Keresés

Részletes keresés

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44208
Pontositok. A politikusok nem tudnak "normalis" megoldassal eloallni. Ezert inkabb kussolnak. De a legtobbnek fingja nincs errol az egeszrol.
Előzmény: berci222 (44202)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44207

"Egyebkent en nem hiszek ebben a fokozatos dragulasban, elobb-utobb lesz valami ami miatt borul a bili es napok alatt duplazodik az ar."

 

 

Sajnos a táblázatom csak azt tudja kezelni, ha fennmarad a status quo. Olyan paraméterekkel, mint Katrina II., Irán megtámadása, Chavez meglepetései, Putyin (Medvegyev) bekeményítése, Eu feszültségek, földrengés, hóvihar, szénbányák hirtelen bezárása, csővezeték robbantás, nigériai felkelés, pénzpiacok bedőlése... ilyesmikkel nem tud mit kezdeni.

 

A számokból nekem az jön ki, hogy 2012 után ez a status quo nem képes fennmaradni. Addig - némi szerencsével, sok kínlódás árán - talán igen. Persze a tényleges kimerülési adatokkal update-elgetni kell majd, de amolyn prognóziskészítő játéknak alkalmas... mindenki beletöltögethet adatokat, aztán valami kijön, és mondhatja a tutit.

 

Küldöm. Te egy pesszimista változatot kapsz. :-)

Előzmény: V.4_BlackVoid (44201)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44206
Lenne megoldas, de az emberek ezt nem ertekelnek "normalis"-nak. Ezert orszag szinten a felkeszules eselytelen (tisztelet a kiveteleknek).

Egyeni szinten van "megoldas", illetve inkabb karenyhites.

Nem riogatas, hanem realitas. Az nem mi hibank, ha valaki nem tud vele szembenezni es tagadasba menekul vagy panikba esik.
Előzmény: berci222 (44202)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44205
A Peak Oil-ba egyebkent szamos ongerjeszto folyamat van beepitve.
Itt van nehany geopolitikai szempontbol.
http://www.jeffvail.net/2007/04/five-geopolitical-feedback-loops-in.html


De vannak masok is.
- Az emberek varakozasa vagy legalabbis remenye, hogy mindig minden jobb lesz meg fog szunni. Az lesz a varakozas hogy minden rosszabb lesz.
- A magas energiaar mindennek felveri az arat.
- Mindenki elkezd megtakaritani es felhalmozni az eddigi fogyasztas helyett. Cegek tomege megy ettol tonkre es milliok kerulnek az utcara.

Ezek mind ongerjeszto folyamatok.
Előzmény: ayantaqe (44187)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44204
Ne is mondd, ma kénytelen voltam kipróbálni egy Glock-ot. Tetszett, asszem ez lesz a befutó..;)
Előzmény: V.4_BlackVoid (44200)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44203

Teccik érteni, nem jóu az a Jóska bácsinak ha goundókodik, mört abbúl baj lesz. Főüleg ha a fóukuszbó tuggya mög... 

 

Amúgy nem szántam vitaindító gondolatnak, csak nyomtam egy F5-öt a topiknak. ;)

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44199)
berci222 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44202

 

A masik meg az, hogy ha van egy problema akkor az emberek megoldast varnak. Viszont ha nem tudsz normalis megoldassal eloallni, akkor kar felhozni a problemat.

 

 

Irodott altalam a 44106-as pontban:

 

A problema csak ott kezdödik, hogy a riogatok az ég vilagon semmit sem tudnak tenni.

 

Illetve valamit azert igen:

 

Riogatni es panikot kelteni. Amire viszont a nagy vallalatoknak hasznos, a politikusoknak viszont semmi szüksegük nincs ra.

 

 

Amire a 44114-es piontban azt irod:

 

 

Hogyne tudnank tenni. Sot teszunk is. Irunk erre a topikra es egyenileg keszulunk, tobben a kepviselonknek is irtunk.

 

 

Nem tünik fel valami ellentmondas?

 

Most akkor ez hogyan is van? Megiscsak van megoldas, ha felhozzuk? Vagy megsincs? De akkor miert is elünk ennek es hozzuk fel?

 

Előzmény: V.4_BlackVoid (44191)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44201
De johet az Excel:
blackvoid at freemail.hu

Egyebkent en nem hiszek ebben a fokozatos dragulasban, elobb-utobb lesz valami ami miatt borul a bili es napok alatt duplazodik az ar.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44197)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44200
Amikor az olaj traderek felfogjak a realitast akkor nagyot fog borulni a bili. Sztem par nap alatt megduplazodik majd az olaj. Ettol a tozsden mindenki osszeszarja magat es beomlik az egesz.
Erre az emberek is panikba esnek es megrohanjak a szupermarketeket es felvasarolnak minden tartos elelmiszert. Plusz annyi benzint vesznek amennyit csak tudnak.

Ettol meg nem lesz holnap kokorszak, de az eleje lesz nehez, amig mindenki megszokja az uj helyzetet: emberek, kormanyok, cegek, ... Ezert kell 1 havi elelem otthonra.
Előzmény: ayantaqe (44196)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44199

"ami a szabad információáramlás nélkül még netán adott volna időt a fejlesztésekre, készülődésre."

 

 

Miket nem mondasz... :-) Akkor itt igazából azzal van a baj ebben a rendszerben, hogy TÚL SZABADON áramlik az információ? Hát nem mondom, érdekes egy koncepció... :-D

Előzmény: ayantaqe (44196)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44198
Nem jó példa. Múltkor az alvázmosást kihagyhattam volna, az egyik elöregedett olajhűtőcsövem szétment tőle (ráadásul az automataváltóé). Ha nem nyúlok hozzá, akár még pár évet elfut mivel ott direkt kontaktba nem kerül semmivel, csak rohad. :))
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44195)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44197

"Aki akar olvasson utana mit irt Berci meg 911 itt fel eve, meg hogy mit ir most."

 

 

Én behajigáltam kicsit lejjebb, hogy 911 mit írt fél éve meg egy éve, de épp most magyarázta el nekem, hogy az pont ugyanazt jelenti, amit most írt, sőt, az ellenkezőjét is jelenti meg minden mást is jelent. Igaza van, na.

 

Ekkora szakértelemmel nem tudok vitatkozni.

 

Jut eszembe: neked nem kell az excel táblázatom? Hasznát vehetnéd, ha már tőzsdézel...

Előzmény: V.4_BlackVoid (44194)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44196
Arra gondoltam, hogy egyre többen eszmélnek rá és ez a ráeszmélési folyamat gerjeszti be az egészet olyan sebességre, ami a szabad információáramlás nélkül még netán adott volna időt a fejlesztésekre, készülődésre.
Előzmény: V.4_BlackVoid (44191)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44195

"belefuthatunk egy sokkal rosszabb scenarioba azzal, hogy egyre szörnyebb jövőképet festünk."

 

 

Meglehet. Kicsit olyan, amit mondasz, mintha azt mondanád, hogy azáltal, hogy az ember nekiáll lekapargatni az alvázról a rozsdát, azt kockáztatja, hogy szétesik a tragacs. Kétségtelen... bizonyos tragacsok tényleg szétesnek az ilyesmitől. De tán még mindig jobb, ha a padka szélén robban le végképp, mint ha 160-nál lejtőn lefelé valami szerpentinen, 3 méterre a szakadéktól.

 

A peak oil teljesen öngerjesztő folyamat, de nem azért, mert beszélünk róla, hanem mert ez inherens tulajdonsága neki. Kevered a tőzsdével - az tényleg olyan, hogy azért esik szét, mert az emberek sokat beszélnek róla, hogy szét fog esni.

 

A tragacs nem olyan. Ha ott a rozsda alatt bőven van acél, akkor a vakarászástól nem lesz semmi baja, legfeljebb az lesz mocskos, aki vakarássza.

Előzmény: ayantaqe (44187)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44194
Na visszaneztem. Lovaskocsi? Bocskor???
Hajaj. Es meg te armageddonistazol le minket?
Az internet is az utolso km-t gyalog fogja megtenni?

Es hol maradnak a regebbi joslataid? Kozuti es legiforgalom megduplazodasa? Vagy az mar lekerult a napirendrol?

Es hogy nem lesz energiaszuke? Megis lesz? Vagy elkezdett zavarni hogy a fel vilagon mar ENERGIAHIANY VAN?

Azt veszem eszre, hogy az ellentabor velemenye jocskan kozeledett az "armageddonista" allasponthoz, de persze semmi szin alatt nem ismerik be ezt az erintettek. Mindegy. Aki akar olvasson utana mit irt Berci meg 911 itt fel eve, meg hogy mit ir most.
Előzmény: berci222 (44190)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44193

Nem felejtettem el, csak nem akartam két szálon futtatni az eseményeket, különösen miután wulfintól megtudtam (igen, más csatornán is szoktunk beszélgetni) hogy nem írtak túl sokan, gondoltam felesleges megosztani a figyelmet.

 

Ha bejelenti, hogy az övé készen van értékeléssel, akkor majd megcsinálom a másikat.

Előzmény: ayantaqe (44188)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44192

De, én kedvelem a magam módján. Színt visz a napomba. :-) Amolyan magyar narancs jellegű hozzászóló... kicsit zöld, kicsit savanyú... de a mienk. :-)

 

Biztos túl sokat polidilizett életében, és Orbán-Gyurcsányon tengeti mindennapjait, aztán főleg azért szól hozzá ahhoz is, amiről deklaráltan lövése sincs, mert ezt is amolyan jópofa vitának tartja, amiben nyerni kell. Az meg nem zavarná az embert, ha éppen lennének jó meglátásai, modelljei, számításai, amelyek alapján "nyerne", de az a tény, hogy semennyit sem konyít az alaptémához, és szándékában sem áll elmélyedni benne, csak időről-időre betér fikázni egy sort... hát megmosolyogtatja az egyszeri embert, aki aztán piszkálódik kicsinyég.

 

De azért alapvetően kedvelem. Kedves pofa, akinek ugyan nincsenek ismeretei a témáról... de hát istenem. Legalább történik valami.

Előzmény: ayantaqe (44186)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44191
De bizony, hogy azza valik. Mit gondolsz, miert nem beszel rola olyan keves ember? Miert nem loki a tomegmedia? Hat ezert. Jobb ha az emberek nem tudnak errol, addig meg hatha lesz valami. Kb. ez lehet a politikusok hozzaallas (mar aki tud rola kozuluk).

A masik meg az, hogy ha van egy problema akkor az emberek megoldast varnak. Viszont ha nem tudsz normalis megoldassal eloallni, akkor kar felhozni a problemat.
Előzmény: ayantaqe (44187)
berci222 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44190

 

Ha erdekel a komplex rendszerek alaptulajdonsaga, akkor a  44083-as pont alatt utananezhetsz. Meg esetleg a kanadai szaki is.

 

Ha valaki valamiröl velemenyt mond nem art ismerni a tulajdonsagait.

 

Oszt te par napja meg a kutyaürülek tulajdonsagaival is elbizonytalanodtal. ;-)

 

Akkor viszont honnan gondolod, hogy az internethez meg pont ertesz?

 

Előzmény: nájckingdom (44172)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44189
Gyakorlatilag azt irtad, le hogy:
Ha meg tudjuk oldani az olajhianyt akkor a Peak Oil nem okoz problemat. Gratulalok.
Előzmény: kilenctizenegy (44174)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44188

Mikorra várható?

 

Bors: ha emlékeim nem csalnak, valami hasonlo be lett ígérve.

Előzmény: wulfin (44041)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44187
Vajon ez a PO nem válik egy öngerjesztő folyamattá..? Nem kérdőjelezem meg természetesen, csak a folyamatokat nézve könnyen belefuthatunk egy sokkal rosszabb scenarioba azzal, hogy egyre szörnyebb jövőképet festünk. Persze ez is filozófia, tudom. :)
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44184)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44186
Az a gyanúm, ti nem szeretitek egymást.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44183)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44185

Ilyen patriarchális modell után persze hogy hasonlóképp intifádáznak. :))

Előzmény: kilenctizenegy (44178)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44184

Az a gyanúm, hogy a hír, amit betettél ide, ugyanarról szól, amiről a minap cseréltünk ezsmét: a nagy rendszerek esetében a költséghatékonyságra való tervezés igencsak odatesz a biztonságnak.

 

Nem meglepő, csak szomorkás. Na nem baj, majd visszatérünk a galambpostához.

Előzmény: nájckingdom (44170)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44183

Jól van, Ödön. Minden mindig téged igazol, mindent faszán megmondtál, meglátásaid rendre bejönnek, és kurvára értesz ehhez (is).

 

Ugorgyunk.

Előzmény: kilenctizenegy (44181)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44182

"A távolsági árúszállítás mindörökre fennmarad, amíg kell tea, kakaó és kávé."

 

 

Szerintem is fennmarad, csak a volumene fog kissé megváltozni. A tea, a kakaó és a kávé (na meg persze a fűszerek) luxuscikkek voltak. Viszonylag kis mennyiségben szállították őket nagyon sokáig - ahhoz képest kis mennyiségben, amennyit ma szállítunk mindenből jobbra-balra.

 

Leállni az olyan szállítások fognak, hogy mondjuk ideutazzon a thai csirke meg a kanadai búza. A csirke itt is eléldegél, a búza Európa nagy részén is megnő, ezeket nem fogjuk 10 ezer kilométerről utaztatni. Luxuscikkeket, egzotikumokat, nélkülözhetetlen alapanyagokat persze igen - megfelelően borsos áron.

Előzmény: hanyattesett (44176)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44181

Megint kezd romlani az állapotod. Tartsd készenlétben a pirulákat, estig kellhet!

 

Semmi számalmas magyarázkodás, ha szövegkörnyezetükkel együtt, a "ha..akkor" szerkezeteket figyelembe véve is tudnád olvasni, mit ír a másik, akkor nem kerülnél ilyen helyzetekbe. Amiket összegyűjtöttél, az mind engem igazolt, kivéve az etanol terjedésével kapcsolatos elképzeléseimet, de azt ma délután most írom le harmadszor, hogy a terjedés sebességét illetően túl optimista voltam.

 

Azt meg hiába ismételgeted, hogy aki mást mond, mint te, az mind hülye, ettől még nem leszünk azok, csak te válsz egyre kevésbé komolyan vehetővé.

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44180)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44180

Öregem... te ezt a szánalmas magyarázkodást komolyan tudod venni? Ez nem méltó még hozzád se. Egyszerűbb lenne, ha azt mondanád, hogy "baszki, másképp gondoltam, ez van, sebaj, hajrá".

 

Ehelyett nekilátsz egy ilyen bizonyítvány magyarázásnak... Erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy az a visszatetsző abban, amit csinálsz, hogy amiről fingod sincsen, azt is úgy állítod be, mint aki érti, és mikor nyilvánvaló hülyeséget mondtál, akkor is úgy teszel, mint aki mindig is jót mondott, de legalábbis jóra gondolt.

 

Ez tényleg az "azért kicsi és puha, hogy ne fájjon" esete.

Előzmény: kilenctizenegy (44174)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44179

"A távolsági árúszállítás mindörökre fennmarad, amíg kell tea, kakaó és kávé."

 

Duncan és Nájcki Olduvai elmélete szerint a kőbaltig fogunk visszakerülni pár generáció alatt.

Előzmény: hanyattesett (44176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!