Keresés

Részletes keresés

Contempt Creative Commons License 2008.06.05 0 0 256
"Eredménytelenné"
Előzmény: Indián (254)
Antisystem Creative Commons License 2008.06.05 0 0 255

Jó. És akkor szerinted hogy lehet megmenteni az egyesületet, és megakadályozni, hogy az ember az Rt-k kezébe kerüljön, ha tetszik neki, ha nem. Mert szerintem az igazi szemétkedés nem a +10 kHUF, hanem az ügyfelek egy másik társasághoz kényszerítése "tetszik-nem tetszik, ez van" alapon.

 

ÜdV

Előzmény: Contempt (253)
Indián Creative Commons License 2008.06.05 0 0 254
Elvileg sem lehet érvénytelenné tenni...

Engem inkább az izgat, hogy miért csak saját jogon élhetnek a zegyesület tagjai a szavazati jogukkal. Az alapszabályban sehol nem találom a meghatalmazás, a képviselet tiltását...

A felügyeleti biztos mér' korlátozza ezeket a jogokat?
Előzmény: Contempt (253)
Contempt Creative Commons License 2008.06.05 0 0 253
Ezt a közgyűlést mindenképpen eredménytelenné kell tenni, hogy elmenjen a kedvük az ilyen "tatai közgyűlés" szemétkedésektől.
Előzmény: Antisystem (251)
Contempt Creative Commons License 2008.06.05 0 0 252

Na erre a közgyűlésre kéne egy flashmobot szervezni MÁV biztosítós tagokból.

 

Szándékos szemétség, hogy oda hirdették a közgyűlést, azt remélve, hogy akkor össze tudnak szedni annyi támogatót, amivel átviszik a javaslataikat.

 

Már csak ezért a szemétségért is megérdemelnék a leckéztetést.

 

A részvételhez nem kell más, csak személyi igazolvány és a 2008-as befizetéseket igazoló csekkszelvények.

 

"Tájékoztatjuk a tisztelt résztvevőket, hogy az Egyesület tagjai csak saját jogon élhetnek a szavazati joggal.

A tagsági jogviszony igazolása - személyazonosító igazolvány mellett - a 2008. évi tagdíj befizetését igazoló, illetve bármely biztosítás díjának egész évre vagy 2008. II. negyedévére történt befizetését igazoló dokumentummal történhet.

A MÁV ÁBE INTÉZŐ BIZOTTSÁG JOGKÖRÉBEN ELJÁRÓ FELÜGYELETI BIZTOS"

Előzmény: gyulahut (238)
Antisystem Creative Commons License 2008.06.05 0 0 251

Én spec IGEN-nel szavaznék, ha el tudnánk menni. (pontosabban párom a tag)

Pont azért, hogy maradjon egyesületi formában működő biztosító is, ne csak a globális tőkét lehessen hízlalni kötelező, törvényileg garantált módon. Meg egyébként is azt gondolom, hogy ha van egy rosszul működő egyesület, de a cél, amiért életre hívták, az létező, akkor nem szétqrni kell az egyesületet, hanem csinálni belőle egy jól működő, tisztességeset.

 

ÜdV

 

ps: viszont ép gondolatnak tűnik utána pertársaságot alapítani, és perelni a pótbefizetett lóvét a korrupt vezetőkön, meg az ellenőrzésre hivatott állami szerveken.

Előzmény: Törölt nick (201)
Tamás Creative Commons License 2008.06.05 0 0 250
Igen... És?
Előzmény: John Zero (248)
Mblazius Creative Commons License 2008.06.05 0 0 249
Egyszer látnám csak, hogy az államot megqrják a szar jogszabályai miatt.

Ha valakinek rosszat akarsz, kivanhatod neki, hogy addig alljon fel labon, amig az fent emlitett csoda bekovetkezik :-)))
Előzmény: Tamás (243)
John Zero Creative Commons License 2008.06.05 0 0 248
1989. II:

"A társadalmi szervezet felügyelete

14. § (1) A párt kivételével a társadalmi szervezet működése felett az ügyészség a reá irányadó szabályok szerint törvényességi felügyeletet gyakorol. Ha a működés törvényessége másképpen nem biztosítható, az ügyész a bírósághoz fordulhat."
John Zero Creative Commons License 2008.06.05 0 0 247
"8. Az Egyesület felügyelete
8.1. Az Egyesület szakmai felügyeletét a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete látja el.
8.2. Az Egyesület törvényességi felügyeletére, valamint a Közgyűlés határozataival kapcsolatos jogorvoslatra az egyesülési jogról szóló 1989. II. törvény rendelkezései alkalmazandók."
Előzmény: Tamás (246)
Tamás Creative Commons License 2008.06.05 0 0 246

Egyesületnél nem éppen a tagoknak kéne ellenőrizni a vezetést, hogy ne legyen pénztalicskázás?

 

"Kéne"? Mihez képest? És ezzel egyébként mire akarsz kilyukadni?

Előzmény: hejesirasbalynok (233)
Tamás Creative Commons License 2008.06.05 0 0 245

Sssimán. Think big. :-DDDDD

Előzmény: Indián (244)
Indián Creative Commons License 2008.06.05 0 0 244
Képzejj el egy 100 ezer fős pertársaságot... :-)
Előzmény: Tamás (241)
Tamás Creative Commons License 2008.06.05 0 0 243

Egyszer látnám csak, hogy az államot megqrják a szar jogszabályai miatt. Finoman fogalmazva, ez nem jellemző. :-DDDD

 

Különösen nem akkor, amikor a kár nem elsősorban a szar szabályok, hanem egyértelmű bűncselekmény miatt áll be... Akkor azért ne az állambácsi legyen már az elsődleges felelős.

Előzmény: kalóczy (211)
Tamás Creative Commons License 2008.06.05 0 0 242

A Netrisk a biztosítási díjakról beszélt, egyesületi  tagdíjról nem. Nem nyert.

Előzmény: kalóczy (202)
Tamás Creative Commons License 2008.06.05 0 0 241
Ez egyértelműen az. Én azért nem is nagyon ugrálok. Megvárom, mi lesz, aztán gondolkodom egy picit, majd legfeljebb megtámadom a Közgyűlés határozatát a bíróságon. Ugyanis qrvára kilóg a lóláb. :-))))
Előzmény: Indián (210)
Indián Creative Commons License 2008.06.05 0 0 240
Voltaképp mind1, mi van most az alapszabályban, hiszen épp azér' hítták össze a közgyűlést, hogy megváltoztassák...
Előzmény: hejesirasbalynok (236)
gyulahut Creative Commons License 2008.06.05 0 0 238
Előzmény: Contempt (143)
Biovadász Creative Commons License 2008.06.05 0 0 237
Az egyesületben éppen az a szép, hogy minden tagja egyenlő és a tagok dönthetnek mindenről demokratikusan.

Előzmény: hejesirasbalynok (233)
hejesirasbalynok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 236
hát akkor lökj félre mindent és irány a MÁV biztosító honlapja, ott az alapszabály! :)

Előzmény: Indián (235)
Indián Creative Commons License 2008.06.05 0 0 235
Erős túlzás a jogtudós, adószagértő vagyok - jogi végzeccséggel is... A baj az, hogy a zegyesületek joganyagában úccólván tejjesen tájékozatlan vagyok, abszolút nem a területem, ezér' abba nem is igazán merek belepofázni... Ha egy Kft-ről, vagy Rt-ről lenne szó, abban inkább otthon érzem magam...

Meghát el köllene először olvnom a zalapító okiratot...
Előzmény: hejesirasbalynok (233)
Biovadász Creative Commons License 2008.06.05 0 0 234
"Ebben önmagában semmi gyanús nincsen!"


Nem hát, az se volt gyanús, hogy a pszáf az elmúlt években kilóméternyi listán felsorolható seggberúgást osztott ki a MÁV-nak ugye? :)
Előzmény: John Zero (231)
hejesirasbalynok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 233
indián, ha jól tévedek te jogtudós vagy
Egyesületnél nem éppen a tagoknak kéne ellenőrizni a vezetést, hogy ne legyen pénztalicskázás?

Előzmény: Indián (230)
Steckdose Creative Commons License 2008.06.05 0 0 232
Én már 3. éve a Mávnál voltam biztosítva (15 év alatt kábé 250e km-t vezettem, sajáthibás balesetem eccer volt, pár hónapos jogsival, de akkor is csak a kocsi meg én törtünk meg, sz'al a "veszélyeztetés"-ről csitt). Számoljunk. 2 milliárd a hiány, aszongyák. Van 190e ügyfél. 2E9 / 1,9E5 = 10526 Ft per üffél pluszbefizetés! Még ezzel együtt is kábé a KÉTHARMADÁNÁL vagyok a legolcsóbb nem-egyesület biztosító éves díjának! Egyetlen évet tekintve! Szóval - ha az alapszabály 7.3 pontját ("A biztosító egyesület tagjait pótlólagos befizetési kötelezettség nem terheli") leszarják is - még a 10 ezerrel együtt is beljebb van az ember.
John Zero Creative Commons License 2008.06.05 0 0 231
hejesirasbalynok:
"sőt szerintem még akkor is sokan mentek volna, ha az alapszabály kimondja, nem fizetjük ki a másik felet."

Ha ilyet Magyarországon törvényesen meg lehetne tenni, az nem a biztosító hibája lenne, hanem a törvényhozóké, szabályzóké!

Itt szó nem volt ingyenes biztosításról, a díjak kb. 20%-al voltak olcsóbbak, mint máshol, és a KÖBE díjai körül vannak.

Ebben önmagában semmi gyanús nincsen!
Előzmény: hejesirasbalynok (229)
Indián Creative Commons License 2008.06.05 0 0 230
Azé' a német adóhevatal a liechtensteini adócsalási zrí kapcsán diszkréten félrenézett, amíg a zérintettek úgymond "maguktól" önellenőrizhettek...
Előzmény: John Zero (227)
hejesirasbalynok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 229
sőt szerintem még akkor is sokan mentek volna, ha az alapszabály kimondja, nem fizetjük ki a másik felet.

Az ilferrósok is elhittték, hogy ingyen kapnak tütüt. MUNHAHAHAHAHA
Előzmény: Biovadász (225)
hejesirasbalynok Creative Commons License 2008.06.05 0 0 228
így van akár oda is,
dehát neked csak a főváros a jó, nehogymá máshová kelljen menni a sok tahó vidéki közé, jöjjönek "fel" azok, azoknak egyszerűbb...

Igaziból nem értem, elég ha hároman ott vannak, úgyis mind a három azt mondja, hogy nem akar fizetni. Nem kell oda 200E ember.
Előzmény: kalóczy (222)
John Zero Creative Commons License 2008.06.05 0 0 227
Biovadász:
"Igen így van, bezzeg a "nyugati" országokban nincs bűnözés, és a sikkasztás is teljesen ismeretlen fogalom. :)"

Van sikkasztás, van bűnözés.
Egy dolog nincs nyugaton: olyan bíróság, rendőrség, aki hagyja szabadon futni a bűnösöket!
Előzmény: Biovadász (224)
John Zero Creative Commons License 2008.06.05 0 0 226
Biovadász:
"Nem a név vonzotta az ügyfeleket, hanem az olcsó díj. "

Ez nem igaz. Ha így lenne, a KÖBE-hez mentem volna, ami olcsóbb volt a MÁV biztosítónál.
Én arra is gondoltam, hogy legrosszabb esetben maga a MÁV kell helytálljon a veszteségért vagy simliért.
Előzmény: Biovadász (225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!