Keresés

Részletes keresés

ElGreen Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6939
Ha Vertimec-et nehéz beszerezni annál olcsóbb és hasonló módon fasza a Mospilan 20sp. 5-6g/10 liter dózisban plussz valami kontaktal kombinálva biztosan legörbíti a szájukat a bolháknak.
Előzmény: apilusz (6919)
szaki_pali Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6938
arra azért kivi lennék mikortól kezdted a permetezést és milyen almán?
Előzmény: Törölt nick (6937)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 6937

Akkor még egy köszi, lisztharmat szívatás-ügyben :)

 

Eddig Topas-zal váltogattam a Karathane-t, hátha valami javulás látszik, de semmi.

Megpróbálom az Discus-Score párost, persze, most már csak kuratív jelleggel. Nem tudom, meddig bírja egy fa, h folyamatosan lisztharmatosak a hajtásai, gondolom, előbb-utóbb azért lelombozódik, végleg... Érdekes, h ugyanakkor a gyümölccsel - látszólag? - nincs probléma.

Előzmény: Antisystem (6935)
Antisystem Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6936

Nincs mit.

 

ÜdV

Előzmény: szépazélet (6932)
Antisystem Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6935

Nincs mit... a lisztharmat ellen szerintem ma már eleve kombinációkkal érdemes próbálkozni, ha már jelen van, mint a Rubigan + Thiovit (ha még van tarcsiba, a Rubigan is átkerült I-esbe, figyeld: "mert folyamatosan ezzel etetett hím patkányoknál a spermaszám csökkent, ezért nem zárható ki..." - ehhez képest a szerencsétlen patkányt naponta ezzel tömték, a gazda a kertjében meg használja 3-4 alkalommal egy évben, és akkor se eszi... na ennyit az EU-ról...), vagy Topas+Thiovit, Score + Thiovit vagy akármi...szóval szerintem mindig legyen egy rezisztenciatörő cucc is, mert a lisztharmat relatív hamar rezisztens lesz a szintetikus cuccokra. Vagy frankó a mészkénlé is (Thiosol) a nyári higításban mert jól gázosodik, és így mindenhova elhatol, viszont ugye 20-22 fok felett rizikós, kánikulában kifejezetten ellenjavallt.

A strobilurinokat (Discus DF) ajánlják almában lisztharmatra, de önmagában szintén elég felejtős,  de pl. Score-val kombinálva szerintem mindenféle varasodást is lisztharmatot eltüntet az almásból. Strobilurint gyárilag is kombinálnak triazollal. Úgyhogy ha engem szivatna most alma-lisztharmat, akkor hidegben mészkénlével, melegben meg Discus DF+Scoreval szivatnám vissza:)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (6933)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6934

Szívesen, remélem, egy hozzád hasonló amatőr páréves tapasztalata segít valamit :)

Lombtrágyához nem tudok szólni, én sosem használtam, de talán a helyi menők majd mondanak valamit...

Előzmény: Bogárdi Pista (6929)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6933

Köszi a kimerítőt :)

Nekem bejött a cucc, jól szolgált, bár almafámon nem segített, már második éve totál lisztharmatos. Termés van, de a lombja sírnivaló...

Előzmény: Antisystem (6928)
szépazélet Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6932
Köszönöm!
Előzmény: Antisystem (6924)
n0name Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6931
dinnye

bocsii meg ujvagyok es nemtudtam hogy hogy kel la kepet beszurni :S
n0name Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6930
Sziasztok!
Feltöltötem egy képet amin dinye szára látható es azt szeretnem megtudni hogy mitől lehet ilyen a levele. most kezdett el igy hervadozni helyenként és terjed nagoyn megköszönnem ha tudnátok segiteni. esetleg hogy mivel leehtne permetezni előre is köszönöm :P
Bogárdi Pista Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6929
Helló!


Köszönöm a választ! Ha jól értem,akkor már nem érdemes menetrendszerűen védekezni, ha látok kártevőt,vagy liszththarmatot akkor megfújom.Azt olvastam valahol,hogy a megfelelő lombtrágyázás segíti a téli eltarthatóságot.Ha nincs más ok a permetezésre azért egy lombtrágyázást érdemes csinálni?
Antisystem Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6928

Az LC-t 2008. juni 30-ig lehetett III. kategóriásként, és 2010 juni 30-ig lehet I. kategóriásként forgalmazni a következő megjegyzésekkel:

 

A nagy- és kiskereskedelmi forgalmazásra vonatkozó előírások:
A szer 2010. június 30-ig hozható forgalomba.
A szer felhasználására vonatkozó előírások:
1. Türelmi idő:
2007. július 1-jétől 2008. június 30-ig a következő kultúrákban
használható fel a szer: almatermésűek, csonthéjasok, bogyósok,
csemegeszőlő, uborka, dinnye, petrezselyem, dísznövény.
2. 2008. július 1-jétől 2010. december 31-ig a szer kizárólag borszőlő
kultúrában használható.
2008. július 1. után betartandó további feltételek és korlátozások:
a) A növényvédő szer légi kijuttatása tilos!
b) A növényvédő szert háti permetezővel vagy kézi permetezővel
kijuttatni tilos!
c) A növényvédő szer házi kerti felhasználása tilos!”

 

Tehát elvben 2008 juni 30 után is van még 2 évig, de csak üzemben és csak borszőlőre.

http://ontsz.hu/engedelyezes/okiratok/rendes/2007/025_1941_1_2007.pdf

 

Az FN 2008 juni 30-cal elment.

 

Egyébként nem olyan nagy csoda, Novenda (DNOC, sárgamíreg:)) származék...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (6927)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6927

Hát ez besz...s...

Pedig én még vettem karathane LC-t a tavasszal, az tuti...

 

 

Előzmény: Antisystem (6926)
Antisystem Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6926

A Karathane-t (dinokap) kivonták a forgalomból, ami van helyette a  metil-dinokap (valami Karatane Star vagy mi az ördög) az II. kat, és csak szőlőben engedélyezett.

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Törölt nick (6925)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6925

Szia,

 

eddig jó :)

Ilyen meleg, párás időben tényleg lehet gond, főleg gombák szeretik ezt a klímát :)

Lisztharmat ellen jó a Thiovit jet vagy Karathane (ha látod a lisztharmat kártételét),  varasodásra, stb. Bravo.

Rovarkártevők ellen jó volt az Actara. Mivel ez felszívódó szer, ügyelj az élelmi várakozási időre  - szüret előtt 3-4 héttel már ne használd (ez igaz minden felszívódó permetre és gyümölcsre). Ha nagyon muszáj valami miatt, akkor helyette nyomj Karate-t, ez kontakt rovarölö.

 

Sokat ne permetezz, ne mérgezd a környezeted. Inkább tavasszal sűrűbben, lemosó permetezéssel indítva, ha akkor jól csináltad (és szerencséd van), ilyenkor nyáron kiskertben már nem kell gyakran fújni.

Előzmény: Bogárdi Pista (6921)
Antisystem Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6924

Szia!

 

Ez uboka-lisztharmat, és kevéssé van köze a nickedhez:( - általában nagy szívás...

Dísztökös tapasztalatokból kiindulva (ugye az hasonló rendszertanilag) nekem a nyári higítású mészkénlé jött be leginkább (biotermesztésben is használható), persze azt csak hüvösebb levegőben lehet, mert melegben perzsel. Persze jó rá a Topas is, pláne Thiovittel kombinálva. Vagy a Topas+Amistar a lisztharmat mellett a peronoszpóra ellen is véd.

 

ÜdV

 

 

Előzmény: szépazélet (6923)
szépazélet Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6923

Sziasztok!

Itt még új vagyok, egy kérdéssel-kéréssel fordulnék hozzátok.

Uborkánkon ez jelent meg valamelyik reggelre:

szerintetek mi ez: lisztharmat, peronoszpora....

esetleg mivel lehetne kezelni?

köszönettel "szépazélet" Évi

agicza Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6922
Sziasztok, sárgul-szárad a nutka hamisciprus egy-egy ágacskája, és úgy tűnik, nem a szárazságtól - milyen féreg foga rághatja? Azt a tanácsot kaptam, hogy menjek neki Topsin+Actara-val, vagy van ennél jobban bevált kombinációtok? És ezt ismételni is kell, vagy elég egy kezelés?
Bogárdi Pista Creative Commons License 2009.06.30 0 0 6921
Helló!

Vegyesen vannak az almafák,jonathan,golden starking,húsvéti rozmaring,meg talán idared.
Az első 3-4 permetezést a helyi gazdabolt tanácsára Alfa-solo+Sherpa-val végeztem.Aztán következett egy Topsin+Sherpa,de ekkor a levéltetvek elég jól megmaradtak,ezért a következő alkalommal Actara+Topas-al permeteztem.Végül Decis-Actara Topas+lombtrágya keverékkel.Félek hogy ebben a párás időben éri valami.Februárban vesztettem el édesapámat,ezáltal maradtak rám a fák,soha nem értettem hozzá,ez az első év,hogy csinálom.Utána olvasgattam itt-ott és eddig a leírtak szerint védekeztem.Tapasztalat híján érdeklődnék tőletek,hogyan védekezzek tovább..

Köszönöm előre is a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (6917)
covycovy Creative Commons License 2009.06.30 0 0 6920
Vertimec+Olaj konbináció Dózis: 10 lit vízbe Vertimec-ből 7,5 ml + 100 ml olaj (Vektafid A, vagy Agrol Plus). Más szert ne keverj hozzá.
Előzmény: apilusz (6919)
apilusz Creative Commons License 2009.06.30 0 0 6919
Sziasztok!
Körtelevél-bolhára tudtok valami szert?
A levelek még nem ragadnak és a fa tele van dongóval.A fa körül csemege szőlő van ,később a szőlőt is biztos kikezdik.
Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 6918
Ja, és milyen fajta alma? Korai, vagy őszi szüretelésű?
Előzmény: Törölt nick (6917)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 6917

És milyen vegyszerrel permeteztél eddig?

Ne vidd túlzásba, ez már eddig sem volt kevés...

Előzmény: Bogárdi Pista (6916)
Bogárdi Pista Creative Commons License 2009.06.29 0 0 6916
Sziasztok!

Az érdekelne,hogy az almát meddig kell védeni varasodás,lisztharmat ellen?Ma permeteztem kb 7.vagy 8.alkalommal.Érésig védekezzek?Eddig nagyon szép minden,sajnálnám ha történne valami....
buksikalap Creative Commons License 2009.06.28 0 0 6915

A magas páratartalom stimmel, miden nap esik az eső, de kertben van teljesen

szabad területen, körülöttük nincs más növény. A botritisz ijesztő lenne, remélem

nem az, várok még, hátha valaki ismeri ezt a jelenséget.

Előzmény: ptak (6913)
james69 Creative Commons License 2009.06.28 0 0 6914
nem akarlak elkeseriteni ,de az eclair az egy jó szer volt múlt idő ugyanis kialakult nála a rezisztencia próbálj valami  másat  én talendot használok nekem bejött 4ha -ra 1liter nem mindegy és az eclair drágább.
Előzmény: kardhal01 (6905)
ptak Creative Commons License 2009.06.28 0 0 6913
Talán botritisz lehet.. Ha erről van szó, akkor a levegőtlen, magas párájú helyeken könnyen terjed. Rovral és Sumilex jó ellene. De várjuk meg, mit mondanak rá az okosabbak :-)
Előzmény: buksikalap (6910)
buksikalap Creative Commons License 2009.06.28 0 0 6912

Én is arra gondoltam, és lehet is, de tetűnek hangyának nyoma sincs. Egy másik

topikban ahol nem tudtak tanácsot adni azt mondták, hogy a korompenész nem ilyen.

Előzmény: kisidi (6911)
kisidi Creative Commons License 2009.06.28 0 0 6911
nem lehet, hogy korompenész? Tetű-hangya-korompenész. Egyik hozza a másikat.
Előzmény: buksikalap (6910)
buksikalap Creative Commons License 2009.06.28 0 0 6910

Sziasztok. A segitségeteket kérem, Néhány növényemen sötétszürke foltok vannak, amit szárazon nem lehet letörölni, sok vizzel igen. Nem por vagy sár szennyeződés,

félek hogy gomba. Felteszek egy pár levelet, talán látszik: citrom, kamélia, rózsa.

Szerinttek mit kell vele csinálni, vagy ne aggódjak, ez nem gombásodás?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!