Keresés

Részletes keresés

unalmas lany Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2993

Sziasztok!

 

Monitort szeretnék venni.

Nincs PC-m, laptoppal mozgok mindenfelé.

A lakásban szeretnék egy olyat, amire a laptoppal rá tudok csatlakozni.

Fotókat szeretnék rajta "bütykölni".

 

Javasoljátok-e erre a célra a Dll U2312-t?

 

Köszönöm a hozzáértő válaszokat!

Steve the Great Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2992

Sziasztok!

Lassan monitort kell cserélnem és (eléggé szerencsés) dilemmában vagyok: Az elsődlegesen kinézett monitor egy DELL ULTRASHARP U2410 és a dilemma azért szerencsés, mert a leendő költségvetés megengedne drágább eszközt is, pl. egy Eizo Flexscan S2433WFS-t vagy esetleg egy NEC P241W-t. A kérdésem az lenne, hogy használja-e valaki a fenti Dell-t (és milyen tapasztalatokkal) ill. van-e olyan előnye az utóbbi két monitornak, hogy megérje befektetni a majdnem +100E Ft-ot? Nyilván a márkanévért nem akarok "fölöslegesen" pénzt kiadni, de ha valóban jelentősen jobbak, akkor most talán belefér.

Davidon Creative Commons License 2012.09.29 0 0 2989

Eladó: X-Rite i1 DisplayPro kalibráló    Egyszer használt, garanciális (kb. 8 hónap van még rá).  55.000 Ft

Érdeklődni a publikus mail-en lehet. Köszi!

y3k Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2988
Előzmény: y3k (2987)
y3k Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2987
lendvaizs71 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2986

Sziasztok!

 

Monitor kalibrálásra milyen eszközt használtok?

 

Köszi

soul-tan Creative Commons License 2012.09.15 0 0 2985

DELL U2312HM ill. U2412M

 

csak a 23assal van személyes tapasztalat, de mivel a 22", a 24" és az új 27"-osról is elolvastam a tftcentralon a cikkeket így bátran ki merem jelenteni, hogy ha elég az sRGB akkor megfelelő lesz.

i1 Display Proval kalibráltam gond nélkül. Fényerőt ill. az R G B színcsatornákat is lehet külön-külön állítani. Amit érdemes megjegyezni, hogy ha kell az Adobe RGB és esetleges 10 bites munkamenet, akkor nem véletlenül lehet még mindig kapni az U2410-et meg az U2711-et.

eos sale Creative Commons License 2012.09.13 0 0 2984

Hasonló kérdésem lenne, mint az utsó kérdezőnek, csak engem a Dell U2412M-ről érdekelnének tapasztalatok!

 

Nagyon köszönöm!

optimus87 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 2982

Sziasztok!

 

Éppen monitor vásárlás előtt állok, fotós vagyok és lenne néhány kérdésem:

 

Alapvetően Dell-ben gondolkodom és IPS, H-IPS, vagy E-IPS panelesben gondolkodom.

 

Mi a különbség a Dell U2311 és U2311h között, mert árban elég nagy a differencia, de konkrét okot nem találtam erre?

Ugyenez a kérdésem a Dell U2410 és a 2410h között. Valamint van-e olyan fotós, aki jelenleg Dell U2312hm típust használ? Ha igen, mik a tapasztalatai, kalibrálása egyszerűe-e, illetve fotófeldolgozásra alkalmas-e?

 

Köszi!

M.

jövetmenet Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2981

Eladó! Eizo S1910 S-PVA paneles monitor, 6700 üzemórával. (fotósoknak,grafikusoknak). Nagyon szép színekkel,kontrasztal,élességel,pixelhibamentesen. Nagyobbra váltas miatt.

Ár 45 000 Ft

Tel: 30 2044046 Dunaújváros

y3k Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2980

Úgy érettem, hogy a note hordozható, s igy kipróbálható valahol, hogy milyen a képe adott felbontásban.

Előzmény: mintAdarab (2979)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2979

"De akkor könnyen cipelhető"

Elvesztettem a fonalat;  a hordozhatóságban hol játszik szerepet a VGA vs HDMI csati.

Előzmény: y3k (2978)
y3k Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2978

De akkor könnyen cipelhető, proóbáljad ki valahol milyen nagyobb felbontáson a DAC-ja.

Előzmény: mintAdarab (2977)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2977

at X60-ason sajna nincs. Vannak ehhez hasonló 12.1-es laposok, amiken van, de azok meg ált. nem SATA-sak és hegy pénzbe kerül bele egy normális méretű SSD, főleg hogy nemritkán 1.8"-es. Eddig csak az X60-at találtam, ami többnyire létezik is használtpiacon; értelmes árban és SATA-s. (cserébe csak VGA csatija van)

Előzmény: y3k (2976)
y3k Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2976

Nincs rajt valami hdmi csati?

Előzmény: mintAdarab (2974)
maflatoxin1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2975

LG IPS235V-BN-el van valakinek tapasztalata?

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2974

sajna laptop mellé lenne, így a kártya nem opció; de legalább már ezt is tudom!  :)

Előzmény: y3k (2973)
y3k Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2973

Matrox kártyával igen...

Előzmény: mintAdarab (2971)
Cse-Zo Creative Commons License 2012.07.23 0 0 2972

Ugyan nem monitor, de ahhoz kapcsolódik:
Eladó sorba kerül a monitorkalibráló eszközöm: egy ColorVision Spyder2 Suite. Rendelkezem a Pro verzió használatához szükséges serial number -el, így valójában Pro perzióként használható

Ha valaki nem professzionális monitort használ, de szeretné, ha a monitoron látott színek pontosak legyenek, akkor ez egy elengedhetetlen eszöz

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2971

D-SUB-on keresztül bevállalható még az 1600x1200-as felbotás?

soul-tan Creative Commons License 2012.07.20 0 0 2970

Csodálkozom, hogy még eddig senki se postolta:

 

DELL IPS '12 körkép

 

Elsősorban olyan fotósoknak, akiknek szűk a keret és megelégszenek az sRGBvel.

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.20 0 0 2969

Régi 20"körüli 1600x-as PVA-t szerintetek érdemes még venni, vagy azoknak nagyon ki van már a lelke?

Előzmény: mintAdarab (2968)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.18 0 0 2968

Köszi, igen, azokra emlékszem, csak gondoltam van más alternatíva is  :)

Előzmény: Mercutio_ (2965)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2967

Az itt leírtak alapján keresgélj/törölj esetleg, ha nem törölhető a file akkor az Unlocker nevű programot rakd fel és azzal töröld.

Előzmény: Davidon (2966)
Davidon Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2966

Van egy sRGB Color Space Profile ami nem törölhető...

WCS profilokat is kigyaluljam?

Előzmény: [Goon] (2963)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2965

Árultak itt és prohardveren korábban használt 19"-os EIZO-kat 30 körül, esetleg keress rá, hátha...

Előzmény: mintAdarab (2964)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2964

Egy kis 12.1"-es laptop mellé tudnátok ajánlani 19-es vagy annál kisebb használt monitort, aminek legalább 1024-es felbontása van és esetleg HDMI bemenete? A panel mindegy, csak ne TN-Film legyen. A jelenlegi laptopon annyira gyenge a panel, hogy még válogatásra sem alkalmas, nemhogy utómunkára...

Ha lenne mondjuk 15-16"-es, akkor a 800-as felbontással is együtt tudnék élni.

Köszi

[Goon] Creative Commons License 2012.07.13 0 0 2963

Kalibrálás előtt töröld az összes beállított színprofilt....

Előzmény: Davidon (2961)
ikajli Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2962
Ha ez boldogít, akkor elmondom, hogy én egy i1 Display 2-vel jutottam ugyanerre az eredményre 5 - 6 különbözô monitorral. A kalibráló eszköz szerintem kb. ugyanaz. Mindenki, aki látta az eredményt, a fos szót találta a legtalálóbbnak. Gondolom nem boldogítt. :)
Előzmény: Davidon (2961)
Davidon Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2961

Kalibrálásban szeretnék segítséget kérni, ha van itt vki aki jártas a dologban!

Egy X-Rite i1 display Pro-val küzdök most már egy ideje, és kezd tele lenni vele...

Adott egy alapból kékes laptop monitor (Samsung), kalibrálás után még szarabb, de zöldes... Segítség kellene. Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!