Keresés

Részletes keresés

Judit8512 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 7185
[url]http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2009/10-23/judit20/citromlevl_173202.JPG [/url]
Judit8512 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 7184
[url]http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2009/10-31/judit20/citromlevl_113713.JPG [/url]
Judit8512 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 7183
:

Judit8512 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 7182
Talán most sikerül.
Judit8512 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 7181
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, remélem tud valaki segíteni. A citromom levelén lévő elváltozás aggaszt, még nyáron jelent meg néhány levelén, azokat leszedtem, de újabb leveleken jelent meg.
Nem a legjobb kép, de remélem azért látszik a lényeg.
Köszönöm előre is a segítséget.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.03 0 0 7180
Csak szólok, h nálam virágzik a körtefa... még... :)
fpárduc Creative Commons License 2009.11.01 0 0 7179
A Force 1,5 G Jó szer, csak arra kell vigyázni, hogy használat közben minimum maszk legyen rajtad, és a kezelés után lehetőleg senki ne menjen a területre, és lehetőles szél se legyen...
Mert hogy gázosodó szer ez is.

Előzmény: Island* (7178)
Island* Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7178
Sziasztok!

Tapasztalatot, segítséget szeretnék tőletek kérni drótférgekkel kapcsolatosan. Nagyon el vannak szaporodva a kertünkben.

Rendeltem Gazdabolt.hu-n Force 1,5G -t. Használtátok már, hatékonysággal kapcsolatos tapasztalatok van esetleg? Mit tudtok esetleg még ajánlani?

Még nem volt dolgom ilyen dögökkel, nemrég költöztünk ide, ez egy mezőgazdasági területként használatos telek volt (lucerna, előtte búza stb...) és ezeket a "jószágokat" is megkaptuk sajnos.....
Antisystem Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7177

Ja, a jó transzlaminális tulajdonságát a kis angol idézetem is írja...:)

De hát tudod, a háztáji gyakorlat számára szerintem a felszívódó szer az, amitől a nem permetezett leveleken is döglik a károsító, a nem felszívódó meg az, amivel illik szépen fedni minden levél színét-fonákját...:))

 

A baj meg szerintem alapvetően az, amitől az atkák ma elsőrendű károsítóvá tudtak előlépni egy rakat állományban a dísznövénytől a diófáig, hogy a legelterjedtebb rovarirtók olyanok, amelyeknek nincs számottevő atkairtó hatásuk (mint ugye szinte az összes pirethroid, kivéve a zöld könyves Fendonát meg némileg a Talstart), ergo a biológiai egyensúlyban átvették a kiirtott rovarok helyét ezek a pókszabásúak. Amíg az elsőrendű kiskerti szer az Unifosz meg a Bi58 volt - a 70-es, 80-as években - addig a rovarirtás nem okozott atkafelszaporodást mellesleg, mert ezek az atkákat is gyérítették rendesen. A Decis meg a Karate mellett meg azt látod, hogy a szépen kiirtott levéltetvek helyén megjelennek az atkák...

Másfelől a gombák ellen használt kénpor vagy mészkénlé is szépen gyérítette az atkákat, és mára ezt is kiszorították a szintetikus szerek.

 

Mivel egyébként itten a biológiai egyensúly felborulásáról van szó, nagyobb kertben szerintem abszolút szóba jön, hogy ne újabb vegyszerrel próbáljuk "visszaborítani", hanem valamiféle biológiai ragadozóatka-projektbe kezdjünk.

http://www.biocont.hu/index.php?m=typhlodromus-pyri-ragadozo-atka-65

 

Ha valakinek van már erről tapasztalata, szivesen olvasnék róla...

 

Persze ez pár tő dísznövényen nem igazán jön szóba, ott marad az akaricid szerek kombója.

 

ÜdV

Előzmény: scsaba1 (7175)
Antisystem Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7176

Azé fölösleges a teraszt eláztatni:)

Ha a rézre gondolsz, azzal szerintem várjál 2-3 napot.

 

ÜdV

 

Előzmény: ~eszter4~ (7174)
scsaba1 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7175
Egészen pontosan transzlamináris. Volt is egy tanulmány ami népszerű atkaölők tulajdonságait vizsgálta. A Flumite, Apollo, Nissuron - mindhárom jó transzlamináris tulajdonságokkal rendelkezett, a legjobb a Flumite volt. (MOndjuk remélem nem azért, mert a gyártó cég szponzorálta a tanulmányt...:D )

Meg van is valahol egy termékbemutató szórólapom a Nissuronról, ahol szintén kiemelik ezen tulajdonságát. Ha megtalálom, majd este felteszem.

Visszatérve azt atkákra: Leanderen meg egyéb dísznövényeken, ahol meglehtősen nehéz leküzdeni az atkákat, ott érdemes két eltérő hatású atkaölőt kombinálni.

Pl. ma jó tojásölő Nissuront a gázosodó Omite-val.

A tripsz után nálam a takácsatka a második közellenség a dísznövényeimnél.
Előzmény: Antisystem (7171)
~eszter4~ Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7174

Köszönöm! :))))
Hajrá, Mari néni :DDD

(Már az egész terasz úszik a permetlében :( )

Szerencsére most legalább az időjárás megkegyelmezett :)

Kétféle permetezés között elég, ha megvárom, amíg rászárad az előző adag? Hogy sokkot ne kapjanak a növények a sok vegyszertől :)))

És permetezés után meddig kell fohászkodni, hogy ne essen?

(Bocs, hogy ennyit bombázlak a kérdésekkel, de mindig menet közben merül fel valami.)

Előzmény: Antisystem (7173)
Antisystem Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7173

A víz mennyiségét nem kell duplázni a kombinációk esetén, egyszerűen mindkét hatóanyagból az előírt mennyiséget kell az aadott térfogatú vízbe tenni.

 

ÜdV

Előzmény: ~eszter4~ (7172)
~eszter4~ Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7172

Még egy SOS kérdés (ha van itt valaki):

A Pirimor-Karate keveréknél - 10 g 10 liter vízbe - duplázzam a vízmennyiséget is?
Tehát beletehetem a kétfélét 10 literbe, vagy ahhoz már 20 l kell?

Antisystem Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7171

Elvileg lehet, én is találtam olyan csoportosítást, ami a felszívódók között hozza, de:

 

APPLICATIONS
Mode of action: Non-systemic acaricide with contact and stomach action. Good translaminar activity. Has ovicidal, larvicidal, and nymphicidal activity. Not active against adults, but eggs laid by treated females are non-viable.  Uses Control of eggs and larvae of many phytophagous mites (particularly Panonychus, Tetranychus, and Eotetranychus spp.) on fruit, citrus, vegetables (all at 150-300 g/ha), vines and cotton.  Formulation types EC; FU; WP.

http://www.kingtaichem.com/pro_i_Hexythiazox.htm

 

Meg igazándiból a tapasztalat is az, hogy lefújod vele a diófa alsó leveleit, akkor a felsőkön még zavartalan az atka-habzsidőzsi, ami ugye egy valódi felszívódó szernél nem így lenne. Valószinűleg arról van szó szerintem, hogy maga a szer valamilyen mértékben felszívódik, de atkaölő koncentrációt inkább csak kontakt módon ér el - vagy valami hasonló.

 

ÜdV

Előzmény: cross_183 (7169)
~eszter4~ Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7170

Szörnyű munka ez a permetezés ... :D

Mármint annak, aki nem ért hozzá -  mint én.

Tegnap esett, most meg kell várnom, amíg megszáradnak, aztán megint imádkozni, hogy ne essen, közben egyre hidegebbet jósoltak, akkor hiába is csinálom :))) és akkor még nem beszéltem a szélről meg hogy ismételni is kellene a hatás érdekében...

 

Köszönöm még egyszer :)))

Előzmény: Antisystem (7168)
cross_183 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7169
nissorun elvileg felszívódó.
Előzmény: Antisystem (7166)
Antisystem Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7168

Igen, hideg de fagymentes helyen (tehát mondjuk 10 fok alatt) minden kártevő fejlődése, szaporodása legalábbis erősen lelassul. 

Az Actara valóban jó belocsolásra is.

 

Amikor megfagy a permetlé:)) - szóval fagyveszélyes időben.

Egyébként hatóanyaga válogatja, hogy melyik hatékony hidegben is, és melyik nem. Legismertebbek a gombaölő azol-származékok (mint a Topas meg a Score és tsaik. - meg a Canesten:))))), amelyek cc. 12 fok alatt nem hatékonyak, bár ártani akkor sem ártanak.

A magas hőfok már kritikusabb, perzselésveszélyes szereket - mint a réz meg a kén  - 25 fok felett (érzékeny kultúrákon 20-22 fok felett) nem szerencsés használni, ahogy 30 fok felett egyáltalán nem ajánlott permetezni. Valamint azt is figyelembe kell venni, hogy tűző napon a kiszórt cseppek a leveleken optikai lencseként viselkednek...

 

ÜdV

 

Előzmény: ~eszter4~ (7167)
~eszter4~ Creative Commons License 2009.10.27 0 0 7167

Köszönöm szépen a segítséget.

Egy kicsit megnyugtató, amit írsz az atkákról (hogy télen legalább nem szaporodnak hideg helyen), az üvegházi molyról is elmondható ez? 

Még attól félek, hogy a jóval korábban beköltöztetett szobanövényeken nehogy elkezdjenek röpködni ezek a molyok.

Jól értettem, hogy az Actara is jó ellenük? Mert azt legalább belocsolással is használhatnám (már amikor esznek :( )

 

Még egy kérdés eszembe jutott a hőmérséklettel kapcsolatban. Hány fok alatt nem szabad permetezni?

Előzmény: Antisystem (7166)
Antisystem Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7166

A Nissuron tudtommal kontakt. Felszívódó a II. kat. Vertimec (Attrade Adamectin u.a.), ami ajánlható leanderre. Új, (és aranyárban levő:() szabadforgalmú szer a Floramite...

http://gazdabolt.hu/index.php?content=8&kategoria=141&reszletestermek_id=3581&TermekLimit=30&TermekOrder=nev

Szerintem nyugodtan használhatsz Flumite-t is, meg Nissuront is, vagy akár Sanmite-t... Persze kérdés, hogy hova viszed a leanderedet, ha ugyan fagymentes, de hideg helyre, ott az atkák nyugton lesznek tavaszig, ott tavasszal érdemes komolyabban permetezni ellenük.

 

Igen, ezek általában keverhetőek.

 

ÜdV

Előzmény: ~eszter4~ (7163)
Antisystem Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7165

Szia!

 

Bármilyen rovarirtó megteszi, inkább arra érdemes odafigyelni, hogy időnként váltogatni kell egy eltérő hatásmechanizmusura, mert ezek a dögök elég könnyen rezisztenssé válnak. A gyakoriság meg az adott szer függvénye.

Behordás előtt szóba jöhet pl. az Actara, most már nem kritikus a méhveszélyesség. Vagy egy Pirimor + Karate kombó (gyárilag is létezik Judo néven, de úgy már zöldkönyves..) is elég meggyőzően leirtja őket...

Megteheted azt is, hogy egy taglózó hatású kontakt szer mellé raksz egy kitinszintézis-gátlót (mint a Dimilin), ami a lerakott petéknek tesz be...

 

A Flumite-val szerintem keverhető bármelyik, viszont a Nordoxot én nem keverném velük.

 

ÜdV

 

 

Előzmény: ~eszter4~ (7162)
~eszter4~ Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7164
... bocs az elütésekért :)
Előzmény: ~eszter4~ (7163)
~eszter4~ Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7163

Ja, és ha már permeteztem nyáron Flumite-tal, akkor a szerrotáció értelmébne használjak inkább valami mást?

A Nissorun 10 WP tényleg felszívóvdó szer?

És általánosságban a WP jelű keverhető az SP-vel vagy a WG-vel?

Előzmény: ~eszter4~ (7162)
~eszter4~ Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7162

Az atkáról jut eszembe, nekem is lenne kérdésem.

Apró, fehér, muslicaszerű néhány dögöt látok röpködni a leandereim körül.

Üvegházi molyra tippelek, Te milyen permetszert javasolsz ellenük, és milyen gyakorisággal? Az a gond főleg, hogy behordásig már nem sok idő van, ezek a nyavalyások meg most jöttek elő valahonnan.

Másik kérdésem, hogy takácsatka elleni permetet (Flumite) keverhetem-e vele, és megelőzésképpen még Nordox-szal is szeretnék, ezek mehetnek együtt?

 

Előzmény: Antisystem (7158)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7161
köszönöm megpróbálkozom vele
Előzmény: Antisystem (7160)
Antisystem Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7160

Találhatsz élőt vagy inkább hullát... próba cseresznye:)

De olvasgatást is ajánlok:

http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=2&category=2&topic=600

http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=198

http://www.gazdabolt.hu/index.php?content=199

 

ÜdV

 

 

Előzmény: dorog.zultan (7159)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7159
ok, azt hittem mikr. méretűek.
valaki azt mondta, hogy az atkák ilyenkor már nem aktívak, akkor is találok rajtuk ha ők a bűnösök?
Előzmény: Antisystem (7158)
Antisystem Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7158

Pl atkát, látszik egy rendesebb nagyítóval:)

 

ÜdV

Előzmény: dorog.zultan (7156)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7157
Fiatalok, gondolom a kb 5-6 éves kor annak számit tujáéknál
Előzmény: fpárduc (7155)
dorog.zultan Creative Commons License 2009.10.26 0 0 7156
Mindegyik (120) növény ilyen belülről, kívülről nézve teljesen zöld, nem látszanak a száraz részek.
Hogyan tudnám biztosan eldönteni, hogy atka, vagy nem, pl ha letörök egy ilyen száraz belső ágat, milyen bűnjelet keressek, ami atkára utalhat?

köszönöm
dz
Előzmény: fpárduc (7154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!