Keresés

Részletes keresés

programmmer85 Creative Commons License 2021.05.18 0 0 360

A -32 a polc elején mértem infra hőmérővel.

Sajnos megvan a hiba csak nem hagyott nyugodni és kértem kölcsön egy infra kamerát. 

A képen gyönyörűen kivehető, hogy egy nagy foltban nem hűt az elpárologtató, de ahol sötét kék ott -1, -2 fokos.

Ekkor kezdtem el tapogatni jobban azon a részen ahol melegebb és akkor tapasztaltam, hogy az egész fel van fújódva mint egy légzsák, rendesen kemény és rugózik mint egy 8 barra fújt bicikli kerék.

Tehát a tanulság, hogy végleg kuka, hiába 4 éves. A poliuretánba beleöntött, ki tudja milyen minőségű cső megadta magát és elengedte a hűtőközeget.

Mivel a hűtőközeg beszorult a műanyag belső tér és a poliuretán közé, ezért nem engedte el az összes gázt még, de arra pont elég volt, hogy szigetelje a hőcserét.

Ebben a történetben az a szomorú, hogy egy bármilyen márkájú új hűtő esetén sem lehet tudni, hogy a poliuretánba milyen cső fut.

Holnap megrendelem az új Samsung kombinált hűtőt… nem vagyok bizakodó ezek után.

Előzmény: Hooti (359)
Hooti Creative Commons License 2021.05.18 0 0 359

Szia

 

Ha a normáltérben (hűtőrész) lehúzod a venti csatiját és akkor csak "lefolyik" a hideg a normáltér alsó részébe, akkor mit produkálhat? Lehet lesz lent 6fok kb. Fent meg 10.

Alulra megy a több hűtést igénylő élelmiszer, fentre meg a vaj, sajt stb.

 

Én így kipróbálnám/megpróbálnám, nem túl idős a hűtő ahoz, hogy kuka legyen.

 

A kalorikus részt bontanám meg utoljára a szerelővel.

Jut eszembe lent a -32 fokot hol mérted?  fagyasztott húsok között, vagy az elpárnál hátul? Elpárnál simán van -32, még -40 is.

Előzmény: programmmer85 (352)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.05.18 0 0 358

Csak ismételni tudom magamat: fogyasztói társadalomban élünk, és sajnos (senkinek?) nem érdeke a minőségi, javítható készülékek gyártása (remélem, csak átmenetileg). Jelenleg arról szól a fáma, hogy a Liebherr (és a Miele név alatt forgalmazott Liebherr) a minőség csúcsa, de sajnos ugyanabból a kínai olcsó alkatrészekből épül fel, mint a többi... Talán csak annyi a különbség, hogy a melegedő félvezetők mellé nem raknak elektrolitkondit, ami így később fekszik ki.

Visszatérve: ha mégis találsz valakit, aki érdemben foglalkozik a hűtőddel, egy szárítószűrő csere, és egy pontos mennyiségű gázfeltöltés talán segít... így látatlanban nincs jobb ötletem. Sorry. :-(

Előzmény: programmmer85 (357)
programmmer85 Creative Commons License 2021.05.18 0 0 357

Igen, azt elsők között ellenőriztem, mert az alsó ajtó tetején megjelent egy kis pára (szerintem a nyitogatástól). Így a tömítést végignéztem, nincs sehol megrepedve, mindenhol rugalmas és felfekszik a felületre.

Nem tudok mire gondolni már, részben ezért is szomorú, hogy alkatrészei nagy részében jó gépet ki kell majd dobni. Két szervizest próbáltam elérni Budapesten, persze telefont nem veszik fel, nem hívnak vissza.

De itt az okfejtést visszanézve, nem tudom ők mivel jutnának előrébb. Ami innentől kezdve bontható az már csak roncsolással lehetséges, mivel a háta le van ragasztva.

Talán jobb továbblépni, egy Samsung kombi hűtőt néztem ki. Igaz a neten keresgélve Samsung javítós képeket, ránézésre ugyanazokból az alkatrészekből épül fel, ránézésre nem tűnt minőségibbnek.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (356)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.05.18 0 0 356

Akkor kalorikusan nem lehet ennél jobb. Az ajtótömítés felfekszik mindenhol? Nem folyik ki valahol s hideg?

Előzmény: programmmer85 (355)
programmmer85 Creative Commons License 2021.05.18 0 0 355

Igen, mindegyik venti működik és a fordulata megfelelő, ahogy a legelején volt. A kompresszor nyomó csöve olyan 60 fokos a visszatérő hideg.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (354)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.05.18 0 0 354

... és a fenti ventilátor működik? A kompresszornál a vastagabb (szívó)cső hűvös? A nyomó ugye forró...

Előzmény: programmmer85 (353)
programmmer85 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 353

Előzmény: programmmer85 (352)
programmmer85 Creative Commons License 2021.05.17 -1 0 352

A hűtő van felül, ott rejtett hőcserélő van a hátsó falban és egy keverő venti. A fagyasztó részben van egy látható hőcserélő, körbetekerve a leolvasztáshoz szükséges fűtőszállal. És s csövekre szerelt pár szenzorral és ugyancsak van egy venti. Kibontottam mindkét dobozta amennyire csak lehetett és teljesen különálló a fagyasztó és a hűtő, a hűtőből a kondendvíz egy külön csővel van elvezetve. Mindkét dobozban oldalt van 1-1 hőmérő. Amennyire értettem a szerelési könyvet a ventiket tudja ki be kapcsolni külön külön. Ha az egyik tér nem igényel hűtést akkor ott nem keringeti a levegőt. Mivel a hőcserélő le van burkolva egy nagy műanyag lappal, csak amit a venti kifúj az hűt éremben... szerintem.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (351)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.05.17 0 0 351

Háát... valaminek lenni kell. Akár osztott elp is lehet, de akkor nincs külön hőfokszabályzás: a normáltér a szabályozott, a fagyi meg annyi, amennyi.

Változatlanul tartom: ha a fagyi lemegy -30 alá, akkor ott nincs kalorikus baj.

A szűrő ugye a kondi után a folyékony hűtőközeget gyűjti, a kapilláris elpcsatlakozása után párolog, és vonja el a hőt. Ha dugulás van, akkor az elp eleje hideg, a hátrébb levő már nem párolog, mert gáz. Azaz nem tudja a fagyiteret lehűteni - itt ilyen nincs. Ventillátor van a fagyitérben? Elvileg igen - tehát logikusan légcsatorna is kell, hogy legyen. Szerintem.

Előzmény: programmmer85 (350)
programmmer85 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 350

Ma szétszedtem jobban a hűtőt, az elektromos panel ami benne van, ugyancsak megtalálható BEKO 4624480200 cikkszámon is. 

Ehhez találtam egy kapcsolási rajzot Beko B-794 belső modellszámon. A kapcsolási rajz szerint ehhez a vezérlőhöz nem tartozik váltószelep kimenet.

Tehát ha elektromos oldalról jó a vezérlés mert kapcsolni kapcsol, kivezérel, mégiscsak a hűtőkörrel lehet valami.

Vagy a gáz kevés és a fagyasztóban a nagy hőcserélő felület miatt azt képes lehűteni a hűtőt meg nem vagy még olyat is találtam,

akinek hasonló problémája volt, hogy a szűrő van már félig meddig eltömődve a hűtőkörön.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (345)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.05.17 0 0 349

Sajna ott tartunk, hogy két évre tervezik, három év után pedig minden nap ajándék... :-((

Előzmény: programmmer85 (348)
programmmer85 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 348

Konkrét információt a gépről nem találtam, de létezik Arctic/Beko márkához váltószelep. Nincs levegő átvezető csatorna, olyan szinten megbontottam. Gondolom a váltószelep romlott akkor el vagy a vezérlése.

A hűtő egész háta ragasztott, valamilyen papír alapú burkolattal van lefedve, így nem látható maga a szelep. De ahogy az árát nézem a szelepnek (20e körül) + forrasztani kell, de akkor gáz töltés + a szervizes munkadíja, nagy valószínűséggel 40-50e lenne a javítása alsó hangon. Szerintem most lett GTK a hűtő. Másrészről meg nem vagyok biztos benne, hogy ezt a márkát (Beko, Arctic) érdemes még foltozni, ha 4 év alatt ide jutott.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (345)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.05.16 0 0 347

Persze. Kell egy Reed- cső, egy mágnes, és egy kis elektronika.

Előzmény: nemertemenezt (346)
nemertemenezt Creative Commons License 2021.05.16 0 0 346

Van-e valami utólagos megoldás, hogy jelezzen egy hűtőszekrény ajtaja, ha nyitva van? Pl. halk sípolás...

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.05.16 0 0 345

Ez így nem igaz.

Ha lemegy -32 fokra, akkor a hűtőközeggel (gázzal) semmi baj nincs.

Azt jó lenne tudni, hogy egy vagy két elpes a rendszer. Ha egy elpárologtató van (ami adja a hideget), akkor a levegő átvezető csatorna, vagy annak szabályzása a hunyó (nem nyit ki, hogy a hideg át tudjon menni a normál térbe).

Ha két "hidegegység" van, akkor a váltószelep, vagy annak vezérlése hibás.

A "gáz" semmiképp sem hunyó.

Előzmény: programmmer85 (344)
programmmer85 Creative Commons License 2021.05.16 0 0 344

Egy Arctic ank366nfs+ kombinált hűtőszekrénnyel olyat tapasztalunk, hogy a hűtő gyakorlatilag megállás nélkül üzemel, de a hűtő részben nem sikerült 10 fok alá csökkenteni a hőmérsékletet, a fagyasztóban pedig már -32 fok van (beállított hőfok 4C, -18C, ennél a modellnél lent van a fagyasztó). A neten keresgélve hasonló jelenségnél, azt írták, hogy ilyenkor az elpárologtató valahol ereszti a gázt és a kevés gáz miatt nem hűt a hűtő megfelelően. Mivel a hűtő oldali elpárologtató gyárilag bele van öntve a szigetelő habba, így a javítása csak roncsolással lehetséges. Gyakorlatilag a 4 éves hűtőt ami újszerű állapotban van ránézésre, nem éri meg megjavítani. Másnak volt ilyen jelenséggel tapasztalata?

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 343

Kosszepen, nem a legalso fioknal, hanem a felette levo uvegtalca mogott volt, egy muanyag dugo volt benne, amit betomitett valami zsiros-grizes trutyi, mintha mez es zsir kevereke lett volna.

 

Előzmény: asdf_ (342)
asdf_ Creative Commons License 2021.05.02 0 0 342

A hutobol csopog a viz idonkent, egy het utan az also rekesz alatt mar mosogatoszivaccsal kell felitatnom, talan fel poharnyi is van, nem jovok ra, honnan jon. A hatfalon es oldalfalon vannak paracseppek, de viz csak a legalso uvegtalcan gyulik, egy keves, es legalul a muanyag tarolorekesz alatt.

 

El van tömődve a cső, amin lefolyna a víz kompresszor fölötti tálcába, ahol elpárologna. Legalsó fiók kiszed, esetleg valami takaróelem kiszed, aztán ott lesz a lyuk középen hátul.

Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.02 0 0 341

Adott egy huto+fagyaszto reszekbol allo hutoszekreny, par hete kezdodott az alabbi anomalia, probalok rajonni az okara:

 

A hutobol csopog a viz idonkent, egy het utan az also rekesz alatt mar mosogatoszivaccsal kell felitatnom, talan fel poharnyi is van, nem jovok ra, honnan jon. A hatfalon es oldalfalon vannak paracseppek, de viz csak a legalso uvegtalcan gyulik, egy keves, es legalul a muanyag tarolorekesz alatt.

 

A fagyaszto resze pedig tulfagyaszt valamiert, eros jegesedes indult meg nemcsak a felso rekesz tetejen, hanem a muanyag zacskok es dobozok tetejen, sot a muanyag rekeszek kulso elolapjain is.

 

Elso gyanu szerint hutocsere kell, masik gyanu szerint tul sokaig van idonkent nyitva mindket ajto?

 

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.05.02 0 0 340

Első nekifutásra olvaszd le...

Előzmény: EditGuszti (339)
EditGuszti Creative Commons License 2021.05.01 0 0 339

Elektrolux no frost beépített kombi hűtőm zöldségtároló fiókjaiban a hőmérséklet 0fok körülire esik , így a zöldségek elfagynak .Egy korábbi alkalommal  már leállítottam egy hétre ,   az újraindítás után beállt a rendes 3-4 fokra , de  néhány hónap múlva ismét  visszaállt a fagyás jelensége . Kérem adjatok tanácsot  , mit tegyek , kihez forduljak segítségért ? köszönöm, üdv. Gusztáv 

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.04.09 0 1 338

Értem én...

No Frost - nincs jegesedés. Ha mégis van, akkor valami nem gömbölyű. Inkább a garancia alatt kell lezongorázni, mert fizetősben drága lehet.

(én is egy nofrost gépet állítottam be uskve két éve, de nem szeretnék ilyen zörgünk, meg felmelegszünk tipusú meglepiket...)

Előzmény: Petykó50 (337)
Petykó50 Creative Commons License 2021.04.09 0 0 337

Köszi, figyelni fogom--2019. november óta nem volt kikapcsolva - ezután évente egyszer leolvasztom.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (336)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.04.09 0 1 336

Ha pár hét múlva visszatér, akkor az olvasztás nem működik...

Előzmény: Petykó50 (334)
Petykó50 Creative Commons License 2021.04.09 0 0 335

Ami viszont bosszantó - most jöttem rá, h. nem működik a felső térben középen egy lap szélén elhelyezett, ionizátor bekapcsoló gomb: benyomáskor visszaugrik, nem marad benyomva. (Gorenje NO Frost)

 

Előzmény: Petykó50 (334)
Petykó50 Creative Commons License 2021.04.09 0 0 334

Minden rendben van, valami jegesedéd lehetett, jól hűt és csendesen működik.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (332)
Petykó50 Creative Commons License 2021.04.08 0 0 333

Péntek reggelig még "pihentetem", majd bekapcsolom, megírom az eredményt.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (332)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.04.08 0 0 332

Valószínű, hogy az olvasztás nincs a helyzet magaslatán. Szerviz lesz ez...

Előzmény: Petykó50 (331)
Petykó50 Creative Commons License 2021.04.07 0 0 331

Annyi változás történt, h. már csak a ventilátor karcos zúgása hallatszik, és nem hűt, így kikapcsoltam, h. az esetlegesen felgyűlt jég leolvadjon - ha nem elég, akkor szerviz.

Előzmény: Petykó50 (330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!