Keresés

Részletes keresés

caterina3 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 6879

Köszi szépen! :-) Amint kimegyünk, szemügyre veszem őket alaposabban.

 

A rózsás topicban borzasztó dolgokat olvastam az atkákról, azért tartok tőle, mert nekem is sok rózsám van. Azt írják, ügyet sem vetnek a hagyományos szerekre, sőt a kifejezetten ellenük ajánlottakra sem boldogulnak meg. A hatékony szer meg iszonyú drága, azt nem tudom megvenni. Én Chess-szel, max. Actarával szoktam belocsolni a rózsáimat, nem is szeretnék ennél durvább szereket használni. Ami még eszembe jut, mivel cserépben vannak, hogy ha fél órára víz alá állítom a cserepet, amit a növények még lazán kibírnak, azt túlélik ezek a kis dögök (már ha állati kártevőről, atkáról van szó egyáltalán)?

Előzmény: Antisystem (6878)
Antisystem Creative Commons License 2009.06.14 0 0 6878

A Google képkeresőjébe írd be, hogy mites... és találsz milliót... pontosabban 953 000-et:)

Nem valószinű, hogy az általad leírt dolog atka lenne, az atkák nem szoktam tömegesen elhelyezkedni a levélen. De nézd meg nagyítóval:)

És felesleges az atkák miatt a növényt bántani... egy palántáról vagy egy kistermetű növényről könnyedén le lehet irtani beöntözéssel vagy permetezéssel. A gondot a fák szokták jelenteni, amelyeket nemigen lehet peöntözni vegyszerrel, és nehéz úgy bepermetezni kontakt szerrel, hogy minden levél kapjon a vegyszerből.

 

De nézd meg nagyítóval, hamar eldől, hogy rovar vagy gomba.

 

ÜdV

 

Előzmény: caterina3 (6876)
Antisystem Creative Commons License 2009.06.14 0 0 6877

Én is szilvahimlőre tippelek, van olyan folt mindkét képen, ami jellegzetes gyűrűsnek látszik.... Itten van kép, ahol a termés is látszik:

http://www.caf.wvu.edu/Kearneysville/disease_descriptions/PPV/PlumPPVrs3.JPG

http://www.ipm.msu.edu/plumpox/fruitPlumMira.jpg

Itten meg jó szakcikk magyarul:

http://www.fokusz.info/index.php?cid=1409458913&sid=1383848703

 

ÜdV

Előzmény: caterina3 (6875)
caterina3 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 6876
Sziasztok! A múlt héten vettem jó néhány palántát, és most, mikor kiugrottunk a telekre egy napra, ránézésre némelyik gyanús volt nekem: egyes verbénák levélkéi olyan fehéresek picit, és mintha valami állati kártevő lenne rajtuk, de konkrétan nem tudom mi. Hazavitelkor, mielőtt bevittük a kertbe, megpermeteztük Decisszel, nehogy kullancsot hurcoljunk be. (Az árusító kertész elmondása szerint egyáltalán  nem permetezi őket, a kertje pedig kint van a határban.) Az egyik topicban láttam egy atkáról készült fotót, és mintha fehéres lett volna alatta a levél. Szóval: a fehéres levél lehet atkafertőzés jele? Mert attól nagyon tartok, akkor inkább elégetem az összes palántát. Tud valaki esetleg képet beilleszteni, milyen látható tünetet okoz az a levélen?
caterina3 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 6875

Szia! Így a képről nem nagyon látszik, de nem lehet Sharka-vírus? Az a szilvát és a kajszit is támadja. Ha az, az ellen sajnos nincs orvosság, csak a rezisztens fajták ültetése, szilvában, úgy emlékszem, a Stanley ilyen.

 

Vírusfertőzött levél:

 

http://extension.entm.purdue.edu/CAPS/pestInfo/pics/big/pPVrscorzaWVa%20.JPG

 

http://www.fokusz.info/Image/Cikkek/Bagi_Ferenc/szilva3.jpg

Előzmény: beetee (6873)
beetee Creative Commons License 2009.06.13 0 0 6874

A másik ez az örökzöld (azt hiszem boróka)

Csak a szárazság is okozhatta? (igazából rendszeresen öntöztem, a körülötte lévő növényeknek nincs bajuk) A belső ágak felkopaszodnak, egy oldalon elég csúnyán, néhány helyen a hajtásvégek is leszáradtak, korcsosulnak.

 

beetee Creative Commons License 2009.06.13 0 0 6873

Segítséget szeretnék kérni két dologban is.

Az első ez a szilva a foltos leveleivel.

Lehet ellene tenni valamit? Egyáltalán mi ez? (már persze, ha a Zindex is úgy akarja... hiába töltöm fel a képe, az nem látszik..)

 

 

Flanell Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6872
Nahát, hogy mi mindenhez kell érteni egy szegény mezőgazdásznak! :)
Előzmény: Antisystem (6871)
Antisystem Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6871

Dehogy szűnt meg, csak impo a webmesterük, képtelen létrehozni a jelek szerint egy host-bejegyzést az apache-ban. Ergo a http://www.ontsz.hu tényleg nem müxik, viszont a http://ontsz.hu meg tökéletesen...

(nekem is vagy 3 napomba került, mire rájöttem)

 

ÜdV

Előzmény: Flanell (6870)
Flanell Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6870
Ja, az NTKSZ honlapja, ahonnan ki szoktam nézni a változásokat, mexűnt. Most hol lehet utánanézni?
Flanell Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6869
Biztos az illetékes elftáss fejjel lefelé nézte a papírt, de majd helyesbít. :)
Csodálkoztam is a múltkor boltban, hogy Force-t ajánlottak egy beeső kuncsaftnak.
Előzmény: Antisystem (6864)
Antisystem Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6868

Nincs mit:)

Lehet értelme, mert még csak a felületre száradt rá a zöme szerintem.

 

ÜdV

Előzmény: Szkapi (6867)
Szkapi Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6867
Nagyon köszönöm a gyors választ! Fogyasztás ügyben megnyugtatott, viszont kiment és megnéztem, de már teljesen megszáradtak a levelek, nem tudom lenne-e vajon még értelme slagolni ilyenkor?
Előzmény: Antisystem (6866)
Antisystem Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6866

Nézd, szerintem fogd a slaugot, és mosd le... egyébként 2 lehetőség van, vagy megperzseli a levelet a túl nagy töménység, vagy nem, más baja nemigen lehet.

Megnéztem az itthon lévő flaskát, nincs ÉVI-je, tehát a beérő termés a szokásos megmosást követően nyugodtan fogyasztható. Ami persze nem csoda, a wuxálban olyan mikroelemek vannak, amelyek az állati/emberi szervezet számára hasonlóan mikroelemek, csak te más néven veszed a patikai/drogériai tablettát magadnak...

 

ÜdV

Előzmény: Szkapi (6865)
Szkapi Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6865
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: a kis konyhakertünket bepermeteztem ma este Wuxal oldattal, csak utólag számolva vettem észre hogy túl töményre csináltam, az ajánlott 0,3-0,4% helyett kb. 2%-os lett, vagyis 1 liter vízhez kb. fél kupaknyit öntöttem bele, ami nagyjából 20ml lehet. Okozhat-e ez valami problémát? Paradicsom (1-2 szem már érik rajta), paprika (szintén lenne rajta néhány fogyasztható darab), fűszernövények és különféle saláták kaptak belőle.
A palackon az van feltüntetve hogy a munkaegészségügyi várakozási idő 0 nap, de ez élelmezés várakozási időre is ugyanezt jelenti? Mennyi idővel lehet fogyasztani a Wuxal-al kezelt növényeket a kezelés után, főleg ha túl lett adagolva?

Elnézést, első éves kiskertesek vagyunk, van még mit tanulni...

Köszi előre is!

Szkapi
Antisystem Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6864

Nincs mit:))

Mit akarsz, naaagy csoda történt, egy II. kategóriás szert (Force talajfertőtlenítő granulátum) átsoroltak III. kategóriába, szabad forgalmúba. Ilyet az elmúlt 4-5 évben nemigen láttunk...

 

ÜdV

Előzmény: Flanell (6863)
Flanell Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6863
Jó, majd ha valakinek feltűnik, hogy kevés atka van a diófámon, majd azt mondom, légpuskával lövöldöztem le őket. :) Azt hiszem, atkára idén még szabad lőni, azt csak jövőre tiltja be az EU, verébre már nem szabad.
Köszi!
Előzmény: Antisystem (6854)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.12 0 0 6862
Köszi, akkor megpróbálkozom vele :)
Előzmény: Antisystem (6861)
Antisystem Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6861

Akkor semmi különös, a Karate egy eléggé jól tolerált piretroid mindenféle növényi kultúrában, kontakt hatású, mint általában a piretroidok.  Tehát fel kell oldani a kis zacsi tartalmát 10 liter vízben (vagy ezzel arányosan kevesebbet a kisebb permetezőben, az se baj, ha egy kicsit töményebb az oldat) és alaposan lepermetezni vele a muskátlit. Nem gond, ha virágra megy, csak arra vigyázz, hogy ne nagy melegben és ne tűző napon permetezz, mert akkor a sima víz is égetheti a virágot...

 

Ez beöntözésre nem alkalmas, gyökéren át nem szívódik fel.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (6856)
napalm. Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6860
a bancolra úgy tudom elég nagy a rezisztencia, próbáld actarával az garantáltan leviszi (öregapámnak levitte).
Előzmény: trasgo (6859)
trasgo Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6859
Bocsi a nyüzsgésért de ha jön valaki 1lépésben válaszolhat mindenre.
Tehát ha nincs rezisztencia (semmi megerősítő infót nem találtam) 2 éve nem volt zetanil de volt nonit ami volt mellé téve akkor is , ha ez a 2 nem üti egymást akkor marad a selejtes széria és kuka. Mert mindenben másban amiben még használhatnám megelőzés (cseresznye , szilva kukac , szőlő atka) amiben csak a végeredmény ill. kései eredmény látható.
Régen a blancolnál mennyi idő után volt látható eredmény??
Ha ez nem sikerült akkor jön a vénus és utána mospilan és talán ebben az évben ez elég is lesz.
Előzmény: trasgo (6858)
trasgo Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6858
a besultap milyen hatásmechanismusú??
Előzmény: trasgo (6857)
trasgo Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6857
Sziasztok
Tegnap megpermeteztem a krumplit blancollal (por)a várt hatás elmaradt.
Előzménynek annyit hogy 2007-ben használtam utoljára akkor már 1fajta rezisztencia alakult ki az előírt mennyiség többszöröse volt csak hatásos .
2008-ban nem használtam .
szerintetek a 07-ben kialakult rezisztencia még ma is megvan vagy csak szériahibás (van még 2 x 50g) hatóanyag nélküli.
Ja zetanil + Volldünger + nonit ment még bele
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 6856
Sima karate.
Előzmény: Antisystem (6847)
Antisystem Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6855

Ennek a tegnapi képnek a megfejtése, avagy tájkép némi rovarirtó után...

Tarka diólevéltetü volt (annak földi maradványai a mikroszkópos képen)...

 

 

diótetü

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (6845)
Antisystem Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6854

Szemölcsös gubacsatka.

Sajnos hivatalosan törzskönyvezett szer nincs rá dióban, valaha a Zolone jelentett elég jó megoldást, amíg létezett... és eseti szinten engedélyezték is erre...

Szóba jön a III. kat atkairtók (Flumite, Sanmite) kombinálva atkaölő hatású piretroiddal (Talstar) a baj az, hogy kontakt, csak ott hat, ahova eljut a szer.

(Meg a Bi58 is elég jól leviszi, de nem itt hallottad, mi mindent tagadunk :))

 

ÜdV

Előzmény: Flanell (6853)
Flanell Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6853
Na, most mindkét hsz-ban csak a fonák látszódik. Éljen az Index.
Előzmény: Flanell (6852)
Flanell Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6852

A fonák előbb nem jelent meg, pedig kétszer is feltöltöttem.
Előzmény: Flanell (6851)
Flanell Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6851

Azt hiszem, volt szó nemrég a diónak erről a betegségéről, de nem találom.
Mivel kell szórnom?
dako60 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 6850
Esetleg volna egy kép könnyebb volna. Köszi.
Előzmény: Don Palesz (6848)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!