Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2009.12.11 0 0 195

Nekem nem szimpatikus a szigeteléstartó falas megoldás.

 

A zsaluköves kibetonozott és a bezsaluzott kibetonozott is jó megoldás. Ezt az utóbbi zsaluzott csupabetonfal pincét azt hiszem "Csokis" nevű fórumozó épített. Bérelt nagytáblás szerelhető zsalut és utána mixerből betöltötték a betont. Azt nem tudom, hogyan juttatták a betont a helyére, mert bizonyos szint fölött (~2méter), akkor szétosztályozódik - elméletileg, legalábbis ezt hallottam. De a gyakorlatban lehet hogy nem okoz egyáltalán gondot ez. Ha a vasalástól elfér, akkor egy csúszdát be lehet rakni, ez jobb megoldásnak tűnik.

A zsaluköves lassabban halad, viszont ebben az esetben a vasalás, zsalukőrakás emberibb léptékű.

Árban nehéz eredményt hírdetni, zsalukőből 3 sornál többet egy nap nem illik kibetonozni. 12sor zsalukő esetén 4 napig kell fizetni a munkásokat a zsalukőrakáshoz, vasaláshoz, kibetonozáshoz.

Nagytáblás zsalurendszernek van szállítási, bérleti, szerelési költsége.

Kéne tudni a pontos árakat, de első blikkre kb egálban lehet. Meg az is kérdés, hogy mennyi sajátmunkát tudsz bevállalni.

 

Aztán ha kész a pincefal, lehet nedvesség ellen (is) szigetelni.

 

De azért meg kéne kérdezni a betontelepet a vízzáróbetonról.

 

Előzmény: zmrzlina23 (193)
zmrzlina23 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 194
"vagy jobb betonnal kiönteni" - úgy értem, tömör betonfal kell-e.
zmrzlina23 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 193
OK. Gyanús is volt, hogy akkor minek vacakolnak annyian ilyen-olyan lemezekkel.

Akkor a kérdés, hogyan érdemes a szigetelő réteget felvinni? Sokan csinálnak szig. tartó falat, rá az anyag, aztán mögé a beton. Egy ilyen szig. tartó fal elég erős ahhoz, h. a külső zsaluként is szerepeljen? Esetleg szokás-e ilyen fal nélkül, két oldalt normál zsalut csinálni, és kívülről a betonra felvinni a szigetelést? (Nyilván szélesebb gödröt kell kiemelni.)

Egyébként, ha csak egy szint megy rá, jó-e főfalnak egy zsalukőből felfalazott, kibetonozott fal, vagy jobb betonnal kiönteni? Hogyan viszonyulnak egymáshoz ezeknek az árai? (Sokat nézelődtem utána, de elég eltérő adatokat találtam).

Tudom, terveztessem meg az egészet. Meg lesz majd, de előtte feltétlenül szeretnék egy körülbelüli kalkulációt készíteni, és a lehetőségeket felmérni.

NeomatiK Creative Commons License 2009.12.11 0 0 192
Szerintem nem. Mert valamennyi nedvességet az is beszív tudomásom szerint. Mindenesetre ha vízzáró betonból csinálod és még plusz védelmet (pl. kenhetőszigetelés, drain lemez, bitumenes lemez) is teszel a nedvesség kizárására, az csak jó lehet.
Előzmény: zmrzlina23 (191)
zmrzlina23 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 191
Sziasztok,

lejtős, domboldalon tervezem pince építését (leendő 1 szintes ház alá). A domb miatt a talajvíz szintje messze mélyebben van.

A kérdésem: az említett bitumenes lemezes, stb. (víz)szigetelések kiválthatóak-e
vízzáró betonnal?
zkg Creative Commons License 2009.10.25 0 0 190

www.penetron.hu

 

talán, de nem biztos...

 

üdv!

Előzmény: Tomi6969 (189)
Tomi6969 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 189
Sziasztok.

Pince vízszigeteléssel kapcsolatban szeretnék kérdezni.

A kőművesünk egy Akrilex nevű folyadék hozzáadásával vakolta a pince pincefalazó elemből készült részét (az aljzattól számítva kb 80-90 cm). A pince aljzat betonja is kapott ebből az anyagból, és így a vakolat magasságáig nem szabad ugye átengednie a vizet. Pár napja vettem észre, hogy a vakolat a falon megrepedt, megkopogtatva kong, és megnyomva érződik hogy elvált a pincefalazó elemtől, tehát GOND van. Kérdésem konkrétan az lenne, hogy ilyenkor milyen lehetőség van?
Leverni, szétverni az egészet???

Ki milyen TUTI befutó módszert tud egyébként a pince szigetelésére?

Előre is nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat.

Üdv
Tamás
nanomat Creative Commons License 2009.10.22 0 0 188
Nézzetek be ide: http://www.starmax.5mp.eu

Házépítés, hőszigetelés, térkövezés, burkolás, felújítás, ...
Eddy N Creative Commons License 2009.10.20 0 0 187
Ja, most látom, hogy lehet, hogy már nem is aktuális a dolog.
Előzmény: Eddy N (186)
Eddy N Creative Commons License 2009.10.20 0 0 186

Ha teljes pincéd lesz, akkor nem úszod meg a fal körüli kiásást, oda is kell a bitumenes szigetelés, ha már a többi helyre azt teszel. Folytatólagosan, egymást átfedve kell feltenni. A vízszintes és a függőleges sík hogyan fog találkozni?

A drain-lemez témát nem árt körbejárni. Nekem is először szigetelésvédő lemezt akartak eladni felületszivárgó lemezként. A kettő közt annyi a lényegi különbség, hogy előbbin a pogácsák (dudorok) befelé vannak, és a pince vízszigetelésének a mechanikai védelmét látja el. Utóbbin a pogácsák kifelé vannak, és rákasírozott geotextília van. Ez az, ami képes elszivárogtatni a vizet.

 

olvas0 kérdésére válaszolva: nem, talajvíz ellen nem véd, ez nem hermetikusan zárt burok.

Ahogyan a neve is mondja: elszivárogtatja a nedvességet a faltól, az lefolyik a draincsövezett kavicságyba. Enélkül nem sokat ér feltenni a lemezt. Annyira azért nem olcsó.

Az agyag valóban nem túl szerencsés ide. A helyes kialakítás az lenne, ha a pince padlószintje alá kb. 20 centit lenyúlna a lemez, itt kb. 40-50 cm széles, 30-40 cm magas kavicságy, benne draincső (pl. bekötve egy drain alagútba, persze megfelelő lejtéssel). A draincső mindenképp a padlószint alatt legyen! Felette én nem tölteném vissza az agyagot, hanem keverni kéne egy kis sóderrel, homokkal, hogy javítsd a vízáteresztő képességét (a kavicságyat természetesen alul-felül geotextíliával körbe kell venni!). Szerencsés esetben a pincefal hőszigetelésére lehet felerősíteni a felületszivárgó lemezt, ami így remekül megáll, amíg visszatöltöd a földet.

Tényleg, hőszigetelés nem lesz a pincén? Mire fogod használni az ottani helyiségeket?

 

 

Előzmény: GuMiSZu (184)
olvas0 Creative Commons License 2009.10.17 0 0 185
üdv, ez a pogácsás lemez akkor is megvéd ha a talajvíz feljön?
Előzmény: -carcass- (167)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.08.27 0 0 184
Köszi a választ... drainezni nem tom hova fogok tudni, majd megálmodom :)

Másik kérdésem lenne :)

A pince egyik fala elég necces helyen van, és oda nem fogok tudni +0,5m szélességet kitermeltetni a markolóval (szomszéd) oda, az esetleg jó megoldás lehet, ha a zsalukő mögé mielőtt megépül kitekertetem a drain lemezt függőbe megál majd valahogy. És ahogy rakja a kőmíjes a falat 4 soronként benyúlok ecsettel etc, és kenhető szigetelést kenek a zsalukőre... máshogy nem tudom megoldani sajna, ér az valamit mert ugyi mögötte lesz a drain lemez, tehát max alulról párát kaphat vizet nem nagyon.
Sajna nem sok lehetőségem van másra, és nem ártana, ha nem esne be az eső a pinecébe :) a pince problémás része felett járda lesz, tehát, onnan még el tudom a vizet vezetni máshova plusz épület is van ott...
vagy oda akkor mindenképpen szigetelésvédőfal kellene -->pénz
Előzmény: -carcass- (183)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.21 0 0 183
Kérdés, ha ilyet rakok a szigeteléshez, és a kitermelt földet raknánk vissza agyagos eléggé akkor az elég lenne? vagy drainezni is kell még így is, a lemezt kicsit lejjebb engednénk, mint a pince belső szerelőbeton szintje 10cm-el...
Figyu a drén azért kell, mert csökkenti a talajvíznyomást, ami a falat éri.Az agyag alapvetően szar talaj, szar bele alapozni, főleg ha kövér agyagról van szó.Elég sok vizet fel tud venni, megduzzad, iszonyat kötött lesz az egész.Nem tudom, hogy a drén ezen mennyit segítene.Félek semmit.
Egyéb esetben a felületszivárgót szokták kívülre rakni és az érintkezik közvetlenül a talajjal.

Másik érdeklődésem : hogy tudok a pincébe fényt vinni? :D az angolaknáról mindenki lebeszél (és még drága is) a járható üveg az megfizethetetlenűl drága... ~120E/nm

Esetleg zsákban, ha az előző kettő nem jön be.;-D
Olyan pincéd van, ami totál bent van a földben?Az elég fura.Rajzot tennél fel esetleg?
Amúgy én sem javaslom az angolaknát - de csak azért, mert annak a vizét valahová el kell vezetned.Ha meg tudod azt oldani, akkor nosza.
Előzmény: GuMiSZu (180)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.08.21 0 0 182
Hát, nem olcsó. és ha már járható üveget vennék, akkor nem kellene Solartube, most nézegetem, a járható üvegtégla dolgokat,csak még nem tudom, hogy kivitelezhető-e...
:(

azért köszi
Előzmény: AgyatlanPistike (181)
AgyatlanPistike Creative Commons License 2009.08.21 0 0 181

Szia!
 
Én ugyan semit nem értek e témához, de megnézted pl. ezt, hogy átalakítható-e pincéhez? (tudom, tetőre készítik, de ha esetleg úgy alakítod ki a befogadó részét, vagy ezt feded le járható üveggel...)

 

Mondjuk éppen ez sem túl olcsó.

 

De az is lehet, hogy az egész hülyeség, amire gondoltam, és még drága is  :)

 

I.

Előzmény: GuMiSZu (180)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.08.21 0 0 180
Szia!

A jövő héten kezdjük az építkezést.
Megnéztem amit mondtál, és találtam is rá anyagot remélem :)
A pince ugye zsalukőből lesz, erre menne rá GV35-GV45 ös szigetelés, majd erre
"TERRAPLAST PLUS S8 nagyszilárdságú HDPE felületszivárgó" nem tudom, hogy ez jó minőségű-e, de megtapiztam és nem volt rossz, bár nem nagyon puhus gumi, hanem műanyagos, és a pogácsák se túl nagyok.

Kérdés, ha ilyet rakok a szigeteléshez, és a kitermelt földet raknánk vissza agyagos eléggé akkor az elég lenne? vagy drainezni is kell még így is, a lemezt kicsit lejjebb engednénk, mint a pince belső szerelőbeton szintje 10cm-el...

Másik érdeklődésem : hogy tudok a pincébe fényt vinni? :D az angolaknáról mindenki lebeszél (és még drága is) a járható üveg az megfizethetetlenűl drága... ~120E/nm

Előre is köszi, ha tudol akkor gyorsan válaszolj, mert meg kellene vennem az anyagokat :D

Köszi a segítséget

Üdv Gumi
Előzmény: -carcass- (176)
AgyatlanPistike Creative Commons License 2009.08.20 0 0 179
Ezer hála és köszönet, több szempontból is szimpatikus nekem a válaszod!

Először is, ugye elesik az anyagköltség, futja majd a lapostvre :DD

Másodsorban, az ilyen irodai aktakukac, mint én, aki semmi lényegi dologhoz nem ért, a munkadíjon is csak úgy tud faragin, hogy megragadja az ásó/lapát/kapa/kasza nyelét, ami, bár rendszeresen sportolok, eléggé nemszeretem tevékenység a részemre :D

Tetőtér nem lesz, a ház földszintes, nem kell lépcsőt mászni, lustaság fél egészség!

A szobaszigeteléses dolgon én is meglepődtem, de amúgy egész normálisnak tűnik a fazon :).

Kösz még egyszer, lehet, hogy lesz még dilemmám...

I.
Előzmény: -carcass- (178)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.20 0 0 178
Nincs mit.;-)
Alapot utólag ne szigetelj, akkor célszerű, ha ki van ásva az árok és bentmaradó zsaluzatként rakod be.Így azt mondom, hogy az utólagos alapszigetelést a házad esetében felejtsd el.Inkább koncentrálj a homlokzatra és a zárófödémre (és a tetőtérre, ha van/lesz).
Építési vállalkozó nem mondjon már olyat, hogy nem éri meg.Soha az életben nem számolt hőtechnikát, nem csinált energiamérleget stbstb....és minél több hülyeséget beszél ezzel kapcsolatban, csak magát minősíti.
Nem hülye a gépészed, de mondjuk hogy a szoba közepe alá nem kell szigetelés...Azért az nagy hülyeség na.
Üdv!
C
Előzmény: AgyatlanPistike (177)
AgyatlanPistike Creative Commons License 2009.08.20 0 0 177

Köszönöm szépen a gyors választ!

 

Ha jól értelmeztem a dolgot, akkor a tanulság az a következő:

 

Ha elkészül a gépészerti terv és a tervezői költségvetés, meglátjuk, hogy mennyi pénz marad, annak fényében készül el vagy sem, mert:

 

1. a meglévő szerkezeti részeket mint írtad szétverni nem éri meg, és akkor már csak azt az oldalt tudom leszigetelni, amelyik kívülről is hozzáférhető, az pedig utólag is elvégezhető;

 

2. ha jól értem olyan túl sokat nem is hoz (majd számíttatok megtérülési időt a gépészmérnökömmel, örüljön neki  :)  ).

 

Az építési vállakozónál én is furcsálltam, hogy munkát akarok neki adni, ő meg húzódkozik. Bár azt is mondta, hogy megcsinálja, de szerinte nem éri meg...

 

Szakembert (épületgépész) megbíztam, mint írtam, ő javasolta az alap ily módon történő hőszigetelését, csak mivel ezen mindneki megrökönyödött, akinek elmondtam, elbizonytalanodtam, és ezért kerestem meg hozzáértőket itt a fórumon.

 

Az azért megnyugtató, hogy nem hülye a gépészem, maximum kicsit magasabb műszaki tartalmat akar beépíteni - meglátjuk majd mire futja.

 

A segítséget még egyszer köszönöm!

 

I.

Előzmény: -carcass- (175)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.20 0 0 176
Helyzet?:-)
Előzmény: GuMiSZu (172)
-carcass- Creative Commons License 2009.08.20 0 0 175
Üdv!
1.Az alaptesteket leszigetelni nem hülyeség, bár alapvetően megosztja a szakmát.Kicsit talán túlzásnak tűnik, de a falakon keresztül a lábazati falak és az alapozás is elviszi a meleget függőleges irányban lefelé.Ha leszigeteled kívül és belül (alapesetben), akkor ugye csak alul adja le a falakból átvett hőt.Ha nem szigeteled le, akkor oldalt is megteszi ugyanezt.
2.Azzal nem tudok egyetérteni, hogy a szoba közepén nem kell hőszigetelés.Nagyon is kell.Sőt a vízszigetelést fogadó vb lemez alá is illene tenni 1 rtg extrudált polisztirolt., nem csak úsztatórétegként beépíteni.
3.Zártsorúnál egymás mellett vannak a fűtött terek, így talán kevésbé érezhető a szigetelés hiánya.(egyébként se nagyon érezhető szerintem, ha az alapod nincs leszigetelve)
4.Már meglévő szerkezetet csak ezért eszedbe se jusson szétverni.Nem ér annyit az egész.
5.Azt a kivitelezőt, aki inkább a "szakma" (vannak velük kapcsolatban erős fenntartásaim...) reakciójára figyel és nem arra, hogy mit kérsz tőle, azt küldd el a sunyiba.Tudod:"The Customer is always right."Vagy legalábbis majdnem, de azt ne ő döntse el, tegye amit kérsz.
6.Az hogy valaki ilyen sületlenséget még nem hallott, az csak azt jelenti, hogy köze nincs a témához.
7.Inkább építészt hívj ki a helyszínre, ő majd megnézi, hogy mit érdemes és mit nem.
Előzmény: AgyatlanPistike (174)
AgyatlanPistike Creative Commons License 2009.08.19 0 0 174
Üdvözletem mindenkinek!

Nem tudom pontosan, jó helyre írok-e, de végül is érinti a témát a dolog, amiben segítségeteket szeretném kérni.

Történt ugyanis, hogy az általam megbízott épületgépész-mérnök a vegyes megoldású fűtési módra (padlófűtés+radiátorok) tervezett házamnál azt javasolta, hogy a terepszint alatt, fal síkjával párhuzamosan, az épületen belülről (hő)szigeteljem le az alapozást (és körbe a falak mentén egy egy méteres sávban, de pl. a szoba közepét már ne).

Az által gépészetileg ugyanilyen fűtési megoldással tervezett ház tulajdonossal (akit egyébként ismerek, tehát előbb néztem szét nála, és csak utána kerestem meg mérnököt) kiváló referenciát adott a tervezőről, ellenben akivel beszéltem, az azt mondta, hogy ilyen sületlenséget még nem hallott, volt olyan vállalkozó, aki azt mondta, meghallva, mire kérek ajánlatot tőle, hogy nem hajlandó megcsinálni, mert nem hiányzik neki, hogy majd rajta röhögjenek a szakmában.

A problémám a leírásból gondolom kiviláglik, vagyis, kinek higgyek, megéri-e egyáltalán megcsinálni ezt a szigetelést (a házat szerkezetkészen vettük, a falak így természetesen állnak, egyes helyiségekben a szerelőbetont is fel kellene verni hozzá ( a beépítés zártsorú, így kívülről nem lehet körbeszigetelni mindenhol és a gépészmérnök javaslata is úgy szólt, hogy belülről kellene).

Nos, ha tudtok segítsetek, mi tévő legyek!

István
cariati1 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 173
Sziasztok,

nagyon megörültem mikor megtaláltam ezt a topikot, mert úgy látom nagyon sok szakember, a témában nagyon jártas ember ír ide.

Én a kertemben szeretnék építeni egy pincét/félpincét (fele kinn a földből, fele lenn a földben) ahová bort, zöldséget tudok rakni,. illetve nyáron illetve télen a barátokkal le tudunk ülni és a hűvösbe tudunk beszélgetni. Több helyen láttam olyan pincét kívülről ami 1 méterrel a föld felett van és homokkal van borítva a teteje.

A pince méretét 3x4 méteresre terveztem. A telkemen van két diófa és az árnyékuk alá szeretném rakni.

A kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan kivitelezzem?
Hogyan lehet megfelelő hűst kialakítani benne, és hogyan lehet az állítólagos magas talajvizet kizárni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Cariati
GuMiSZu Creative Commons License 2009.07.26 0 0 172
tervek ...

pince :

foldszint

metszet


hátha segít :) előre is kösz
-carcass- Creative Commons License 2009.07.25 0 0 171
Passzolom, nem tudom oda be lehet e építeni - az irodában van az összes anyagom ezzel kapcsolatban, neten meg nem olyan jó ezt olvasgatni.(bár ha van kedved...irány az austrotherm honlapja)
Jól gondolod, nem dübelezünk és nem erre megy a vízszigetelés.A megfelelő rétegrendet lent már megírtam.Ha jól tudom ragasztják pontonként a hőszigetelést, és a visszakerülő földfeltöltés, kavics is segít oldalról megtámasztani a cuccot.
Előzmény: GuMiSZu (169)
-carcass- Creative Commons License 2009.07.25 0 0 170
Extrudált polisztirol kell a föld alá, mert minimális a nedvességfelvétele és alaktartó.
Angolaknát mindenképp akarsz?Ez az összes épületszerkezetek közül az egyik legutálatosabb - ha lehet így mondani.Én soha nem tervezek be.
Így sok segítséget nem tudok adni benne.Régen ugye rendesen kirakták km téglából és vízszigetelés is volt körbe rendesen - kvázi teknőszerűen.
A gond a szerkezettel az, hogy a beeső vizet valahová el kell vezetni.Régen rács volt egy szögvas (de szép szó ez is) kereten, így nem esett bele senki, viszont rendszeresen kellett takarítani.Mostaniakat nem ismerem.
2,53m pincének valóban sok.Képed van esetleg?Sokat segítene.(már szkennelt kép a tervről)
Előzmény: GuMiSZu (168)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.07.25 0 0 169
Őőő néztem, hogy van AT-100-as hőszigetelő lemez az elég lenne? másik kérdés ezt hogy rakom fel a szigetelésre? :D vagy erre menne fel a bitumenes szigetelés, bár kétlem, hogy örülne a pörzsölőnek :D ha meg dübelezem akkor meg kilukaszjuk a szigetelést... ragasztó?
nemtom...

max belülről kap kis szigetelést bár tudom, hogy azt tilos :D annyira csak nem lesz bent olyan hideg ...
ha nem lesz fűtés, akkor úgy is ki fog hűlni, mert nincs semmi olyan dolog, amitől hőt kapna.... max ha flexelek picit :D

vagy ráállok a pálinkafőzésre > ott rotyog az üstben a "cefre" az üst melegít, ha meg kész vagyok akkor a végtermék belülről tud segíteni és még jó kedvem is lesz :D

komolyra fordítva, köszi az eddigi és a további help-et ;)

GuMiSZu Creative Commons License 2009.07.25 0 0 168
köszönöm ...

hőszigetelés... háát az nem biztos, hogy belefér (anyagilag), a lépcső (a lépcsőzetes alap mellett lesz majd ott lesz szigetelés, de ahol a föld lesz, ott nem biztos, hogy lesz rá keret, mert oda ugye a sima EPS (80) nem jó a többi meg horror áron van. most is egy zárt fűtetlen garázsban teleltek a növények, és kibírták... mészkő > 0 hőszigetelés, néha rá kell fűteni éves szinten kb 4-5E Ft a pluszköltség az áramon max


angolakna:

háát ez is nehéz, néztem több féle megoldást (ACO, DRAIN-LUX ) találtam, bár ezek kb a horror áron mozognak egy sima "gagyi" fröccsöntött műanyag cuchoz képest (a rács érthetően drága) de ha erre lenne jobb ötleted én szívesen venném.. mivel az angolakna a terasz előtt lesz, ezért kell rá valami ne essünk bele védelem
az ablak teteje kicsit lejjebb lesz mint a födém alja, mert pont ott fekszik fel majd a födémgerenda (mármint azon az oldalon > oda ugye kell valami kis beton áthidalót is önteni az ablak elvileg 60*100-as lenne 2db lesz (7m hosszú a pince ) 3,5m széles
ennél nagyobbat nem tudok csinálni... ekkora lesz természetesen a terasz is... és a pince belmagasság olyan 2,3 m mert LEIERből zsaluzunk 2,53m már nagy lenne pincének bár nem tom :)

Előzmény: -carcass- (167)
-carcass- Creative Commons License 2009.07.25 0 0 167
Rosszul fogalmaztál.;-)

Így van, szigetelést védő falat mostanság nem szoktak építeni, erre való a már említett lemez.
Na akkor még 1x.
Szigetelés célszerű.Gondolom talajmechanika stb nem készült, így a 20m tv szint kvázi nem mindenhol valós.
A felületszivárgó mindig a legkülső réteg, alá mehet a hőszigetelés és az alá a talajnedvesség elleni.
Ha műhely lesz benne, esetleg télen virágos stb, akkor én hőszigetelném.
Angolaknát miből gondoltál?
Előzmény: GuMiSZu (166)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.07.25 0 0 166
:) Félreértettél :)

Namármost. van terv meg minden. Ott szigetelésvédőfalat írtak, pár szaki mondta, hogy van már modernebb megoldás is és olcsóbb is. ez a pogácsás dolog 5-900 Ft/nm falat építeni meg egy vagyon

természetesen, alulról lesz szigetelve,

tehát hátha most el tudom mondani még1* értelmesebben:

rétegrend belülről:

-zsalukő (belülre majd / gipszkarton v. vakolat(
-Bitumenes szigetelés ha kell (ezt kérdeztem)
- pogácsás lemez tekercsben kapható szivárgó lemez.
-föld , kukacok ilyesmi

tehát a kérdésem az lenne, ha rakok felületszivárgó lemezt, kell-e plusz szigetelés, de mint a válaszodból kiderült kell...
természetesen alulról kap szigetelést, nem akarok medencét építeni :D

hőszigetelni is kellene a pincét? egy kis műhely lesz benne, a tetején ugye terasz amit fentről leszigetelek (a födémre felülre rakok lépésállót utána meg beton + járólap)
mennyire hideg egy pince ? teljesen a föld alatt lesz csak a födém része jön ki a földből
25cm...
ami régen volt pince nem volt hideg, bár nagy meleg se volt benne igazából a fagy okozna problémát (télen leanderek pihennének benne)
fény: angolakna + bejárati ajtó
Előzmény: -carcass- (165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!