Keresés

Részletes keresés

tuutuu Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6762

A múltkori, diókon és tölgyön föllelhető csodák nagy ívben felülbírálták, amit tettem.

Magyarán, nem történt semmi.

 

Úgyhogy szépen beírattam a zasszonnyal, hogy ápr. közepén ( bár most akkor nemigen volt levél) durr nekik.

 

Istenkém, kezdem azt hinni, hogy libát követtem el a lemosó permetezéssel, mert eddig nemigen volt gond...:}}}

 

tuutuu

most Szomorú

tuutuu Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6761

Pardizőz, arányt tévesztettem..:}}

Off

Jól vagytok?

On

Előzmény: ReeDonLee (6750)
tuutuu Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6760

Mennyi az a leander?

Kültéri, gondolom, ha a Bi-58-al bombáztad..:{{

 

Főzött kapadohány levével simogasd, dehát akarok én néked rosszat??

 

 

tuutuu

most Szintén Zenész

Előzmény: ReeDonLee (6745)
tuutuu Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6759

Ha csak a Nonit nem hat, az még Istenes, de ha elbaltázza a permetlé hatóanyagát...

Nyilván a Peretrixnek nem lesz gyereke, de most picit megriadtam, én is mindig tettem keveset, de nem borult le a levelekről a lé.

Előzmény: Antisystem (6744)
tuutuu Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6758
Ahh, még a levéltrágyák...
Előzmény: Flanell (6742)
tuutuu Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6757

Mihez nem lehet használni a nonitot??
Eddig én mindenhez tettem.

Én is...

Nézd meg a guglival, a csomagon én se tudom elolvasni, még nagyítóval sem...

 

Pl. bordói léhez, igazából azt hiszem az a nyűgje, hogy savas valamennyire.

De olvasd el, mert lehet, hogy butaságot beszélek..:{

Előzmény: trasgo (6736)
kisidi Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6756
Sziasztok! Kérném a szakik tanácsát a csoki selyemakácom megmentéséhez. Tavaly vettem, a termesztő tanácsára nem ültettem ki, garázsban védve telelt.
Jó időre kitettem, a teraszra, kezdett szépen kihajtani, de egyszer csak azt vettem észre, hogy hullanak a levelek, hajtások. Gyorsan kiültettem. Ma azt láttam, hogy a 4-5 cm-es új hajtások szára hosszában fel van repedve, hozzáérve most is lehullik. A törzs kb 1 cm vastag, annak a felső 10-15 cm-e elszáradva. Gyakorlatilag, most csak egy karó, megkarózva. Mit csináljak? Vágjam vissza a felső elszáradt részt? Félek, ha nem teszem megy lefele ez a nyavalya. az is lehet, hogy a kettőnek, száradás és hajtáshullás semmi közük egymáshoz?
SEGÍTSETEK!
caterina3 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6755

:-))) Igen, így van.

 

Vasárnaptól egy hétre ki szeretnénk menni, ennek az időpontján változtatni már nem tudok sajnos, a férjeméknél nem lehet variálni a szabit. Azon agyalok, hogy ha holnap, kedden megpermeteznénk, akkor az vasárnapig 5 nap, nem tudom, elég lesz-e. A Decisnál mindenre 3, illetve 5 nap élelmezés-egészségügyi várakozási időt írnak, kivéve a kalászosoknál, ami 14 nap. Na most nem tudom, hogy a kalászosokat az olajos magjukra értik-e, vagy a zöldjükre, s ilyenformán melyik vonatkozik a fűre. Mert zöldségekre (gondolom, salátára is) 5 nap a várakozási idő, ennek alapján 5 nap is lehet.

Előzmény: dako60 (6754)
dako60 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6754
"Persze az, hogy az ember saját maga óvatos és körültekintő, még nem feltétlenül védi meg az őrült szomszédoktól, a miénk például lazán átfújta tavaly a permetezőszert úgy, hogy még a gyerekemre is ráment..."
Azt mondják két dolognak nincs határa a világegyetemnek és az emberi hülyeségnek.
Közvetlen a hazautazás előtt kéne fújni és úgy nem lesz gond.
Előzmény: caterina3 (6753)
caterina3 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6753

Egyáltalán soha nem szoktunk gyomirtót használni, ilyesmiért nem mérgezem a környezetet, kézzel gyomlálunk, és kifújással kizárólag kullancs ellen permetezünk nagy néha. A kullancs kockázatát nem szeretném bevállalni két gyerekkel, akik nyáron szinte egész nap a kertben játszanak.

 

Azért remélem, a mostani kuttyunk is szép kort ér majd meg, a korábbi ebeink nagy testűként is elég magas kort értek meg. :-)

 

Persze az, hogy az ember saját maga óvatos és körültekintő, még nem feltétlenül védi meg az őrült szomszédoktól, a miénk például lazán átfújta tavaly a permetezőszert úgy, hogy még a gyerekemre is ráment...

Előzmény: rebondo (6752)
rebondo Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6752

Akár gyomot irtasz, akár kullancsot ,tudni való, hogy a kutyák inhalálnak a fűben,
ezért újabban 8-10 éves korban rákos daganattal távoznak...
Előzmény: caterina3 (6751)
caterina3 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6751

Sziasztok! Sajnos kullancsot találtunk a telken, így muszáj lesz megpermetezni ellene, mert nem szeretném a gyerekeket egész nyáron riasztószerrel fújni.

 

Régebben olvastam -- azt hiszem, éppen itt --, hogy  WHO szerint a Decis is hatékony kullancs ellen. A gond az, hogy már majdnem nyár van, és ilyenkor már rendszeresen kijárunk a telekre. Ezzel kapcsolatos a kérdésem: ha mondjuk szerdán kimegyünk, és megpermetezünk Decissel, mennyire tuti az, hogy vasárnap már nem okozhat mérgezést, például ha a kutyánk szokásához híven legeli a füvet? Az élelmezés-egészségügyi várakozási ideje kalászosokra valami 2 hét körül van. Ha egy-két szál füvet megeszik az eb, lehet baj ebből? (Egyéb növényekre 3, illetve 5 nap az várakozási ideje.)

 

További kérdésem: az még érvényes, hogy a Decis közterületen használható? Mert az utcafrontot is szeretnénk lefújni.

 

A telek belső részén melyik kevésbé veszélyes háziállatra 4 nappal a permetezés után: a Decis vagy a Sherpa? A Sherpára nekem pár éve azt mondta egy növényvédelmi szakértő, hogy melegvérűekre gyakorlatilag nem veszélyes (legfeljebb ha két decit meginna belőle az ember). Ez valóban így van?

 

 

 

ReeDonLee Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6750
Köszi a választ, a Vertimecet fogom fújni, csak reménytelennek tűnik néha a küzdelem....
Előzmény: Törölt nick (6749)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6749
Még egy dolgot elfelejtettem, amikor permetezel akkor a levelek aljat nyomasd!
Előzmény: ReeDonLee (6745)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.25 0 0 6748
Szia,

Pedig a Vertimec tuti szer, nekem csak vele sikerült. Ezt 8-10 naponta permetezd.
Használhatod beöntözve is mivel felszívódó szer.
Kitartás permetezd tovább Vertimec-el, sajnos az atkák ronda egy szívós kis dögök.
Talán ha kombinálnád egy kis kénnel vagy Agrol Plusz-al akkor meg jobb hatást fejtene ki.
Vigyázz mert ami körülötte van, volt, az már mind fertőzőt, ne hagy ki őket.
Sok sikert!
Előzmény: ReeDonLee (6745)
trasgo Creative Commons License 2009.05.24 0 0 6747
mészkénlé, bordoilét én nem vagy csak ősszel használok.
Nonitot mindig lombtrágyát majd mindig használok.
Nálam kicsapódás legkisebb gyanúja sem merült fel.

A kérdés a következő a nonit gyengíti-e a pl. zatnil fundazol, contaf, qvadris hatását.
Mert fordítva nálam elég 1értelmű (kifelejtett nonitnál) az ember csak pumpálja mikkor úgy gondolom elég már meg is folyt. Nonit nélkül ha nem rutinból hanem a szememre hagyatkozom minimum 1,5x permetlé szükséges.
Előzmény: Flanell (6742)
absztinens Creative Commons License 2009.05.24 0 0 6746
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: dako60 (6741)
ReeDonLee Creative Commons License 2009.05.24 0 0 6745

Sziasztok!

Segítséget kérnék végső elkeseredésemben, a leandereimet eszi a takácsatka, egyszerűen nem bírok velük!!!

Sajnos a slaggal való lemosás nem megoldható, eddig már próbáltam Bi58-at, Vertimec-et, Flumite-t, 3x ismételve 3-5 naponként, de mindent túlélnek...:-((

Olyan szert keresek, amit belocsolással lehetne adni, mert a permetezés ezekszerint nem elég, mindig túléli valamelyik.

Antisystem Creative Commons License 2009.05.24 0 0 6744

http://www.gazdabolt.hu/portal/downloads/termekek/1225/Nonittermism.doc
 
Nem alkalmazható lúgos kémhatású permetlevekben (mészkénlé, bordoilé), vagy ahol a ható komponens nitrogén-bázisú, illetve kation képzésre hajlamos (Reglone, dodin, aminotriazinok). -
(Atrazin, etc...)

 

Szerintem leginkábbis az történik, hogy nem hat a Nonit, megszűnik az emulzióképző hatása.  Ilyen esetekben ajánlható helyette a Silwet, az szilikonbázisú, és akár a lemosószerekhez is hozzá lehet adni:

http://kertbaratbolt.hu/catalog/product_info.php?products_id=3346&osCsid=6c0c603dbe7f57ee0aae358c7f39badc

 

Viszont vigyázni kell a pontos adagolásra, mert durván túladagolva pont hogy lefolyik a permet tőle a levelekről, nem tud megtapadni. (>0,1% = >10 ml/10l)

 

ÜdV

Előzmény: Ali-bá (6743)
Ali-bá Creative Commons License 2009.05.24 0 0 6743

Én is olvastam egy leírásban, hogy a Nonit nem alkalmazható mindenhez. Meg hogy utoljára tegyük a permetléhez. De ugy vettem ki a leírásból, hogy azért utolsónak, hogy ne képződjön sok hab a feltöltéskor. (Ez gondolom nagyüzemi gépi feltöltésnél lehet probléma!)

 

A gyakorlatom pedig azt mutatja, hogy sem a réztartalmú szernél (pl. Cuproxat) sem a lombtrágyánál (pl. Mikramid) nem okozott semmi problémát!!

 

Én először a Nonitot adom a vizhez, aztán a porokból készitett oldatokat, aztán a folyékony vegyszereket és utoljára a bő vizben feloldott (permetlé kb.harmada) lombtrágyát. Még sohasem volt semilyen kicsapódás, kiválás.

 

Aki okosabbat tud, írja meg, had tanuljunk! Lehet, hogy olyan kémiai átalakulás történik a keveréskor ami nem okoz látható változást és rontja a hatékonyságot??

Előzmény: Flanell (6742)
Flanell Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6742
Amit én tudok, a rezes szerek és a levéltrágyák.

Az engem is érdekelne, hogy levéltrágyát mivel lehet tapadósabbá tenni. Mármint, nem magában, hanem így, ha fontos a rendes fedés, akkor Nonitot teszek a keverékbe, és a levéltrágyát külön menetben legközelebb, de jó lenne, ha mehetne a keverékhez.
Előzmény: trasgo (6736)
dako60 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6741
A lisztharmat májustól támad
Gombabetegségek elleni védelem
Topas és a Thiovit Jet a védelem két biztos pillére
A Topas a Score-hoz hasonlóan felszívódó, nagy hatékonyságú fungicid. Hatása elsosorban a
lisztharmat és a monília ellen kiemelkedo, de sokoldalúságának köszönhetoen véd a sztigmina
ellen is.
lisztharmat
Az oszibarack lisztharmat foleg a késoi érésu fajták és a nektarinok betegsége. A szürkésfehér
nemezes, lisztes bevonat a leveleken, hajtáson, vesszon és gyümölcsön egyaránt jelentkezhet.
Ha a tafrina ellen a Score szerepelt, a lisztharmat ellen már félig nyert ügyünk van.
A Topas-t lisztharmat és gyümölcsmonília ellen
május közepétol július elejéig, az egyes fajták
fogékonyságától függoen 2-3 alkalommal,
10-12 naponként javasolt használni.
Dózisa 0,3 l/ha.
Ezután júliustól – a speciális formulációjú kénkészítmény
– a Thiovit Jet 3 kg/ha dózisban biztos
védelmet ad a nyári fertozések ellen. A Topas-al
és Thiovit Jet-tel védett barackos védelmet élvez
a sztigminás- és a venturiás levéllyukacsosodás
ellen is.
Előzmény: absztinens (6739)
napalm. Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6740
lisztharmatnak nézem első blikkre.
de várjuk meg a szakértőket.
Előzmény: absztinens (6739)
absztinens Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6739
Jó estét mindenkinek!
Az őszi (kopasz) barackjaim (két fiatal fa) az alábbi képen látható tüneteket produkálták!
Tavasszal lemostam Vegesol R-el, virágzáskor 2x Topsin M-el, másfél hete Alfa Soloval és Karate-vel.
Mit ronthattam el, és mit tehetek?!
Előre is köszönöm a segítséget!

1
2
3
Jánosom Creative Commons License 2009.05.23 0 0 6738

Sziasztok!

Jópár éve nevelek magról fenyőcsemetéket.Most kaptam ( vagy csináltam) egy rendkívül gyors lefolyású szerintem gombás fertőzést.Nem zárom ki, hogy esetleg a hideg vízzel történő locsolás miatt van.( további képek a fenyőt magról topikban).

Ha valakinek van valami épkézláb ötlete szívesen veszem.

Üdv.Jánosom.

 

rebondo Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6737

A monília szerényen támadott idén,a sikert csak mérsékelt taps jutalmazza.
Előzmény: taormina1 (6723)
trasgo Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6736
Mihez nem lehet használni a nonitot??
Eddig én mindenhez tettem.
Előzmény: tuutuu (6730)
napalm. Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6735
jaj, hirtelen kevertem a topassal.....
Előzmény: napalm. (6734)
napalm. Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6734
a topsin is kimegy?
Előzmény: Antisystem (6733)
Antisystem Creative Commons License 2009.05.22 0 0 6733

Kellene valami forrást organizálni, ha nem is az élelmiszernövények tekintetében - ott azért lehet valami igaza az EU-nak - de a dísznövényekre sajnos nagyon kevés szert regisztráltatnak a gyártók - valszeg nem éri meg nekik ezzel foglalkozni. Tehát mondjuk szobai cserepes növény gombásodásánál még mindig a legjobb a kaptán + benomil (Orthocid + Fundazol) belocsolás, szinte minden növény tűri, még a húsevőket is beleértve:) Ugye ehhez képest a Fundazolt teljesen kivonták (jövőre a Topsin is megy utána), Orthocid meg már csak 5-20 kg-os nagyüzemi létezik, és szakmérnök veheti...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (6732)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!