Keresés

Részletes keresés

Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.15 0 0 239
A Palace legjobb tudomásom szerint az Ezüstparton van.
Előzmény: pityim palko (237)
pityim palko Creative Commons License 2006.08.14 0 0 238
Mi a Csárdás étteremben ettünk, csak jókat mondhatok a helyről.
Bőséges adagot adtak, az árakon pedig egyáltalán nem lehetett érezni, hogy a Balaton parton vagyunk.
Előzmény: Eperlevélke (229)
pityim palko Creative Commons License 2006.08.14 0 0 237
Gondolom ez a két discó az Ezüstparton van, a belvárosban és az Aranyparton nem nem láttam e két műintézményt.
Előzmény: Vilikék (235)
milendee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 236
nekem  mnéha még siófok is bealvós... én a nyüzsit szeretem, pihenni elég egy szoba. de ha nincs hova menned pörögni...
Előzmény: Vilikék (235)
Vilikék Creative Commons License 2006.08.14 0 0 235

Én viszonlyag rendszeresen látogatom Siófokon nyaranta.

 

Hát el lehet gondolkodni, ki mit szeret.

Mert nekünk Zamárdiban van a nyaralónk, na itt például (ha épp nincs efott) akkor szép lazán a halálba unhatod magadat. Na persze, pihenni tökéletes.

De ha egy kis életed is vinnál a nyaralásba, akkor behúzol Siófokra.

Viszont az tényleg jó, hogy a buli végén mehetek haza...

 

Az esti bulik ott húzósak, és nem csak a németek miatt. Annyi hülyepicsa ribancot és nagypofájú pojáca jófejcsávót keveset látni, mint egy szép péntek nyári siófoki buliban...

Amúgy rengeteg hely van, én mindig jól tudom érezni magam, például karaokézom, vagy táncolok ilyen zenére, meg olyan zenére a strandon meg a sétányon.

 

Ami rémes, az a Palace, de ezt is alulmúlja a Flört. Nagyondurva.

 

Pihenni azt nem lehet Siófokon szerintem. De nem is arra való.

 

Az idén egyébként pozitív változásként értem meg, hogy a cigánykurvák eltűntek a sétányról. Tudjátok azok, akikről riport is volt, hogy álkurvák, és igazából arra mennek, hogy lenyúlják a pénztárcát (Bp-n is van ilyen, pl. az Old Man's előtt jellemző). Naszóval ők már nincsenek, és ez jó.

 

Ja, semmit sem szabad magán a szórakozóhelyen venni!

Legdurvább a beach party cafe, egy red bull 1100 pénz.

Hanem inkább a sétány elején levő frankó kis éjjel nappaliban kell inni, ott ugyanez asszem 480, de lehet annyi sincs.

Tehát itt kell berúgni és utána menni bulizni tovább.

 

És nagyon sokat buliztam itt, arra jó, de hogy itt nyaralni, na azt nem.

 

És ugye akkor egy szót sem szóltunk még a szocreál szállodákról, amiket hangzatos nevűre változtattak, de a renoválás ennyi volt, és hát szerintem két csillagot sem érnek el...

Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.14 0 0 234
Ez csak természetes. :) Az én szülővárosom sem egy gyöngyszem, de szeretem mert az ,,ENYÉM" :)))
Előzmény: milendee (232)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.14 0 0 233

erre mit látok? pláza-betontéglákkal kiszorítoták belőle a lelkét. hát gratulálok, még inkább a ráköltekezésre.

 

Nagyon nem mélyültem el a látványban, de első ránézésre szép (vagy akkor fogalmazzunk így...GONDOZOTT volt) csak a járdáról vetettem rá egy pillantást. Sokkal inkább lekötötte a figyelmemet az, hogy az út mentén ocsmány narancssárga műanyag pálmafával találkoztam, valamint azon ahogy (szerintem) kiskutyákat kínoztak egy bodegában.

Egy kis furgonból pakolták ki szegény jószágokat, volt mindenféle-fajta persze nem az olcsóbbik fajtából...

Egy olyan ketrectől szedtek ki 2-3-4 db kiskutyát, amiben én pl. 1 db macsekot szállítottam de még attól is a szívem szakadt meg.

A ketrecből átkerültek egy másik ketrecbe, amibe papírt, vagy valami hasonló anyagot tettek és ott tárolták őket (4-5-6-7 db kutyust...) próbálkoztak eladni szegényeket a turistáknak, akik csak bambán bámultak, hogy jaj de aranyos, de cuki...legszívesebben a tulajt is ilyen körülmények között hagynám órákig... >:(

Előzmény: milendee (231)
milendee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 232
mindazonáltal én mindig elfogult leszek Siófokkal, meghatározó a hely, ahol az ember felnő. sokminden indokolná, de nem sikerült megutálnom:)
milendee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 231

szintén van egy szép park, gyermekjátszótérrel (gondolom ez is új lehet)

 

na, ez a réégi réégi Dimitrov park, ami ugye '90 óta Jókai (szép név, nem azzal van baj), régen semmi nem volt benne, cska elerdősödött, finom fű és egyéb kis aljnövényke, és magas, gondozott fák, az utak azzal a tipikus rousdavörös, apró, gömbölyű kővel leszórva - álomszép volt.

 

erre mit látok? pláza-betontéglákkal kiszorítoták belőle a lelkét. hát gratulálok, még inkább a ráköltekezésre.

Előzmény: Eperlevélke (229)
milendee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 230
a Jókai park (nekem csak Dimitrov) viszont nem tetszik. egy bárgyú plázát csináltak belőle, elvesztette az erdő jellegét. mit, a park jellegét.
Előzmény: bátyó (223)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.14 0 0 229

Hétvégén ,,végre"(?) én is megnéztem Siófokot. A Vasútállomás környéke tényleg szép. A vasútállomástól ha elindulunk a part felé szintén van egy szép park, gyermekjátszótérrel (gondolom ez is új lehet) A Beach house is kellemes élmény volt. Nagyjából ennyi. Sajnos teljesen kedvem szegte a sok turista (magyar szót max. a pincérektől hallottam..) meg a szemeteszsákot magukra tekerő idétlen ifjak látványa..A Hotel Ezüstpart és környéke egyenesen gusztustalan. Német zászlók az erkélyen, már délelőtt hőzöngő német fiatalok. Lepukkant, koszos szállodák...

 

A sétányon leültünk enni (La Riva étterem - a pizzájuk -szerintem- pocsék, a többi kaja nagyon finom volt! az árak is teljesen korrektek, kiszolgálás gyorsan ment) itt még egész elviselhető volt a zene minősége és hangereje. Bár jobban örültem volna ha a hangszóróból olaszországot eszembe juttató zene szól, tekintve az étterem olasz(os) jellegét, azért így is kellemes élmény volt.

Maradok Füreden :)

pityim palko Creative Commons License 2006.08.14 0 0 228
"buli fővárosban"

Igen, ez találó. De vajon a Balaton fővárosa is?
Előzmény: bátyó (226)
pityim palko Creative Commons License 2006.08.14 0 0 227
Én a sétányokon baktatva elég sok német szót hallottam. Bár az is lehet, hogy osztrákok voltak.:)
Előzmény: Sign (225)
bátyó Creative Commons License 2006.08.14 0 0 226

Jut eszembe.

 

Tegnap volt az egyik kerekedelmi TV híradójában Siófok.

Bár ne lett volna.

Arról volt szó, hogy "buli fővárosban" az ide érkező fiatal német, holland turisták mennyi kárt okoznak. Törnek, zúznak, teljesen barom módon viselkednek.

A hír serint az egyik szállodában például mind az 5 szinten megnyitották a tűzcsapokat. Jó hecc...

 

Egyelőre csak tárgyakon élik ki a vandalizmusukat, de ahogy durvul a helyzet, előbb-utóbb elérnek az erőszakos cselekményekhez is. Mivel itt mindent szabad.

 

Az illetékesek persze semmiről sem tudnak.

Sign Creative Commons License 2006.08.14 0 0 225
Két héttel ezelőttig többé-kevésbé lent voltam minden héten több napot, de németeket alig láttam.. Rossz helyen "keresgéltem"? :)
Előzmény: pityim palko (224)
pityim palko Creative Commons License 2006.08.14 0 0 224
Sziasztok!

Most hétvégén voltam Siófokon.
Megtudom erősíteni amiket az előző hozzászólásokban írtatok. Valóban rengeteg házon kint van az „Eladó” tábla, mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy a Petőfi sétányon ki veszi meg a már kissé műemlék jellegű épületet. Ott mindent lehet, csak nem pihenni: az udvarban gyerekek ugrálnak, az előtte található sétányon meg hajnali 3-ig zajonganak a turisták. Azon a környéken én szobát se nagyon vennék ki, éjjel nem lehet könnyű tolerálni a sétány közönségét. Ugyancsak a Petőfi sétányon láttam egy teljesen kihalt szállodát, a Balaton Hotelt. Elég meglepő, hogy közvetlen a part mellett ilyen kisértetszállodák találhatók.

Mint ahogy előttem már valaki írta, valóban alig található a nyaralók között középkorú emberek, a többséget a (német) fiatalok alkotják.

Siófok számomra egy nagy bazárnak tűnik, viszont azt meg kell hagyni, hogy a Jókai park és a vasútállomás előtti park jól néz ki. A szabadtéri színpad már nem annyira…
Voltam a Beach Houseban, szombaton a Bon-Bon volt a fellépő.
Elég sokan voltunk, a koncert egyszer megnézhető volt, sokat dobott a műsoron, hogy élőben ment minden.

Nekem Balatonfüred jobban tetszik, mint Siófok, valahogy emberközelibb. Viszont ha összeségében nézzük, talán Keszthely nyújtja a legtöbbet a balatoni települések közül a nyaralóknak. Na, nem egy német fiatalnak…


bátyó Creative Commons License 2006.08.14 0 0 223

de mindenképpen jól mutat, amit a nagystranddal műveltek. (a kritizálók közül vajon ki járt le pl '85-ben?)

 

Én azért jártam arra.

Viszont nekem nagyon enm tetszik, amit műveltek vele.

A régi strandnak gyakorlatilag 2/3-át beépítették.

Kocsma kocsma, diszkó diszkó hátán.

Valahogy most már nem arról szól, hogy pihenésként az ember lemenjen a strandra. Valahol mindig üvölt a tuc-tuc.

Régen még "romlatlan" strand volt, rengeteg emberrel (szabályos tömegnyomor). Ma már szinte csak rról szól, hogy mit tegyenek, építenek be, amivel még több pénzt le lehet nyúlni.

Való igaz, hogy így hirtelen kulturáltabb, szebb képet nyújt. Valójában azonban teljesen ellaposodott, kiégett, kimondottan üzleti vállalkozás lett az egész. Ha 14 éves lennék, akkor lehet, hogy nekem is ez kellene.

Valahogy úgy vagyok vele, mintha a Jókai parkot átalakítanák golf pályává. Szép lenne kívülről, csak hát a hsználati értéke...

milendee Creative Commons License 2006.08.14 0 0 222

voltam, és gyönyörűnek találtam a vizet, csak nagyon hidegnek (18C, kívül-belül), amikor ingben is fáztam...

 

a bícshauz egy cunami light utáni pislogós állapotot mutat, sztem a történelem ben ilyen még nem volt, hogy aug. 12-13án hétvégén ennyire üres legyen a part. de ismét megjegyeztük, hogy bár kissé idegen, de mindenképpen jól mutat, amit a nagystranddal műveltek. (a kritizálók közül vajon ki járt le pl '85-ben?)

 

egyébként megjérdeztem, Simple Minds volt az, aki egy elmaradt koncertje helyett ugrott be valamikor 10-12 éve a bícs nyitása körül. ez kb akkor olyan volt, hogy a U2 elnéz egy ingyenes muzsikálásra a siófoki partra.

Előzmény: siopol (221)
siopol Creative Commons License 2006.08.12 0 0 221

Hát akkor jó fürdőzést mára Milendee!! Remélem nem fázol meg! Éjszaka jó kis eső volt...

 

(Nálunk is itt voltak a rokon gyerekek, de őket azért nem mertük bevinni a vízbe...)

Előzmény: milendee (216)
milendee Creative Commons License 2006.08.11 0 0 220

amikor nzitott a bbícs, 7-8-éve? nem tom, akkor az 1. vagy a 2. évbena volt egy angol/ausztrál világsztár, jó kis igényes rockkal, már elfelejtettem, a tesómék addig nem akarták elhinni, hogy Siófokra jön (addig Pesten sem nagyon volt), amíg el nem mentek személyesen, és szét nem buliták magukat (talán akkor is esett)

 

azóta tényleg senki sincs lent, így mi sem. padödö meg zanzibár? és..? :|

Előzmény: bátyó (218)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.11 0 0 219
Ez egyértelmű, hogy az a szálloda ahol apuék voltak :( azért elég durva...
Előzmény: siosio (214)
bátyó Creative Commons License 2006.08.11 0 0 218

Igen valóban.

 

Sőt. Ide olyan társulatot is elengedenk minden kíséret nélkül, akik a németeknél még az utcára sem mehetnek ki (javító-nevelő intézeti beutaltak). Otthol beülnek a buszba, itt kiszálnak, aztán szabad a gazda-préda...

 

Egyébként a beach-hause alkalmanként teljesen össznépi buli tud lenni.

Az ország minden tájáról jönnek egy-egy jobb koncertre a rajongók.

 

Pl. néhány éve KFT koncertre az Interneten is szerveztek csoportos leutazást. Bár vihar volt, így úgy tűnt, hogy nem lesz semmi, de a tömeg kitartott, és addig követelőzött, amíg 11 után elkezdték a koncertet (a Bornaiék ott voltak).  Az másik dolog, hogy éjfél körül elkezdett esni, és a zenélés közben szedegették ki a zenészek kezéből a hangszereket, mert nem akarták abbahagyni.

 

Ez már történelem. Ma már ha bemondja a rádió, hogy lehet. hogy eső lesz, akkor a nevenincs "sztárok" el sem indulnak Siófokra.

Előzmény: Eperlevélke (211)
bátyó Creative Commons License 2006.08.11 0 0 217

Ez jó. Ezeken szélesen mosolygok:

 

Járőreink ha lehetséges, hajnaltájt a kisebb-nagyobb csoportokban a szállásuk felé tartó fiatalok nyomába szegődnek, s akár a hotelig kísérik őket.

 

Höhö. Elsősorban nem hajnalban van velük gond. Akkor már csak a kissebb réteg randalírozik. Ellenben éjjel, amikod diszkóról diszkóra mennek, és még nem érték el a hullarészeg maligán szintet.

 

De rmár volt olyan, hogy a rendőrség előtt éjjel arra járó társulat azzal szórakozott, hogy a parkoló autókat lökdöst, rugdalta, hogy megszólaljon a riasztó, aztán hangosan röhögtek rajta. Egy ember sem ment ki abból a bazi nagy épületből...

 

Másrészt a rendőröknek semmi ekintélyük sincs.

Néhány éve történt, amikor voltak még német rendődök Siófokon (most csak rendkívül szakképzett rendőr-iskolások vannak):

 

"Jókedvű" német társulat "haladt" éjjel a Fő utcán, és minden ott található kukába, növénybe belekötöttek. Röhögve, üvöltözve rugdaltak fel mindnet, törtek össze, amit lehetett.

Megállt a rendőrautó, kiszált a rend éber őre, odament, hogy azért ezt nem kellene. Odébblökték, és harsogva továbbmentek, csakazért is felrúgva egy szemetest. Aztán nyílt az autó másik ajtaja. Kiszállt egy alak, feltette a sapkáját. Abban a pillanatban vége lett a hangos röhögésnek. Egy intés, és máris mentek az autóhoz. Az egy német rendőr volt.

A magyarnak semi tekintélye sincs.

Előzmény: siosio (214)
milendee Creative Commons License 2006.08.10 0 0 216

érdekes egyébként, hogy én - Párizst [imádooom], ezt azt látva - mindig imádtam Siófokot, kicsi városka, következetlenül renovált/lebontott cuccokkal (persze vannak jó holmik is a parton - már, pl otthon, fősuli - ha jól tudom, mi k azok), de ott éltem vagy 15 évet és ott laknak régi barátaim + az emlékek:) annyi minden változott '80-89 óta, hogy az akoriak, akik elmentek, és most visszajünnének, eltévedés lenne! :)

 

minden nyáron (vgy karácsonykor...) úgy megyegetek haza (egyre kevesebb időm van, a heti hazamenetelből 3 havi lett...), hogy felidézek mindent, és számonkérem:) és ált. nem csalódom, vagy legalábbis optimistán figyelek.

 

szeretem a zsufit, néha már Pest belváros is kicsi, de az "öregedéssel" nyomulnak az emlékek. és anyu szülinapjára vittem 2 6 hetes kiscicát, mot már őket is "meglátogatom":) szombaton utazom, ha -15 fok lesz, akkor is belemegyek a lébe, mert imádom a szagát! ojjé BALATON @ SIÓFOK!! :)

Előzmény: siopol (213)
milendee Creative Commons License 2006.08.10 0 0 215
ojjé. save Siófok.
Előzmény: siosio (214)
siosio Creative Commons License 2006.08.10 0 0 214
siopol Creative Commons License 2006.08.10 0 0 213

Sziasztok!

Milendee4 Én Bp-n születtem, Balatonföldváron nőttem fel, és most Siófokon lakm, dolgozom...

 

Amit a többiek írtak az mind-mind igaz  Siófokra... sajnos! :-(

 

Én nyaranta át-át megyek Tihanyba, Badacsonyba Füredre, úgyhogy azt ajánlom maradj Füreden....

 

A Coca-Cola Beach max 1 estét, vagy 1 napot ér, többet nem, Siófokról nem beszélve...

 

Bizony-bizony-iszony(ú) nagy "vadbarmok" az itt nyaraló külföldi fiatalság... És ez leginkább csak itt Siófokon van, a többi balaton-parti nyaralóhelyre nem jellemző...

 

Remélem azélrt sikerül egyet fürdeni a Balatonban, mert azért ez mégiscsak a Balaton függetlenül attól hogy hol kik nyaralnak...

milendee Creative Commons License 2006.08.10 0 0 212

hát, én amikor 5 meg 10 évesen meneteltem naponta a nagystrandra, meg amikor 25 évesen este betévedtem a már bejáratott bícsre, hát volt különbség:) színvonalasnak láttam, remélem, idén is az. kell egy bícs... arról nem tudtam, hogy ilyen asszociációk vannak külföldön. ez azért szomorú.

Előzmény: Eperlevélke (211)
Eperlevélke Creative Commons License 2006.08.10 0 0 211

A buli turizmust meghagyták Siófoknak. A németeknél úgy reklámozzák, hogy Siófok a buli, sex, drog... Bangkookja.

 

Ezt ugye nem mondod komolyan??

 

Szüleim is azt mondták, hogy szinte csak fiatalok voltak a sétányon, a parton, mindenhol. Alig volt rajtuk kívül MAGYAR CSALÁD vagy egyáltalán MAGYAR a szállodában. :( Ezért is szeretem jobban Füredet.

Bár ezt inkább visszavonnám, mert mióta van ez a Beach house mizéria én nem voltam Siófokon. Ezért szeretném megnézni. Hogy legyen objektív véleményen. Így csak azon beszámolókra tudok hagyatkozni, melyeket ismerőseim mesélnek.

 

Előzmény: bátyó (210)
bátyó Creative Commons License 2006.08.10 0 0 210

Hogy mi köze Siófokhoz?

 

Ilyen miért nem történik meg pl. Balatonföldváron?

Mert az önkormányzat és az ottani vendéglátósok rájöttek, hogy inkább a minőségi, fizetőképes  turizmust kellene preferálni. Különböző módszerekkel elérték, hogy oda a meglettebb németek járnak (25 év felett).

 

A buli turizmust meghagyták Siófoknak. A németeknél úgy reklámozzák, hogy Siófok a buli, sex, drog... Bangkookja.

Jönnek is a vadbarom (elnézést az állatvilágtól) suttyók, akik azt hiszik, mert németek, nekik mindent szabad (persze adják alájuk ezt az érzést).

A vállalkozóknak megéri. Igénytelenek, sokan vannak. Valamit azért fizetnek (bár vannak olyanok is, akik még szállásra sem költenek, éjjel a diszkókat bújják, majd nappal szunya a strandon, esete bevásárolnak néhány láda sört, és az elfogyasztása után irány a diszkó, majd kezdődik minden előröl).

 

Olyannal is lehetett találkozni, hogy a jólnevelt ifjoncok a szálloda 4. emeleti erkélyéről távpisilő versenyt tartottak, meg célbakakilást.

 

Siófoknak híre van emiatt, bár inkább hírhedt lett. Ide a legalja söpredék jön, akik törnek, zúznak. Szerintem a városnak többe kerülnek, mint amennyi hasznot hoznak (a híreken kívül).

 

A rendőrség előtt is nyugodtan randalíroznak, a közeg nem ér rá kimenni és elkenni a szájukat (10-15 éve még megfogták a részeg üvöltözőket, most meg még az autókat is beviszik a kinti parkolóból, nehogy a diszkópatkányok kárt tegyenek bennük).

Előzmény: Sign (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!