Keresés

Részletes keresés

Zs:) Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3340

Adják az U26-hoz a Caleffi szelepet, ami nem is caleffi gyármány már, hanem Regulus. Az öntvényben nem tudom, van-e különbség, de a burkolat is más, nem csak színben :). Máshol vannak a kijelző műszerek pl.

Előzmény: archer01 (3336)
Zs:) Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3339

Milyen az a "digitális termosztátot"? Erre most már kiváncsi vagyok. :)

Előzmény: joevagyok68 (3337)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3338

Amúgy hőfokkülönbség kapcsolásra  a párezer forintos conrados dolgot is lehet használni. 

Nem kell a percont6 .

Előzmény: archer01 (3335)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3337

Bruttó 61250 Ft-ért akkor is sok/felesleges  szerintem  vezérlésnek !!

Keress vissza gányoló féle vezérlésre, azt a töredékéből megcsinálhatod, főleg ha nem mindenhova digitális termosztátot raksz, hanem kapillárisat.

PL:http://www.comtherm.hu/index.php?stilus=lap&hiv=64&nmo=25

Előzmény: archer01 (3335)
archer01 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3336

Szevasztok!

 

Arra tud valaki válaszolni hogy a viadrusnál az U22 és az U26 között van-e valami lényegretörő minőségi különbség?

Olvastam, hogy abba tán' bele van építve a caleffi szelep, de rajzokon arra is külső hőcserélő van ráépítve, szóval nem tudom.

 

Feltételezem csak jobb valamivel, ha újabb, bár ez nem feltétlenül igaz minden esetben....

archer01 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3335

Pontosan még nem tudom, de egy ismerősömnél már működik, azt hiszem a 6-os. Én úgy tudom, hőfokkülönbségek alapján vezérel, ha a pufferben van megfelelő hőfok, akkor blokkolja a gázt, ha nincs, akkor a gázkazán indul egyenesben.

A kazánnál és a puffernél van állítólag nagyobb szerepe, itt a hőfokkülönbségek alapján dönti el kell-e menni a kazán keringetőnek, illetve milyen gyorsan, nem kell füstgáz hőmérsékletet mérni, anélkül  is el tudja dönteni, hogy leállhat-e a kazán keringető.

 

De bővebbet majd akkor tudok mondani, ha láttam a rajzokat, egyenlőre csak az elvet magyarázták többen, abban meg azért van, amit nem értek még.

 

Előzmény: joevagyok68 (3331)
Zs:) Creative Commons License 2010.11.24 0 1 3334

Nekem U26 5 tagos van.

Puffer sajnos jelenleg csak 500l, ház szigetelve nincs, födém éppen folyamatban, ablakok rosszak. Összehasonlításképpen egy év alatt elfogy 2500-3000m3 gáz, ebben benne van a melegvíz és a főzés is.

Jelenleg olyan 15-20kg fával fel van fűtve a puffer (~80°C), meg közben ki is van fűtve a ház (kb 3 óra alatt, 25-30 -ról indulva), reggelig elmegy pufferról.  Tehát este 6-kor begyújtva másnap reggel mondjuk 8-ig. Mikor nappal felment 16-18-ra, éjjel meg 8-10 volt, akkor elment 24 órát is. Sajnos elég sok hő elmegy, nálad azért ez jóval jobb, bár az 500m3-t meg én keveslem, dehát nem lehetetlen :).

 

Előzmény: archer01 (3333)
archer01 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3333

Szia!

 

A Viadrus 5 tagos azonos teljesítményű a 6 tagos Solidával, legalább is papír szerint. Az előbbi Solida gyenge hatásfokról szólő vélemény kicsit megingatott, lehet hogy nekem is Viadrus lesz?

 

Neked mekkor a a Viadrus, illetve a puffer, és mennyi idő alatt fűtöd fel, és meddig bírja, ha megkérdezhetem?

Nekem legalább is az mondták, hogy nagyjából 30 kg fával elméletileg egy napot ki kéne tudni húzni téli időben, mikor 500m3 gázt szoktam elpuffogtatni, és erre egy 25-30kw-os kazán pont jó.

 

A vezérlés meg mindenképp tiltja a két kör egymásra dolgozását, csak még nincs rajzom, majd hozzáértő ember készíti, ő csinálja majd a bekötést is. Az elektromos részben, vezérlésekben mindenképp járatos, tartályra ő is 1500-ast mond, kazánban a 30 kw-ost javasolta, de a típust rám bízta, gondolom, nem akar ebből konfliktust a későbbiekben, ha nem leszek vele elégedett.

Előzmény: Zs:) (3330)
mediterro Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3332

tartályikresítésről valaki?

 

azaz adva van 1 db 1000 literes tartály 2 hőcsivel

amihez kéne még egy 1000 lityis (mert az egybe 2ezer nem fér be  átm. 110)

az utóbbi kopasz lenne, vagy max 1 hőcserélős

hogy hozod össze?

sorosan kötöm, azaz a 2 hőcserélős lenne először melegítve hőcserélőn keresztül, majd enne a kimenete lenne a kopasz bemenete?

 

joevagyok68 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3331

A PERCONT az napkollektorors vezérlő.

Nekem a kolihoz PERCONT4-es van. Az szerintem azokat amit te szeretnél nem tudja.

A PERCONT5 nettó 39000, a 6-os netto 49000 FT.

 A "vezérlést" ettől olcsóbban is megoldhatnád. Szerintem.

Amúgy melyik tipusra gondolsz?

Hogyan tudja "vezérelni" a gázkazán/vegyes/puffer dolgokat?

Előzmény: archer01 (3320)
Zs:) Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3330

Sorry, elnéztem.

Nekem amúgy Viadrusom van, én meg vagyok vele elégedve, de összehasonlítási alapom nincs a Solida-val.

 

Azért kérdeztem a keringtetőt, mert akkor a működését kell tiltani, pl termosztát jel tiltás gázkazán fele, mert nem hiszem, hogy hozzáférsz csak a szivattyúhoz.

 

Esetleg ha lehet rá keretet szorítani, akkor két puffer, vagy ha pince és nem vizes, akkor kicsit kicsit lesűlyeszteni. Szerintem mínuszokban az 1000-es nem bír ki egy napot, bár ezt csak úgy érzésre mondom :)

Előzmény: archer01 (3327)
bollazoli Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3329

Nekunk szinten 6tagos sime solida volt 1500 literes pufferrel. Viadrust szerettem volna, de ezt hozta haver mert viadrust nem kapott a nagykerben es azt mondta hogy ez jobb lesz. Nincs tapasztalatom viadrussal, de a szerelom szerint a viadrus sokkal jobb lett volna mert ebben a solida-ban egybol kimegy a meleg a kemenyen mig a viadrusban meg kavarog a forro fust. Tobben tettek be egy lemezt itt a forumon, en ezzel nem kiserletezgettem hanem gyorsan eladtam az 2honapot uzemelt kazant 150ezerert es most mar egy vigas 25LS van helyette. A papiron 30kw-os kazan nalam nagyon gyengen teljesitett, egesz nap rakhattam orankent es akkor se futotte fel a puffert es a puffer kori szivattyut 1esen kellett jaratni. Az uj kazan nevleges teljesitmenye 25kw es megis egy-masfel megrakasra felfuti a hazat, puffert es 120l indirekt tarolot es a szivattyu is 2es fokozaton megy, 1esen felforralna a vizet ha nem allitana le magat. Szoval lehet, hogy a solida 30kw-os, de a hatasfoka kb 50%-os :) Nekem nagyon nem valt be, legyen hozza szerencsed

Előzmény: archer01 (3327)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3328

Az egyköböst a 25 kW-os kazán, ha egy kicsit nem figyelsz pikk pakk megnyomja.

Előzmény: archer01 (3327)
archer01 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3327

Szia!

 

Nem Solid plus, hanem Sime-Solida (Junkers-Bosch állítólag ugyanott készül, legalább is koppra ugyanúgy néznek ki). Ez viszont drágább, mint a viadrus.

 

A három báros lefúvót, egyenlőre csak úgy írtam, csak az elvet próbáltam körbeírni, értékét majd hivatott ember megmondja! :-)

 

A gázkazánnak van saját keringetője, ettől függetlenül szeretnék a puffernek egy másikat, ha véletlenül valamelyik tönkremegy, a másikkal lehessen fűteni, amíg lépni tudunk az ügyben.

 

Alacsony a helyiségem, a 2000 literes pufi már szélességben sok helyet foglalna, az 1500-al is elég szűkösen leszek, azért is kérdeztem a pufi méretét.

Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy az 1000 literest túl lehet-e fűteni ezzel a 25-30 kw-os kazánnal fa tüzeléssel, ha mellette megy a radiátor kör este?

( Az rendben van, hogy 1500-2000 literrel többet lehet pufferálni, lehet két naponta kéne csak begyújtani, ha nincs nagyon hideg, de a helyszűke miatt lehet csak az ezres fér el, amiről itt többen azt írták, hidegben nem bír ki csak 12-14 órát.)

 

 

Előzmény: Zs:) (3323)
Zs:) Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3326

Tegnap vettem meg náluk én is, igaz nem annyiért adják, mint a honlapon szerepel, de nem olyan vészes a különbség.

Előzmény: Blue_Sky_007 (3325)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3325
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3324

Olvass vissza, vagy használd a keresőt, a vegyesbe vagy ide tette be valaki egy cég elérhetőségét kb egy hónapja, ahol meglelpően olcsón volt a nyelves "gravitációs" visszacsapó.

Előzmény: archer01 (3322)
Zs:) Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3323

A födémre még tegyél szigetelést, ha tudsz, 10cm az elég gyengusz.

Solid hogy jött ki drágábbra, mint a Viadrus? Én pont fordítva látom.

Mindenképpen a nagyobb puffert vedd, 6 tagos kazánhoz már kell is (mondjuk én az 5 tagosnál láttam ezeket a teljesítmény adatokat, biztos, hogy jót írtál?), de még 2000l se rossz választás.

Jobb lett volna egy rajz azért :)

Nálam is így van, az éppen tegnap vett visszacsapóm egy golyós csappal sorban, merülve az esbe szivattyú párost. Az már kérdéses, hogy otthon leszel-e áramszünet esetén, esetleg észreveszed-e ha csak részleges.

3 bar nem sok egy kicsit? Mi alapján lett ez kiszámolva?

A gázkazánnak külön van a szivattyúja?

Előzmény: archer01 (3320)
archer01 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3322

Köszi a gyors választ!

 

Úszó visszacsapó ügyében ha jól emlékszem azt írtad, vaterán kerested. Nem igazán található talán forgalomban?

 

A szalmabrikettel viszont megleptél, hallottam ugyan, hogy sok a hamuja, de azt nem gondoltam, hogy "belefullad"! Hát,ez elgondolkodtató, mert az idei szezonra viszont száraz fám nem lesz, úgyhogy ezzel lett tervezve, na, majd meglátjuk!

 

Üdv, és köszi! 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (3321)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3321

Így elsőre az alapötlet jónak tűnik. De még forrja magát úgyis.

Pár megjegyzés:

Vegyél 1,5 m3 -s puffert ha teheted, tovább tudsz áthidalni.

Az üzemközben zárt és "akció közben nyitogatható" golyóscsapokkal kapcsolatban erőteljes fenntartásaim vannak. Inkább úszóvisszacsapó.

A szalmabrikett bár olcsó, gondod lesz vele, mert aki használja azok szerint is nagyon sok hamut termel, nem lehet vele folyamatosan tüzelni, egy idő után lefolytja magát.

A biztonsági rendszer beállítása, működése pedig üzem közben fog kiderülni, mikor mi fog először nyitni, működésbe lépni. Ezt jól gondold át és programozd fel.

 

Tőlem ennyi.

Előzmény: archer01 (3320)
archer01 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3320

Szevasztok!

 

Új vagyok itt a fórumon, már egy ideje olvasgatom ezt is, meg a vegyestüzelést is, mert én is át szeretnék állni vegyestüzelésre, pufferrel kiegészítve. Leírnám az elképzelésemet, és szívesen fogadom az esetleges észrevételeket, mert mihamarabb meg szeretném valósítani, aztán fűtésszerelőből is ahány, annyi féle dolgot mond, tehát majd nekem kell kiválasztanom a "kavalkádból" a szerintem legjobbat.

 

Tehát adott egy 100+60 négyzetméteres családi ház, ahol jelenleg elsősorban a 100 négyzetmétert kell normál módon fűtenem, a 60-at egyenlőre csak temperálom, de lehet pár éven belül azt is teljes értékűként kell használjuk, ezért a rendszernek el kell bírnia azt is, illetve csak a 100 m2-t fűtve sem forrhat fel. A falak 5cm-es hungarocell szigetelésűek, nyílászárók új 1.1-es műanyagok, padlás 10cm-es isolit paplannal burkolva mindkettőnél.

Eddig egy 24kw-os gázkazán látta el a dolgát rendesen, vékony csöves, zárt rendszerű központi fűtéssel, radiátorokkal, egy szobatermosztát által vezérelve. A héten készül el egy új,  8,5 méter magas, 200-as szerelt kémény a vegyestüzelésű kazánnak, ami a szuterénból a gerincmagasság fölé megy még fél métert. A többi még változhat.

 

A zárt rendszert szeretném egy 6 tagos, 25/30kw-os Solida kazánnal, illetve egy 1000-1500 literes pufferrel kiegészíteni. A Solida mellett a Viadrus is szóba került, árban sikerült nem túl nagy különbséget kialakítani, a Solida valamivel drágább ugyan, de nekem szinpatikusabb.

 

A kazán-puffer összekötést 2"-os csövekkel képzeltem el, a visszatérőn egy 2"-os üzem közben zárt  golyóscsappal, vagy egy úszó visszacsapó szeleppel ellátva áramszünet esetére. Ezt megkerülné a normál üzemmódban az ESBE szelep és a keringető szivattyú visszatérő köre a kazánhoz. Áramszünetnél viszont ki lehetne nyitni a két collos golyóscsapot(vagy a visszacsapó automatikusan nyitna) a gravitációs keringés elindítására. Aztán biztonságképp még beraknák az előremenő körbe egy utólagosan ráépíthető biztonsági hőcserélőt egy termosztatikus szeleptől vezérelve, illetve egy három báros biztonsági szelepet. Így ha gond lenne, akkor talán nem azzal kezdi a biztonsági berendezés, hogy vagy a nyomás, vagy a hőfok miatt elenged vizet a rendszerből, hanem először megpróbálna megfordulni saját magától, utána a hőcserélő megpróbálja visszahűteni a vizet(hűtővíz megy a lefolyóba, nem a rendszeré), és csak ezután nyitna ki a nyomáshatároló, ha mégis felforrna a víz. Biztonság szempontjából ennyi talán elég. Vélemény?

 

A gázkazánnal és a puffer radiátor oldali keringetője egy-egy visszacsapó szelepen keresztül küldené a melegvizet a radiátorok felé, egy PERCONT több hőérzékelős vezérlő által irányítva, ami hivatott lenne eldönteni, mikor melyik szivattyúnak kell menni a rendszerben a különböző helyeken mért hőfokok alakulása alapján, beleértve a kazán keringetőjét is. Ezt egy ismerős javasolta, nála műkszik,nem tudom ezzel vannak-e tapasztalatai valakinek?

 

A következő kérdésem a puffer méretére vonatkozik, ebből valószínűleg magnetes lesz, saját szigeteléssel, felül egy saválló hőcserélő spirállal, amin keresztül a meglévő hőtárolós gázboylert szeretném táplálni. Ha megy a fűtés melegvíz megy a boylerbe, ha nem akkor elindul benne a gázégő, pl nyáron. A méretében nem vagyok biztos, hogy kell az 1500-as, lehet , elég lenne az ezres is, mert jellemzően este lesz fűtve (fával és szalmabrikettel tervezem) és akkor lesz az egyik legnagyobb felhasználás is  a fűtéshez. De azért jó lenne, ha másnap délután még erről el tudna indulni a rendszer, ha hideg van. Ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatotok?

mediterro Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3319

szia!

 

hogy lehet hogy elég a 30 kg fa?

nekem elmegy 40-50kg (igaz néha az eső által megcsapodosás miatt 50kg szvsz) fa,

mi lesz itt hidegben, nekem is 1000l a pufi, hmv 300l  + a ház 130+30 garázs

atomra szigetelve

mondjuk gázból napi 4-4,5 m3 megy ha minden arról megy, azaz hmv + fűtés(főzés indukciós)

Előzmény: joevagyok68 (3309)
323d Creative Commons License 2010.11.23 0 0 3318

Köszi.

Előzmény: kod1111 (3317)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 3317
Előzmény: kod1111 (3316)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 3316

Van egy 300l-es indirektárolóm a meleg vízre és a motoros váltószelep vezérli a kazán vizét, hogy a fűtésre vagy a HMV-re menjen. az enyém nem Honeywell, de teljesen így néz ki, a mérete 1colos.

 

 

Előzmény: 323d (3315)
323d Creative Commons License 2010.11.23 0 0 3315

Köszi. Te mire használod?)))

Amúgy ez milyen és mennyiért vetted? Hány "-os?

Előzmény: kod1111 (3314)
kod1111 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 3314

Ilyenre gondoltál? Sajnos nincs, csak ez az egy.

Előzmény: 323d (3313)
323d Creative Commons License 2010.11.23 0 0 3313

Meg szeretném kérdezni, hogy vkinek nem állnak otthon hegyekbe a váltószelepek? Ha igen ne tartsa vissza magát. Amúgy milyeneket használtok?

Zs:) Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3312

Jaja, én is jól felszámoltam már a nyáron felgyülemlett papír és fahulladékot :)

Bentről is hozom már a jó kis kartonpapírt. A puffer végét már azzal nyomom fel, kap hirtelen jó meleget, de hamar le is ég, felforrni nem nagyon fog tőle :).

Csak a kémény bírja.

Előzmény: Blue_Sky_007 (3311)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 3311

Figyu! A lényeg, ha Iván teker a gázcsapon, se Te se én nem fagyunk meg. :-)

 

És ez már nagy előny.

 

Én tegnap eltüzeltem egy halom papírszemetet, fél zsákkal szedtem ma ki hamut a kazánból, de 24 órát kibírt a pufi.

Ma megint begyújtottam, felnyomtam 80 fokra csurig tetejétől az aljáig, meg hozzá 150 liter 60 fokos HMV. Ehhez elment 12 kg lengyel extra dió fekete szén+ 7,5 kg fa (forgács, brikett, gyújtós). Csak a brikett és a szén került pénzbe, ez olyan 750 Ft volt. Gáz és villany (HMV) esetében ez 1000 ft körül lett volna.

Előzmény: joevagyok68 (3309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!