Keresés

Részletes keresés

moes Creative Commons License 2004.01.04 0 0 676
hallottátok, hogy van egy www.halapenz.hu oldal? eddig fent volt egy csomó szülészorvos "tarifája", de egy riport nyomán letiltották az oldalt. kíváncsi vagyok a fejleményekre...
Dottore Creative Commons License 2004.01.04 0 0 675
> itt mindenhol patyolat tisztasagot tapasztaltam eddig meg mindig....
> Ez pedig nem penz kerdese ...

Már hogyne lenne pénz kérdése! Egy magyar kórház takarításra fordítható éves költségéből Franciaországban egy azonos méretű és profilú kórházat szerintem legfeljebb három hónapig vagy még addig sem takarítanának...

Előzmény: bobus (673)
Dottore Creative Commons License 2004.01.04 0 0 674
Mindehhez cak két dolgot teszek hozzá:

1. Franciaország még az eufemisztikusan "reformoknak" nevezett nagy megrázkódtatások előtt áll (lásd Németország példáját)

2. Ezt a sok szempontból tényleg jobb (sok más szempontból pedig rosszabb) ellátást fejenként kb. évi 2000 euróból nyújtják. Magyarországon kb 400 euró az egy főre jutó egészségügyi kiadás.

Előzmény: bobus (672)
bobus Creative Commons License 2004.01.04 0 0 673
Huu, bocsi a sok hibaert...

Meg annyit tennek hozza, hogy ugye en voltam korhazban a mandula mutet kapcsan, meg maskor is...
Az ellatas szuper, a korhaz persze jobban nez ki mint otthon (mint egy szalloda)...de ez nem is lenne fontos, lerobbant korulmenyek kozott is lehet lenni, ha muszaj...

Ami viszont nagyon szembetuno kulonbseg az a TISZTASAG!!!!

Mig otthon horror volt pl. a szuleszet (le sem irom milyen), vagy barmely mas osztaly, itt mindenhol patyolat tisztasagot tapasztaltam eddig meg mindig....

Ez pedig nem penz kerdese ...

bobus Creative Commons License 2004.01.04 0 0 672
Franciaorszagban kijon az ugyelet...:-))) DE!
A normal csaladorvosi vizsgalat dija 20 euro (ez allamilag eloirt, ennel tobbet nem kerhetnek), ennek 70%at visszafizeti a dolgozok altal kotelezoen fizetendo "TB", a maradek 30%-ot pedig akkor kapjuk vissza, ha kotunk kiegeszito biztositast..lentebb irtam, hogy egy atlag dolgozo a fiztesenek kb. 15%-ert teljesen (100%) biztositva van (a gyogysszerek igen nagy reszet is ingyen kapja!!!). (a dokik fizetese ezekbol a 20 eurokbol jon ossze, tehat azt gondolna az mber, hogy dubaljak ki 5 percenkent a betegket...mi meg egy orvosnal sem voltunk fel oraval kevesebet, mindent elmagyaraznak, meghallgatnak, stb.- erre kivetel csak egyszer volt, korhazban, mandulamutetnel, de ott egyebkent is szornyen bantak a gyerekkel, de ez mint kesobb felvilagositottak, a francia mentalitas, nem kell tutujgatni, kenyeztetni a gyereket:-((((((

Na, amikor kijon az ugyelet, az 35 euro, es ezt csak akkor fizeti a biztosito, ha valoban indokolt volt az orvos kihivasa (pl. szallithatatlan beteg). Egyebkent sajat zsebbol kell allni...Ha az ember a ugyeletes haziorvoshoz viszi el a beteget, akkor alt. nem kell varakozni, a vizsgalat dija 30 euro, ezt fizeti a biztosito...Ha valami miatt (pl. baleset) az ugyeletes korhazba kell vinni, haaaat, ott is fizeti a dijat a biztosito, de alkalmasint akar orakat kell varni (vagy ahogy egyszer velunk tortent, elkuldtek minket, mert szrajkoltak az orvosok, es egy doki ugyelt csak, aki csak az eletveszelyes betegeket latta el...).

Vervetelre nem kell varni, (bejelentesre megy, az eredmeny meg aznap kesz), a rontgen, UH, az mar gazosabb, de alt. mindig van hely 1-2 nap mulva (toresnel termeszetesen rogton, CT-re es hasonlokra sem kell varni...).
A szakorvosi ellatas, hat az nagyon gyer, valoban tobb honapos varkozasi lista van, de ha valoban indokolt, akkor lehet surgosseget kerni (illetve valojaban a legtobbszor ha eleg turelmes az ember vegighivogatni a telefonkonyvet,es mondjuk jobbanbeszel franciaul mint en, akkor tala orvost): pl. ha a gyerek fule faj, itt nem a ful-orr-gegeszhez szokas vinni, hanem a hazi orvoshoz..ha o ugy latja, hogy pl. fel kell szurni a fulet, akkor surgosseggel bejelenti a szakorvosnal...ha "csak" valami kevessse surgos problema van, akkor kell varni a sort....

A szakorvos hiany a kevesbe problemas esetekben nem problema, mert a hazi orvosok sokkal kepzettebbek, es sokkal tobb "szakellatast" vegeznek, mint a magyarok (illetve helyesbitek, lehet, hogy a magyar is kepzett elegge, de gyakice mindennel a szakovoshoz kuldik a beteget).

Persze itt is vannak otthon furcsanak tuno dolgok, peldaul a fiam orrmandulajat kivettek, ket kanult ultettek a dobhartyaiba, mindezt altatasban ugy, hogy a mutet utan ot oraval mar tavoztunk is a korhazbol,a papirjan az volt, ambulans ellatas...otthon ezzel be kell fekudni, es lehet, hogy ez indokolt is lenne, itt kiteszik az embert....

A szulest itt szuleszno vezeti le, csak az erzestelenitest, es az esetleges csaszart vegzi orvos, illetve termeszesen az oszes nogyogyaszati mutetet, a normal szules utani 3. napon (van ahol mar masnap), az anyat hazaengedik...magat a terhesseget a szuleszno, es a haziorvos kiseri vegig, persze lehet nogyogyaszhoz is jarni, de az nem fog bejonni a szulesre, sot lehet, hogy a csaszart sem pont o vegzi...

Summa summarom, itt is vannak gondok, de van sok minden ami jobb, es jol mukodik, es eltekintve attol az egy mandula dologtol, en itt mindig ugy ereztem, hogy az orvos maximalisan tajekoztat, partnernek tekint, akivel egyutt akarja megoldnia problemat, sosem ereztem, hogy nalam tobbre tartana magat...

Es fantasztikus erzes, hogy nem kell a boritekon gorcsolni....

Előzmény: Dottore (670)
Luisette Creative Commons License 2004.01.04 0 0 671
Ebben sok igazság van. Én nem szeretem nagyon szidni a magyar egészségügyet (pedig lenne miért, igaz, szerencsére én még nem voltam szenvedő alany), mégpedig azért, mert a világon a legjobbnak tartott amerikaitól is ki voltam borulva. (3 évig éltem ott.) Nőgyógyászati panasszal 2 hónapig kellett várnom, mire időpontot adtak egy szakorvoshoz, a bőrgyógyászaton ez 3 hónap volt - tele voltam közben őrülten viszkető kiütésekkel és a háziorvos kísérletezett, nem sok eredménnyel. Mindez az USA egyik legnagyobb városában történt. A körülmények a kórházakban, rendelőkben persze összehasonlíthatatlanul jobbak (gondolom, hogy a kórházi ellátás is, szerencsére azt nem próbáltam), de a rendszer ott se jó, szerintem.

Ja, viszont ami pozitív, hogy ott tényleg elmagyarázzák, mit csinálnak veled!

Előzmény: Dottore (670)
Dottore Creative Commons License 2004.01.04 0 0 670
Sziasztok!

Érdeklődéssel olvastam vissza néhány nap termését a topikban, mivel magam is 20 évig praktizáltam egy fővárosi kórházban. Azt látnotok kell, hogy az egészségügy a világon mindenhol komoly válságban van, amit nálunk a hálapénz rendszere egyrészt tovább súlyosbít, másrészt bizonyos értelemben még ideig-óráig működteti a rendszert. Gondolkodtatok már azon, hogy miért van Nyugat-Európában egyre nagyobb orvoshiány (a magas fizetések ellenére)? Vagy hogy az USA egyes államaiban gyakorlatilag miért nem lehet szülészorvoshoz jutni?
Valaki korábban elszörnyedve írta, hogy a beteg gyermekéhez kihívta az ügyeletet, és az csak 3 óra múlva érkezett meg. Mit gondoltok hány európai országban megy ki lakásra az ügyelet? Mi az oka az annyira irigyelt nyugati ellátásban a több hónapos várólistáknak? Az akut ellátás sem mindig jobb, mint amiről a Heim Pál Kórházzal kapcsolatban számolt be valaki. (Olvassátok el a Magyar Orvos decemberi számában megjelent beszámolót a svéd ellátásról!) És mindezt lényegesen több pénzből teremtik elő.

Mindez talán kicsit off-topiknak tűnik, de része a "kórházi horror"-nak, és a jövő nem sok jóval kecsegtet.

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.04 0 0 668
Arrol nem is szolva, amikor az egeszsegugy papjai es papnoi kideritik, hogy a hivatasuk alanya beszel latinul, na nem mint orvos, hanem csak mint jogasz es elhallgatnak a jelenleteben, pedig rola lenne szo. Addig csak a latin szaknyelv megy, utan mar inkabb neman tevekenykednek. A masik oldal, sajat tapasztalat, hogy pl Olaszo-ban szepen olaszul beszelnek a dokik, hiszen minek bajlodnanak a latin zsargonnal, amikor a paciens is erti tobbe-kevesbe.

Szvsz meg egy negy eves gyereknek is el lehet magyarazni a sajat szintjen, mi tortenik vele es miert, csak akarni kell. Persze mitokondriumot nem fog erteni, de remekul elfogadja, hogy a testet vedo katonaknak most segitseg kell es be kell vennie a rosszizu gyogyszert.

DrUrV, koszi a magyarazatot, szerintem ne add fel, a betegeid is erteni fogjak. Es konnyebb lesz veluk banni is ha ertik mit miert csinalsz/csinalnal. :)

Előzmény: zsuzsa (667)
zsuzsa Creative Commons License 2004.01.04 0 0 667
Hát Doktorurvazze... ez bizony igy van... eddig hadoválhattatok valamit latinul és az olyan volt mint a szentirás, most meg hazabattyog a polgár és csak azon töpreng el egy kicsit, hogyan keressen rá a dologra a neten és milyen portálon tud szaktanácsot kérni, főleg ha angolul is tud, azonnal hozzáfér mindenféle szakirodalmat ... igy tényleg nehéz misztifikálni az orvososdit...

Tudod én gyógytornászként dolgoztam évekig, ha nem is egyetemi de főiskolai szinten vagyok eü szakember... én márpedig szeretem, ha valaki tudni szeretné, mit és hogyan csinálnak a testén. Talán azért szeretem, mert pár évet külföldön éltem és hidd el vannak országok, ahol default tudnia kell a honpógárnak, hogy mit csinálnak vele, a gyerekével stb és ha csak kőmüves, akkor is el kell neki magyarázni a diagnózist meg a terápiát.

Persze, van aki kevésbé könnyen érti meg az orvosi latin szavakkal telezsúfolt homályos magyarázatot és a brencsán féle latinszótárt se tudja előkapni, de azok se érelmi fogyatékosak.
Pl én is megértettem, hogyan müködik a számitógép, pedig zokni vagyok müszaki dolgokhoz.

Ugyhogy ez van, el kell fogadnotok, az emberek megváltoztak és meg kéne változnia az orvosok hozzáállásának is.

Előzmény: DoktorÚrVazze (657)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.04 0 0 666
Kedves doktor úr,
én is köszönöm a választ, bár egészen nem vagyok nyugodt ami a humanizmust illeti.. azt írtad ugyanis, hogy 1-2 hétnél tovább altatni nem lehet lélegeztetőgéppel, de kingajudit barátnőjénél ez kb. 3 nap lehetett... - tényleg nem kötözködni akarok, csak éppen beleképzelem magam egy ágyba ahol ugyan tudatomnál vagyok, de nem tudom kifejezni mit akarok, mert megszólalni sincsen módom... - körülöttem leterhelt ápolónők, akik csak "végzik a dolgukat" mint néhány apró hibás robotgép... benne egy olyan egészségügyi rendszerben, ahol én csupán egy megjavításra váró munkadarab vagyok... remélem érted.
Előzmény: DoktorÚrVazze (656)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.04 0 0 665
Doktor úr, köszi a magyarázatot a lélegeztetőgépről:)

És akkor lezárnám a horrort: ma végre beszéltem a barátnőmmel, telefonon. Holnap megyek végre hozzá, és én azt hiszem ma először nyugodtan fogok aludni.

És még egyszer hadd köszönjem meg mindenkinek, aki szorított neki, gondolt rá:)

Hszm Creative Commons License 2004.01.03 0 0 664
Kedves Doki!
Én mindenképpen egyetértek veled abban, hogy idő aztán semmire sincs, az eddigi tapasztalataim szerint túlpörgetett az egész világ.
Abban is egyet kell értenem veled, hogy tantervekben egy csomó (rengeteg, sok) és még fokozhatnám, olyan dolgot kénytelenek elsajátítani a gyerekek (vagy legalábbis megpróbálnak velük megtanítani), ami uram bocsá'kb. pár hónapig van az emlékezetükben és utána úgy elfelejtik, mintha sose látták volna. Ahelyett, hogy tényleg a "valóvilág" valós dolgaira tanítanák meg őket. Gondolok ezalatt a dohányzás, drogozás káros hatásai, a nem kívánt terhesség elkerülése és egyáltalán a tisztességes életre nevelésre.

Én azonban azt tapasztaltam, hogy minden esetben, amikor csusszant a boríték a zsebbe, a lehető legjobban bántak velem és hozzátartozóimmal, jó esetben a csecsemős nővérke még azt is mondta:"de anyuka, hiszen minket ezért fizetnek"
(én bizony adtam nekik, amíg a kórházban voltunk, például azért is, hogy a kékfény alatt fokozottan figyeljenek a kisfiamra, mert azt hallottam, hogy szemkárosodást okozhat, ha nincs a szemén kötés/ Zsombi hanyatt fekve lehúzta a szeméről)
De lehet, hogy ez már a "hálapénzes" topikba kívánkozott volna!

Előzmény: DoktorÚrVazze (657)
Pocka Creative Commons License 2004.01.03 0 0 663
ja, igen, meg a terheseket. amikor nekem kiderült, hogy Vani tul nagy sima szüleshez, akkor beleegyeztem ugye a csäszärba. erre aszonygya a dräga doktor ur, hogy na akkor mire värunk. 36. heten. mondom nagy naivan, hät arra hogy meginduljon a szüles... na, szepen elvitatkozgattunk, hogy azert, mert a gyerek 2 kilo felett van es nyugodtan megszülethet, nemtom, minek kellene 36. heten kizavarni. mellesleg minden, de minden leletem 100% jo volt.
szerettem volna megvärni, mig a baba erzi, hogy idö van.
na aszonygya dokibä, ha en nem lätom be a sulyos eletveszelyt, akkor eriggyek mäs korhäzba. de ezt igy frankon beleme`rte az arcomba.
jövö hetföre kiirt csaszira.
mäsnap visszamentem, hogy jol van, legyen meg hetfön /pentek volt/, csak a ferjemnek nem jo, aztän papäs szülest szeretnenk. aszonygya mikor jo a ferjemnek. mondtam egy idöpontot amikorra 38. hetben lennek.
erre aszonygya, akkor legyen az a hetfö.
na, banyek, ott vagyok ällitolagos eletveszelyben, de ha a ferjem nem er rä, akkor jo ket het mulva is.
Előzmény: Törölt nick (662)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.03 0 0 662
na ja, arról tudnék mesélni (asszem, többen tudnánk) hogy mennyire veszik emberszámba a szülő nőket :(( Arról már ne is beszéljünk, hogy mennyire veszik felnőttszámba, mert ez már tényleg részletkérdés.
Előzmény: Pocka (660)
Luisette Creative Commons License 2004.01.03 0 0 661
Talán ha azt mondaná pl. az orvos, hogy kérdezzen a beteg, amire kíváncsi az állapotával, kezelésével kapcsolatban (és lenne erre, meg a válaszokra idő), akkor már fel lehetne mérni, hogy érti-e, miről van szó, és ennek megfelelően magyarázni.
Előzmény: Luisette (659)
Pocka Creative Commons License 2004.01.03 0 0 660
szia Kingus!
ez ismerös nekem is, az elsö csaszimnäl teljesen humänusan mär erzestelenitett ällapotban raktäk be, addig egy nedvszivo valamin voltam, a mäsodiknäl egy mäsik korhäzban hiäba ültem nedvszivo valamin, kerlekszepen legelöször azt tettek be, aztän megkertek, hogy mässzak ät a szülöägyrol a kerekes kocsira ugy, hogy ne essen ki!!! ezekutän me`g nyugodtan huztak vontak, szurkältak, jo idöt kellett ülnöm is fäjäsokkal rajta, isteni volt, majd ötvenszer letoltak, hogy maradjak nyugodtan... banyek, mintha ezer gombostü lett volna a holyagomba szurva, közben elment Vanirol a magzatviz es jöttek a tolofäjäsok, isteni volt ismet, minden tolofäjäsnäl ezerötszäzra emelkedett a gombostük szäma a holyagomban, ezekutän vegre megkaptam az erzestelenitest...
könyörgöm, nem lehetett volna ugy, mint a mäsik korhäzban?
vagy legaläbb mär a kerekes kocsin berakni? nem ätmäszatni kateterestül... mär az is legaläbb az emberseg egy szikräjät jelezte volna.

gyors felepülest a barinödnek!

Előzmény: Törölt nick (653)
Luisette Creative Commons License 2004.01.03 0 0 659
Szerintem is sokmindenben igazad van, de (most lehet, hogy nagyképűnek tűnök, de tényleg nem az a cél), én pl. az átlagnál tanultabbnak és értelmesebbnek tartom magam, és képes vagyok megérteni az orvosi magyarázatokat (na nem latinul persze), ezért idegesít, ha hülyének néz egy orvos. Mondjuk az igaz, hogy nem lehet elvárni tőlük, hogy felmérjék minden beteg tájékozottságát és aszerint magyarázzanak, szóval nem tudom, mi lenne a megoldás. A ködösítés semmiképpen, az biztos!

Luisette

Előzmény: DoktorÚrVazze (657)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.03 0 0 658
nem kapsz leb@szást - tőlem nem :)
én egyetértek :)

(továbbra sem bízom az orvosokban, de ez egy másik történet. amit leírtál azzal maximálisan egyetértek )

Előzmény: DoktorÚrVazze (657)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.01.03 0 0 657
Tudjátok, most olyat fogok irni, ami (előre tudom), felzúdulást fog okozni.

Szóval komolyan néha visszasirom azt az időt, amikor az orvosokat sokkal nagyobb titokzatosság lengte körül. Még mielőtt valaki sűrűn anyázni kezdene, hadd magyarázzam meg:

Manapság, ha végig nézitek az ehhez hasonló topicok beszélgetéseit, többnyire laikusok (azaz sem nem orvosok, sem nem szakdolgozók) hozzászólásaiban olvashattok különböző találgatásokat, feltevéseket, "magyarázatokat", vélt, vagy valós sérelmekre, problémákra.

Az egész (SZVSZ) onnan indul, hogy a világ kinyilt, információt bárhonnan be lehet szerezni, és ugye, mi, orvosok is kötelezve vagyunk arra (nagyon okosan), hogy világositsuk fel a betegeket és hozzátartozóikat, mi a baj, mit kell csinálni. A gond az, hogy én hiába magyarázom el a lehető leggondosabban, a laikus nyelvre leforditva, a magyarázatomat igazán soha nem fogják tökéletesen megérteni.

Ez valahol természetes, hisz a beteg is, a hozzátartozó is izgul, tele van feszültséggel, és hiába figyel maximálisan, a lelkiállapota miatt nem marad meg minden a fejében. Ráadásul én ugye 6 évig meg még 7-ig tanulok valamit, aminek egy részét a betegnek fél-egy óra alatt kellene meérteni. Nyilván nem megy.

Ez az egyik. A másik meg az, hogy ezek után a beteg bemegy a szobájába és ott a betegtársakkal megbeszélik, haza megy és otthon beszéli meg a szomszéddal, akinek a nemtudom kicsodája már átesett valami "hasonlón" és ott azt csinálták. Meg elolvassa a bulvárlapokat, megnézi a tévében az ezzel foglalkozó "hirműsort"
És máris összekeveredett minden a fejében. és már nem tudja, mit higyjen, miben, kiben bizzon.

Ez nem azt akarja jelenteni, hogy a beteg a hibás. NEM!

A rendszer a hibás, mert (tisztelet a kivételnek)
az emberek orvosi szempontból félműveltek és nincs idő arra, hogy pontosan végig lehessen velük beszélni mindent. Meg azért, mert nem tanuljuk meg az alapokat. Tanulunk bibéről, meg prozóról, de a saját egészségünk, szervezetünk működését nem tanitják meg. Ki a poklot érdekel a mitokondriumok működése, legfeljebb a biológusokat, meg az egyetmre készülőket, de az átlagembernek inkább azt kéne megtanitani, hogy mi a torokgyulladás, mi az influenza, stb. És akkor esetleg nem lenne olyan megjegyzés, hogy kegyetlenség beteget ébren lélegeztetni.

Tehát vagy sokkal jobban fel kéne világositani az embereket (NEM -csak- az orvosnak), vagy inkább ne is legyen felvilágositás.

Remélem ez utóbbi mondatom iróniáját mindenki érzi, mert különben bajban leszek!

Üdv

DÚV

DoktorÚrVazze Creative Commons License 2004.01.03 0 0 656
Azért lélegeztetünk egy beteget éber állapotban, mert vagy nem elég erős ahhoz, hogy a szervezete elbirja a légzéssel járó munkát, vagy a tüdeje beteg és az igényli a gépi lélegeztetést. A kettő járhat együtt, hisz ha a beteg nem képes megfelelően mélyeket lélegezni, a hörgőcskék nem nyilnak ki kellően, elfogy bennük a levegő, felszaporodik bennük a váladék (ami normálisan is ott termelődik, csak azt felköhögjük) és az egy valóságos kánaán a baktériumok számára és kész is a tüdőgyulladás.

Ahhoz, hogy valakit mélyen elaltassunk, ma még morfiumhoz hasonló gyógyszereket adunk. Ezek ugyanolyan kábitószerek, csak lassabb a függőség kialakulása, de 1-2 hét után már lehet. Tehát csak és kizárólag akkor altatunk valakit ilyen mélyen, ha feltétlenül szükséges. Lélegeztetőgépen lévő éber betegnek pedig szokás olyan nyugtatókat adni, ami segit neki elviselni a helyzetét.

Nyilván nem könnyű sem a betegnek, sem a hozzátartozónak, de igenis van oka, de az nem az, hogy kinozzuk a betegeket.

Üdv

DÚV

Előzmény: AliceCsodaországban (650)
zsuzsa Creative Commons License 2004.01.03 0 0 655
Vannak pl mellkassérülések, amikor kénytelenek lélegeztetni pl sorozatbordatörés, ablakos bordatörés. Emlékeim szerint nem altatták közben a beteget. Miért kéne bordatörés miatt 3-4 hétig aludnia ?

Nem vagyok orvos, talán egy orvos tudja a pontos választ, mikor miért mennyire lélegeztetnek valakit géppel.

Előzmény: AliceCsodaországban (650)
Angiszeged Creative Commons License 2004.01.02 0 0 654
Azért, mert vannak helyzetek, amikor sokáig van valaki gépen, (általában nem lehet tudni meddig), és az nem jó dolog, ha folyamatosan gyógyszerezni kell. SŐt, az hogy tud e egyedül lélegezni, nagyban múlik azon, milyen az általános állapota (mennyire éber). Szvsz csacsi feltevés volt.
Előzmény: AliceCsodaországban (648)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.02 0 0 653
Drága apukámat kínozták meg anno az agydaganat-műtéte előtt (mintha az nem lenne épp elég) egy katéterrel, mikor bőven ráérnének altatás alatt/után. Ehh.

Elteszem magam holnapra, délután megyek a barátnőmhöz, utána beszámolok.

Előzmény: AliceCsodaországban (652)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.02 0 0 652
No erről is van többek között nagyba szó...:-(((
Előzmény: Törölt nick (651)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.02 0 0 651
Tudom, ezen én is gondolkodtam, fogalmam sincs miért csinálják. De már azon is törtem a fejem, hogy miért tesznek fel egy katétert még altatás vagy érzéstelenítés előtt:(
Előzmény: AliceCsodaországban (650)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.02 0 0 650
Nem az iogazságtartalmát vontam kétségbe, hanem azt, hogy hogyan lehet valakit éber állapotban lélegeztetni, micsoda kegyetlendég... :-(
Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.02 0 0 649
Alice, gondolom úgy, hogy az ember lánya félig van ébren, tele nyugtatókkal, altatókkal:(

Holnap már tudni fogok mindent.

Előzmény: AliceCsodaországban (648)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.01.02 0 0 648
Nahát ez tényleg jó hír, de hogyan lehet ébren létezni lélegeztetővel??????
Majd kérdezd meg a barátnődet jó?
Hát ez tényleg egy horror volt...
Előzmény: Törölt nick (647)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.02 0 0 647
Reményeim szerint ma lezárhatom a mi "kórházi horrorunkat":) Barátnőm mától nincs gépeken, telefonált a férjének, én holnap háromkor megyek, ugyan harmatgyenge, de meg fog erősödni. És remélem egy-két napon belül már együtt lehet a kislányával:)

És tényleg, még egyszer mindenkinek nagyon köszönöm a szorítást:)

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.01 0 0 646
Sziasztok, gyors és sokkal felszabadultabb helyzetjelentés: a barátnőm ébren van:) Igaz,csövek mindenhol, meg lélegeztetőgép, meg egy kis láz is van, de él, és napról napról napra javul:) És mindenkinek szeretném megköszönni, aki aggódott és szorított érte:)
Előzmény: Gabeszka (644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!