Keresés

Részletes keresés

Csabás Creative Commons License 2010.10.16 0 0 18795
Ó nagyon köszönöm a megnyugtató szavakat..én is a konvekciós burkeszra szavaztam volna,de ,h az öntött vas így csinál amikor még félig sincs a tűztér?No megpróbálunk folyamatosan "csendesen" tűzelni,köszi még 1x!
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.16 0 0 18794
Az áthidalásra nem igazán tudok mit mondani, áthidaló :-)
A ragasztó ha nem akarsz drágán valami speciálisat, akkor fagyálló, flexibilis csemperagasztó.
Előzmény: GuMiSZu (18793)
GuMiSZu Creative Commons License 2010.10.16 0 0 18793
:) hát majd kiderül...
egyenlőre szkeptikus vagyok (mindig :) )
az áthidalásra ill. a ragasztóra kérem valaki adjon támpontot, holnap építeném, és meg kellene vennem a dolgokat hozzá...

:)

köszi...

HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.16 0 0 18792
Gratulálok, végre valaki vett egy ilyet is!

Viszont valaki egyszer már kipróbálhatná az Ytong helyett a téglát. Kicsit lassabban halad és nehezebb lesz az építény, de nem kell vakolni belülről semmivel. Szerintem.
Előzmény: GuMiSZu (18791)
GuMiSZu Creative Commons License 2010.10.16 0 0 18791
Hali,

Megvettem a kandallómat ZRT+P TX/TUX.
Véleményt majd mondok, mert látom, hogy még nem túl népszerű :)

Most építeném körbe Ytong-gal.
-Tud valaki segíteni, hogy milyen ragasztót vegyek? kívűlre, belülre...
esetleg márka pontos típus is jó lenne....
-Az üveg feletti áthidalást hogy szokták megoldani? 67cm széles > rövid az Ytong >Ytong áthidaló? bár abban van vas...
-A falhoz is hozzárögzítem, de van egy hely, ahol a kéményhez is jó lenne, ez egy előregyártott Schiedel kémény, azt meg lehet fúrni pl 6-8 as tiplivel? sima beton az egész külső része...

Köszönöm
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18790
Ez egy lemeztűztér. Tele mindenféle betéttel, mef szerelvénnyel, meg hibogós lemez konvekciós burkesszal :-) Amikor meg pukkan egy b@szott nagyot, az pl a deflektor szerintem.
Nem kell vele foglalkozni.
Előzmény: Csabás (18787)
_lee_ Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18789

Nekem Idro 30-as van 300 l reflex tartállyal. Nekem bevált. Meleg van, zuhany meleg, gázfogyasztás semmi. 90 nm-es lakást fűtök (előírt szigeteléssel) 30-50 mázsa akác egy szezon (marad is belőle).  

Előzmény: lagika26 (18779)
kosac Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18788
Nem gond. Ahogy melegszik a belső öntöttvas rács és a hátlapra fogatott öntvény lemez mocorog az acél tűztérben a hőtágulástól, ez természetes. Ha lassabban fűtsz fel vele halk szösszenésekké szelídül a morgás. Így korrektebb is a használata.
Előzmény: Csabás (18787)
Csabás Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18787
Lehet,h megint túlparázom a dolgot????...
De mióta minden nap,s kicsit komolyabban fűtünk,van,h a hőtágulás miatt,olyan csúnya hangokat ad ki a Temporis,mint a konvektorok,buhhan egy nagyot(bocs ezt nem tudom máshogy írni),normális ez,vagy túl fűtjük,(félig sincs a tűztér),vagy egyéb gond lehet???Köszi előre is!
tüzvarázs Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18786
Szívesen . máskor is másnak is. Általában szoktak kandallók mellé adni beépítési rajzot tájékoztatót.Mert az előre gyártott kandallók ill a tűzterekhez van pár ajánlott forma is De ha valakinek ilyen gondja van keressen meg mail - ben készítek számára rjzot beépítési utasítással egyben .olyan szinten hogy barkácsoló emberek bármikor maguk is meg csinálhatják. anyag leírásokkal.mármint milyen ragasztó.habarcs stb használjanak. Hol Mit Mivel Miért. Vannak olcsó-jól használható anyagok De elavultak. vannak közepesen jók középáron és vannak nagyon jó szuper anyagok szuper magas áron. Vannak olyanok amit meg lehet csinálni csak tudni kell miből hogyan.
Előzmény: zlota (18763)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18784
Én a Temporissal tavaly 20 mázsát égettem el, úgy, hogy csak szakaszosan tüzeltem vele, mert néha meguntam a rohadt meleget és hagytam a fal és padlófűtést is érvényesülni :-)
A házam kb. 105 nm, jól szigetelt.
Tavaly buta voltam egész nyáron letakarva tároltam, ráadásul kugliban, és felhasználás előtt hasogattam, azt hitem elég, ha már több, mint egy éve nálam van. De nem számítottam arra, hogy a nyári-őszi esők miatt befülledt és nem volt igazán száraz.
Ezért idén tavasz óta felhasogatva a napon száradt, nyár végén bepakoltam a terasztető alá és a garázsba, nem is barnul úgy az üveg :-) Két tüzelés után is épphogy homályos egy kicsit az alja.
Előzmény: purple-rain (18775)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18783
kékazég:

Köszi. Nem tudom, mert saját kivitelezés, de szerintem is 150 körül indul a beépítés.
Kis kézügyességgel/ügyes ismerőssel könnyen összadobható. A bekötésről nem árt megkérdezni valami hozzáértőt.

Milyen kvalitású az az 50 nm-es lakás? Falazat, szigetelés, nyílászárók födém...?

Nincs baj a kérdéseiddel, de arra megkérlek téged és minden új hozzászólót is, hogy próbáljátok meg elolvasni az eddigi hsz.-okat, tényleg sok felesleges kérdés megelőzhető vele.

Úgy egyébként az 50 nm-re nem szabad nagy teljesítményben gondolkodni, mert hamar poklot csinálhatsz otthon, hacsak nem a nyitott ablakot szereted télen :-)
Előzmény: kékazég (18773)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18782
lagika, keresd gmkiev-et, ő a kompetens Edilkamin ügyben.
Előzmény: lagika26 (18770)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18781
Bocs, lehet, nem voltam teljesen érthető. Van az a betét, amit látsz felül, középen, amiben van a szellőzőrács. Ugyan a képen nem annyira látszik, de az egy kalciumszilkát tábla, nemesvakolattal lehúzva. Arra gondoltam, hogy ha nem sikerül rendesen megcsinálnom (most csak ideiglenesen van ott, ilyen-olyan okok miatt, bár a képen jól néz ki), akkor helyette egy perforált lemez betét lenne. A család szerint nem mézne ki jól, szerintem igen. Ennyi.

Itt nincs jelentősége a nyílásoknak, mert a tűztéren konvekciós burkolat van, alul ventillátor és a meleg levegő 3 szobába van elvezetve csöveken kerszetül. Tehát azon a szellőzőn csak a maradékhőnek és a füstcső hőjének kell távoznia végül is.

Én úgy csináltam, hogy megvettem a Temporist, meg a mindenféle kellékeket, segédanyagokat, majd egy ügyes kőműves ismerőssel összeépítettük. Biztos nem olyan, mintha egy kandallóépítő csinálta volna, viszont legalább 100-150 e-rel kevesebbe került :-)
Előzmény: purple-rain (18769)
purple-rain Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18780
Köszönöm, így ahogy leírtátok, nekem pont jó! 130nm, új ház, gáz rásegítésnek sacc 50 mázsa/évvel számolok.
lagika26 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18779
Sziasztok!

Valakinek van-e IDRO 50-es kandallója és ha igen akkor mit tudtok róla mondani?Mi most tervezzük,hogy veszünk. Jól teszem-e.

Köszi, Ági
Lud Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18778
kocsinak építettünk egy 3x5 méteres beállót. 2m a szelemen magasság azon kis sátortető. kb 7-8m3 fát tüzelek egy évben, így befér rendesen pakolva két évnyi adag, plusz még van annyi helyem, hogy gyújtóst hasogassak, vagy kinn barkácsoljak tető alatt.
ha nincs helyed a ház vagy kerítés mellé csinálj egy méter széles ereszt jó hosszan.
Előzmény: purple-rain (18775)
mediterro Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18777
nálunk a cégnél 10x2x1,8-9 (méteres) méretekkel van elrakva 120 mázsa fa, hasítva
ebből ki lehet indulni

attól függ a méret hogy mekkora a ház, és hogy van szigetelve stb

50-80 mázsa biztos kell 1 évre ( amilyen szeszélyes az időjárás, volt aki már szeptemberbe is nyomta, májusban is hideg volt még)
akinek ennél kevesebb, az gázzal ráesgít
Előzmény: purple-rain (18775)
Eddy N Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18776
Ez nagyon ház-/igényfüggő... Ne várj rá pontos választ senkitől!
Mekkora a ház, milyen a szigetelése, milyen berendezésben szeretnéd használni, hány fokot szeretsz a lakásban, ez lesz-e a fő fűtés, vagy lesz mellette más is, stb., stb., stb...még sorolhatnám a kérdéseket, amitől függ, hogy mennyi fára lesz szükséged.
Előzmény: purple-rain (18775)
purple-rain Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18775
Tervezzük a fatároló építését. Kb. mennyi fát tüzeltek el egy tél alatt? Legalább két télre valót szeretnék bespájzolni, a biztos száradás miatt.
purple-rain Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18774
Mi is előtte állunk még, de már lassan a célvonalnál. Amit javasolhatok, vegyél egy szakkönyvet, olvasd el a tuzimado.hu honlapot. Ha egy kicsit is barkácsolós beállítottságúak vagytok, fog menni! :)
Ha meg bármilyen kérdés merül fel, itt sok szaki megfordul és szívesen adnak tanácsot!
Ahhoz, hogy a legjobb tűzteret ki tudd választani, érdemes nyakadba venni a környéket és bejárni az összes tűztér forgalmazót! Mire végzel, sok véleményt fogsz hallani, pontosan fogod tudni , hogy NEKED mik az igényeid egy betéttel kapcsolatban. Akkor már gyerekjáték a választás. Továbbá, akkor már fogsz látni millió beépítési módot, arról is lesz fogalmad, hogy milyet szeretnél.
Ha ezek után még mindig nem leszel olyan bátor, hogy belefogj, akkor a forgalmazóknál kérheted a beépítést is. A beépítés költsége tapasztalatom alapján 170,000,- körül mozog + az anyag.
Jó nézelődést!
Előzmény: kékazég (18773)
kékazég Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18773

HegyenVolgyon,

nagyon szép a kandallód! Mi is hasonlót szeretnénk, de még azt sem tudjuk, honnan induljunk ki. Mennyibe kerül egy ilyen beépítése?

 

Egy 50 nm-es lakás kifűtéséhez mekkora teljesítményű kazánbetét szükséges?

 

Tud valaki ajánlani megbízható, és nem túl drágán dolgozó mestert, aki beépítene egy kandallót?

 

Vagy ezt az ember maga is meg tudja csinálni?

 

Milyen biztonsági követelmények vannak egy ilyen beépítésnél?

 

Bocs, ha naívnak tűnnek a kérdéseim, de még az elején vagyunk a dolognak és nem nagyon értem rá utánaolvasni.

 

Köszi előre is a válaszokat!

Előzmény: HegyenVolgyon (18766)
lagika26 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18770
Sziasztok!

Valakinek van-e IDRO 50-es kandallója és ha igen akkor mit tudtok róla mondani?Mi most tervezzük,hogy veszünk. Jól teszem-e.

Köszi, Ági
purple-rain Creative Commons License 2010.10.15 0 0 18769
"Kérdésem, ki az, aki szerin egy feketére festett lóhere-köröcske mintás 1 mm-es acél perforált lemez jobban nézne ki?"

Hová gondoltad, milyen lemez? Sajnos nem értem a kérdést !

Így a kép szerint az alsó légbevezető nyílásod nagyjából ugyanakkora mit a felső, ez nem túl kevés? Akik jobban értenek hozzá azt mondták 2x, 3x, akkora kell, hogy legyen.
Jól néz ki a kandallód, nekem nagyon tetszik, hogy oldalt végig felburkoltad kővel! :)
Előzmény: HegyenVolgyon (18766)
dagifon Creative Commons License 2010.10.14 0 0 18768

Sziasztok, ha valakinek a kandallóhoz  valamilyen köre van szüksége,  . nagyon szivesen segitek benne.. 

Zoltanovics Creative Commons License 2010.10.14 0 0 18767
Bocsi! Legirapával összekevertelek, neki van Tertio-ja, de a gyártónk ugyanaz. (:
Előzmény: Törölt nick (18760)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.14 0 0 18766
Közben van egy képem, hogy majdnem kész kandallómról, bocsi a telefonos kép miatt és még csak hevenyészve van berakva az előlap, de nagyjából így fog kinézni.
Kérdésem, ki az, aki szerin egy feketére festett lóhere-köröcske mintás 1 mm-es acél perforált lemez jobban nézne ki?

HegyenVolgyon Creative Commons License 2010.10.14 0 0 18765
Most így hirtelen nem tudom, hogy a kamino az légjáratos e, (azon kívül, hogy nyáron légkondiként fog működni :-))))), bocs) arra figyelj, hogy ha nem az, csak a vas fala fűt, akkor úgy építsd körbe, hogy maradjon mondjuk 5 cm légrés oldalt, hátul. Tehát konvekciós teret hozz létre. Így gyakorlatilag egy kandallót kapsz. Korrekt lehet, ha ügyes vagy. Végül is a Temporis, vagy az Astra, Vagy a Celsius sem más, mint gy Kamino, csak nagyobb az üvegük és kicsit nagyobb a hatásfokuk talán.
Előzmény: Vick113 (18764)
Vick113 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 18764
Sziasztok!

Adott egy 8Kw-os Kamino , tudom nem a legjobb "kandalló" de egyenlőre ez van. Működik normálisan nincs vele semmi gond. Annyi lenne a kérdésem, hogy ezt a "kályhát" körbe lehet-e építeni. Konkrétan a két oldalára szeretnék egy "falat" húzni , illetve fölötte is "lezárnám" addig amíg a füstcső tart, de csak annyira, hogy ha a kályhát ki kell venni a helyéről , akkor egyszerűen csak ki kell húzni a kát fal közül. Remélem érthető voltam.

Amennyiben ezt meg lehet csinálni, ti milyen anyagot ajánlotok, Ytong-ot vagy jó a tégla is?

zlota Creative Commons License 2010.10.14 0 0 18763
Én azért nagyon szépen köszönöm tüzvarázs válaszát!
Előzmény: Törölt nick (18707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!