Keresés

Részletes keresés

Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2078

Nagyon minimális politizálás volt és szerintem minden más is vele lett törölve...

Az pont egy olyan vita volt, amiért még érdemes fórumozni. Ha az az álláspont, hogy ennek itt helye nincs, akkor tudomásul vesszük és elmegyünk...

Előzmény: Color Star (2074)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2077

Egyetértek, a vegytiszta polos hszek jogosan törlődnek szakmai topikokból, mert az mindig rossz vért szül.

Előzmény: Color Star (2074)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2076

A Facebookon pedig így van. Ha egyszer valakit letiltok, akkor számára nem létezek, sem azok a tartalmak, amiket megosztok. A legjobb módszer a személyes ellentétek elkerülésére...

Előzmény: Csincka (2073)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2075

Ha ezt akkoriban látom, vszleg ellenvéleményt fogalmaztam volna meg a kollégának.

Már ami a teljes beszélgetés törlését (lánctörlést) illeti.

Egymás feje felett viszont nem nyúlunk át, így vissza sem állíthatom önkényesen.

Előzmény: Panzerbear (2069)
Color Star Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2074

Nem akarok elefánt lenni a porcelánboltban, véleményezni sem akarom a történteket, mert nem olvastam folyamatában, ami(k)re a kolléga ezt írta.

De a politizálásban igaza volt.

Egyszerű prevenció nem hagyni a politizálást nem Poli területen.

És nem azért, mert a kocka moderátorok kockák és ez a szabály, hanem iszonyatos indulatok tudnak váratlanul elszabadulni.

És akkor lenne nagy sírás, mikor elindul a kasza és a fűnyíró.

Előzmény: Panzerbear (2068)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2073

Másokat nem korlátozhatsz a jogában, hogy olvashasson téged (még ha te le is tiltottad őt).

Előzmény: Panzerbear (2071)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2072

Az kért bejegyzés már napok óta ott van a közlekmodis fejlécében.

(tudom, mert én raktam be ennek az újranyitásakor)

Remélem, hogy kulturált keretek közt tudjuk innentől megbeszélni a moderációval kapcsolatban felmerült panaszokat, intézkedések jogosságát.

Elsősorban az illetékes kollégáktól várjuk el az "interpellációkra" a válaszokat, de ha nem sikerül elfogadtatni, akkor ígérem, megnézünk minden konkrét esetet.

És ráadásul innen garantáltan nem törlődnek a panaszok.

 

Panzerbearnek viszont kicsit felelőtlenül tettem ajánlatot régi sérelmek felülbírálatára, maradjunk inkább abban, hogy innentől jobban figyelünk egymásra: juzerek és modik.

 

Sajnos a fórumszoftra semmi ráhatásunk, mi is adott anyaggal dolgozunk, hiába látjuk a problémákat.

Előzmény: Ashi Valkoinen (2070)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2071

Ja, azok csoportok. Mi azzal a bajod? Minden csoportot valaki létrehoz, nem a Facebooké. Aki létrehozta, az meg azt csinál vele amit akar. Ha nem értesz vele egyet, akkor magad is elhagyhatod aztán kereshetsz másik tucat hasonlót. A többi mondandóddal maximálisan egyetértek. Kiegészíteném azzal, hogy a plusz-minusz rendszer és a hozzászólások elrejtésének lehetősége helyett okosabb lett volna ha a Nickeket úgy tudnánk tiltani, hogy nem is látnánk öket. Egyáltalán nem, sem ök minket. Akkor nincs az, hogy de mégis megnézem amit írt, vagy ugyan te nem olvasod amit ír, de ö bármit írhat a tiédre...

Ezzel kiküszöbölhetöek lennének a személyes ellentétek...

Előzmény: Ashi Valkoinen (2070)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2070

Általában olyanok miatt törlődtem csoportokból (véglegesen, tiltással), amikor a csoport adminisztrátorának figyelmté felhívtam arra, hogy a bejegyzése a saját maga által írt szabályzat értelmében nem felel meg a csoport szabályainak.

 

"Köszi az okoskodást, kívül tágasabb" aztán pár perc múlva már a csoportot sem láttam.

 

Csincka: amit ír Panzerbear, olyan szempontból jogos, hogy nagyon sok olyan moderátori hozzászólás van a másik topikban, ami egy reakció, egy, már törölt hozzászólásra. Nyilván az a topik nem vitafórum, ahogy többször is írtátok, de az is visszás, hogy a topikot olvasók csak egy user hozzászólására adott moderátori reakciót látják, de magát, az eredeti hozzászólást nem. Vagy válasz nélkül kellene ezeket törölni, hogy OFF, nem odavaló, vagy válaszolni rá, de akkor meghagyni az eredetit is.

 

Most már van ez a topik, a másik fejlécébe be lehet írni, hogy itt lehet kibeszélni a dolgot, és akkor oda sem kerül feleslegesen sok vita (csak a bejelentések), és mégsem fog senki azon háborogni, hogy eltűnt onnan egy-egy moderátori döntést illető véleménye.

 

Abban is igaza van Panzerbear-nak, hogy tűnnek el innen a userek - egyrészt természetes folyamat ez sajnos évek óta a közösségi média térhódítása óta, de szerintem Nektek is van felelősségetek ebben. Sok embert megbántott a felszínes, cinikus vagy karcos válaszotok, amelyeket adtatok a szomszéd topikban, ezen változtatni kell, és szerintem ez a topik is egy jó lépés efelé.

Előzmény: Panzerbear (2063)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2069

Ha akkor tanulmányozd át aminek az lett a vége, amit linkeltem. Leginkább úgy lenne igazságos, ha visszaállítanád, ahogy volt....

 

Előzmény: Csincka (2067)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2068

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146375238&t=9094789

 

Szerintem itt a többség egyetértett abban, hogy a téma a topik témájával összhangban volt, sokaknak volt hozzáfűznivalója, követték is többen. Ilyenkor nem lánctörölni kell, hanem az esetlegesen előforduló durva hsz-eket kitörölni, ha van. De szerintem nem is volt ilyen. Egyszerüen a modinak nem tetszett a téma, vagy a többség véleménye. Vagy franc se tudja. Olyanja volt. Vitának helye meg nincs. 

 

És nem ez volt az egyetlen, de nem keresgélek hasonlókat, mert nehéz...nyomtalanul tűnnek ezek el sajnos.

Előzmény: Panzerbear (2066)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 1 2067

Mi viszont igen.

Minden törölt hsz megmarad az archívumban, szóval visszakereshető, ha konkrét panasz érkezik.

Előzmény: Panzerbear (2066)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2066

Aztán hogyan ha minden ami az állításomat alátámasztja ki is lett törölve? Emlékezetből tudnék példákat hozni, de a törölt hsz-eket nem látom.

Előzmény: Csincka (2065)
Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2065

Ha konkrét példákat is mondanál a felemlegetett anomáliákra, akkor nem csak vádaskodásnak tűnne a hszed.

Évekre visszamenőleg nem fogjuk ellenőrizni a kollégák intézkedéseinek jogosságát, ezt remélem megérted.

Előzmény: Panzerbear (2063)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2064

Nekem mindegy kit teszi. Természetes, hogy minden nagyobb lánctörlés után, vagy minden vélt vagy valós sérelem után felháborodnak a nick-ek. Erre eddig mindig gyors törlés volt a válasz, nehogy valaki elolvassa. Ha leírtad, hogy miért kellett ilyen gyorsan még a panaszt is letörölni, akkor az is fél pillanat alatt eltűnt. Ez nem moderatúra, hanem játék a hatalommal, csak ugye ez nem tényleges hatalom, mert a játszóteret teszi tönkre....

Néha semmi sem OFF, míg máskor a megfelelő téma is bassza valaki csőrét...teljesen olyan irányba ment el a Forum, hogy tűnnek el azok, akik miatt  érdemes volt itt lenni. Minden öreg csoportban marad egy kemény mag, akik privátban is jól ismerik egymást, akik szépen kimarják onnan a nekik nem tetszőket és ebbe végig asszisztált a moderatúra. Mostanra már vitának helye nincs, kisebb csoportok privát kis társalgója lett minden csoport. Holott a forumozás lényege pont az volt, hogy elvileg egymást nem ismerő emberek tudtak vitázni úgy, hogy nem befolyásolta öket a vitapartner kiléte. 

Előzmény: Csincka (2061)
Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2063

Nem tudom te mit csinálsz a facebookon, de nekem még soha egy írásomat sem törölték ott. Míg itt az utóbbi 1-2 évben szinte minden valamire való vitát tönkretett egy lánctörlés. Amikor meg törölni kellene, mert személyeskedés van, vagy még durvább, akkor meg nem történik semmi, mert éppen szimpatikus a modinak aki vét a szabályok ellen, vagy azt nem szereti aki ellen vétenek. Mikor meg már nincs más kiút, akkor mindent törölnek. 

 

Előzmény: Ashi Valkoinen (2060)
kopaszsop Creative Commons License 2018.02.28 0 1 2062

várjuk meg segélyvonót, hogy majd rendes gépről megírva összefoglalót adjon, tablettáról nem szeret pötyögni. :P

Csincka Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2061

Pont rossznak címezted, soha nem töröltem még a közlekmodisból hszt.

Ellenben elsőként felkaroltam Ashi Valkoinen bő 1 hete tett javaslatát egy megbeszélős topik nyitásáról.

És íme, itt van.

Előzmény: Panzerbear (2059)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2018.02.28 -1 2 2060

Volt már konfliktusom a moderációval errefelé.

 

Én kifejezetten örülök, hogy feléledt a topik, és talán a felhasználóknak is nagyobb beleszólásuk lehet pár dologba, de legalább nem tűnik el a véleményük ebből a topikból (ami a másikban nyilván OFF).

 

Szóval inkább örüljünk neki és fórumozzunk.

 

A Facebook-os csoportok adminjai sokkal kevésbé következetesek, mint az itteniek, ráadásul egy-egy csoportból ott az accountod tiltásával nulla indoklással vagy mondvacsinált okokkal is kivágnak egy életre. Ott aztán mindenki kakas a saját kis szemétdombján, a moderáció meg pofára megy. Itt jóval kevésbé.

Panzerbear Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2059

Most, hogy már mindenki elmenekült? Nem túl késő egy kicsit? Eddig bármit írtunk , hogy mi nem tetszik, olyan gyorsan töröltétek, hogy más el se tudja olvasni, hogy öröm volt nézni...

Szerencsére ott a facebook, szépen átvette ennek a dinoszaurusznak a helyét.

Előzmény: Csincka (2056)
kisebbségi Creative Commons License 2018.02.28 0 1 2058

Na gyerekek mi a probléma,mert sehogyan sem jövök rá...?

Color Star Creative Commons License 2018.02.27 -1 1 2057

Aludj ra egyet. Vagy irj a mailcimemre es beszelgessunk.

Koszonom.

Előzmény: Törölt nick (2055)
Csincka Creative Commons License 2018.02.27 -1 2 2056

Töröltem.

Azt ugye tudod, hogy amiatt nyílt meg újra ez a topik, hogy itt kiöntsétek a bánatotokat, megbeszéljük a problémákat.

Előzmény: Törölt nick (2055)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.27 0 1 2055

Tisztelt Illetékesek,

 

Ezúton szeretnék kérni az alábbi topikban:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9165998

 

a 297-es számú hozzászólástól a 315-ig lánctörlést, mivel többnyire az én "munkásságom" vagy arra reakció.

Rövidesen törlöm magam a fórumról és nem szeretnék elvarratlan szálakat hagyni.

 

Köszönöm!

 

 

 

Operator Creative Commons License 2018.02.25 -4 0 2054

A széleskörű társadalmi igény hatására felélesztettük a topikot. Itt lehet kitárgyalni a moderációs lelki fájdalmakat.

Sredni Vashtar Creative Commons License 2009.04.02 0 0 2053
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

A topik nem töltötte be eredeti funkcióját, a vasutas fórumosok több mint 2 év alatt nem tudtak összemuzsikálni egy olyan moderagárdát saját maguknak akiket ők is elfogadnának.

A topik célja nem egy alternatív "Megkérdeztük a közlekedésmoderátort" topik, ez ügyben a továbbiakban fáradjatok át oda.

A topik megmarad mementónak.
Kiki0125 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2051
Tisztelt moderátorok!

legyenek szívesek a Vasútmodellezés című topikban a 71125 hsz.t törölni! véletlenül rossz topikba írtam!!

Köszönöm
cs1014 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2050
Wow! :)
Deal.
Előzmény: Sredni Vashtar (2048)
1116001 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2049
Tisztelt moderátorok!

Szeretném kérni az "Utazás nemzetközi vonatokon" című topikban lévő 5825ös számú hsz-t törölni, mert véletlenül rossz topikba írtam.
Köszönöm!
Sredni Vashtar Creative Commons License 2009.04.01 0 0 2048
nem akarok oda írni

Igen, erre gondoltam.

annál többet ér a nickem

OK, deal.
Előzmény: cs1014 (2047)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!