Keresés

Részletes keresés

zsanna Creative Commons License 2014.08.21 0 0 52246

Járni fog majd a tgyás és a gyed is, mert a szülést megelőző két naptári évben bőven volt egy év munkaviszonyod. (Csak kb másfél hónap hiányzik a két évhez).

Tehát kapsz majd tgyást és gyedet is, de hogy mi lesz az alapja, azt ne kérdezd meg, mert nem fogom tudni.

Előzmény: Vera-Anikó (52245)
Vera-Anikó Creative Commons License 2014.08.20 0 0 52245

Kedves Zsanna!

 

Nagyon egyszerű kérdésem lenne, de ennek hosszú az előzménye. Megpróbálom minél egyszerűbben leírni.

 

Tehát munkaviszonyom 2011. október 5-vel kezdődött.

2012. októberében terhes lettem és

2013. januárjától táppénzen voltam

2013. július 22-ig, mikor halva született gyermekem.

2013. szeptemberétől ismét munkába álltam, viszont

2013. október 5-től november 15-ig megszűnt munkaviszonyom, utána folytatódott.

2014. januárjában ismét teherbe estem, veszélyeztetett terhességem miatt

2014. június 17-től ismét táppénzen vagyok.

2014. októberére várom a kisbabámat (pontos időt nem tudok mondani, mert hamarabb megszülesztenek).

 

Kérdésem az lenne, hogy GYES-en kívül részesülök-e bármilyen juttatásban, vagy ne is számítsak rá?

 

Válaszát köszönöm!

kpn2 Creative Commons License 2014.08.20 0 0 52244
Kedves Szakértők!
Az alább részletezett ügyekben kérem segítségüket:
2006. 05. 15-től foly. mviszony.
szerz.sz.bér: br. 185000,-ft.
1. gyermek szül.: 2008. 07. 15.
2.: 2011.08.16.
gyes lejárta: 2014.08.16.
3. gyerek várható szül.ideje: 2015.04.10.
felhalmozott szabadság: 81 nap➕10 nap az ez évi időarányos szabadság
Jelenleg szabadságomat kezdtem meg.
A kérdés hogy tp-t vegyek igénybe vagy inkább a szabdságomat töltsem ki és aztán tp.? Hogy lenne jobb?
Előre is köszönöm a segítséget!
zsanna Creative Commons License 2014.08.15 0 0 52243

Sztornó a kifizethetőség, - az csak egy átmeneti rendelkezés volt, és már másfél éve megint nem lehet. Tehát csak természetben lehet kiadni.

Előzmény: zsanna (52242)
zsanna Creative Commons License 2014.08.13 0 0 52242

Asszem az uj MT-ben van valami olyan is, hogy a babázás miatt felgyülemlett szabik felét ki lehet fizetni. Csak annak kéne utána nézni, hogy ez mikortól él ? Mert lehet, hogy a gyerekek születési dátuma a mérvadó, de az is lehet, hogy a babázásból, való visszatérés. 

Jó lenne, ha CsHEva egy kicsit guglizna ez ügyben, kulcsszavakkal, mert én most a héten marhára nem érek rá....

Előzmény: Micimalacka (52241)
Micimalacka Creative Commons License 2014.08.13 0 0 52241

Nem tudom, mos t 30 v 60, de elore kell jelezni min. 30 nappal, hogy vissza szeretnel menni es a szabik letolteset kezdened meg.

 

Munkaltatoit most is adhat, sot kell adnia, hisz elo munkaviszony.

 

Ha szabival lezdesz, igen, addig otthon vagy berert vegulis.

 

Ha nem venne vissza, akkor megállapodás kerdese, hogy a szabi letoltese vagy kifizetese lesz, a letoltes ezesetebn jobb, annyival tobb ido allast ketrsni es annyival tobb a biztositott napok szama.

 

Igazabol csak felmondaskor lehet szabit kifizwtni, szoval ha azonnal kellene dolgozni, akkor a szabit kesobb venned ki, hivatalosan. 

Nem hivatalosan barmi lehet.

Előzmény: CsHEva (52240)
CsHEva Creative Commons License 2014.08.13 0 0 52240

Kedves Zsanna!

 

3 fiam van, (6, 4 és 2,5 éves), nem dolgoztam a gyerekek születései között, de most már lassan szeretnék visszamenni dolgozni, a kicsi pedig menne bölcsibe.

 

 

Ha jelzem a munkahelyemnek hogy mikortól mennék vissza, akkor attól a naptól kezdve kivehetem a felgyülemlett szabadságaimat, tehát egy pár hónapig úgy kapok fizetést, hogy közben itthon vagyok?

Ez alatt már tudok munkáltatói igazolást kérni a munkahelyemről? Mert bölcsődébe csak úgy veszik fel, ha viszek munkáltatóit, dolgozni viszont csak úgy tudok ténylegesen bejárni, ha a gyerek már bölcsibe jár. Ördögi kör.

 

Esetleg olyat is mondhatnak hogy visszavesznek, de egyből szükségük van rám is kifizetik az összegyűlt szabadságaimat?

Vagy azt is mondhatják hogy elbocsátanak, de a szabadságot kifizetik?

 

Előre is köszönöm a választ.

 

Éva

Amilet Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52239

Kedves Zsanna!

 

Köszönöm szépen az infókat, nagy segítség volt.

 

 

Üdvözlettel: Amilet

Előzmény: zsanna (52238)
zsanna Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52238

1. A pár nap betegszabadság - ami a táppénz előtt van, és a munkáltató fizeti a bér 70 %-ában, - az beleszámít. A táppénz azonban már nem. Tehát ha olyan elgondolásod volt, hogy szabadság, és utána táppénz - az nem jó. Illetve a cél szempontjából tök felesleges.

2. A 180 napba - ha úgy adódik, hogy év vége plusz jövő év eleje - mindkét év beleszámít. Egyszerűbben fogalmazva: a két baba között kell lenni fél év bérnek.

És hogy kb mennyi a tgyás, azt passzolom. Nem számfejtek TB ellátást, - ezért nem vállalkozom összegek megsaccolására.  Amit tudtam elméletben, leírtam.

Előzmény: Amilet (52237)
Amilet Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52237

Kedves Zsanna!

 

Két kérdés merült most fel:

1. Ha jól értem tehát, mindenképpen vissza kellene mennie a kismamának minimum fél évre dolgozni, mert ha ebben az időszakban (a legalább fél éves bérezett időszakban) beteg az ember, akkor ez a betegszabadság nem számít be bele ebbe a fél évbe – ezek szerinterre is figyelni kell?

2. Mi az irányadó időszak mert az sem volt teljesen tiszta eddig: ha szeptemberben visszamegy a kismama, akkor az idei, 2014-es (tényleges) munkaviszony is bele számít a 180 napba, vagy csak a jövő évi, ha jövőre szül? Azt lehet tudni, mennyi lenne kb. most a TGYES?

 

 

Üdvözlettel: Amilet

Előzmény: zsanna (52236)
zsanna Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52236

Hát igen, ennél a bérnél valóban jóval kevesebb lesz az első 168 napig járó tgyás, mint az első babával volt.  A gyed az nem lesz kevesebb, az ugyanannyi lesz, mert ott mindenképpen maximum a minimálbér duplája után jár a gyed.

A tgyás azonban nincs maximálva - egy feltétel azonban van hozzá: az irányadó időszakban legalább fél év bérezett nap kell hozzá, - ez lehet tényleges munkavégzés vagy szabadság vagy a kettő kombója.

Tehát ahhoz, hogy a fél évig járó tgyást az első babával megegyező összegben kapjátok, ahhoz fél év munkavégzés kell.  Ha ez nincs, akkor a tgyást is csak a minimálbér duplája után számolják, tehát ugyannnyi, mint a gyed. Illetve 10 %-kal több nettóban, mert ebből nem vonnak nyugdijjárulékot. (Hacsak ezt az utóbbi években nem változtatták meg....)

Előzmény: Amilet (52235)
Amilet Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52235

Kedves Zsanna!

 

A munkabér 350.000 bruttó, és nincsenek egyéb juttatások.

 

 

Üdvözlettel: Amilet

Előzmény: zsanna (52234)
zsanna Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52234

Általánosságban biztos nem kapsz konkrét választ, mert ez egy többváltozós probléma, és ha minden variációt ki kéne bontani, akkor inkább a TB-tanfolyamot ajánlom Neked is.....

De ha esetleg elárulnád, hogy mennyi a "kismama" szerződés szerinti bére, és hogy ehhez jött-e számottevő olyan plusz, mint pl túlóra, műszakpótlék, vagy hasonló alapbéren felüli juttatás (cafetéria nem számít!!), vagy sima szerződés szerinti bért keresett,  akkor tudnék mondani valamit :-)))

Előzmény: Amilet (52233)
Amilet Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52233

Kedves Zsanna!

 

Hozzászólásait olvasva "képben van", nekem pedig egy – eddig megválaszolatlan (ám elég gyakori) – kérdésem lenne, amire mindeddig nem találtam korrekt, kimerítő választ:

Kismama kisbabával (szeptemberben lesz 2 éves) szeretne még egy babát.

Azzal riogatják, hogy a jelenleg hatályos törvények/jogszabályok értelmében kevesebb lesz a pénze.

Kismamánk arra gondol, hogy

1. megpróbálja, és GYES alatt bevállalja a következő babát – mennyi lenne a GYED? Kevesebb, mint a jelenlegi?

2. visszamegy dolgozni, és azután vállalja be a babát – mennyit kellene ledolgoznia, hogy legalább annyit kapjon, mint most?

(A 2. esetben igazság szerint nem szeretné megborítani a gyerek és a család életét, és a munkáltatóval sem szeretne "kibabrálni"; CSAK azért menne vissza dolgozni, hogy – amennyiben lehet – több, de legalább ugyanannyi legyen a TGYES és a GYED.)

 

Ha létezik egy olyan HIVATALOS oldal, ahol a fenti kérdésekre választ lehet kapni (amire adott esetben hivatkozni is lehet – utólag is), kérem, jelezze, és köszönettel utánajárok magam; sajnos a jelenleg megtalált ilyen-olyan kalkulátorok abszolút nem egységes, és nem értelmezhető eredményt hoznak.

 

 

Üdvözlettel: Amilet

Előzmény: zsanna (52226)
Micimalacka Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52232

Hbeszelni keell vele, mindenre rakerdezni, munkaido, beteg gyerek, mIkor mi van. Ha vissza akar venni es mennel, akkor targyalj. 

Ha ki akar rugni, akkor megoldja most is barhogy, vagy legkosebb, ha lwtelik a gyes es muszaj munkaba allni. 

Micimalacka Creative Commons License 2014.07.30 0 0 52231

az első munkában töltött napon kirúghat

 

a végkielégítésbe beleszámít a gyermek gondozása céljából kivett fizetés nélküli szabadság időszaka, így szül. szabadság(TGYÁS) és a fiz.n szabi (gyed, gyes) ideje

Előzmény: mantanya (52230)
mantanya Creative Commons License 2014.07.29 0 0 52230

Hát ez az! Merjem így bevállalni? Mert ha nem, akkor nem fog rám várni és felvesz valakit. Aztán nem tudom, mi lesz márciusban. Nincs már olyan, hogy 30 napig a gyesről munkába álló nem rúgható ki? Végkielégítést hogyan kell számolni, ha elküldene? Nem valószínű. mert szerintem valami olyanra játszik, hogy én lépjek le.

Micimalacka Creative Commons License 2014.07.29 0 0 52229

A védettség a fizetés nélküli szabadság utolsó napjáig él, az első aktív naptól kirúgható vagy.

 

ez a felemás szabi, munka, papíron dolog nem túl tiszta, ha nincs leírva, ezzel visszaélhet ill. okot adhat(sz) a kirúgásra

 

Előzmény: mantanya (52228)
mantanya Creative Commons License 2014.07.29 0 0 52228

Sziasztok! Nem olvastam végig a hsz-eket, de remélem, itt kapok némi felvilágosítást. Szóval: egy Kft-nél dolgoztam, a szerződésem határozatlan időre szól. 2009. májusában terhes lettem, táppénzre mentem (veszélyeztetett terhesség), majd decemberben megszületett a fiam. 2012. márciusában pedig a lányom. Mindkét gyereknél kimerítettem a tgyás-t, a gyed-et, jelenleg gyes-en vagyok. Ma megkeresett a főnököm, hogy menjek vissza dolgozni. A gyerek márciusban tölti a 3 évet. Azt mondta, hogy nem tudja megvárni a márciust, mert nem tudja egyedül vinni a céget. Ez már csak azért is fura, mert 5 évig sikerült... Nem egy egyenes ember, soha nem tudom, milyen hátsó gondolatok, milyen hátsó szándék áll a tettei mögött. Szóval azt mondta, kezdjek aug. 1-jén. Úgy, hogy papíron 8 órában, aztán napi 4 órát lennék benn, teljes béren, a szabadságomat, ami felgyűlt így koptatnám el. Papíron 2 hetet dolgoznék, 2 hét szabi. Nem vagyok tisztában a dolgokkal. Ha most visszamegyek, meddig vagyok "védett"??? Ha kiharcolnám, hogy gyes mellett 4 órában alkalmazzon, akkor hogy jár a szabi? Megszűnik a védettségem? Mi lesz, ha elfogy a felgyűlt szabim és azt akarja, hogy dolgozzak tovább rendesen 8 órában és én ezt nem tudom megoldani (a gyereket nem tudom napi 8 órába hová tenni)? Mire kell figyelnem, mik a buktatók?Mi lehet a célja?

ijedos Creative Commons License 2014.07.24 0 0 52227

Nézd, nem várom el, hogy mindenki mindent tudjon. De a helyzet jelenleg az, hogy nagyjából senki nem tud semmit, senki nem mer mondani/leírni semmit!! És azt sem tudják megmondani, hogy kihez fordulj ki intézi az ügyedet. Nagyon más a helyzet, mint a versenyszférában egy cégnél, ahol elmész a munkaügyre, aztán van egy szűk kör néhány emberrel és elérsz valakit, aki  valóban segít.

Itt totál szét dúltak mindent, a 3 éve meglévő emberek nagy részét ezer felé irányították, még a közvetlen kolléganőket is szétbombázták, már nem is egy "csoporthoz" tartoznak.

Egy példa:

Év elején a családi adókedvezményes igazolásért 5 emberen keresztül jutottam egy hatodikig, akitől nagy nehezen kaptam egy igazolást! Magyarország, 2014.

 

Nem, hasfájással nem megyek a sebészhez, hanem a házi orvosomhoz, aki szükség esetén majd elirányít a sebészhez. De ehhez az kell, hogy:

 

1. tudjam, hogy nekem először a házi orvosomhoz kell mennem

2. a házi orvosom ért a munkájához és indokolt esetben felismeri, hogy nekem kell-e menni sebészhez vagy sem!

Előzmény: zsanna (52226)
zsanna Creative Commons License 2014.07.24 0 0 52226

Ja, egyébként nem akarom megvédeni a Klikk-et, - mert amúgy nekem is megvan a véleményem róluk, - de azért amit Te tudni szeretnél, azt egy bérszámfejtőnek marhára nem kell tudnia. A bérszámfejtés és a TB-ügyintézés az két totál külön szakma. És én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy a Kliknél a bérszámfejtő tudja, hogy ki csinálja a TB-ügyeket. 

Pont mint a belgyógyász meg a sebész - mindkettő orvos, de azért Te sem mész egy hasfájással a sebészhez. Csak hát ezt a kívülállók nem nagyon akarják megérteni :-((((

Előzmény: ijedos (52224)
zsanna Creative Commons License 2014.07.24 0 0 52225

1. Én a versenyszférában vagyok otthon. A pedagógusok szabadsága pedig más, mint a versenyszférásoké, sokkal több a pótszabadság. Ehhez én nem lövök, ezért nem tudok ebben nyilatkozni.

2. A 180 napos szabály akkor nagyon fontos, ha valakinek a minimálbér duplájának magasabb a fizetése. akkor érdekes, hogy vagy-e legalább fél éve ledolgozva, mert ha van, akkor a magas kereset az alapja a tgyásának, ha nincs, akkor csak a minimálbér kétszerese.  Nálatok minimálbér duplája feletti keresetről nincs szó - az alapján legalábbis, amit leírtál.  Az alatti keresetnél pedig tök mindegy, hogy van-e 180 nap, vagy nincs, mert megkapja a keresetének átlagát.

Előzmény: ijedos (52224)
ijedos Creative Commons License 2014.07.24 0 0 52224

Kedves Zsanna!

 

Nem egy iskola, hanem szakszolgálat. Ne tudd meg, hogy mekkora keverések mennek ügyintézésben azóta mióta létrehozták ezeket a Klebersberg csődtömegeket! Egyik ügyintéző passzolja le magáról az ügyintézést a másikra, a másik meg még tovább, de értelmes választ senki nem tud/mer adni, legfőképpen leírni!! Ha kapsz egy újabb nevet, akkor az ügyintéző biztos, hogy most van két hét szabadságon...

Ezért is lenne fontos kicsit képbe kerülni, mert most kb. olyan a helyzet, mintha süket/hülye emberekkel kommunikálnál......!

 

Igen, hivatalosan már tudják a terhesség tényét, de állítólag a felhalmozott szabadságot is két helyen(!) fogják majd kiszámolni....!

 

1. a tgyás 168 napja és a gyed első fél éve összesen kb. durván egy munkaévet jelent. Akkor kb. az egy munkaévre vonatkozó kor szerint járó alapszabadságot lehet venni felhalmozott szabadságnak? vagy pedagógusok esetében ez másképp számolódik?

 

2. kár, hogy ezt nem árulod el, hogy miért nem vonatkozik ránk, mert az egyik kedves ügyintéző pont valami ilyet magyarázott a feleségemnek.....!

 

 

Nem szeretnék Rád akaszkodni, köszönöm ha segítesz. Ha esetleg van valami olyan oldal, ahol ezek a dolgok normálisan/naprakészen össze vannak gyűjtve szívesen tanulmányoznám!

köszönöm.

Előzmény: zsanna (52223)
zsanna Creative Commons License 2014.07.24 0 0 52223

1. Csak a tgysá 168 napjára, és a gyed első félévére jár szabadság. (Ez is meglehetősen gavallér juttatás azért, mert valaki otthon babázik.)

2. Rátok ez nem vonatkozik. Hogy miért nem, az már a TB-tanfolyam kategória.

3. A "mit jelent ez pontosan" szintén Tb-tanfolyam kategória. Rövid távon anyagilag akkor jártok a legjobban, ha kiveszi (már ha kiveheti, mert az iskolának van rá kerete) a szabadságait. Utána mehet akár táppénzre is, de veszélyeztetett terhességi kóddal. Ekkor a szabadságos pénz lesz a tgyás alap, - ami szerintem azonos lesz a szerződés szerinti bérrel.

4. Ezt is lehet.

 

De elsősorban engem az zavar, hogy nem tudom: az iskola, ahol tanít, ki tudja-e adni a szabadságait most? Ezt már megkérdeztétek? És ott tudják, hogy jön a következő baba? Mert ha nem, akkor ezen a lehetőségen felesleges rugózni.

Előzmény: ijedos (52222)
ijedos Creative Commons License 2014.07.23 0 0 52222

Kedves Zsanna és Micimalacka!

 

Legelőször is köszönöm szépen, hogy veszitek a fáradságot, hogy ingyen, a saját szabadidőtökből áldozva válaszoltok nekem, felhomályosítás céljából!

 

Igazából már most kellene írásban nyilatkozni, hogy mi a feleségem elképzelése a munkával kapcsolatban a jövőt illetően! Ehhez kellene most okosnak lenni, hogy mit választva járnánk a legjobban. Ehhez ugyebár ismerni kellene az elvi lehetőségeket és azt, hogy ebből a munkáltató felé gyakorlatilag mit is lehet ténylegesen meglépni.

 

Lehetne még néhány kérdésem? :)

 

1. mi a helyzet a felgyülemlett szabadságok "darabszámával"? Elvileg amióta nem dolgozik, az azóta felgyülemlett éves keretet egyben kivehetné egyben? kb. 3x20 nap? jól gondolom?

 

2. elég homály, hogy miként számolódik az új tgyás, gyed összege. hallottam valami minimálbér 2x-nek  30-dának 70% összeget meg 180 napot. Ez mi lehet? Helyére tudjuk tenni ezt infót? oké, nem gyes-be szülés lesz az esetünkben, de akkor mi ez a szülést megelőző 180 munkanap keresete? 

 

3. nagyjából akkor ha jól értelmezem az a kérdés, hogy érdemesebb-e (ha egyáltalán lesz-e rá mód) mondjuk szeptembertől papíron visszamenni dolgozni és 02.14 előtt 28 nappal igényelni tgyást és előtte pl. a kb. 60 nap felgyülemlett szabit kivenni, ez ugye kb. 3 hónap, így a szeptembertől-november közepéig fennmaradó időszakkal kellene valamit kezdeni, mondjuk táppénz. Erre írta Zsanna, hogy ebben az esetben a sima táppénz anyagilag nagyon kedvezőtlen lenne a TGYÁS és GYED összeggére nézve, ugye? Mit jelentene ez pontosan?

 

4. Vagy nem érdemes keverni 02.14 előtt 28 nappal igényelni kell a tgyást és addig gyesen maradni, 01.12 és 02.14 között pedig kivenni a maradék szabadság egy részét, a többit eltenni a következő GYEd/GYES időszak utáni időre VAGY 02.14 előtt 28 nappal TGYÁS, előtte kb. 60 nap felgyülemlett szabi és megpróbálni kb. így 11.14 körül visszamenni dolgozni. Egy dolgot nem szeretne: a szülésig már ténylegesen dolgozni.

 

Nem tudom, érthető a dilemma? Várhatok ebben még segítséget? Köszönöm.

Előzmény: zsanna (52221)
zsanna Creative Commons License 2014.07.23 0 0 52221

Hát, annyi és olyan jellegű kérdésed van, hogy ahhoz érdemes lenne elvégezned egy TB-ügyintézői tanfolyamot :-)))

Sorry, de a TB olyan sokrétű, és olyan sokmindentől függ egy-egy ellátás, hogy ez a fórum - és én is - totál alkalmatlan egy ilyen részletekbe menő kibeszélésre. Ez akár órákat is igénybe vehetne, - nekem ehhez se időm, se türelmem :-(((

Hogy miért érdemes jan. 17-től igényelni a tgyást? A gyes lejár jan 12-én, ha jól emlékszem. Utána valamit kezdenetek kell magatokkal, mert nincs automatizmus, hogy ha lejár a gyes, akkor ez és ez lép be helyette. Akkor egy nagy semmi lép be, - a munkaviszony belépése sem automatikus, ha vissza akarnak menni dolgozni a nejed, vagy szabadságra, bizony azt is Nektek kéne jelezni a munkáltató felé.  Nektek kell eldönteni hogy mi legyen? Tgyást legkorábban a szülés várható időpontjától visszaszámított 28. napon lehet kérni, korábban nem.  Táppénzt erre a rövid időszakra nem javasolnék, baromian felesleges papírmunka lenne. Nem nektek, másnak.  Tehát legjobb szabadsággal áthidalni. De lehet szabadság akár a szülésig is, - ez a Ti döntésetek. A szabadságos pénz több, mint a tgyás, viszont ha most nem veszi ki, akkor kiveheti a babázás után is.

Előzmény: ijedos (52219)
Micimalacka Creative Commons License 2014.07.22 0 0 52220

Arra utalt Zsanna, hogy nem gyedbe/gyesbe szülés lesz, amikor számítódhat másképp.

Tehát mikor megszűnik a gyes és mikor megszületik a baba, a kettő közötti időben mindenképp munkabéres idő lesz - dolgozik papíron vagy szabadságon van.

 

És mivel a szüléskor érvényes bér az irányadó, abból számítják majd.

A többi, amit ír, arra javaslat, hogy ezt a lukat hogy lehet áthidalni.

 

Járható út még, hogy a gyes folyósítás alatt vagy a lejáratot követő naptól szabadságon van a szülésig, és akkor csak szüléstől kell tgyást igényelni.

Előzmény: ijedos (52219)
ijedos Creative Commons License 2014.07.22 0 0 52219

Kedves Zsanna!

 

Ezt írtad: "

A következő babánál mindenképpen az új szerződés szerinti bér lesz a juttatások alapja. Figyeljetek rá, hogy a tgyás és gyed-igénylő lapon ebben a rovatban már az új bér legyen feltüntetve.

Ha kiveszi a felgyülemlett szabadságokat, akkor szerintem ezt a bért fogja kapni - a tgyás és gyed szempontjából mindegy, a Ti házi "büdzsétekre" viszont egyértelműen kedvező hatással lesz"

 

Nem pontosan értem, hogy ezzel mit akartál írni! 

A folyamatot nem látom át és azt, hogy mikor miből számolódik majd az új TGYÁS, GYED. Egyszer azt írod, hogy mindenképpen az új szerződés szerinti bér alapján számolódik a "juttatás", máskor pedig azt, hogy ha kiveszi a felgyülemlett szabadságokat, akkor azt a bért kapja. Miért mindegy a TGYÁS és GYED szempontjából? Akkor az hogyan számolódik? Miért lesz akkor mégis kedvező a házi büdzsénkre?

 

Bocsi, hogy ilyen totál értetlennek tűnök, de egyszerűen fogalmazva előttem elég káosz, hogy mikor mi miből számolódik, mikor jár az ember a legjobban, mikor érdemes táppénzre menni, szabadságokat kivenni, stb.....! :)

Múltkor olvastam valami 180 napos szabályt is, hogy a következő TGYÁS vagy GYED a megelőző féléves juttatásból számolódik... ez ugyebár nekünk nagyon kedvezőtlen lenne, mivel ez GYES juttatás! Ezért már most érdemes lenne visszamenni papíron ha ez működik és táppénzre menni és kivenni a felgyülemlett szabikat? Vagy? Mennyi szabit lehet kivenni? Vagy akkor jár jobban, ha kihúzza GYESEN 2015.01.12-ig és utána megy szabira?

 A tgyást miért 2015.01.17től érdemes/lehet igényelni? miért van az az 5 nap hézag?

 

Még egyszer nagyon köszönöm, hogy próbálsz segíteni egy értetlen manyusnak! :) 

 

Előzmény: zsanna (52218)
zsanna Creative Commons License 2014.07.22 0 0 52218

A következő babánál mindenképpen az új szerződés szerinti bér lesz a juttatások alapja. Figyeljetek rá, hogy a tgyás és gyed-igénylő lapon ebben a rovatban már az új bér legyen feltüntetve.

Ha kiveszi a felgyülemlett szabadságokat, akkor szerintem ezt a bért fogja kapni - a tgyás és gyed szempontjából mindegy, a Ti házi "büdzsétekre" viszont egyértelműen kedvező hatással lesz. Csak én azt nem tudom, hogy a nejed munkahelyén ez mennyire kavarna be - okozna-e nekik valami problémát? Mert ha oda akar visszamenni, akkor nem árt ilyen szempontokra is figyelemmel lenni.

A tgyást mindenképpen igényeljétek január 17-től. Így is lesz azonban 5 nap a gyes vége és a tgyás eleje között - én ezt mindenképpen szabadsággal hidalnám át.

Ja, és ha úgy dönt, hogy táppénzre megy, akkor az orvos mindenképpen veszélyeztetett terhességi kóddal írja ki, mert normál táppénz esetében a betegszabadság is bejön, ami a tgyást és a gyedet igen kedvezőtlenül befolyásolja majd.

Előzmény: ijedos (52217)
ijedos Creative Commons License 2014.07.21 0 0 52217

Sziasztok!

 

Ügy látom itt eléggé benne vannak egyesek a GYES/GYED/TGYÁS stb. témában NAPRAKÉSZEN! Így ha nem probléma én is szeretnék kérdezni:

A feleségem az elsőszülött kislányunkkal van otthon GYES-en, ami 2015.01.12-én jár le. Közben megfogant a második gyermekünk, akinek elvileg 2015.02.14-én kellene megszületnie. Feleségem közalkalmazott (pedagógus), elég kevés fizetéssel ment el annak idején szülni, azóta valamelyest javultak a bérviszonyok és ugye ez a GYES se egy lottófőnyeremény. A TB biztosítási jogviszonya, munkahelye teljesen rendezett (tizenéve dolgozott folyamatosan).

 

A kérdés igazából az, hogy miként járna anyagilag a legjobban, hogy a következő TGYÁS/GYED már a növelt fizetése szerint számolódjon? Mit kellene tenni? GYES, táppénz, ki nem vett szabadságok, formálisan újra munkába állni (mikortól)????

Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!