Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 1592

 

Szia Pepita Zebra!

 

Örülök, hogy figyelsz minket!

 

Ez amit írsz tényleg érdekes újdonság, remélem Harukáéknak segít.

 

Egyébként is, (jobb későn mint soha), fontos lenne egy összefoglaló a jogosultságokról (már azoknak akikről kromoszóma alapján már megvan a diagnózis).

 

Szia,

  

Üdv és szép napot mindenkinek

 

Anna

Pepita Zebra Creative Commons License 2011.09.05 0 0 1591

Szia, Haruka, sziasztok Mindenki!

Egy orvosi újdonságról szeretnélek Titeket tájékoztatni. Azt pontosan tudjátok, hogy  a Turner szindrómát az X jelű kromoszóma sokféle hibái okozhatják. Ezen a kromoszómán sok gén van, ezért nem meglepő, hogy ezek között a gének között van olyan, aminek a hibája (ránézésre ép X kromoszóma mellett is), a Turner szindróma sok tünetét képes létrehozni. A magyarországi szabályok úgy módosultak nemrég, hogy akinek ugyan ép az X kromoszómája, de vannak turneres jegyei, és genetikailag igazolható, hogy a SHOX nevű gén mutációját hordozza, a turneresekhez hasonlóan jogosult növekedési hormon kezelésre. Magyarországon, ingyenesen, indokolt esetben, lehetőség van a SHOX gén vizsgálatára. Talán érdemes erre a kezelőorvosnál rákérdezni, hallott-e erről, ha esetleg nem (ami előfordulhat, mondom, újdonság, és viszonylag szűk körben terjed a hír), emailben szívesen megadom a labor elérhetőségét, ahol a vizsgálatot csinálják.

Haruka, remélem, tudtam kicsit segíteni :)

Pepita Zebra

Előzmény: Haruka1 (1585)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1590

Haruka1,

 

Igen, a sok utazgatás tényleg nagy összeg, elképzelhető, hogy kérhettek útiköltségtérítést, mivel kiskorúról van szó, talán egy kísérőre is.

Én meg fogom kérdezni mikor Pestre megyek ízületi kezelésre. Megírom, mit mondtak.

 

Üdv,

Anna

Előzmény: Haruka1 (1589)
Haruka1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1589

Szóval az orvosok sem tudják, hogy jár -e a fejletlen méhre, méh hiányára. Pár éve a hallásával tartósan beteg volt. Hiszen mindkét oldalon a hallásküszöbe 40 Db felett, alatt? volt. Hálisten a bal füle javult. 

 

A tartósan betegség főként az utazás miatt nem ártana, mert így is legatyásodunk emiatt az ismeretlen betegségegyüttes miatt.

 

Jelenleg fennálló problémák: hallás jobb oldalon elég durván vacak, a folyadék miatt. Fülgyulladások, most 132 cm, 1 év alatt másfél centit nőtt, és 11 éves. Lúdtalpas, mellkasa széles, pajzs alakú. Felfelé hajló kicsi körmök, alacsonyan ülő fülek. Szíve rendben, veséi aprók, petefészkei kisebbek, méhe gyakorlatilag nincs. Hormonvizsgálat eredménye pedig napokban lesz meg.

 

Kétszeri Turner szűrése negatív....

andiano Creative Commons License 2011.08.26 0 0 1588

Csak szakorvos tud neked ebben segíteni !

 

andiano Creative Commons License 2011.08.26 0 0 1587

Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagytok!Tartós beteg gyermek esetén jár az emelt családi pótlék.

Előzmény: Haruka1 (1585)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1586

Haruka1!

 

Sajnálom ezt a helyzetet!

Bár az emelt családi pótlékkal kapcsolatban nincsenek pontos információim de szerintem erre már járnia kell valaminek…

Remélem írnak még anyukák akik jobban tudják.

Tényleg hihetetlen!  Úgy tűnik ez valami nagyon hasonló és mégis más. Vagy nagyon el*** a tesztet 2x.

Van amúgy konkrét panasza a fülén kívül?

 

Szia,

 

Üdv mindenkinek

Anna

Előzmény: Haruka1 (1585)
Haruka1 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1585

Sziasztok segítséget kérek megint.

A kislányomról kiderült pár dolog. 

 

1. kétszeri genetikai vizsgálatra sem igazolódott, hogy Turneres lenne. Ennek örülnöm kellene.

2. De a tünetei fennállnak. A hallásprobléma, a belső nemi szervek fejlődési rendellenessége, az alacsony termet, stb.

3. Eddig tartósan beteg volt. Immunpróblémái voltak születésekor, aztán a hallása, brr rettenet, folyamatosan fájt a füle és csak kicsi eséllyel kerültük el az újabb tubusos műtétet idén. Tehát kétoldali vezetéses halláscsökkenése volt. Most az egyik oldal javult, a másik romlott. Az egyoldali 40 db-t ugyan meghaladó "félsüket" gyerekem nem minősül tartósan betegnek. Csak, ha teljesen kétoldali lenne.

4. A méhe nem fejlődött ki egyáltalán, a petefészkei kisebbek. A veséje aprócska. A szíve viszont jó, minden értelemben.

 

Van valamelyikőtöknek lövése arról, hogy jár -e tartósan beteget megillető emelt összegű családi pótlék ezekre a problémákra?

 

Megjegyzem az lenne a legjobb, ha a gyermekem egészséges lenne, nem kellene kilincselni, vagy csak nem számítana ennyire ez a párezer forint.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1584

Sziasztok!

 

Anita, nagyon jó a betett videó!

 

Többiek, mi van veletek?

 

Nálam éppen semmi új fejlemény, még mindig a papírmunkára várunk a költözés előtt. Nagyon remélem, hogy még e hónapban meglesz.

 

Sziasztok, szép napot,

Anna

Előzmény: Ranita86 (1583)
Ranita86 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1583

Van még itt egy link,amit gondoltam megosztok veletek. Nekem nagyon tetszett!! Igaz, én alapból nagyon-nagyon szeretem az állatokat és a természetet.

 

Ranita86 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1582

Sziasztok!

 

Igen, a párommal költözöm össze! :) Aranyosak vagytok! Neked is sok sikert Anna a költözéshez! Andi, neked pedig a munkához!!

 

A weboldal nagyon jó ötlet, abban sok lehetőség van!

 

Szép estét! 

 

 

Sziasztok!

 

Anita

Előzmény: Törölt nick (1579)
andiano Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1581

Szeptember elején kezdünk az ígéret szerint. Hogy állsz a költözéssel Anna?

 

Előzmény: Törölt nick (1579)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1580

Ja, az idézet nagyon jó! :-)))))

Előzmény: Ranita86 (1577)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1579

Szia Anita!

 

Jó hogy itt vagy!

Én is épp költözés előtt állok.

Sok sikert a költözéshez, főleg, ha élettárssal költözöl össze!

 

Mi a véleményed a weboldal ötletről?

 

Andiano, összejött a munka? Nagyon drukkolok!

 

Üdv mindenkinek!

Anna

Előzmény: Ranita86 (1577)
andiano Creative Commons License 2011.08.12 0 0 1578

Ez nagyon jó!Nagyon tetszik!A barátoddal költözöl öszze?

 

Előzmény: Ranita86 (1577)
Ranita86 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 1577

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok, hogy mostanában ennyire elhanyagolom a fórumot, de költözködés kellős közepén vagyok.

 

Remélem jól vagytok!!

 

Olvastam nemrég egy idézetet.Kicsit vulgáris, de szerintem nagyon jó :

"Akik a hátad mögött beszélnek rólad, pont jó helyen állnak, hogy kinyalják a segged!"

 

Sziasztok!

 

Szép napot!!

 

Anita

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.07 0 0 1576

Sziasztok!

 

Mi újság Veletek? Remélem jól vagytok!

 

andiano, köszönöm a reakciót, nyugodtan gondold át.

 

A következő dalt küldöm mindenkinek de különösen annak aki valahogy érintett ési nem vagy alíg írt ide egyáltalán:

http://www.youtube.com/watch?v=P3OQfsQGZ-M&feature=related

 

Szép napot mindnekinek!

 

Anna

andiano Creative Commons License 2011.07.31 0 0 1575

Szerintem nagyon jó ötlrt Anna a weboldal!Gondolkodom hogy mit tegyünk a weboldalra.

Előzmény: Törölt nick (1574)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 1574

Sziasztok!

 

Andiano, drukkolok továbbra is!

 

Egyébként van valakinek javaslat, mi kerüljön majd a weboldalra?

a domain regisztráció nem nagy pénz, azt én szívesen állom.

 

Amúgy jó ötletnek tartjátok?

 

üdv,

Anna

andiano Creative Commons License 2011.07.26 0 0 1573

Nagyon jó az idézet Anna!Sajnos még mindíg nem tudom, hogy mikor kezdhetek dolgozni.

Előzmény: Törölt nick (1572)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 1572

Sziasztok!

 

Egy NLC Cafs fórumban találtam, de nagyon jó :-))

 

"Hát mit hajtsam magam, s legyek boldogtalan,

Hisz mindig több kell, mint amennyi van.
Ha nem fázom és van ebédem, s valaki lefekszik vélem,

Én már jól érzem magam."

 

(részlet a méltatlanul elfeledett Doctor Herz c. musicalból)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.19 0 0 1571

Szia Csilla!

 

Örülök, hogy jelentkezel és jól vagytok!

 

A találkozón Judit és én meg a barátom voltunk, Monte említett fordítási feladatokat, illetve arról beszéltünk még, hogy weboldalt készítünk, ebben a barátom valószínűleg tud segíteni.

A következő alkalom összel lesz, okt. eleje szept vége, valószínű lesz meghívott vendég is.

 

Beáról sajnos nem hallottam, Violáról csak annyit, hogy tanul még és együtt van a barátjával.

 

Nálam folyamatban van a lakásvásárlás, és remélhetőleg augusztusban összeköltözünk.

 

Andi remélem dolgozik már, nagyon drukkolok neki.

 

Üdv mindenkinek, szép napot!

Anna

Előzmény: csillaadri (1570)
csillaadri Creative Commons License 2011.07.19 0 0 1570

Sziasztok lányok.

 

Már megint jó régen jelentkeztem.Remélem mindenki jól van.Velünk minden oké.Továbbra is sokat dolgozom.

Hogy sikerült a találkozó? Remélem egyszer sikerül eljutnom. Sajnos mindig vagy a munka vag az anyagiak szólnak közbe.

Anna hogy alakulnak a dolgaid? Andi neked van valami munka kilátásban?

Bea veled mizus? Jobban vagy már? Violárol tud valaki valamit?

Szép napot mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (1569)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1569

Lemaradt a vége, szóval a barátommal nézzük a honlapkészítés lehetőségeit, szívesen várunk ötleteket, mi szerepljen rajta.

Előzmény: Törölt nick (1568)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1568

Sziasztok!

 

Andiano, nagyon drukkolok továbbra is a munkához!

Judit, neked írt azóta Monte valamit? Mi a barátommal nézzük a honlapkészítés lehetőségeit.

Előzmény: andiano (1567)
andiano Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1567

                                                     Sziasztok lányok!

 

 

 

Hogy vagytok, Végre ezen a héten nem lesz olyan meleg. Még nem kezdtem el dolgozni, kérlek szorítsatok, hogy sikerüljön minél elöbb dolgozni kezdeni.Szép napot nektek.

dijut Creative Commons License 2011.07.11 0 0 1566

Dear Monte and April,

 

It was nice to meet you and to speak about our problems and about our future plans.

I hope we will meet next time (and more patients and relatives will be interested in it).

It is a good idea to have a Hungarian TS website!

I'm waiting for your e-mail with the English version of the book to translate (what about the permission?) and the Hungarian document "Útmutató..." to create a table of contents if it is necessary.

 

Judith

 

Sziasztok,

 

Ahogy mondtam, nem szeretnék alapító tag, csak aktív pártolója (fordítással, stb.) akarok lenni az egyesületnek, ha lesz. (Nem akarom erősíteni, hogy hátrányos helyzetű vagyok és érdekvédelemre szorulok).

Amint írom Monte-éknek, jó ötlet a weboldal, ha van rá lehetőség.

Beszéltem a miskolci A.-val, és ő is egyetértett velem és a szemponttal. Nem érdekli őt sem a fórum és az egyesület, örökbe fognak fogadni hamarosan egy babát reményei szerint. Úgy érzi, már mindenen túl van.

Jó volt találkozni. Sok dolgom van még, amit helyre kell hozni.

 

dijut

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.11 0 0 1565

 

Dear Monte,

 

 

 

It was very nice to see you on Saturday.

 

Your children are very nice also.

 

We discussed very important things, and referring to the website, my boyfriend says he woud like to try to do it.

 

What the biggest task is I think to find a way to bring patients out from ignorance and to see the value of just finding other girls/women with the same status. Maybe the invited psychologist next time will be able to say some points to that. According to my example, I would say a female psychlogist would be preferred.

 

 

 

Have a nice day,

 

Anna

 

 

 

Monténak megköszöntem a szombati találkozót, fontos dolgokat beszéltünk meg, a honlapra vontakozóan a barátom felajánlotta, hogy ő megpróbálja elkészíteni.

 

Szerintem a legnagyobb feladat hogy az érintetteket kohozzuk a tagadás állapotából és megláttassuk velük annak az értékét, hogy csak egyszerűen megtaláltuk egymást. A legközelebbi alkalommal esetleg meghívott pszichológus talán tud ehhez valamit mondani. Az án példám alapján női pszichológus lenne jobb.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sziasztok

 

Anna

Előzmény: Monteapril (1564)
Monteapril Creative Commons License 2011.07.08 0 0 1564

Hello from Monte,We have our Turner Syndrome Meeting tomorrow, Saturday at 1:30 - 3:30.Please come if you can.  Maybe you are free now to come to the meeting.  Our daughters will be there to play.  There are more translated articles to give you.  It will be a good meeting. New Turner translations are:  1)  Turner szindrómás felnőttek gondozási lapja  2)  A Turner-Szindróma Diagnosztizálása  3)  Irányelvek az egészségügyi ellátáshoz születéstől a felnőttkorigI hope you will come.  I will be glad to see you!Monte
We will meet at  VIII.,  Krúdy Gyula utca flat #7, the"Forum" name on the bell at the door. The "Forum sign is on the building also.  You can see the sign from the street. Villamossal 4/6 - Baross utca megallo.  The flat is on the ground floor.  Our mobile number - 06 30 994 9255 if someone has difficulty.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 1563

Sziasztok!

 

Csak tájékoztatni szeretnék mindenkit, hogy aki a szombati találkára Montéékhez nem tud jönni, de vasárnap el tudna jönni Budapestre, ill. ott van és ráér, akkor is összefuthat velem mert vasárnap is Pesten leszek! :-)

Persze ez esetben pontos időt helyet egyeztetni kell, de sokaknak úgyis megvan a mobilszámom.

 

Sziasztok, szép napot

Anna

Előzmény: Törölt nick (1562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!