Keresés

Részletes keresés

sziren220 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1225
Kedves szomszédok!
Jó lenne,ha valaki szakértő ember utána nézne a kerítés ügynek,mert vannak új értesüléseim az önkormányzattól,amik ránk nézve igen hátrányos helyzetet teremthet.Most már nagyon vészesen itt az idő,hogy az önkormányzat küldjön ki embereket a bontásra,mert az építtető nem lép.Ha az alapító okiratban szerepel a terület mint a házhoz hozzátartozó terület, ( márpedig ez így szerepel megítélésem szerint mert akkor a fórumon nem írta volna az építtető,hogy elvész az első részre a garancia ) akkor a bontás költségeit a tulajdonosokra hárítják!!! Azt is mondták az önkorinál,hogy nem feltétlenül kellene nekik bontani,mert esztétikus,és szép,de a környék lakói követelik a végrehajtást.Ennyit az emberekről,az irigységről :-(
Könyörgöm,ha valaki jártas a dolgokban próbáljon meg lépni,mert nem kis költséget von maga után ez a dolog,és nagy kár lenne ezt a szép kerítést egy pár szemét irigy tetű miatt hagyni,hogy megsemmisítsék!
Mindenkinek köszönöm aki egy picit is a szívén viseli a kerítésünket,és a pénztárcánkat. Irén
sziren220 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1224
Köszönjük Kedves Attila!
Nagyon szuper a program,órákig elszórakoztunk vele,nagyon sok régi kedves helyet felkerestünk,és nem utolsó sorban még külföldön is jártunk a programmal. :-))
Előzmény: ati-szaki (1222)
sunmalacka Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1223

 

 

   Egyetértek. Ilyen elképzeléssel évekig lehetne rendelni a nagy konténereket.

Előzmény: Mex1977 (1220)
ati-szaki Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1222

Panoráma kép a házról a norc.hu-n:

 

http://norc.hu/pano/9CmZCfCa/

 

A kép sarkában teljes képernyősre lehet nyitni. Forgatható, nagyítható.

A térképen körül lehet nézni a város más pontjain is ezzel a módszerrel.

 

Tudom, hogy ez kevésbé érdekes, mint a szemetelő, ill. zajongó szomszéd,

de szerintem érdemes megnézni.

 

üdv

 

Kiss Attila

20/241-0000

http://ok.ingatlan.hu

 

Szeptemberben jelenik az M0 körgyűrű térképem. Akinek van cége, vállalkozása hirdethet rajta.

ati-szaki Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1221

Ha sikerül, akkor egy panoráma kép jelenik meg ez alatt:

 

<iframe src='http://norc.hu/embed.aspx?id=d8a268991842ee988ff831366ec5aeb3&ppa=0&r=144.38&vla=-5&lz=60&acc=29e6e788-6204-4813-979b-cdc175a1b3e5' frameborder='0' scrolling='no' width='425' height='344'></iframe>

Mex1977 Creative Commons License 2009.07.14 0 0 1220

Sziasztok

 

Engem kezd egy kicsit zavarni ez a konténer rendelés.Horror költsége van és már nem biztos hogy szükség lenne rá.Ráadásul mivel kívül van tulajdonképpen már a környék szemetét is mi fizetjük.Nem tudom hány konténer lett idáig rendelve de én nem fogom kifüzetni mindenki lomtalanítását.Amikor én ide költöztem csak háztartási szemetet dobtam a konténerbe mivel nem volt még a háznak saját kukája.Mostmeg már kompltett ágy van bedobva a konténerbe.Be kellene fejezni mostmár a jótékonykodást a pénzünkön én azt gondolom!

 

Üdv

Bognár Tibor

GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1219
Erre azért nem vennék mérget.

Megkérdeztük az alattunk lakót, és a mi járkálásunkat nem lehet hallani még éjszaka sem.

Most, hogy szétverték a fürdőt pontosan látni, hogy mi a födém.

Van az alap beton, legalább 25cm vastag. Ezen vannak a csövek, hungarocell majd egy fólia, és még olyan 10cm beton. összesen van vagy 40cm födém. Ha ezen keresztül egy 6 éves gyerek (aki nem lehet 25kg-nál nehezebb) járkálását úgy lehet hallani mintha a fejeden ugrálna, az nem tudom, hogy valójában fent mit csinálhat. Szerintem ugrókötelezik, mert nagyon ütemes a dobogás. Az meg nem indokolt zajkeltés.


Ott az udvar zárt, biztonságos, miért nem ott játszik????
Előzmény: erase (1218)
erase Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1218
Nem, mert nem indokolatlanul okozza a zajt... egy 6 éves gyerek rohangálása a lakásban nem indokolatlan, egyetlen hatóság sem fog ezért bírságot kiszabni.
Előzmény: GTi 4ever (1215)
de_erdekes Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1217

Lehet h ua,

 

az A-ban másodikon a sátortetős házzal szemben (B távoli zugában is hallottuk),

egy szőke liba, kib@sz hangosan hallgatja zenét, és tárva-nyítva az összes ablak-ajtó, és kiáll az erkélyre és rázza magát, igazi majom, azt nem értem h az ilyen kevés neuronnal rendelkező h tud még levegőt venni magától:-)

Amikor már többen vagy 4-5-6-7 lakó kiment az erkélyre h mi frász az akkor visszavett egy kicsit, aztán a sz@ros BMW-ben bömböltette a zajt, ledobatott magának szatyrot, mert azt elfelejtett vinni a vásárláshoz, persze üvöltött fel h dobjáááá má le egy szatyrotttt!!!

 

No comment

 

ui: sajnálom az epszilon(+-50m) környezetben lakókat.

 

mo: többen szóljunk rá, határozottan, azt annyi!

Előzmény: kimi075 (1216)
kimi075 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1216
Helló!
Sajnos nem tudom az ilyen lakók ellen mit lehetne tenni,de jó volna ha mindenki tekintettel lenne a szomszédjára,illetve a körülötte élőkre.Itt az A-ban is van aki a másodikon úgy hallgat zenét,hogy a földszinten nem halljuk a tv-t,csak ha jó hangosra vesszük.És teszi ezt hétvégén,hétközben és este,nem számít neki hogy más pihenne.Nem tudom,hogy a közvetlen szomszédság hogy bírja,ha már a földszinten zavaró.Én is szeretem a zenét,és szoktam is hallgatni,de úgy hogy az másokat ne zavarjon.Jó lenne ha odafigyelnénk egymás nyugalmára!
Előzmény: GTi 4ever (1215)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1215
Tiszteletem mindenkinek!

Kérdésem a következő:
Mit tehetek azzal a szomszédommal akinek a 6 éves kislánya reggeltől estig a fejem felett dübörög. Szépen ütemesen ugrál, mintha ugrókötelezne, vagy futkosna egyik szobából a másikba.

Baromi idegesítő, főleg, ha a szülő mindezek mellett elkezdi még üvöltetni is a zenét.
(Ekkor nálunk már 25-ös hangerőn is kell használni a TV-t, ha hallani akarunk belőle valamit. Rendes esetben 4-5 elegendő, sőt este még hangos is)

szóval szóltunk nekik, és a válasz a következő volt:

" 6 éves kislányom van, táncol, de este 10-kor már nem fog, ez nem számít csendháborításnak, szép napot"
és ránk csapta a kaputelefont.

Ha ezek után felmegyek és.... Na akkor fel vagyok jelentve.


De utána néztem a törvénynek is:

"6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható."

"(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki."


Most tényleg kénytelen vagyok a rendőrségen vagy az önkormányzatnál feljelentést tenni azért, mert nem képes a gyerekét levinni a játszótérre játszani????
kimi075 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 1214
Helló!
Egyet értek,hogy jó volna már kimutatást kapni a fizetendőkről,azzal viszont nem,hogy néhányan ennek hiányában nem fizetnek.Szerintem mindenki ki tudja számolni a lakásának és ha van garázs akkor annak a közös költségét.Én is átutalom minden hónap 15.-ig,és nem csak a közös költséget de a hődíj előleget is.Minden hónap elsején leolvasom a hőmennyiség mérőt kiszámolom mennyit kell fizetnem és a közös költséggel együtt kifizetem.Szerintem akik eddig nem fizettek semmit azoknak elég kellemetlen lesz egy összegben több havit kifizetni.
Előzmény: egyiklako (1213)
egyiklako Creative Commons License 2009.07.12 0 0 1213

Üdvözlök mindenkit!

 

Ismét nem kaptunk kimutatást a befizetésekről / fizetendőkről. Kérdem, miért??? (Eddig mindössze egyszer volt).

Azonkívül többen jelezték, hogy amíg nincs hivatalos kimutatás nem is fizetnek, van aki még egyáltalán nem fizetett közös költséget! Vagy ez rendben van közös képviselő úr, hogy néhányan fizetünk a többiek meg majdcsak elkezdik valamikor?

Hogyan is működik ez?

GTi 4ever Creative Commons License 2009.07.08 0 0 1212
Nem kell keresni, itt voltam mindvégig!

E-mailban és itt is beszéltünk már nem is egyszer.



Előrebocsátom, hogy nagyon sajnálom az alattam lakót!!!



A fürdőszobánkat pedig szétverték már a vizesek, és egyenlőre nagyon úgy néz ki a dolog, hogy nem nálunk van a hiba.
Megjegyzem, hogy már egyszer szétverték ugyan ezen ázás miatt, és meglehetősen szar munkát végeztek a burkolók!!!!


Sajnos ha el is értek volna tegnap, akkor is Bp-től 250km-re voltam, így maximum az együttérzésemről tudtam volna biztosítani önöket.



Amennyiben pedig a lakást nélkülem nyitják ki, akkor én azonnal rendőrségi feljelentést teszek betörés miatt!!!
(függetlenül attól, hogy hány tanúvolt jelen.)


Ja, és a hibakeresés során elfolyatott közel 1,5m3 víz költségét szeretném tudni, hogy ki fogja fizetni, mert én nem az biztos!


Tisztelettel,
Tarczaly Ákos
B 48
t-mobil 866-5604


Előzmény: GLORIA274 (1211)
GLORIA274 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1211
Tisztelt Tulajdonosok!
Keressük a B 48 lakás tulajdonosát, mert vélhetően csőrepedés, vagy valamilyen más műszaki meghibásodás van a lakásában, ami miatt az alatta lévő lakónál a plafonról csöpög a víz!
Sajnálatos, hogy a beruházótól megkapott telefonon az illető nem elérhető, pedig holnap reggel jön a szerelő a hibát megkeresni!
Az gondolom, hogy mindenkinél előfordulhat hasonló probléma, ezért szükséges, hogy baj esetére a közös képviseletnél elérhetőségek le legyenek adva!
Azonban ezek hiányában nem tudunk segíteni, azaz végszükség esetén a tulajdonos költségére kinyithatjuk a lakást, de ez igyekszünk elkerülni!
Üdvözlettel
AZP
GLORIA274 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1210
Tisztelt Tulajdonosok!

Azt gondolom, ez nem egy gazdag ház, de néha bizonyos magatartásokból arra kell következtetnem, hogy igen!
- a nem háztartási szemetet (csomagoló papírokat) doboz formátumban szeretjük elszállitattni! Megjegyezném egy konténer 12000 Ft-ba kerül Önöknek - és nem elég a heti egy konténer!!!!!!
- a garázsban mint a lakásban van hagyományos villanykapcsoló! Azt kéretik lekapcsolni! A közlekedő utakon közlekedőknek ilyen feladatuk nincs, az mozgásérzékelőre működik! (Ha nem toronyiránt közlekedünk, akkor működik, és nem kell a takarékosabb ellem lámpa!) A számlák csak késöbb jönnek meg de nem olcsó, ha valakik mindig nem tudják lekapcsolni a villanyt!
-a háztartási szemét még mindig tele van üres, nem összenyomott pille palackokkal!
- a bejárati ajtókat valakik rendszeresen kitámasszák, akkor minek szerteettük fel a drága ajtócsukokat!


Üdvözlettel
AZP
Előzmény: son-g (1206)
GLORIA274 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1209
Üdvözöllek!
A címem és a telefondámomat a faliújságon megtalálod!
A fórumból tudsz emailt küldeni!
Üdv
AZP
Előzmény: MoveArt (1208)
MoveArt Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1208

Kb egy hete már mi is beköltöztünk végre és valószínüleg van már közös költség elmaradásunk is. Szeretném rendezni és ehhez a közös képviselő úr elérhetőségét szeretném, ha valaki elküldené nekem. Köszi.

 

 

 

de_erdekes Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1207

Sziasztok,

 

próbáljatok meg SMS-t küldeni neki úgy hogy kézbesítési visszaigazolást állítotok be(sajnos az én telefonom nem tudja), akkor kiderül, hogy valóban megszünt az előfizetés, vagy csak egy nem létező számra irányítják át a hívásokat.

Cégközlönyben, és regiszter adatbázisban is megnéztük, még nem szünt meg a KFT:-), habár...

 

Előzmény: kimi075 (1205)
son-g Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1206

Tisztelt Lakók,

 

megköszönném,ha nem a fórumon üzengetnének nekem,hanem telefonon

keressenek meg.A fórumot nem olvasom rendszeresen,csak 2-3 hetente az első

oldalt,így a fórumon felröppent problémákról 2-3 hét után tudok meg valamit,vagy

akkor sem,mert nem olvasom végig.

Mégegyszer kérnék minden lakót,ha problémája van a társasház közös részével,

akkor keressen meg,vagy hívjon fel telefonon.Ha elsőre nem veszem fel,akkor

hívjon fel 1 óra mulva.-mindenkit nem hívok vissza,mert nagyon magas lett az elmúlt

2 havi telefonszámlám.

Ha nem a közös területtel van a gond,hanem saját tulajdonon belül,azt mindenkinek

a saját hatásköre elintézni,de ha elsőre nem megy akkor nyugodtan lehet engem is

keresni,tartani velem a kapcsolatot és lehet nem elsőre,de szerintem fogok tudni

valamit segíteni.(Ha Önök nem tudják a problémát 1 hónapig megoldani,akkor lehet

hogy én sem fogom 1 perc alatt)

Az említett hölgy ,akinek megadtam Tószegi számát tényleg vette a fáradságot,hogy

felhívjon és sajnos nem tudtam segíteni,úgy ahogyan szerettem volna.

A hölgynek üzenem,hogy hívjon fel.-eszembe jutott valami,amivel közelebb leszünk a

megoldáshoz,mint a kivitelező cég telefonszámának a megadásával.

 

Üdv:Szilágyi János

kimi075 Creative Commons License 2009.07.07 0 0 1205
Helló!
Nekünk is hasonló a problémánk,illetve a szomszédba lakó hölgynek.Ő is kapott egy telefonszámot ami állítólag a Tószegié,de nem tudja felhívni.Szegény már egy hónapja szenved a lakásában terjengő bűztől.Hiába telefonált a vizeseknek ők leszerelik azzal,hogy voltak kint és egy hétig dolgoztak a hibán/ez idő alatt egyszer sem csöngettek be a hölgyhöz,tehát azt mondanak amit akarnak/,de a bűz nem szűnt meg.Már levelet is írt a beruházónak,amire nem igen reagáltak.Felháborító,hogy mennyire nem foglalkoznak a hibák javításával,pedig garanciát vállaltak.
Előzmény: cili7 (1204)
cili7 Creative Commons License 2009.07.06 0 0 1204
Tisztelt Gondnok Úr!   A ház egyik lakója vagyok és segítséget kértem Öntöl egy pár nappal ezelőtt. A WC tartályom elromlott, és ez ügyben kértem   az illetékes telefonszámát.A Tószegi felvette a telefont egyszer, megigérte hogy intézkedik és majd jelez, elintézzük!!!!!!!   IGÉTRE !!!!!!  Sajnos ezidáig nem tudtam elérni senkit / Tószegi, Szöllősi/ A megadott számhoz előfizető nincs rendelve. Kérem ,hogy  illetékest adjon újból, vagy VALAKIT  aki A GARANCIÁLIS JAVITÁST vagy CSERÉT ELVÉGZI!!!!!!!!!                   kÖSZÖNETTEL B. I.
.1lako Creative Commons License 2009.07.06 0 0 1203
 Van valaki, aki tudja, hogy a Glória-ház lakóinak ki a házi orvosa?
kimi075 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 1202
Szia!

A redőnyös:

Flórián Lajos Tel:06-30-305-0749 nekünk is ő csinálta és meg vagyok vele elégedve.
Hívd fel és kérjél ár ajánlatot.
Előzmény: de_erdekes (1201)
de_erdekes Creative Commons License 2009.06.30 0 0 1201

Sziasztok,

 

megbízható redőnyöst tudtok ajánlani?

kb mennyi nm-re (sima fehér műanyag) anyag+munkadíj?

 

Előre is köszönöm

Attila

kimi075 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 1200
Akkor lehet ,hogy a bejárati ajtó és a garázs ajtó rosszul van beállítva mert ha nem fogjuk meg és nem mindenki fogja meg maga után sajnos akkor az biza csapódik és itt a földszinten ezt lehet is hallani a lakásban.Jó lenne ha belehetne állítani,hogy ne csapódjon!Akkor megkérdezem a gondnokunkat ha van 1 kis szabad ideje nézze már meg belehet-e állítani és a garázsnál az ajtócsukó mechanika rögzítő csavarjait húzza meg mert kivannak lazulva.
Előzmény: sunmalacka (1199)
sunmalacka Creative Commons License 2009.06.30 0 0 1199

 

 

    Én nem tennék rá ajtócsukót, Bizzuk a tulajdonosokra hátha behuzzák, tolják maguk után. Az ajtócsukó mechanika ha az előirásoknak megfelelően van felszerelve és beállitva, akkor a tok előtt 10-15 cm -ig  folyamatosan fékezve záródik, s az utolsó szakaszon finoman be kell rántania az ajtót. Minden dobozban van szerelési utasítás.

Előzmény: kimi075 (1198)
kimi075 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 1198
Tisztelt közös képviselő úr!

És olyan ajtó csukokat szerelnek fel mint a bejárati ajtónál meg a garázsnál?
Mert azok inkább arra jók,hogy be csapják őket és nem arra,hogy szépen halkan csapódás nélkül behúzzák az ajtót!
Előzmény: GLORIA274 (1197)
GLORIA274 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 1197
Tisztelt Tulajdonosok!

Ha igény merül fel a lépcsőházi ajtókra, minden további nélkül lehet kívülről gombot szereltetni, de akkor ajtócsukó is kellene hozzá, mert nélküle nem lesz becsukva!, az együtt már kicsit nagyobb összegbe kerül! (Belülről nem igazán javasolt és talán nem is szükséges!)Jó lenne egységesnek és mindenhol megcsinálni, mert növeli a biztonságot! Jelenleg még nem tudom bevállalni, de az elkövetkező hónapban lehet! (Az igényekről kérek egy e-mailt.)

Üdvözlettel
AZP
Előzmény: Szi-Gyu (1189)
Szi-Gyu Creative Commons License 2009.06.29 0 0 1196
Én még nem értem haza, de roppantul örülök e hírnek. :) :)
Előzmény: erase (1195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!