Keresés

Részletes keresés

XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36300
Már fél oldal, és még mindig sehol egy igen vagy egy nem...
Előzmény: XRive (36299)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36299
Mit is várhattunk volna tőled, mint további mellébeszélést... Jellemző, hogy egy igen/nem helyett inkább képes voltál összefosni negyed oldalt egy egyszerű eldöntendő kérdésre.
Előzmény: Gézoo (36297)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36298

Hol jártál tegnap?

 

 

 Vagy elfeledted ezt az ábrát?  A szöveget vagy itt visszakeresed vagy a weblapon megnézed..
Előzmény: XRive (36295)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36297

Ja nem is mondtam: 

 

  Nem látom a válaszod, hogy Te mire következtetnél abból, hogy

ahányszor megismételsz egy kísérletet, annyiszor más eredményt kapsz?

 

  Netán, csak nem arra, hogy valami nem stimmel a kisérlet alapfeltételezésével?

 

  Mert én arra következtetnék..  a helyedben. 

 

  Ha feltételezem, hogy egy fénygömb van, akkor minden villanás ami ugyanarról a pontról indul, ugyanazon középpont körül koncentrikus gömbök formájában távolodik.

 

  Ha pedig azt tapasztalom, hogy nem koncentrikusak a fénygömbök, akkor a középpontjuk nem egyezik meg...

 

  Na ez az ami ilyen egyszerű!

 

Előzmény: XRive (36291)
Belekotty Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36296

"Hol lehet szerezni GPS software-t, csak úgy átnézni? ..."

Ó ugyan te ilyet nem is akartál érzékeltetni!  Nem a hivatásos kekecnek ismerlek!  :-))

 

Mellesleg k5ve hiszem hogy ezekben a GPS lekwarekben  van konkrét számítás.  Azt egy chip végzi, amely belseje valszeg nem publikus.

A kimeneti adatokat dolgozzák fel és egyeztetik ezek a szoftverek a térképekkel.

Ahogy a kurva mikrókód sem publikus a komolyabb számítógépekben, van ahol még az assembler sem.  (AS/400)

Előzmény: /dev/null (36292)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36295
Megest sumákolsz. Amit beidéztél, abban nincs bene a 'minden inerciális megfigyelő', viszont benne van egy csomó marhaság a további fénygömbökről.

Ne sumákolj, ne bújkálj. Azt, amit itt lentebb írtam, később beidéztem, meg ebben a hozzászólásban még egyszer beidézek, elfogadod-e? Így, ebben a formában, további változtatások és toldások nélkül.

" Villan egy lámpa, valahol, valamikor. A villanás fénye minden inerciális megfigyelő szerint gömb alakban terjed, a gömb sugara pedig minden megfigyelő szerint ct szerint növekszik, ahol t az adott megfigyelő sajátideje."

Igen/nem.
Előzmény: Gézoo (36293)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36294

Nos, többen is azt állították..

 

  Egyben jelzem, hogy letöltöttem.. legalább is részben.  És miután a jegyzettömbbel tudom megnyitni, eltart egy ideig amíg egyáltalán végig tudom olvasni..

 

   Amit eddig találtam az a szatelit azonosító és időjelek értékeinek beolvasása..de folytatom.

Előzmény: /dev/null (36292)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36293
Előzmény: XRive (36291)
/dev/null Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36292
Állította valaki hogy nincs? :-)
Előzmény: Belekotty (36288)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36291
Nem érdekelnek a hozzátoldásaid, hülyeségeid. Ezt a példát:

" Villan egy lámpa, valahol, valamikor. A villanás fénye minden inerciális megfigyelő szerint gömb alakban terjed, a gömb sugara pedig minden megfigyelő szerint ct szerint növekszik, ahol t az adott megfigyelő sajátideje."

Ezt így, minden hozzátoldás és további szószaporítás nélkül elfogadod vagy sem?

Ha nem, akkor közöd sincs a specrelhez. Ennyire egyszerű.
Előzmény: Gézoo (36290)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36290

Te ennél képes vagy többre is!

 

  Fuss neki még egyszer!

 

  A lámpák villanását megismétlik az IR-ek origójában..  és a első ás a második villanás fénye eltér egymástól..

 

  Te mire következtetsz ebből ?

Előzmény: XRive (36289)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36289
Ahhoz képest, hogy ezt az egyszerű példát hónapokon keresztül igyekezted tagadni, félreértelmezni és félremagyarázni, hirtelen nagyon pofátlan lettél.
Előzmény: Gézoo (36287)
Belekotty Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36288
Mégiscsak van forrás?
Előzmény: /dev/null (36264)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36287
Nocsak, ennyire rosszul megy neked?? Már engem idézel..  Megleptél!
Előzmény: XRive (36285)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36286

  Sajnálom, hogy nem érted.

 

  Bár ez kizárólag tőled függően van így. Az elmúlt egy évben példák sokaságát hoztam, hogy megértessem, szemléltessem. Nálad sem használt.

 

  Na még egy kisérlet:

 

  A két lámpás kísérletet említetted..  Oké.. 

 

  Mindkét rendszer az origójában felvillantja a lámpát és a körülöttük lévő űrben

lebegő kövek és gyenge köd van.. fényérzékeny anyagból..így a villanás fényének árnyéka a ködben, végtelen hosszú pálcákként "megdermed..

 

  Majd mindkettő IR megisméli a kisérletet. Origójukban mozdulatlan lámpájukkal ismét villantanak..

 

   Először is azt látják, hogy az előző villanással nem azonos az eredmény, mert

már két villanást látnak.  Azaz valamelyikük vagy mindkettőjük elmozdult közben..

 

   És most megnézik a mostani villanás árnyék-köd-csíkjait.

 

  Mert az maradt az első villanás középpontjában, akinek a csíkjai megegyeznek az első villanás csíkjaival..

 

  Mindkettő új csíkjai szöget zárnak be az első villanás csíkjaival..

 

  Te ebből mire következtetnél a helyükben  ?

 

 

Előzmény: nagyon_laikus (36282)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36285
Hullamindegy, hogy mit fűzöl hozzá a dologhoz, mivel próbálod elterelni a témát a példától. Villan egy lámpa, valahol, valamikor. A villanás fénye minden inerciális megfigyelő szerint gömb alakban terjed, a gömb sugara pedig minden megfigyelő szerint ct szerint növekszik, ahol t az adott megfigyelő sajátideje.

Ennyi és csak ennyi a példa, minden további szószaporítás nélkül. Ez következik a c állandóságából. Ha ezt így, ebben a formában nem érted, akkor közöd sincs a specrelhez.
Előzmény: Gézoo (36283)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36284
El kell keserítselek, a fény nem önálló kvantumok özöne. A dologért a QED felel, és ha azt hiszed, hogy annak a lényegéből bármit is megfoghatsz egyszerű szavakkal, nyelvészkedéssel, mellédumával, akkor nagyot tévedsz.

Einstein meg a specrel levezetésénél nem használt kvantumokat. Ugyanakkor a QED alapjai között kifejezetten ott a specrel. Abban a formában, amiről itt győzködünk téged. Nézz utána szépen. Ennek is.
Előzmény: Gézoo (36280)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36283

Szánalmas vagy, hogy még érvelni sem tudsz tisztességesen.

 

  Imen a példa két lámpás egy villanás egy pontban, majd ellenőrzésként egy másodpercenként újra villantanak a lámpák.. a rendszerek azonos pontján, az origóban..

 

  És!!  Már a második villanáskor nem egy hanem két helyről érkezik minden megfigyelőhöz a villanás fénye..

 

Vagyis: az első villanás középpontjában maradást a kisérlet megismétlésével

kizárta mindkét rendszer.

 

 

 

Előzmény: XRive (36276)
nagyon_laikus Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36282

/OFF?

 

Nem irritálsz. Mulattatsz. Ugyanakkor sajnállak is. Komolyan. Hogy valaki ennyire be legyen zárva egy rigid és téves gondolati rendszerbe az szörnyü lehet.

 

Különösen miután meg sem kisérelted a kockásfülü hipernyulak létét cáfolni. De legalább a fénysebességnél gyorsabb voltukat próbáltad volna cáfolni.

 

/Kedves Gézoo ha neked nem kell cáfolni amit én mondok akkor miért kellene nekem a nem egyidejüen torz fénygömbjeid hasonlóan veretes elvével bajmolódni? Vagy a Gézoo-doppler önellentmondásaival? Vagy a minden rendszer abszolut állóságára vezető rögeszmefuttatással? Vagy az exponenciálisan gyorsulva pattogó labdával? Vagy a müködésképtelen GPS-sel? Vagy most legujabban azzal hogy a fénysebesség mindig mindenhonnan mérve c de ez se anyaghoz se inerciarendszerhez képest mérve nem igaz?

 

Bezzeg mennyire zavar téged amikor én ragaszkodom veled szemben bemutató célzattal egy hasonló szintü hülyeséghez.

 

Tőled véve a módszert hülyeséget többé nem vitatok. Ezért nem válaszolok a tereléseidre. Azt próbáltam általánosságban megmutatni neked hogy észre se veszed hogy 1) nem a specrelről beszélsz és 2) nem is érvelsz.

 

Tisztán a tőled vett idézetekre alapozva észhez téritő szándékkal próbáltam ezt de most se látod. Még egy tükröt se ismersz fel. Pedig legalább annyi feltünhetett volna neked hogy pont ugy tartod hülyeségnek meg bunkóságnak a tőled szó szerint idekopizott módszereket mint ahogy a többiek tartják annak amikor eredetiben nálad látják.

 

Ja igen. Azt se vetted észre hogy megint te voltál bunkó. Én meg csak tényszerü voltam. Persze a tények téged zavarnak./

 

/ON

 

Amikor spec rel kérdésem volt kaptam értelemes és szemléletes válaszokat. Persze nem tőled. Ilyen volt a két mozgó lámpa ami egyszerre egy helyen villan. Ilyen volt a gyorsan tologatott fényóra. Meg egyebek is. Isten mentsen minden spec rel iránt érdeklődőt attól hogy a te válaszaidra szoruljon.

Előzmény: Gézoo (36258)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36281
Még a végén arra is rájössz, hogy az energia nem IR független. Csak így tovább!
Előzmény: Gézoo (36279)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36280

Ez a te véleményed.

 

  Nem értek vele egyet!  Az aki nem tudja, hogy miről beszél amikor a fényt említi,

az eleve kétséges, hogy a fény bármilyen tulajdonságát helyesen láthatja-e?!!!

 

   Plank és Einstein vezette be a foton fogalmát.. energia kvantum formában.

 

Legalább ezt a definíciót ismerni kellene ahhoz, hogy ne agyament hullám jelenségként értelmezzék a fényt, hanem önnálló E=hf kvantumokként.

 

  Ha idáig nem jut el valaki akkor teljes és baromira rossz meggyőződéssel

vonszolhatja a fénygömböt az IR origójával..

 

 

 

 

Előzmény: XRive (36278)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36279

Szia!

     Lehet szószerint is venni..  f=E/h  ebből   λ=cE/h

 

   Bár csupán utaltam arra, hogy a köpködés helyett a tartalomba kellene belekötni érvekkel.

 

    

Előzmény: Caledoni (36274)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36278
Hülye kérdésre nincs válasz. A foton, mint olyan, a QED része. A QED felállítását eleve a specrel teljes körű elfogadása tette lehetővé. Abban a formában, amit te vitatsz, és amiről mi nem tudunk téged meggyőzni. A specrel tárgyalásához nincs szükség fotonra, pláne valamiféle egy-foton-frekvenciára. Einstein sem használt semmi effélét.

Ez részedről megest csak egy félreduma, hogy a valódi kérdéseket kikerülhesd. Egyszóval: érdektelen.
Előzmény: Gézoo (36272)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36277
Ahá, az elsőről megtaláltam, mit írtál, kérdés sztornó. De a definíciócáfolat továbbra is érdekel.
Előzmény: Caledoni (36274)
XRive Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36276
Az, hogy mi a mi állításunk, továbbra is bízd csak ránk. Egyelőre bírkózz meg szépen a két IR, két fénygömb problémával - 'a fény c-vel terjed' cuccnak ez ugyanis egyenes következménye. Ehhez képest néhány száz - ezer? - hozzászólásnyi magyarázat során se voltál képes felfogni. Ott van pl. Mormota két lámpás tanpéldája.
Előzmény: Gézoo (36273)
Caledoni Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36275
Azért látom jól telt itt az elmúlt egy-két nap is. Kár, hogy megint megsemmisült egy inerciarendszer, egyre veszélyesebb időket élünk.
Caledoni Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36274
Én nem nagyon értek hozzá, ezért kérdezném, hogy mi is az az egyfoton-frekvencia, és hogy hogyan kell egy definíciót cáfolni?
Előzmény: Gézoo (36258)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36273

Megpróbálom úgy leegyszerűsíteni, hogy te is megértsd:

 

   a fény kizárólag c sebességgel terjed..  minden rendszerből mérve és !!!

 

  Soha nem az anyagtól, nem az IR-ektől és nem az origótól mérve!

 

  Az anyag és a fény között  c és c-In közötti sebesség mérhető..

 

  Lásd Doppler, ahol a K rendszerben mozgó K' rendszertől távozó fény, a K' rendszertől állításotok szerint is!!!  c±v szerint távolodik..

 

  Na, ha K'-től pl c-v szerint távolodik akkor a K' rendszerhez képest v sebességgel

mozgó K rendszerben közeledhet vk=c-v+v =c sebességgel is.. 

 

  De csak is!  Mert vk=c+v+v esetén = c+2v  .. a közeledési sebesség..

 

 

Előzmény: XRive (36268)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36272

Ez az egy-foton frekvenciára a válaszod??

 

  Érdekes tudományos érvelés.. Látom nem csak az illemtudásod a régi, de a szinted is.

 

 

Előzmény: XRive (36267)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.10 0 0 36271

Nagyon jó kérdés!

 

  Einstein többféle képpen is leírta ezt.  Egyszer úgy, hogy "az útján", máskor

pedig úgy, hogy "tekintsük állónak rendszerünket, amelynek origójához képest"

  (nem szószerinti fordítás- még mielött valaki belekötne..)

 

  Én úgy fogalmazok a villanás térbeli helyéhez, vagy másként: a haladási tengelyének két pontja között mérhetően.

 

 

Előzmény: ivivan (36266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!