Keresés

Részletes keresés

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42699
Jo otlet a buszvezetes, de legjobb ha beszerzel egy sajat buszt. Rengeteg kamionsofor fog sorbaallni erre a melora.
Előzmény: Molniya (42676)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42698
Te bármikor képes vagy durcásba átváltani. Mondjuk, én is provokállak, nem tagadom...
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (42695)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42697
Szerintem itt ennyire senki se hülye.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (42696)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42696

A dolgok kezdenek tényleg rosszra fordulni. Itt a minden eddiginél veszélyesebb ágens, a dihidrogén-monoxid.

 

http://www.dhmo.org/

 

és

 

http://www.dhmo.org/facts.html

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42695

Akkor nem figyeltél. Mindig mondtam, hogy a politika nem foglalkoztat eléggé ahhoz, hogy érdekeljen, bármiféle joggal kapcsolatos kérdést mérhetetlenül unok (és nem is tekintem a jogot tudománynak), a tőzsdéhez teljes balfasz vagyok (és nem is érdekel), a történelmi ismereteim (sajnos) feltűnően hézagosak, valamint táncolni sem tudok. :-)

 

Ez van.

 

Az ember nem érthet mindenhez, és garantálom neked, hogy végeláthatatlan listát tudok írni arról, amihez nem értek.

 

Neked viszont sajnos éppen az energetikai-gazdasági kérdéskör (és konkrétan a Peak Oil) az egyik olyan szelete a világnak, amihez nem értesz. Ez jól látszik abból, hogy 10-20 éve elavult jelszavakat skandálsz, és fel sem merül benned, hogy ezeket az aktuális történések fényében érdemes lenne felülvizsgálni. Ez önmagát erősítő folyamat - hiszen, mivel nem értesz hozzá, számodra nem is léteznek azok a tények, amelyek szükségessé tennék a felülvizsgálatot.

Előzmény: kilenctizenegy (42694)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42694

"Lehet mondani, hogy az EU egy újabb olyan terület, amihez nem értek. :-)"

 

Komoly személyiségfejlődés. Fél éve nem gondoltam, hogy vannak ilyen területek. .-)))

 

"Az viszont fura, hogy fenntartunk egy akkora gittegyletet, mint az Európa Parlament, amely gittegyletnek nincs is döntéshozatali jogköre. Akkor mi tulajdonképpen az ellenzékre szavazunk "

 

Nagyjából erről van szó. Az EU rákfenéje a Tanács. Több okból, ennek ismertetése messzire vezetne. Az, hogy van egyáltalán EU-parlament, az már egy vívmány, hiszen az állam- és kormányfőknek az lenne a legjobb, ha a kutya se ellenőrizné őket. A Parlament egy olyan gittegylet, ami minket képvisel a Tanács ellenében.

 

A bizottság meg tulajdonképpen - amellett, hogy az apparátust irányítja - egy ötletgyár, ami a parlament elé viszi az előtejesztéseket, illetve bizonyos - szintén elég szűk - kérdésekben operatív döntéseket hoz. Az európai egyesülés valódi motorja a Luxemburgban működő Bíróság, ami szépen-lassan terjeszkedve, szisztematikusan kinyírja az elé kerülő ügyekben  atagállami bíróságok integrációt fékező bírói gyakorlatát. Ez már valódi hatalom.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (42693)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42693

Aha.

 

Lehet mondani, hogy az EU egy újabb olyan terület, amihez nem értek. :-) Nem is szavaztam anno sem az EU mellett, sem ellene, mert valahogy úgy éreztem, hogy senki sem vette a fáradságot, hogy meggyőzzön engem arról, hogy az igazából miért jó vagy miért rossz. Csak szlogeneket hallottam, és az már akkoriban sem hatott meg.

 

Az viszont fura, hogy fenntartunk egy akkora gittegyletet, mint az Európa Parlament, amely gittegyletnek nincs is döntéshozatali jogköre. Akkor mi tulajdonképpen az ellenzékre szavazunk (abból, amit te mondasz, ez következne logikusan).

 

És az ellenzék, amelyre szavazunk, arról ismerszik meg, hogy támogat. Fura.

Előzmény: kilenctizenegy (42691)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42692

Aham, látom. De ez inkább egy szakadár csoport, nem intézményesített ellenzék, nem? Úgy értem, hogy mondjuk a Magyar Parlamentben van olyan, hogy kormány, és gyakorlatilag mindenki, aki nem a kormányt adó pártok delegáltja, ellenzék szokott lenni. (Kivételek vannak, mint 2000 környékén a MIÉP, de ez a trend.)

 

Az Európa Parlamentnek van ilyen intézménysített ellenzéke? Vagy soha fel sem merült, hogy legyen neki? Van rá igény? Ha arra gondolok, hogy 20-30% euroszkeptikus szinte minden tagállamban van (és van, ahol 50% ez az arány), akkor mindenesetre fura, hogy ez nem képeződik le egy döntéshozó testületben.

Előzmény: Törölt nick (42688)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42691

"Van az Európa Parlamentnek ellenzéke?"

 

A szó hagyományos értelmében nincs, mert az EU-parlament nem hagyományos parlament abban az értelemben, hogy komoly döntési jogai lennének. Az EU-parlament a maga szűkös eszközeivel gyakorlatilag arra szorítkozik, hogy ellenőrizze a Bizottságot és korlátok közé próbálja szorítani a Tanács túlhatalmát (Az EU valódi döntései a Tanácsban születnek).

 

Ebből kifolyólag az EU intézményeiben a leginkább hollét határozza meg a tudatot, nem a pártállás. Két EU-parlamenti képviselő között sokszor sokkal nagyobb a szolidaritás, mint a vele azonos pártcsaládból származó bizottsági tag irányába.

 

Tehát sarkítva fogalmazhatunk úgy, hogy az EU-parlamentnek azért nincs ellenzéke, mert nincsenek valódi döntési jogai és az ellenzék attól ellenzék, hogy bizonyos döntéseket másképpen hozna meg, mint a hatlamon lévők. Nincs ellenzék, mert nincs is hatalom. Az EU-parlament önmaga próbál a Tanács ellenzéke lenni. 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (42686)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42690
Én nem gondolom ezt.
Előzmény: Törölt nick (42689)
wulfin Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42687
Ket nap turelmet kerek, vagy ma vagy holnap este megcsinalom.
Előzmény: krezidiesel (42683)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42686

Mi ugye nagyon szeretjük a demokráciát, mert az jó.

 

Akkor most feltenném a 20 forintos kérdést: Van az Európa Parlamentnek ellenzéke?

 

Nem úgy megy ez a dolog, hogy egy adott ország megválasztja az EU parlamenti képviselőit, akik aztán odamennek Brüsszelbe, és egy nagy, ellenzék nélküli kormány megannyi tagjaként működnek? Mit tud tenni egy kis ország, ha olyan döntések születnek, amelyekkel ő nem ért egyet? Van bármilyen hivatalos, európai szintű fóruma az egyet nem értésnek? Vagy csak odahaza tud panaszkodni? Van bármilyen hivatalos ellenzék, oppozíció, akármi, ami számon kéri az EU parlamenten annak működését?

 

A szocializmus 'választói rendszere' ugye úgy működött, hogy megválasztotuk az MSZMP vagy a Hazafias Népfront emberét, delegáltuk a Parlamentbe, ahol gyakorlatilag a kormányt támogató tagként működött. Vagy belülről vagy kívülről, de támogatta a kormányt.

 

Most megválasztjuk az MSZP vagy a Fidesz emberét, delegáljuk az EU Parlamentbe, ahol az illető támogatja az EU Parlament intézkedéseit.

 

Ki van hivatva ellenezni? Ki van hivatva számonkérni? Nem deficites egy kisé ez a fajta 'demokrácia'?

krezidiesel Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42683
Ez jó buli lesz! Mikorra csináljátok meg a táblázatot?
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (42597)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42682

Az autópálya épitésről csak annyit, hogy 2006 nyarán adták át nagy keservesen az M6-ost, a dunaújvárosi hiddal megcsúsztak rendesen, és az M6 leglényegesebb részét ami Érdet elkerülné azóta sem fejezték be. 14km-ről van szó!!

Augusztusra igérik... De akkor is ott van a kérdés, hogy mi lesz majd utána az M0-son, ahol már most is káosz van gyakran...

Az M8- és a "HID a semmibe" meg áll és még hangot se hallani arról, hogy valami majd egyszer mozdul ezügyben. Nem tudom láttad e az M8-as hidat? Meg jártál e rajta? Nekem többször volt szerencsém úgy átmenni rajta, hogy nem találkoztam közben egyetlen autóval sem...

Valószinű, hogy az idén komoly visszaesés lesz a gazdaságban, és már nincsenek források a politikusok népszerűségét növelő látványos beruházásokra, tehát az autópálya projektek is befulladnak. Még azt is nyögvenyelősen tudják befejezni amit évekkel ezelőtti határidőkre megigértek és félig készen vannak.

2010-től valószinű nem épül egyetlen km autópálya sem már Magyarországon.

Meg minek is épülne...

Két éve MÁV részvényeket akartam venni... Azt mondtátok minek?

Akik akkor lezüllesztették a vasutat pontosan tudták miért teszik!

 

 

A magyar gazdaságban jelenleg nagyon kevesen vannak akik tényleges termelő munkát folytatnak. A könnyűipart totál hazavágták (főleg a távolkeleti dömpingárukkal),  nehézipari-gépipari cég még vergődik pár...

A gazdaság jelentős része szolgáltatásokból él. Ha recesszió lesz az első amin spórolni lehet a szolgáltatások igénybevétele... Az emberek felének nem lesz melója.

De nem csak ez a gond, hanem az, hogy nem is ért máshoz...  

Előzmény: kilenctizenegy (42648)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.30 0 0 42681

Irigylem az optimizmusodat!

Kilábalás?

Mitől lenne kilábalás?

Egy gazdasági fellendülésnek az erőforrások adják az alapját.

Milyen erőforrásokra lehet alapozni egy kilábalást 2022 után???

Mert mit csinálunk most?

Minden erőforrásunkat , tudásunkat, munkaerőnket fogyasztási cikkek megszerzésére forditjuk. Nem ruházunk be alternativ erőforrásokra, és nem tanulunk semmit olyat aminek tudása segitene egy csökkent erőforrásokkal rendelkező világban egy emberi életszinvonal megteremtésében.

Ha tudjuk hogy válság következik akkor erre kéne minden eszközzel készülni!

Ehelyett az emberek új autót vesznek hitelből (sokan másodikat a családba), meg súlyos pénzeket költenek kacatokra(olyan holmikra amik semmit se fognak érni válság esetén) . Akik most gyerekek-iskolások azokra vár az a feladat , hogy a következő válságos években valahogy talpon tartság a gazdaságot.

Azt mit tanulnak az iskolában? Hülyeségeket,azt is felszinesen.

A 8. osztályos gyerekek több mint 1/3-a funkciónális analfabéta!

Magyarul : nem tud olvasni, legalábbis nem érti amit olvas. (a lényegen nem változtat, hogy funkcionálisan vagyok impotens, vagy csak nincs erekcióm...) 

Minap arról beszélgettem az asszonnyal, hogy volt a retken ez a túlélős szigetes sorozat, azt egy tyúkot levágni, megpucolni, elkésziteni akkora feladat volt, hogy egy ilyen műsorba be lehett rakni...

Előzmény: V.4_BlackVoid (42653)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42680

Nem tudom, szerintem egyszerű. Itt a táblázat másik formája. Mindenki nyerni akar, de attól való félelmében, hogy a legtöbbet akkor veszti, ha a másik nyer, ő pedig veszít (azaz ő kooperál, a másik pedig verseng), végül minden fél a versengés mellett dönt, amiből vesztes-vesztes végeredmény következik.

 

(lose-- jelzi a nagy vesztést, sima lose a kis vesztést [vagy kisebb kockázatot])

 

 

Előzmény: krezidiesel (42679)
krezidiesel Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42679
Én ezt a levezetést kicsit bonyolultnak érzem...
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (42678)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42678

"De ALLJ! En nem ajanlom senkinek, hogy hagyja fel az allasat es huzzon videkre krumplit kapalni es bunkert asni. Ha jol fizeto helyen vagy, akkor jobb maradni. Ha meg minimalberert dolgozol, akkor minek vagy a nagyvarosban?"

 

 

Legfőképpen pedig: ha szeretsz nagyvárosban lenni, légy nagyvárosban. Az, hogy megpróbálsz valamilyen - a hagyományostól némelyest eltérő - biztosítást kötni, és szerzel máshol egy, a városi lakásod jelenlegi értékéhez képest jutányos áron kapható lakóhelyet (némi földdel), egyértelműen kevert stratégia. Ez a helyzet ugyanis egy klasszikus fogolydilemmává vált az idők során.

 

A városban sokan vagytok, fenntarthatósági szempontból az lenne a kooperatív, ha elmennél, de a munkád sokat adna hozzá a GDP-hez. Versengőnek nevezzük azt, ha nem mész el (mert azt gyanítod, hogy a jelenlegi viszonyok között éhen halsz) - azaz versengsz a város szolgáltatásaiért. A város (a továbbiakban: társadalom) szempontjait nézve kooperáció az, ha megfizeti a munkádat (pedig kevés pénze van rá, mert alacsony a GDP), versengés pedig az, ha igyekszik minél kevesebbet fizetni neked.

 

Ezek után már elkészíthetjük a játék értéktáblázatát.

 

Adjunk (önkényesen választott) 5 pontot annak a te szempontodból, hogy maradsz és nagy pénzt kapsz. (Szereted a várost és a jólétet.) Ennél kevesebbet, 3 pontot kapsz akkor, ha elmész ugyan, de nagy pénzt kapsz. (Vidéken is hajlandó vagy élni, ha sok pénzed van.) 1 pontot kapsz azért, ha maradsz és kis pénzt kapsz (Pénzed ugyan nincs, de legalább fedél van a fejed felett, és ismered a helyi viszonyokat.) 0 pont jár azért, ha elmész és kis pénzt kapsz. (Földnélküli zsellér let belőled.)

 

A város (aka: társadalom) szempontjából a legjobb kimenetel (5 pont) az, ha elmész és kis pénzt kapsz. (Fenntarthatóbbá teszed a várost, és nem kerülsz sokba.) 3 pontot kap a társadalom akkor, ha elmész és nagy pénzt kapsz. (Vidéki munkahelyeket teremt, abban bízik, hogy a város is fenntarthatóbb, és a vidék felhozható [klasszikus 'A vidék Magyarországa' program.) 1 pontot ér, ha maradsz a városban és kis pénzt kapsz. (Ugyan a helyzet nem oldódik meg, de legalább nem is kerülsz sokba.) 0 pontot ér, ha a városban maradsz és nagy pénzt kapsz.

 

A fentieket szemlélteti az alábbi ábra.

 

 

 

Noha jól látszik, hogy mind neked, mint a társadalomnak az volna az érdeketek, hogy kooperáljatok, tartva a legrosszabbtól (azaz attól, hogy te kooperálsz és a társadalom verseng, vagy fordítva, a társadalom atól, hogy ő kooperál és te versengsz), a kölcsönös kooperáció helyett a kölcsönös versengést fogjátok választani.

 

Az jelen esetben azt jelenti, hogy maradsz és kis pénzt kapsz.

 

Ebből pedig csak valamilyen kevert stratégia segítségével fogsz tudni kimászni, mert arra hiába bazírozol, hogy a társadalom hirtelen az Aranyszabályt fogja alkalmazni (azaz krisztusivá válik), vagy pedig a [nem létező] kategorikus imperatívuszának akar megfelelni, Kant nyomdokain járva.

 

Marad tehát a kölcsönös versengés. A városban, kis pénzért. Ezt csinálják a nagyvárosi tömegek. Ez ugyan rossz, de mégis jobb a saját értéktáblázatuk alapján, mint vidéken nyomni kis pénzért ugyanezt. Ezért nem marad más hátra, mint a kevert stratégia: maradj, de teremts lehetőséget rá, hogy ha mégis el kényszerülsz menni, akkor nem belőled lesz a zsellér.

 

Így megy ez.

Előzmény: V.4_BlackVoid (42675)
Első Polgár Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42677

Na akkor én is leirom a tutit:

a következő 1o-15 év legfontosabb fejleménye nem az energiválság lesz és nem Kina felemelkedése, hanem a regenerativ medicina robbanásszerü fejlődése, amely az emberi életkor kiterjesztését hihető közelségbe hozza.

 

A kinai boom úgy fog kifújni, mint a többi távol keleti boom, egy évtizedes másnaposság követi a nagy fellendülést, az energia és nyersanyagkereslet pár éven belül drámaian visszaesik, majd lassan újra emelkedni kezd.

 

Az energiamixen belül az olajhiányt a gazdaságok kétféleképpen reagálják le:

- közlekedési és fütési infrastruktúra a villamos energia felé mozdul el.

A villamos energia termelés szén és atom irányba mozdul el.

- trópusi biomasszával és szén cseppfolyósitásával egészitik ki az üzemanyagszükségletet.

Az alternativ technológiák továbbra is marginálisak maradnak

 

A regenerativ medicina fejlődése hosszútávon újra beinditja a népességrobbanást a nyugati országokban. A jelenlegi fogyasztói szokások átrendeződnek, a beruházásra és a megtakaritásra sokkal nagyobb hangsúly helyeződik, a közlekedés sem lesz olyan fontos, mert mindenki a jövőbeli élelméről és a marha drága kezeléskről akar gondoskodni.

 

Molniya Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42676
Buszvezetés? :)
Előzmény: V.4_BlackVoid (42675)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42675

Keress vissza, linkeltem a szovjet esetet. Az argentint tobben is linkeltuk.

 

Szerintem oda menj, ahol vannak rokonok vagy baratok. Nem tudok konkretat mutatni, nem a foldrajzi hely szamit. Kertes haz viszont egyertelmu elony akarhol, foleg ha dupla a telek (csak ne elszigetelt haz legyen a falu melletti prerin). Kapcsolatrendszer fontosabb mint barmi mas. Ahol nem ismersz senkit ott szar, hacsak nem vagy nagyon konnyen beilleszkedo tipus aki konnyen teremt kapcsolatot.

 

De ALLJ! En nem ajanlom senkinek, hogy hagyja fel az allasat es huzzon videkre krumplit kapalni es bunkert asni. Ha jol fizeto helyen vagy, akkor jobb maradni. Ha meg minimalberert dolgozol, akkor minek vagy a nagyvarosban?

 

Hogy erdemes-e Bp-en maradni az nagyon nagy kerdes. Sztem a peremkeruletekben nem, a belvarosban talan - attol fugg mennyire biztos a melod es hogy mekkora lesz a balhe. Ha a valsagnak legalabb az elejen kitart a munka, akkor maradni kell. Ha varhatoan mar az elejen lapatra kerulsz, akkor jobb most lepni. Aki a varosban marad annak legyen egy B terv - videki rokon, nagymama vagy akar nyaralo ahova menni lehet.

 

Amig egyben van a rendszer legfontosabb penzt keresni es megtakaritani sztem. Ha meg nem akarsz ottmaradni ahol most vagy hosszu tavon, akkor lakast / hazat eladni es berelni valamit.

 

A B tervnek egy resze, hogy erdemes kitalalni valamit ami a valsagban is hasznos. Ha ezermester tipus vagy, mindig lesz valami munka. Ha jo az uzleti erzeked a csencseleshez, erdemes egy kis feketevalutat betarazni (olcso pia, kakao, kave, cigi). Ha nem ertesz semmihez aminek ertelme lenne, akkor meg kell valamit tanulni. En a kerteszkedest tanulom, meg a napsuto epitest, eselyes a meheszkedes...  Meg vannak mas dolgok is a pakliban, hehe.

Előzmény: styx___ (42673)
Molniya Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42674
Én csak attól tartok, ha a cigányok kezébe is fegyver kerül..
Előzmény: V.4_BlackVoid (42670)
styx___ Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42673

jó; mutass rá egy /1 !/ konkrét nagyközségre/kisvárosra a Kárpát-medencében, amit nyugodt szívvel ajánlanál válsághelyzetekre;

 

"A szovjet es az argentin osszeomlasnak is az a tanulsaga, hogy az elszigeteltseg a "vadonban" a legrosszabb es a legvedtelenebb."

 

a ex-szovjet eseteket honnan vetted ???

Előzmény: V.4_BlackVoid (42670)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42672
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42671

De lehet attores. Csak eppen keves lesz ahhoz, hogy beuljel vidaman az elektromos autodba es bejarj a meloba. Meg ahhoz is hogy novekedjen a gazdasag. Novekedes nelkul meg ez a rendszer bedol. Plane az eljovendo eroteljes zsugorodas vegkepp betesz neki. Az eredmeny: argentin - szovjet tipusu gazdasagi osszeomlas, a GDP megfelezodese nehany ev alatt.

 

Mellesleg az utobbi 20 evben energia tekintetben nem volt nagy attores. Ha lett volna akkor most a 90 dollaros olaj helyett mar lenne olcsobb alternativa. NINCS. Semmi garancia nincs ra, hogy ezutan lesz. A jelenlegi alternativak energianyeresege meg harmatgyenge es nem skalazhatoak a szukseges szintre idoben. Teljesen eselytelen. nezz meg 1 abrat ami a vilag energiafelhasznalasat mutatja: szel, nap, hullam es egyebek nem is latszanak a grafikonon.

 

Irtam a vegere, hogy 2022 korul mar lassu javulas is varhato (sot, akar elobb is) - az alternativ energiakra epitve. De egyhamar nem erjuk el a mai eletszinvonalat, mert kozben az infrastruktura (utak, vezetekek) teljesen lerohad es nagy reszet nem is fogjak rendberakni - mert nem lesz ra felesleges energia es amugy is alkalmazkodunk a hianyukhoz. A nagy kozponti rendszerek helyett helyi kezdemenyezesek lesznek: helyi biogaz termeles, helyi szel es napenergia, stb, helyi viztisztitas, helyi elelmiszer. Persze ez az optimista eset, ha nem lesz fordulat ebben, akkor maradnak a nagy rendszerek es hosszu, lassu, keserves lerohadas.

 

A gyarak atvetele Argentinaban megtortent. Veszteseges lett es a tulajdonos egyszeruen otthagyta a cuccokkal egyutt. Ahogy megszunik a piac, a multik majd bezarjak a gyarat es annyi. Nem viszik a felszerelest se, mert hova vinnek? Sehol nem lesz a cuccra fizetokepes kereslet, mindenhol tultermelesi kapacitas lesz mindenbol.

Előzmény: Törölt nick (42669)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42670

Kesobb loni fognak rajuk es mennek komposztnak. A mai politikai korrektsegnek es gyengekezusegnek a valsagban le fog aldozni helyi es allami szinten is. 

Az ilyen esetekkel (lelotte valaki a tolvajt) senki nem fog foglalkozni. Ettol meg ez sulyos problema, de nem a ciganyok jelentik a legfobb veszelyt, hanem azok az inkabb feher bunozo elemek akiknek fegyvere is van. Ezert fontos hogy a koltozesi celpont mukodo falu  / kisvaros legyen lehetoleg ismeretseggel. A tanyak es a diszfunkcionalis 100-500 lakosu falvak fognak nagyot szivni. Foleg ha kieso helyeken vannak. A szovjet es az argentin osszeomlasnak is az a tanulsaga, hogy az elszigeteltseg a "vadonban" a legrosszabb es a legvedtelenebb.

Előzmény: Törölt nick (42668)
malócz Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42667
Töltök táblázatot szívesen!
Előzmény: wulfin (42588)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42666

A Vilag egeszere is irok szivesen, de elobb megjegyzes:

- A fiatal kepzett retegek nem fognak elvandorolni, mert nem lesz hova, masreszt meg nem lesz mivel hazajarni.

- A ciganyokkal nem lesz sztem komolyabb problema, mert vagy kenytelenek lesznek dolgozni vagy ehen halnak. Segely nem lesz, vege a megelunk a gyerekekbol szindromanak. Ok megszoktak a szegenyseget, dolgozni fognak. A bunozok a lecsuszott es elkeseredett feher retegekbol keeulnek majd ki inkabb. A kozbiztonsag romlasa sok helyen kemeny helyi vedelmi erok fognak alakulni. Ha meg elfajul a heyzet nem irom le hogy mi lesz.

 

Vilag - feltetelezve hogy nem tor ki az atomhaboru

Kina - sulyos belso nehezsegek aran (tomeges ehezes is lehet), de Azsia kozpontja lesz. Az USA-hoz hasonloan rendkivul sulyos gazdasagi valsagot fog atelni csak egy kis faziskesessel (csak 2010 utan kezdodik a valsag). Elkepzelheto az is, hogy gengsztervaltas lesz, a duhos ehezok nekimennek a kormanynak es kitorhet a polgarhaboru.

USA - sulyos valsag 2008-tol 2015-ig, utana felepules, de lehet hogy mar nem egyben. Egyebkent itt a legnehezebb josolni, mert egyreszt lehet hogy szetesik, masreszt meg nyilvanvaloan 2 valasz van a jelenlegi problemakra: fasizmus + rendorallam (es a birodalom bukasanak kesleltese meg 20-30 evig) vagy a birodalom onkentes feladasa (forradalom?). Mindket esetben a vegeredmeny egy meggyengult amerika. Itt a gazdagok meg autozgatni fognak 2022-ben, amikor nalunk mar senki (mert nekunk nincs olajunk). Nem kizart az eszak-amerikai unio sem. Legtobb bizonytalansag, a legnagyobb valsag es a legtobb valtozas az USA-ban lesz. 2020-tol valoszinu jobb lesz nekik mint nekunk (EU), addig meg sokkal rosszabb (magas lorol esnek es total fenntarthatatlan az eletformajuk).  Tovabbi destabilizalo tenyezo, hogy mindenki fel van fegyverkezve, lehet hogy total elszabadul a pokol.

Europa - kb. amit Magyarorszagra leirtam, csak a franciak meg a nemetek sokkal jobban fognak allni, mert ok mar keszulnek. A nemetek fegyelmezetten kiszallnak az autobol, atulnek a biciklire es mennek a kertbe termelni a krumplit. A britek lehet hogy nagyot szivnak, nincs eleg elelmiszertermeles.

Oroszok - uj viragkor, 2022-ben meg javaban exportalni fogjak a gazt es az olajat. A nemetek barmit megadnak majd erte, leginkabb ertekes technologiakat. Ha az USA meggyengul 2022-re, akkor Oroszorszag az EU resze lesz, vagy szovetseges.

A vilag tobbi reszen nagyjabol mindegy hogy mi tortenik. Del Amerika kilatasai sztem eleg jok, bar a tulnepesedes miatt akar ott is nagy balhe lehet.

Afrika es azsia egyes reszei: die-off. Ahogy egy csomo nyersanyag termelo orszag kiesik, ez meg jobban betesz majd az amugy is doglodo Vilag gazdasagnak.

 

Vilaggazdasag: a tengeren meg jarni fognak a hajok, de jelentosen leredukalt letszamban (mai fele vagy negyede). Elelmiszert, energiat es femeket senki nem fog exportalni vagy csak nagyon korlatozott mertekben. A legfobb arucikkek: elektronika, alternativ energia berendezesek, fegyverek (magas ertek / suly arany).

Megszunnek a szabadkereskedelmi egyezmenyek - ezek max. kisebb regiokban maradnak meg es nem vilagszinten.

A legikozlekedes a mainak az 1/10-ere esik. Egyes orszagokban meg lesz "tomeges" autozas, a mai forgalom 1/10-evel, de az utak leromlasa eszakon (ahol van fagy) nagy problema lesz.

Mindenhol oriasi problema lesz az infrastruktura lerohadasa. A nagy orszagokban a ritkan lakott es a fenntarthatatlan teruletek (pl. sivatagok) kiurulnek, mert nem lesz se aram, se biztonsag.

Vilagszerte sok lesz a diszfunkcionalis allam: Afrikai orszagok, Mexiko, Indonezia, Pakisztan, Irak, Szaud-Arabia es mas arab allamok, sot esetleg Izrael is erre a sorsra juthat (vizhiany). Europaban is elkepzelheto a teljes lepusztulas a periferiakon akar veglegesen is: Albania, Del-Olaszorszag, Moldova, Ukrajna, Irorszag (sulyos brit csod eseten).

Vilagszinten is drasztikusan csokken az atlageletkor (foleg ahol eddig magas volt). Rekordszamu ongyilkossag, gyerekszuletesek drasztikus csokkenese. Viragzo feketegazdasag, bunozes.

 

Ja, es ha mar vilag, sztem 2022-re 1m-t emelkedik a tengerszint. Ez nagyon betesz a tengarparti orszagoknak es jocskan sulyosbitja a valsagot.

Előzmény: kilenctizenegy (42657)
hanyattesett Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42665
Processzor:

http://users.erols.com/chare/elec_pentium.htm

A régi procik megelégedtek azzal, ha kaptak 1,5-3Wot
A maiak 40-60Wot fogyasztanak

Winchester:

A mobil rack-ek leírása szerint egy plusz winyóra 15W plusz teljesítményfelvétellel számoljon az ember, de 9W körül fogyasztanak általában. Egy régi 1GB-os WD fogyasztott 15W-ot.
Egy egészen régi CONNER 170MB-os, 3.1 W-ot, egy őskövület MAXTOR 71MB-os, 25W-ot fogyasztott, egy Maxtor 10G pedig 10W-ot eszik.
Volt egy technológiai váltás valami 15 éve, amikor áttértek az 5.25-ről a 3.5" méretre, ami levitte a fogyasztást felére-harmadára.

A minimum: 320GB-os laptop HDD a Fujitsutól ... energiafogyasztása pedig írás, vagy olvasás esetén is egyformán 1,9 watt

Videokártya:

1-100W között bármi lehet :)

----------------

Alapvetően egy irodai 200 MHz körüli gép 65 W körül evett monitor nélkül.
Egy mai irodai gép fogyaszt kb 120 W-ot.
Az antivilág 386-os őskövületei meg ettek kb 35 W-ot.
Az egészen régi gépek persze egészen sokat fogyasztottak, de általánosságképpen elmondható, hogy az ia32 gépek fogyasztása folyamatosan emelkedik.
Előzmény: kilenctizenegy (42641)
nájckingdom Creative Commons License 2008.01.29 0 0 42664
"Probaltam az eddigi osszeomlasok (Kuba, SZU) alapjan osszerakni egy valoszinu kimenetelt."

Nem ideális példák, szigetszerűen omlottak össze úgy, hogy körülöttük a világ zöme nem omlott, tehát kvázi kívülről tartották őket.
Kubába végig volt, van turizmus, cukrot ad el, stb. A SZU-ba azonnal bement a nyugati tőke rabolni, ez egyeseknek azért hozott jövedelmet. Más lesz úgy omlani, hogy körülötte mindenki omlik, világszerte.
Előzmény: V.4_BlackVoid (42660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!