Keresés

Részletes keresés

Red_Fox Creative Commons License 2005.01.13 0 0 213
Navke: ”továbbra is használható fürdőruha nélkül” = természetesen itt nem azt jelenti, h „kötelező”, de ne felejtsd el, h ez nem önálló, hanem egy sportcentrumot kiszolgáló szauna, és (sajnos) tekintettel a fürdőruha-mentes szaunázáshoz való általános hozzáállásra, gondolom a „meztelenség” kötelezővé tételét nem tartanák jó „üzleti fogásnak”. Ugyanakkor még mindig normálisabb, mint azok a helyek ahol v. tiltják (én eddig csak egy ilyet láttam, igaz, az nem volt hosszú életű) v. egyszerűen csak nem „hallottak róla”, így eszükbe sem jut az, hogy szaunázni nem csak nyakig fürdőruhában lehet.

Válasz a kérdésed másik részére: erre jó két külön szaunakabin…

Db-ben „kötelezően” fürdőruhamentes szaunát csak egyet ismerek (az Árpád téren), az ha jól emlékszem, szombatonként „kötelezően mentes”.

Előzmény: navke (211)
navke Creative Commons License 2005.01.11 0 0 212

Jut eszembe, tök jó volt a szombati naturista összejövetel a Malév usziban. Mindenki pucéran a szaunában, eszünkbe se jutott volna másként. Több mint 90-en jöttek el.

Már alig várom a következőt, február 5-én.

 

Készülünk március közepén átruccani az osztrákokhoz szaunázni egy kőszegi hétvégi kirándulásunk kapcsán, tudtok ottani helyeket esetleg?

navke Creative Commons License 2005.01.11 0 0 211
A "tovabbra is használható fürdőruha nélkül", azt jelenti, hogy nem kötelező, de eltűrik a meztelenséget? Ha éppen egy meztelenül szaunázó baráti társaság van ott és odamegy egy-több fürdőruhás mi történik vele?
Előzmény: Red_Fox (209)
ujfelhasznalo Creative Commons License 2005.01.10 0 0 210

"belső kamerák"

ez azért már túlzás....

Red_Fox Creative Commons License 2005.01.08 0 0 209
AQUATICUM (Debrecen): Sajnos meg kell erősítenem Navke hozzászólását, ez a szauna kizárólag fürdőruhás. Sokan a fedett medencéktől jönnek át, a fürdőruha-mentes izzadás gondolatával kacérkodókat pedig a belső kamerák (!) bírják jobb belátásra. A szaunacentrum egyébként elég korrekt, 2 szauna + 3 gőz kabin, + merülőmedence, 0,5l ásványvíz included. Ár: 60 min után percdíjas elszámolás, két óra kb. 1500 HUF.

Ugyanakkor a CorpusFitness (Debrecen, Oláh G. u., az Aqutaticumtól öt percre) szaunája továbbra is használható fürdőruha nélkül (két kabin, merülőmedence, ásványvíz, 700 HUF+ korlátlan időtartamú benttartózkodás napijeggyel, de van bérletvásárlási lehetőség is).

Előzmény: navke (208)
navke Creative Commons License 2005.01.04 0 0 208
Tudod, Rodrigez nagyon jól jönne egy pályázati pénzcsomag nekünk. Akkor tuti, hacsek egy napra is, de megszerezhetnénk az Aquaticumot és mehetnénk oda pucéran, mint a nyáron Mogyoródra. :-)
Előzmény: RodrigeZZ (207)
RodrigeZZ Creative Commons License 2005.01.04 0 0 207
Novemberben rájuk telefonáltam. "Természetesen fürdőruhás"
Hogy miért ez a természetes, azt nem tudta.

R.
Előzmény: kis.kukac (205)
navke Creative Commons License 2005.01.04 0 0 206

Részleteket nem tudok, mert nem én voltam ott, de egyik naturista ismerősöm novemberben járt ott és csak annyit mondott, sajna minden gatyában működött. Olyasmi fantasztikum a csúszdapark része mint a mogyoródi Akvapark (szuper hely az is, de ez a téliesített Aquaticum így egyben még nagyobb ötlet)

 

Ránk naturistákra sosem gondolnak, arra meg nem is tudom miért nem, hogy egy ilyen új helyen miért is nem vezetik be a ruha nélküli szaunázást alapból?????

Előzmény: kis.kukac (205)
kis.kukac Creative Commons License 2004.12.27 0 0 205

Sziasztok!

 

Voltatok már Debrecenben az AQUATICUM (www.aquaticum.hu) szaunacentrumában?

Aki volt már írjon róla infót. (Kell-e fürdőruha, stb.)

Előre is köszi.

ujfelhasznalo Creative Commons License 2004.12.22 0 0 204
Jó lehet... Hol van ilyen Magyarországon, Budapest közelében?
Levi
Előzmény: kisnul3 (203)
kisnul3 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 203
Előzmény: kis.kukac (201)
kis.kukac Creative Commons License 2004.10.29 0 0 202

Engem is érdekelne, hogy hol tudtok olyan helyeket Észak-Magyarországon ahol nyugodtan lehet fürdőruha nélkül szaunázni.

A dunántúli tapasztalataimat már megírtam, ott sokkal könnyebb olyan szaunát találni, ahol lehet ruha nélkül szaunázni. Úgy tünik közelebb van a nyugat.

Ha tudtok az ország észak-keleti felén is ilyen szaunákat írjátok meg.

Mindenkinek előre is köszi!

kis.kukac Creative Commons License 2004.10.29 0 0 201

Szia!

 

Megnéztem az interneten http://www.tatrathermvital.sk/data.php?lang=eng&menu=onas tényleg jó helynek látszik. Ennek a "Tatra-Therm-Vital"-nak  az egész területén fürdőruha nélkül lehet lenni?

Mennyi a belépő, és meddig lehet ezért bent maradni?

Légyszi írjál még infókat.

Előzmény: kisnul3 (189)
Ipiapacs Creative Commons License 2004.10.26 0 0 200

> Bükfürdő asszem csak gatyában.

 

  Nem! Bükfürdőn ki is van írva, hogy csakis fürdőruha (és papucs) nélkül szabad bemenni a szaunába! Ha valaki nagyon szégyellős, tekerhet magára fürdőlepedőt, 200 ft a bérleti díja. Eddig talán 2-3 embert láttam fürdőruhában ténferegni ott, de azokra is rászólt a fürdősnéni. Mondjuk elég hülyén is érezhették magukat ott, amikor mindenki meztelenül mászkál a szauna területén...

  Bükfürdő hátránya talán az, hogy elég kicsi a belső (szaunán kívüli) rész, szerintem max. 10 ember tud benn üldögélni, de ki is lehet menni a zárt udvarra. Sárvár viszont nekem nagyon tetszett, tágas, de ott meg az udvar aránylag kicsi.

  Majd megnézem a hétvégén, s esetleg írok beszámolót is.

 

I

Előzmény: RodrigeZZ (190)
RodrigeZZ Creative Commons License 2004.10.26 0 0 199
Gyopárosfürdő: 2 szauna, 2 gőzfürdő, 1 (2?) aromakabin, 1 infraszauna, és 1 kb 35fokos szaunára emlékeztető valami, amiben csobog a víz. egy elég lájtos dolog, nem tudom hogy hívják hiovatalosan. Ezen kívül van merülőmedence bizalmatlan színű (gógy?) vízzel, ami meleg és jaguzzi. pihenőpadok miegyéb. Szépen kialakított, kultúrált környezet, egyetlen hibája, hogy kizárólag fürdőruhás.

2 hét múlva megyünk Sárvárra, majd megírom milyen, de kb ugyanezt tudja, csak gatya nélkül:-)

R
Előzmény: kisnul3 (196)
Káposzta Creative Commons License 2004.10.26 0 0 198

Itt van pl. egy varosi szauna nyitvatartasa:

http://www.saunaseite.de/sauna-baeder-info/sauna-7a/gmueder-hallenbad_73525.html

Amint lathato, szombat delutan, vasarnap es hetfo vegyes, maskor kulon ff-noi.

Egy Bad xxx üdülöhelyen termeszetesen masok a szokasok es a vendegek is. De amig nem vagyok gazdag nemet nyugdijas, eletem nagy reszet egy nagyvarosban kell hogy toltsem es nem valami hegyi termalfaluban.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (194)
Káposzta Creative Commons License 2004.10.26 0 0 197

Szerintem nem olyan hülyeseg. Nem valtott nap, csak noi nap, mondjuk kedden es csutortokon. A het tobbi napja közös. Akar hiszed akar nem, sokan, föleg a nöi nembol nem szeretik a közös szaunazast. Egy uszodaban olyan is van, hogy ruhas, de pentek-szombat-vasarnap este ruhatlan. Marmint az uszomedence. A szauna termeszetesen mindig ruhatlan.

Amugy a nemet lakossag kb. 60%-a nem el hazas vagy elettarsi kapcsolatban. 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (194)
kisnul3 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 196

Szia, a kérdésem az, hogy olyan hely, "ahol nemcsak hagyományos szauna van. Nem értek hozzá, hogy a "nem-szauna" gőzfürdő volt -e, de az egyikbe pl. gőzt fújtak be valami illatos sóra (eukaliptusz talán), a másik helységben pedig egy pici medencében mentolos víz "bugyorgott" és gőzölt. "

Azt tudom, hogy ezeken a helyeken van szauna, csak a típúsára lennék kíváncsi (és nem arra, hogy fürdőruhás vagy nem) :-)))

Előzmény: RodrigeZZ (190)
kisnul3 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 195
Liptószentmiklós, Tatralandia.
Előzmény: RodrigeZZ (191)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.10.25 0 0 194
Ez a váltott nap nagy hülyeség, a prüdéria szép megnyilvánulása. Ennél SZVSZ még a váltott ruhás-ruhátlan napok rendszere is jobb lenne. Vagy ha odamegy egy házaspár, akkor két egymás utáni napon menjenek be a szaunába?
Előzmény: Káposzta (192)
RodrigeZZ Creative Commons License 2004.10.25 0 0 193
Én szerintem minden olyan dolog része a szaunázásnak, ami jólesik, és másokat nem zavar. Így belefér a beszélgetés is. (én spec kedvelem) Az a szauna ahol több, mint 20 ember van már szerintem semmilyen körülmények között nem szolgálja az ellazulást, mert tömegiszonyom lesz.

Azt, hogy Finnországman nem nagyon lennének közös szaunák bocsi, de nem hiszem. Pont náluk nem lenne?! Miért. Magyarország ( és Olasz) kivételével mindenütt közös szauna van. Ausztriában amerre jártam egyetlen egy érdekesen viselkedő bácsikával sem találkoztam. Hacsak nem számítom azt a kb 80-90 éves bácsikát, aki előbb benn volt a szaunában mint én, később jött ki, majd rögtön bement a gőzbe kb 15 percre, majd vissza a szaunába. Az egyes váltások között pedig perceket töltött a qrva hideg merülő medencében. frankón azt hittem, hordágyon megy haza.
A női nem aránya (érdekes módon) meghaladta az 50%-ot. (Bad Gastein, Bad Hofgastein és környéke)
R
Előzmény: Káposzta (192)
Káposzta Creative Commons License 2004.10.25 0 0 192

SZVSZ a beszelgetes nem resze a szaunazasnak. Nemetorszagban sok helyen voltam mar szaunaban, de mindenhol lecseszik a beszelgetoket. Nehez is ugy ellazulni, hogy mondjuk 20-an beszelgetnek egyszerre, akarmilyen halkan is.

Ha valakin furdoruha van vagy nincs vegig alatta, a talpa alatt is törülközö akkor a szemelyzet birja jobb belatasra.

A közös ff-nöi szaunat en nem tartom egyertelmuen jo intezmenynek, a legtobb tele van eleg erdekesen viselkedo jellemzoen 40-60 eves bacsikkal. A nöi nem aranya meg altalaban nem üti meg a 20 szazalekot. Finnorszagban nem nagyon van közös szauna, szvsz jobb is. A közös szaunakban is sok helyen van 1-2 nap egy heten amikor csak a nök mehetnek, a csak ferfi nap ritkabb.

Előzmény: RodrigeZZ (184)
RodrigeZZ Creative Commons License 2004.10.25 0 0 191
Elfelejtettem megkérdezni:
Szlovákiában merre-hol?

R
Előzmény: kisnul3 (189)
RodrigeZZ Creative Commons License 2004.10.25 0 0 190
Kehidakustány "időkorlátos". Kora délutánig (a pontos időt nem tudom) fürdőruhás, utána zárásig csak meztelen.
Sárváron délelőtt és délután 1-1 óra fürdőruház, a többi nem.

Bükfürdő asszem csak gatyában.

R.
Előzmény: kisnul3 (189)
kisnul3 Creative Commons License 2004.10.24 0 0 189

Sziasztok,

most jöttünk haza Szlovákiából, ahol egy termál/élményfürdőben kipróbáltuk a szauna-parkot is. Bevallom őszintén, most először ilyen helyen: vagyis, ahol kötelező levetni a fürdőruhát. Kezdetben fura volt, de később már nem figyeltem rá. A következő alkalommal már azt hiszem, nem fog zavarni.

Kérdésem: nem tudom, itthon is vannak -e ilyen típusú helyek, ahol nemcsak hagyományos szauna van. Nem értek hozzá, hogy a "nem-szauna" gőzfürdő volt -e, de az egyikbe pl. gőzt fújtak be valami illatos sóra (eukaliptusz talán), a másik helységben pedig egy pici medencében mentolos víz "bugyorgott" és gőzölt. Mindkettőt nagyon élvesztük - a hagyományos szaunában sajnos csak nagyon rövid ideig bírtuk, de emezek igazán klasszak voltak.

Szóval, aki itthon is tud ilyet (Győr, Bal, Bükfürdő, Kehidakustyán???), lszi írjon.

navke Creative Commons License 2004.10.05 0 0 188
Én nem bírnám megállni, hogy he kérdezzem meg miért megy be fürdőruhában? Ti hogy álljátok meg szó nélkül? Ilyenkor még arra is hivatkozni lehet, hogy ki van írva mi  a módi. Mint amikor te bemész egy textilesbe és kidobnak mert nem szabad...
Előzmény: kis.kukac (187)
kis.kukac Creative Commons License 2004.10.05 0 0 187

Segítek kiterjeszteni a listádat.

 

Keszthely HOTEL HELIKON:

Ott ki is van írva, hogy fürdőruha nélküli szauna.

Ennek ellenére a legtöbben főleg a magyar üdülő vendégek fürdőruhába törülköző v lepedő nélkül veszik igénybe. Pedig a bejáratnal nagyon értelmesen le van írva, hogy miért hagyjuk a fürdőruhát a szaunán kívűl.

Itt még hidegvizes merülő fürdő is van.

 

CLUB TIHANY Tihany

Két szaunájuk van az egyik a fürdőruhásoknak, a másik a mezteleneknek.

Mit gondoltok, hogy volt a nagyobb tömeg? A fürdőruhásban egymás hegyén hátán,

míg mi a másikban kényelmesen ketten szaunáztunk elfeküdve kellemesen ellazulva.

 

Nem értem, hogy miért ragaszkodnak ahhoz a kis ruha darabhoz.

 

Volt már olyan tapasztalatom is, hogy az egyik hölgynek a hátára olvadt a melltartójának a pántja,

Ezért kell a nőknek minden évben új fürdő ruha!

 

 

Előzmény: RodrigeZZ (184)
navke Creative Commons License 2004.10.04 0 0 186

Hozd csak el a listát, kivel nem beszéltél? :-) Aztán ne bánkódj, itt az ősz és okt. 16-án találkozunk úgyis. Lesz naturista szauna a szokott helyünkön.

Be se engedünk, ha gatyát húzol :-)

 

 

Előzmény: RodrigeZZ (184)
Devil Inside Creative Commons License 2004.09.30 0 0 185
A német-osztrák kultúrterületen (az olaszországi Dél-Tirol is ide tartozik), teljesen természetes a közös meztelenszaunázás, Göstlingben (hochkari síterület) még az öltöző is koedukált volt.

A magyarországi hozzáállás elég röhejes és nem merném wellnessnek hívni a helyet, ahol befüllednek a szaunában a golyóim.
RodrigeZZ Creative Commons License 2004.09.30 0 0 184
Üdv!
A public intézmények nagyon kis részében van külön ffi-női szauna (én pl csak 1-et tudok, ott is mindenkin gatya volt rajtam kívül). A dolognak szvsz nincs is értelme, mert a szaunázás "csaoportos foglalkozás" beszélgetve, stb.
A váltást meg marha nehezen tudom elképzelni, mertugye ha együtt megy a család, akkor ez az elfoglaltság 3-4óra minimálisan, ami időszak felét a pár valamelyik tagja végigunatkozza. (meg a másikat is)

A szauna-kultúra a vliág többi országában arról szól, hogy nincs senkin fürdőruha. kollégák, ismerősök, ismeretlenek együtt. Nálunk nem Most telefonáltam végig Magyarország jónéhány gyógy- és welness szállodáját. Kettőt!!!!!!!!!! találtam, ahol nem kell fürdőruha (Sárvár és Kehidakustány), volt 1-2 vegyes, "ki hogy akar", de a legtöbb kötelezően fürdőruhás.
Ez rendkívülborzasztóan szomorú. (bizom abban, hogy pont azokat nem hívtam, aminél nem kell fürdőruha)
R.
Előzmény: teljesenmindegy75 (183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!