivolta végett is, de eccerűen nem értem, és nem hiszem el, hogy egyforma technikát és feltételeket kap a Schumacherval, nem létezik, hogy lassabb ennyivel !Ti hogy látjátok ezt a kérdést ?
Most Imolában másfél percet kapott, ez nem lehet,ha egyforma a kocsijuk.
Visszatérve az eredeti témához : Senna örökébe igazából egy brazilt vártam, lehetett volna Barrichello , vagy Gil De Ferran, a fiatal Fittipaldi, ám eleddig mind csak ígéretek maradtak. Lehet, hogy már gokartozik valahol Sao Paulóban egy Új Csillag ?
Ez jó is zárszónak, üdv mindenkinek!
MathiasR
Előzmény: kabala (110)
kabala Creative Commons License 2000.04.14 0 0 110
Levike!

Lehet,hogy túlzásba vittük Villeneuve dícséretét,de én azt látom,hogy bárki legyen is Jacques csapattársa ,összességében nem jutott a közelébe se.Hillen kivül aki 96-ban csúcsformában volt.
Pedig volt itt egy Frentzen,késöbb Ferrari-kölcsön Salo és Zonta.
Kiváncsian várom,hogy megint nagy csapatba kerüljön!

Előzmény: Levike (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!