Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2014.01.28 0 0 27

Még is csak összejött ,valahogy ..

Előzmény: MG Petimester (26)
MG Petimester Creative Commons License 2014.01.28 0 0 26

  A generációkat átívelő technika, nem ritkán alkatrészgondokkal de "mekkelünk" kitartóan a minuszokban is.  xDD.  A hydraulika karmantyúk beszerzése sem volt egyszerű feladat. (ma már van tartalékunk is, pár darab polcozva) ha valakinek szüksége lenne csak szóljon bátran).

Előzmény: MG Petimester (23)
MG Petimester Creative Commons License 2014.01.28 0 0 25

A "szpútynyik 2", sajnos nem tudott fedél alá kerülni.   :- ((

Előzmény: MG Petimester (24)
MG Petimester Creative Commons License 2014.01.28 0 0 24

Kényszer átalakítás (hydraulika) a csatlakozó hiányok miatt.

Előzmény: MG Petimester (23)
MG Petimester Creative Commons License 2014.01.28 0 0 23

Kedves Topoklakók, ha és amennyiben engedélyt kapok mind Jumz 65-ös "megszállotja" beköszönni és fecsegni veletek, akkor nem csak nagy örömöt szereztek vele, hanem igérem jó tanuló is leszek majd. (bizonyára lesz mit). Röviden csak annyit ,hogy 15 ével ezelött kezdődött a nagy "szerelem" egy árokásóval, majd munkavégeztével el lébecoltam a hűséges munkatársat. :- (( Most a 3 fejemre növekvő fiaim vadásztak le egy ugyan olyan gépet, jónak mondható motor és váltóval. Az mondja a "cserkész csapat", hogy ez már nem lesz elkupecolva.  xDD üdv. Bandi (patrol-papa)

endrebácsi Creative Commons License 2014.01.25 0 0 22

Annyira nem is kapkodós a dolog... előbb jelentkezzen be a reménybeli kíváncsi.   :-))))

Előzmény: T.D.M. (21)
T.D.M. Creative Commons License 2014.01.25 0 0 21

Rendben. Köszönöm a segítséget! Sajnos a képeket ma nem tudtam elkészíteni, mert nagyon belemerültem a lakásfelújításba és besötétedett.

endrebácsi Creative Commons License 2014.01.25 0 0 20

Már írtam is Bandinak.

  Remélem hamarost beköszön és onnantól magánlevélben lezongorázzátok.

Előzmény: T.D.M. (19)
T.D.M. Creative Commons License 2014.01.25 0 0 19

Igen, a csövek 146cm hosszúságúak, 20mm van ráírva belső átmérőnek. Két db. van belőle. Van még olyan cső is amire 3/4" van írva. Délután lefényképezek mindent.

Előzmény: endrebácsi (18)
endrebácsi Creative Commons License 2014.01.25 0 0 18

Japersze... erre a hozzászólásra válaszoltam ám - csak kidobott a rendszer, mert túlléptem a hatperces időhatárt.

  Nagyátmérőjű hidraulikacsövek? mert ismerek olyan mexállottat akinek pont olyan kellene...   :-)))

Előzmény: T.D.M. (16)
endrebácsi Creative Commons License 2014.01.25 0 0 17

Én se régóta figyelem ezt a topikot... "dutráspetya" barátom előbb idetalált.   :-)))

 

Ez az ismerősöd egy árokásót szerel széjjel?

Mert akkor érthető a kétféle szivattyú, egy kisebb MTZ és egy nagyobb T150-es szivattyú segít egymásra ebben a kiépítettségben.

T.D.M. Creative Commons License 2014.01.25 0 0 16

Szia endrebácsi!

 

Köszönöm a nagyon gyors választ:))) Nem is gondoltam rá, mert nem láttam túl aktívnak a fórumot..., de gondoltam megpróbálom. Egy ismerősömnek szeretnék segíteni, mert szeretné eladni a szivattyúkat. Vannak még hidraulika csövek is. Igazából a típusban is bizonytalan voltam. Majd ma lefényképezem és felrakom, hogy miről lenne szó. NS 32 és NS100 A 3 szivattyúk, de láttam, hogy ez több gépben is volt.

Keresgéltem itt a fórumon, de nem találtam olyan topicot ahol érdemes lenne hirdetni..., meg azt sem tudom mennyire eladhatóak az ilyen alkatrészek. Az biztos, hogy aki még ilyen gépet használ, annak ez igazi kincs lenne.

Előzmény: endrebácsi (15)
endrebácsi Creative Commons License 2014.01.24 0 0 15

Szia Lajos, ez a típus alkatrész-utánpótlás szempontjából egy kihalt ősállat... vagy inkább élő őskövület.

Ami kevés dolog kompatibilis a későbbi MTZ-kkel, az valamennyire hozzáférhető, ami viszont az MTZ 5-ös egyenes folyománya, az leginkább Nyíregyházán a piacon hozzáférhető.     Van arrafelé kapcsolatod?

  Tudtommal a hidraulikaszivattyúja az megegyezik az ötvenes-nyolcvanas szivattyújával.

Előzmény: T.D.M. (14)
T.D.M. Creative Commons License 2014.01.24 0 0 14

Sziasztok!

 

Rátaláltam erre a fórumra és egy kis információra lenne szükségem.

Azt szeretném kérdezni, hogy új NS 32 és új NS 100 A hidraulika szivattyú áráról tud-e valaki tájékoztatást adni? A hidraulika tömlők áraival kapcsolatban is kérném a segítségeteket.

 

Előre köszönettel: Lajos

 

 

peti ue50 Creative Commons License 2013.11.13 0 0 13

Üdv mindenkinek

 

Nekem ugyan nincs ilyen trakim,de az elmúlt hetekben egy javítás miatt eléggé bele kellett ásnom magam.

A motorját teljesen szétszedtem,kapott egy kis generált. Ha valakinek tudok ezirányban szívesen segítek.

Alkatrészkeresés közben találtam erre az oldalra.Vízszivattyúra lenne szükségem.

Az előzőekben leírt telefonszámokon megpróbálom.

 

A váltóellenőrzésről.A tetején van egy nagy dekni,azt leveszed,és megnyílik előtted a váltó.Így mindent látni,ha  tényleg egy csavar lazult fel,az csak a léptetővillák rögzítésénél van drótos biztosítással.Mondjuk attól nemigen változik a hangja.

Innen még a váltó aljába is be tudsz nyúlni,ha esetleg belepottyant volna valami.

Sok sikert.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.11 0 0 12

Hát, szerintem elég, ha a tetejét leveszed, mert azt hiszem le lehet, vagy valami oldalsó kis szerelőablakot, és megnézed, hol lazult ki. Vagy elindítod, és meghallgatod. Ha látszik, és van hely, akkor meg tudod húzni, szerintem az egészet nem kell szétszedni hozzá.

Előzmény: ven_to (11)
ven_to Creative Commons License 2013.10.21 0 0 11

Üdvözlök mindenkit 

Olyan kérdésem lenne hogy amikor a váltóban lelazul egy anya és emiatt surlódó hangot ad ki a váltó mennyire kell szétbontani és mit kellene róla leszedni ha esetleg tudnáto kebbe nsegíteni köszönöm :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 10
Szép traktor, nagyon jó állapotúnak látszik. Alkatrészeket nem tudok sajnos, de telefonszámokat tudok adni, ahol állítólag van ilyenhez alkatrész. Az a baj, hogy hozzám messze vannak ugyan, így a kellő alkatrészek elhozása nehézkes lenne, de azért itt megadom. 06309859217 Ez egy bolt. Ez pedig egy bontó szerűség állítólag: 06203675727 Én még nem vettem innen semmit, mert még nincs jumz, de remélem hamarosan lesz, és akkor majd lehet, hogy kell.
Előzmény: Jumzoli (9)
Jumzoli Creative Commons License 2013.09.22 0 0 9

Jumzoli Creative Commons License 2013.09.22 0 0 8

 Ő lenne a masina

vannak hiányosságai mint látszik tanksapka

ami nem látszik cserés lenne a szivattyúk, a hidraulikaolaj (megvan már), tömítések pár helyen. De alapvetően egyben van a gép szerintem de nem régóta van meg.

Mivel ez csak saját területre lett vásárolva nincs rendszám. Első munkagép ezért mindenfajta karbantartási és szerelési alkatrészbeszerzési javaslatokat tanácsokat szívesen olvasnék itt a fórumon. Rögtön kérdeznék is. Hidraulika csövek csatlakozásánál tébb helyen szivárog az olaj (csavarok rendesen meg vannak tépve) lehet ezzel valamit kezdeni? Ja és tanksapkát hol keressek rá mert MTZ boltban nem tartanak ilyet ?

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 7

Valaki esetleg nem tudna abban segíteni, hogy kardánkihajtást Jumzra, honnan lehetne szerezni? Mert van egy 1973-as Jumz 6 L, vagyis lehet, hogy lesz egy, ami árokásós, és azon nincsen kardánkihajtás csak egy vakdugó csavarokkal, és mezőgazdaságivá szeretném majd alakítani, és amik most vannak rajta azt valószínűleg majd eladni. Vagy mié lenne jó rá, és, hogy kell-e átalakítás hozzá? Meg hogy 50-es MTZ kompresszorját rá lehetne-e tenni, meg eféle kérdéseim lennének. Vagy hogy az MTZ elemlőkarok jók lehetnek-e hozzá? Várom a válaszokat, és nagyon szépen köszönöm előre is!! :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.20 0 0 6

Én várom a képeket akkor. :)

Előzmény: Jumzoli (5)
Jumzoli Creative Commons License 2013.09.17 0 0 5

Jó napot Urak

 

Egy 87-es kiadású EO 2621 tulajdonosa vagyok. a napokban képet is rakok fel

 

üdv  

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 4

Szépek ezek a kis gépek. :)

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 3

Előb nem illesztettem be.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 2

Gondoltam feldobok 1-2 képet. :) Szépek ezek a Jumz 6 ok. :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1

Aha. :)

Előzmény: Tombolda (0)
Tombolda Creative Commons License 2013.09.14 0 0 0

nulla :)

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.13 0 0 topiknyitó

Ide jöhet a Jumz traktorokról minden féle. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!