Keresés

Részletes keresés

Zs:) Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3310

én még a napi átlaghőmérséklettel akartam kombinálni, eddig ez lustaság miatt meghiúsult (meg persze a szél, nap :) )

Előzmény: joevagyok68 (3309)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3309

háthavalakitérdekel3

 

Kiváncsiságból , de főleg magam megnyugtatására , próbáltam meghatározni, hogy "mennyit lehet megtakarítani" pufival.

Ezért nov-1 től kezdve minden reggel 7 körül fölírtam(om) a gázóra állását.

 

Az elmúlt 1-1,5 hétben kisebb-nagyobb eltérésektől eltekintve a "reggeltől-másnap reggelig" gázfogyasztás 3,5- 3,8 m3 gáz volt.

A ház mérete/hőszigeteltségi<>hőszigeteletlenségi szintje a hozzászólásaimból visszakereshető(már akit érdekel.....:-) )

Csütörtök reggel a reggeli gázkazános befűtés után fölfűtöttem a pufit, és kiváncsian vártam, hogy meddig tart ki.

A fölfűtéshez eddig átlagban 25-28 kg fa kellett(fele-fele vegyes/kemény), most nem mértem, mert ráértem és hulladék fával és maradék/összedarabolt  tűztövissel etettem a kazánt.

De vegyük azt, hogy kb 30 kg fa kellett a fölfűtéshez. A pufi régebbi begyúttás miatt "csak" 28/24/24 fokos volt.

A pufi 80/78/78  fokos ,+ 125 liter meleg (>60fok) víz lett. +1x bekepcsolt közben a lakásköri keringető is.

Gázra szombat reggel ,nemsokkal 7 után kapcsolt vissza a rendszer. (napközben 21,5, éjjel 21 fok )

Nálunk reggelente 8-10 fok volt és napközben nemigen sütött a nap.....

csütörtök reggeltől-péntek reggelig 0,3 m3,

péntek reggeltől- szombat reggelig 0,7 m3 gáz fogyott.

Tehát "spóroltam" 6,5m3 gázt, ami kb 900 ft .

Eltüzeltem(elméletileg) 30 kg fát, ami  ki mennyiért veszi számolja ki , mennyibe kerül(t)  és mennyi(volt/lehet) a megtakarítás..... :-)

Lustáknak kuglizott/hasogatott 2200/q áron számolva kb 730 Ft., ami kb 20% "megtakarítás".

 

Remélem jól számoltam...

Nem túl "precíz" és reprezentatív a felmérés, de összehasonlatásnak jó lehet.....

Vagy nem.

teszvesz Creative Commons License 2010.11.21 0 0 3308

A visszaolvasas megtortent mielott hozzaszoltam volna, elejetol elolvastam az osszes hozzaszolast. Nekem a helykihasznalas miatt lesz nagy valoszinuseggel szogletes tartalyom, ez meg arra osztonoz, hogy nyilt rendszerek fele kacsintgassak.

 

A nyomasrol meg annyit, hogy a nyilt tagulasit eleg az emeleti padloszint fole tennem (oda is csak akkor ha az emeleti padlofutes koret  is nyiltnak hagynam), tehat max 3.5-4 m-rol beszelunk. Ez a tartaly aljan 0.4 bar nyomast fog jelenteni, ami meg mindig sokszor kevesebb mint a zart rendszerekben megszokott nyomas.

 

Muanyag temaban: uvegszalerositesurol beszeltem, ami egesz mas, mint a sima PE, PVC vagy PP, ugy szilardsagat, mint hoallosagat es alaktartasat tekintve. Ezeknek a szogletes tartalyoknak altalaban kerekitik (hengeresitik) az eleit, igy valamennyivel erosebbek, + kapnak merevitest is.  Lasd pl a mellekelt kepen

 

 

Előzmény: spucc (3304)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 3307

Ja csak a lufival "turbózott" tágulásiról jutott eszembe. Ebből is látszik, hogy én sem vagyok mai csirke.

Előzmény: spucc (3300)
spucc Creative Commons License 2010.11.20 0 0 3306

 

Kösz;

Közben megtaláltam a: "nájnundnájncig luftballón" változatot is.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Lur-SGl3uw8&feature=related

Előzmény: kod1111 (3301)
spucc Creative Commons License 2010.11.20 0 0 3305

"vagy 22-es 5rétegű is megteszi"

 

Elnézést, 25-öst akartam írni.

Előzmény: spucc (3304)
spucc Creative Commons License 2010.11.20 0 0 3304

 

A biztonsági vezeték átmérője min. 1", (vagy 22-es 5rétegű is megteszi), és nem lehet rajta semmilyen elzáró.

A hosszról előírás nincs tudtommal, a csőellenállást kell végiggondolni. Fordult már elő, hogy az ötrétegű csatlakozását, vagy magát a csövet szétvetette a nyomás. Ha a víz felforr, már nem csak víz, hanem gőz is lesz a rendszerben, és az már más tészta.

Szóval csak azért írom, hogy jobb elkerülni a felforrást.

 

Azzal mélységesen egyetértek, hogy helyszűke miatt saját tartálygyártásba kezdesz, továbbá ha az ár/m3 viszonyt nézzük, nagyobb méreteknél még olcsóbban is jöhetsz ki.

 

A (mű-)anyag, és nyomás "választással" kapcsolatban viszont olvass vissza, megéri.

 

Figyelemfelkeltésül csak annyit: egy 2mx1m sík felületre 20 tonna erő hat, ha a nyitott tágulási pl.10 méter magasan van. Ha csak 5 méteren, akkor csak 10 tonna...Ésakkormégnincsengőz...

A hengeres tartályok palástjánál más a helyzet, ott a probléma a fenék-kialakítás, meg az hogy sokkal rosszabb térfogat/helykihasználás arányok adódnak.

A szokásos buherálási módok: 4-5 mm vastag vaslemezből erősen merevített tartály, vagy egy olcsón vett hengereset odakünn szétvágják, és bennt újra összehegesztik, nyilván ha nem fér be másképp.

 

Lásd puffer-; vegyes tüzelésű-; faelgázosító-; kazán fórumok.

Ha visszaolvastál, és még lesz kérdésed, szíveasen válaszolunk.

 

Előzmény: teszvesz (3303)
teszvesz Creative Commons License 2010.11.20 0 0 3303

Nincs sem csap, sem biztonsagi vezetek, mert meg csak most epul a haz, futesrendszer tervezesi fazisban. Da ha mar igy rakerdeztel, elarulhatod mekkora a minimalis atmero es maximalis hossz ami javallott a biztonsagi vezeteknek

 

a "buheralast" esetemben "helyszukenek" hivjak, nagyon ugy nez ki, hogy egy szogletes karcsu, magas puffertartaly fer el csupan, amelyet remenyeim szerint uvegszalerositesu polieszterbol le tudok gyartatni. Ennek az lenne a legegeszsegesebb, ha nem nyomas alatt mukodne, ezert gondolkodom nyilt rendszerben. A meleget a dolgok eddigi allasa szerint egy vizteres kandallo fogja bele termelni, 9 kW vizoldali teljesitmennyel.

Előzmény: spucc (3297)
teszvesz Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3302

Hat ez az uszofedeles dolog valoban jobb otlet :) Gondolom a paraffin helyett valami hoalobb cuccot kell hasznalni, bar lehet, hogy olvadtan is elvegzi feladatat

Előzmény: Blue_Sky_007 (3293)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3301
Előzmény: spucc (3300)
spucc Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3300

 

Ez valami "nena" szám volt, ugye??

Előzmény: Blue_Sky_007 (3299)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3299

"Nojnundnojcig lufbalón" :-)

Előzmény: t.zsolti (3298)
t.zsolti Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3298

a problema  az a levegő mindíg beoldódik a vízbe és hordja magával,ez a zárt rendszer előnyét nem hozza de ha felfőzöd a kazánt a gőz hova megy??

Előzmény: teszvesz (3287)
spucc Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3297

Elszállni nem fog a házad:

 

 

De más bajok még lehetnek. Esetleg szétvágja a nyomás a vezetéket, a kazán, sok-sok modern kütyü, ami manapság van,  sem szereti a megfőzést, elázhat sokminden, aminek nem kéne.

 

És akkor feltételeztem, nem azért forrt fel, mert pl elzártad az előremenő csapot. Nem tudom, van-e ilyened? Meg biztonsági vezetéked van-e, ha igen, mekkora átmérő/hossz.

 

Szerintem MANAPSÁG már a fő ok, (ahogy Te is írtad) amiért az emberek nem csinálnak zárt rendszert, az az, hogy a pufi környékén valami buheráció fennforgás van. Ennek tárháza igen széles.

 

 

Előzmény: teszvesz (3292)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3296

Ez igaz, ki kell próbálni és akkor okosabbak leszünk(puding).

Előzmény: Blue_Sky_007 (3295)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3295

Szerintem attól még úszik és tömít, nem "diffundál" bele a vízbe. Nem?

Előzmény: kod1111 (3294)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3294

A parafin, nem olvad meg a meleg hatására?

Előzmény: Blue_Sky_007 (3293)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3293

Erre a legegyszerűbb az úszófedeles bortartály.

 

Gondolom használtan is lehet venni.

Nem köll a gyerektől, meg a lyukasgumitól félni. :-)

 

Vélemény?

Előzmény: teszvesz (3292)
teszvesz Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3292

az  "armada" celzottan kerult a mondatba, semmikeppen nem szeretnem azt allitani, hogy a nyitott rendszrebe nem kellene egyaltalan biztonsagi elem. Hozzaszolasaitokbol viszont nekem az csapodott le, hogy kevesebb is eleg, mint a zart rendszer eseten, es igazabol csak megnyugtataskepp teszi be az ember, mert a jol tervezett nyitott rendszer nem tud elszallni. Javits ki ha tevednek, mert lehet nem jol ertettem a nyitott rendszer mukodeset.

 

 

A csokkentett oxigenbevitelu nyitott tartalyodra ha raakasztunk egy lufit a "hattyunyaku" csore, akkor egyenerteku lesz az altalam vazolt megoldassal, csak meg a tulfolyo vizet is elvezeti.  Lufi nelkul ugyanugy "szuszogni" fog a tartaly a felmelegedesi lehulesi ciklusokban. Szerintem is hulyen nezne ki a megoldas, de a garazsban/kazanhazban pl engem nem zavarna.

 

 

Előzmény: spucc (3288)
323d Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3291

Most, hogy megvan a pufferem, azt szeretném megtudni, hogy csak simán 2 váltószeleppel meg tudom oldani  a melegvíz áramoltatását? Vagy a radiátorok vagy a puffer. Mennyi az a minimális keresztmetszet ami még elég? 3/4" vagy 1"? Azt hiszem a szivatyú 3/4"-os.

ekurko Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3290

léetzne = létezne

 

Előzmény: ekurko (3289)
ekurko Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3289

Sziasztok!

 

Sikerült beszereznem két tartályt (300l és 500l). Fűtési puffernek használnám őket.
Olvastam mindenfélét az összekapcsolásukról, soros v. párhuzamos legyen.
Ha jól értelmeztem párhuzamos "kapcsolást" elsősorban egyforma térfogatú tartályoknál használnak.
A rendszer nyitott, nem is tervezem zárttá tenni a vegyestüzelésű kazán miatt.
Van valakinek véleménye,  javaslata, előnyök/hátrányok érdekelnének.
Persze az lenne a legjobb ha léetzne valahol egy összefoglaló, mire érdemes figyelni.  :-))

Köszönöm.

spucc Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3288

Szerintem nagyjából jól összefoglaltad a két rendszer közötti különbséget.

Csak eggyel kicsit vitatkoznék, ha megengeded:

 

"nem kell biztonsagi elemek armadaja".

 

Szerintem kell, illetve erősen "illik".

Most nem részletezem, de nem egyszerűen túlzott biztonságigényről van szó, hanem racionális műszaki érvekről.

 

Egyébként a lufis ötleted tetszik, talán tovább lehetne fejleszteni.

A csökkentett oxigénbevitelü nyitott tartály egyik megoldása ez:

 

Előzmény: teszvesz (3284)
teszvesz Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3287

Hat igen, a gyerek az emberi faktor, az ellen pedig koztudottan nem ved semmi :)

 

Valoban tobb rendszer van, de egyszerubbnek tunik egy lufival bonyolitani mint egy hocserelovel. A nagyon alacsony nyomasnak persze hogy semmi ertelme, csupan arra akartam ravilagitani, hogy igy zartta valik a rendszer (es ezaltal a  korrozioproblema letudva),  de nem kell azzal szamolni, hogy a felmelegedes soran felmenne a nyomas, mint az a zart rendszerek eseten tortenik.

 

Igazabol csak agyalok, arra voltam kivancsi mi a hatulutoje a dolognak a tapasztaltabbak szerint, mert hat az ember figyelmet sok minden  elkeruli agyalaskor... Egy gond maris van, ha gazcirko is kell, akkor annak nyomas kell, oda meg zart rendszer kell. De ha nincs gazcirko (nekem pl. nincs betervezve), akkor nem latom mi haszna volna nyomas alatt tartani a rendszert.

 

 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (3286)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3286

Egy mókáskedvű gyerek elég egy tűvel. :-)

 

Erre van az olaj a vízfelszínen. Minek bonyolítani holmi vidámparkba való lufival?

Az un. "nagyon alacsony" nyomásnak meg semmi értelme. szvsz. Sokan azért tettük zárttá a rendszert, mert kell a gázcirkónak az 1 bár statikus, és nem akartunk hőcserélőkkel vacakolni.

Ennél azért több rendszer van, amit felsoroltál, mert a kazán és a fűtéskört el lehet szeparálni, és akkor megint változik a felállás.

Előzmény: teszvesz (3284)
Atus65 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3285

Tegyél egy rugós visszacsapószelepet az fűtőspirál előremenőjébe a szivattyú után, illetve téli időszakban emeld fel a hőfokot 70 c-ig, ha ezt megcsinálod sztem nem lesznek gondjaid a jövőben.

Előzmény: mediterro (3282)
teszvesz Creative Commons License 2010.11.19 0 0 3284

Sziasztok,

 

nagy erdeklodessel olvastam vegig a topikot, ugyanis jovore nekem is aktualis lesz a futesrendszerem kiepitese es a puffertartalynak kozponti szerepet szanok.  Amennyire hozzaszolasaitokbol kiderult, a zart es nyitott rendszereknek a kovetkezo vonzatai vannak:

 

zart rendszer:

- nincs korrozioproblema

- szamos biztonsagi elem szukseges

- nyomasallo puffertartaly szukseges (hengeres, vagy merevitett negyszogletes, leginkabb fem)

- nagy kiegyenlito tartaly szukseges

 

nyitott rendszer:

- korrozioproblema

- nem kell biztonsagi elemek armadaja

- gyengebb puffertartaly is megteszi

- joval kisebb kiegyenlito tartaly is eleg

 

 

Az a gondolatom tamadt, hogy nem lehetne-e a ket rendszer elonyeit egyesiteni? A mellekelt abran egy nyitott kiegyenlitotartalyt vazoltam fel, amely fedovel van zarva, mint egy fazek. Az oldalan meg egy lufi van, amely fel tud fuvodni szukseg eseten. A fedelet ugy kell meretezni, hogy a lufi nyomasat meleg rendszernel meg megtartsa (ez kb 0.1-0.2 bar). Ily modon tulajdonkeppen egy nagyon alacsony nyomasu zart rendszert alkottunk, amelyben a fedo a kb. 0.2 baros lefuvoszelep szerepet latja el. A lufinak hala nem fog kialakulni nagy nyomas, de a levego sem fog cserelodni, igy a korrozio minimalisra csokkentheto. A rendszer csak akkor nyilna meg, ha felforrna a viz, de akkor ugy-e a zart rendszerek is meg szoktak nyilni

mediterro Creative Commons License 2010.11.18 0 0 3283

jó ötlet, csak szar hogy nyitni zárni kell ha melegvizet akarok(és csap sincs sehol)

főleg a nejemnek nem tetszenek ezek a kapcsolgatós üzemmódok, őt csak a végeredmény érdekli:

ha a picsáját belerakja a kádba, ott már forróvíz legyen, mielőtt  a bundája érinti az akrilllt...

Előzmény: kod1111 (3268)
mediterro Creative Commons License 2010.11.18 0 0 3282

az indirekt tetejét fűtöm fel 55-60 fokra

Előzmény: Atus65 (3267)
mediterro Creative Commons License 2010.11.18 0 0 3281

nekem az indirektnél nincs egy deka visszacsapó se

 

 

Előzmény: spucc (3263)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!