Keresés

Részletes keresés

ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44312
Persze, csak ebben semmi új nincsen. A történelem sokszor igazolta, hogy a kissebbségeken verik el a port kakis helyzetben. Arra céloztam, hogy ez nincsen befolyással magára a válság kialakulására, nem azért fogyik el a nafta, mert a csúnya zsidó nénik vagy a büdi cigó bácsik lopkodják el. :))
Előzmény: nájckingdom (44311)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44311
"PO szempontjából tökmindegy hogy rasszista-e valaki."

Sajnos nem hiszem, hogy így lenne. Ha megtörténik a ventillátorbacsapódás, tömegek lesznek dühösek és frusztráltak, az indulat pedig bűnbakot keres. Ilyenkor kapóra jönnek a sztereotípiák.
Előzmény: ayantaqe (44309)
galland Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44310
Igen nagy eltérések vannak a férfi és női gondolkodás között, nehogy már ezt se lehessen mondani! Ez nem ilyenolyan sovinizmus hanem pszichológiai tény. Máshogy kell elmagyarázni valamit egy nőnek, és egy férfinak, ha azt akarod, hogy tökéletesen megértse. Nem ugyanazon a pályán focizunk. :)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44309

Nem is mondtam hogy bajod lenne, csak példaként hoztam. PO szempontjából tökmindegy hogy rasszista-e valaki.

 

Amúgy az, hogy a nők hajlamosabbak érzelmi alapon vitázni, szerintem általánosítás, én is tudnék vagy egy tucat nőismerőst felhozni ellenpéldaként, többek közt a párom, fenntartva az elfogultság lehetőségét. :)

 

Érdekességképpen, ha nem tudnám hogy Bors és 911 férfiak, ezen állítás alapján akár nők is lehetnének, hiszen igen sokszor terelik szinte kizárólag emocionális alapokra vitát. :)

 

OFF vége.

Előzmény: nájckingdom (44300)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44308
Kis lépés az embernek....;)
Előzmény: Törölt nick (44299)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44303
Én ezt mindig úgy szoktam érzékeltetni, hogy ha útbaigazítunk valakit, a férfi többnyire valami jellegzetes térelemet ad meg, a nő azt, melyik kirakat mellett kell elmenni, ahol az a cuki holmi van...
Persze öreg vagyok, az útmenti, városon kívüli Big Box kereskedelem és a direkt leragasztott kirakatok korában ez már elavult, a fenébe...
Előzmény: Törölt nick (44301)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44302
Majd mindjárt mondjátok, hogy kibújt nálam a szög a zsákból, mivégre támogatom a nagy társadalomkomplexitás-csökkentést . Hogy vissza a fakanálhoz, akinek az való! :-)
(Nem vagyok hímsoviniszta, szeretem a nőket, főleg egyet, de azért a férfi legfőbb dolga a nővel nem az, hogy racionális vitákat folytasson vele. Világos, hogy ez a fórum a példa, hogy férfiak között se mindig könnyű.)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44300
Az én komlexusom onnan van, hogy konkrétan két fórumon mostanában szerintem érvekkel győztem a vitában, aztán jöttek a tipikus logikántúli húzások a női vitapartnerektől. Ugyanezt élővitában is sokszor tapasztaltam, szóval nem vagyok híve a traktorista és bányásznőknek. Ahogy a térképolvasás, vagy tolatás se erősségük, még ha vannak is kivételek, amik erősítik a szabályt, lásd térképésznők, autóversenyzőnők.
Bos Sörmester, az általad hozzott 4 hölgy nyilvánvaló kivétel! De ez statisztikailag nem szignifikáns...

Ayantage, semmi bajom a cigány vitapartnerekkel, nyilván jól egyetértenénk, hogy a választóvonal nem köztünk van bőrszínileg, hanem egyik oldalon mi, cigány és nemcigány érvelők, másik oldalon a kontroll alól időnként kiszabaduló érzelmek, szintén bőrszínre tekintet nélkül...
Ez egy rasszközi előítélet nálam...
Mellesleg az általam utópiaként dédelgetett mezőgazdasáűgalapú, visszaegyszerűsödő társadalomban a nemi szerepek körüli mai zűrök jó része helyére kerülhet.
Előzmény: ayantaqe (44298)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44298

Micsoda hímsoviniszta banda, pfuj. Ha egy nővel vitázom, teszek a nemére, én a vitapartnerben az embert látom és nem a nemét. Mindjárt azzal jövünk, hogy egy cigánnyal nem lehet érdemlegesen vitázni, mert sajátságos a vitakultúrája (anyádat gazsi, szúrd má le ezt a hüleséget motyogó ökröt). A nemiségen alapuló megkülönböztetés csak agy lépésre van a fajitól.

 

Belemehetnénk milyen kompexusok dolgoznak a fórumtagoknál, akik ezeket az agent provocateur-höz illő hsz-eket alkották, de az nem PO. ;)

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44297

Ezek hülye, semmire se jó általánosítások. Csak úgy kapsból tudok négy (4) olyan nőt mondani, aki rendszeresen olvassa a topikot. Nemhogy nem felszínesebbek, de jóval alaposabbak a legtöbb itteni hozzászólónál. A feleségem pl. programozó matematikus, és bátran merem állítani, hogy alapos, kábé mindnyájunknál racionálisabb gondolkodással (illetve a képességével mindenképpen).

 

Másrészt meg egy ilyen dolog belátására való képesség elsősorban nem "természettudományos műveltség" kérdése. Vannak reális gondolkodású zöldségesek és irreális gondolkodású tudósok is.

 

Szerintem az ilyen általánosítások nem sokra vezetnek.

xcoder Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44296
Szerintem itt nemigen fordul meg nõ. Az igazság az hogy én az index politikai fórumán még nem nagyon figyeltem meg az ilyen "gyenge nõ vagyok" típusú érvet egy vitában, igazából máshol sem (jó, az persze igaz hogy tipikusan nöi topicokban nem igazán szoktam elöfordulni). Olyat már jóval sûrûbben látok hogy valaki érvek híján elkezd személyeskedni, de ez szvsz inkább IQ függö dolog lehet, én ezt idáig olyan olvtársaktól láttam leginkább akikröl többé-kevésbé biztosan tudni lehet hogy férfi.
Előzmény: nájckingdom (44294)
hanyattesett Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44295
OFF : Ehhez igazából csak az szól hozzá, aki egy adott témában (nem kötelességként) elmélyülni képes - és ez nem jellemző a nőkre. A nők felszinesek, ha csak nem kényszeríti őket a megélhetés arra, hogy foglalkozzanak valami elvont dologgal - akkor nem teszik. Ha viszont rákényszerülnek, akkor a monotoniatűrésükkel szép eredményeket tudnak összehozni. Elsősorban kilóra.

Előzmény: nájckingdom (44294)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44294
Mellesleg egy pozitívumot el kell mondanom e fórumról. Majd kiváltok némi támadást a read-only olvasóhölgyektől, de más fórumokon többször beleszaladtam a tipikus női vitakultúra kezelhetetlenségébe (amikor az érvek elfogynak, jönnek az érzelmek, hát szabad engem, a gyenge nőt bántani?), itt akárhogyis, de az aktív hozzászólók közt nők nemigen vannak.
Irracionális férfigondolkozásnak kölcsönösen kinevezzük egymásét rendszeresen, de ez még egész tűrhető dolog! :-)
Na, jöhet a nekemesés... Vagy tényleg férfiklub?
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44293
A kerti kutyaszar szmol pikcsör, a közmondásos ventillátorba csapódó anyag viszont a BIG-re vonatkozik, mint hatásos metafora. Mindkettővel kell foglalkoznunk, a bigen tartva szemünket, az ott levont következtetések alapján a saját kezünk ügyébe eső kis zónánkban kell aktívan cselekednünk.
Természetesen nem találom röhejesnek, ha valaki a tervezés egy korai fázisában az ötletroham szintjén számbavesz mindenféle lehetőséget, pl. gázszálljtás dunai hajókon, vagy csak az Adriáig, onnan csövön, de az röhejes, ha a folyamat későbbi szakaszában nem gyomlálja ki a megvalósíthatatlan ötleteket.
Ha ábrándjai rabjává válik, illúziókat kerget és annál rosszabb a tényeknek, ha nem passzolnak. Mindezt valami műszaki, természettudományos képzettséggel és gyakorlattal...
Előzmény: berci222 (44290)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44292

Meglepődtem rajta, hogy mennyire visszafogott az a cikk. Már-már hurráoptimista.

 

Kajaköcsi csak azért mondta, hogy armageddonista, mert jó szokásához híven rákeresett a guglival az 'Armageddon' szóra, és mivel a cikkben egy helyütt megtalálható a szó, kiadta a találatot a derék keresőmotor. Kajaköcsi aztán olvasás és - főként - értemezés nélkül behányta ide a linket.

 

Ha gloom&doom híreket akar olvasni az ember a gazdaságról, akkor azt mostanság leginkább amerikai site-okon teheti meg. Az egyik igen jó hely: http://theautomaticearth.blogspot.com

 

Ez a (máshonnan átvett) cikkük pl. igen érdekes:

 

 

US Credit Markets Are Collapsing! - Last Chance to Defend Your Portfolio!

 

Előzmény: nájckingdom (44289)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44291
Bercó nem szeret itt. :-)
Előzmény: nájckingdom (44288)
berci222 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44290

 

Te, mint a gyöztesek elcsapataba tartozo nyugodtan analizald tovabbra is a kutyaürülek, meg a ventillator kölcsönhatasait.

 

Az nyilvan hozzatartozik a BIG-PIKCSÖR-höz.

 

Előzmény: nájckingdom (44288)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44289
Éppen nem armageddonbankár. Szerinte a világ máris túl van a bajon, csak az USA dominanciájának van vége. Tipikus iráni vágyakat tükröz.
Előzmény: Törölt nick (44280)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44288
Már megint jöttél, láttál egy kis időre, aztán szokásod szerint vert seregként elszaladsz...
Előzmény: berci222 (44286)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44287
Jó. :-)
Előzmény: berci222 (44286)
berci222 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44286

 

Diskuraljon veled tovabb a Mata Hari.

 

Esetleg rakerdezek kesöbb majd joslataidra.

 

Na, böffents ide megegyszer, hogy tied maradjon az utolso szo.

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44285)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44285

Meg foglak lepni, de tudok németül, Bercó. :-)

 

A példád, hogy hajóval fogjuk szállítani a gázt Magyarországra abban a koránt sem várt, ám provizórikusan anticipált esetben, ha az orosz szállítmány akadozna, nagyjából annyira reális, mintha te azt mondanád, hogy nos, amennyiben megszűnik a narancs és a banán importja Németországba, kvarclámpák fénye mellett, esetleg a szoláriumok államosítása révén gondoskodik a Hannoveri önkormányzat a déligyümölcs helybeni termesztéséről.

 

De ne érts félre, én nem ellenzem a dunai gázhajózást. Száz gázhajót, ezeret!

Előzmény: berci222 (44283)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44284

Itt meg az armageddonista, szélsőséges Ausztráliából egy szénösszefoglaló a világ idei szénexportjáról, a haladásellenes Microsoft által támogatott újság gazdasági szekciójából. A hírt a szélsőségesen világvége hívő Reuters hírügynökség hozza:

 

http://money.ninemsn.com.au/article.aspx?id=372894

 

FACTBOX-Coal export problems in key areas create shortage

Jan 29, (Reuters) - The world coal market is facing an unprecedented supply shortage in key consuming regions due to a halt in Chinese exports, South Africa's power crisis, heavy rains in Australia and booming domestic demand in coal exporting countries such as Indonesia.

 

At least 10 million tonnes has disappeared from global coal supply for the next two months, industry sources said. The figure could be higher if the South African authorities make a substantial call on the country's export coal, they said.

 

Asian consumers expecting Chinese shipments will be the worst affected but traders and utilities in Europe and India due to receive South African coal are extremely anxious about the potential difficulty in replacing lost coal.

 

"There's something going wrong in just about every coal exporting country," one major European consumer said. "Where isn't there a problem?," he added.

 

 

Aztán részletesen elemzi a nagy exportőröket. Ja, ez nagyon úgy néz ki, hogy hamarosan szénnel fogjuk hajtan a kocsikat...

Előzmény: Törölt nick (44280)
berci222 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44283

 

Barom ! Hogy erts is valamit !

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44276)
berci222 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44282

 

Schlaumeier ! Du musst gar nichts zurückziehen. Deine Frage war: "Was passiert wenn due Russen den Gashahn schliessen"? Ich habe nur als Beispiel den Gastransport mit Schiffen vorgerechnet.

 

Und hast sofort in deiner Herrschsüchtigen Art zugeschlagen, weil du einen unstillbaren Drang hast hier den Topik zu dir zu reissen. Dominieren, wie ein Hahn auf der Müllhalde. Und das hast du hier. Einen realitätsfremden Müllhaufen. ;-(

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44275)
wulfin Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44281

Theta kerdezte egyszer, hogy miert nem csinaljak a koncentralt napfenyes napelemekt.

 

A kovetkezo legnagyobb napelemes naperomu ilyen lesz:

 

http://www.solarsystems.com.au/154MWVictorianProject.html

 

(500-szoros koncentracioval)

 

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44279

Technológiája most is van, nem az a gond. A mennyiségekkel vana probléma.

 

Na meg azzal, hogy a topikbeliek jórészének várakozásával szemben itt van az exportszén csúcsa. Idén. Nem 100 év múlva, nem 20 év múlva, hanem idén, esetleg jövőre. (Nem széncsúcs, exportszén csúcs.)

 

Előzmény: Törölt nick (44277)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44278

Carbon Dioxide Levels Rising Faster Than Predicted, Study Says

The growth rate of carbon dioxide, or CO2, emissions has averaged 3.3 percent a year since 2000, compared with 1.1 percent in the 1990s, according to a study in the Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

``The causes of the acceleration are surprising,'' Le Quere, a scientist at the U.K. government-funded British Antarctic Survey in Cambridge, said in a telephone interview. ``One is that we are not as efficient at using CO2 as we had anticipated, and the second cause is that it appears that the CO2 sinks are weakening,'' she said, referring to the oceans and land that absorb the gas.

 

``For 30 years we were becoming more efficient at using CO2 for producing energy and wealth, and this has completely stalled since 2000''

 

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601103&sid=aGX31hEo7XSc&refer=us&sa_campaign=search_engine/feedcast/google/Bloomberg_US/carbon_dioxide

 

 

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44276

Igazából azt hiszem, hogy itt azzal állunk szemben, hogy van nagyjából két csapat. Kis túlzással, de mondjuk kettő.

 

Az egyik szerint baj lesz. A másik szerint nem lesz baj. Na most, az a csapat, amelyik szerint nem lesz baj, tulajdonképpen teljesen érthető módon nem is foglalkozik a kérdéskörrel túl sokat. Mondjuk párnaponta rászán az írásra 20 percet. Olvasásra csak annyit fordítanak, ami a mainstream médiában (szorgalmasabbaknál a tudomány éy technika rovatban, lustábbaknál a címoldalon és a gazdaság rovatban) szembejön.

 

Aztán azok, akiket érdekel és sokat foglalkoznak ezzel, olyan dolgokat akarnak megvitatni, amelyekről azok, akiket az egész nem különösebben izgat, nem is tudnak. Aztán ahelyett, hogy arról lenne szó, amit esetleg tényleg lehet csinálni, elterelődik a disputa az olyan eszement őrültségekre, mint dunai gázhajózás, etanolforradalom meg marskolónia.

 

Egyes tagok ezt olyasmivel súlyosbítják, hogy nehezen értenek meg egy elsőfokú, egyismeretlenes egyenletet, vagy problémájuk akad a kamatos kamat kiszámítási módjával.

 

Aztán ez így együtt, információhiányostul, az érdeklődés tényleges meglétének hiányában, meg az elemi logika használatára mutatkozó majdnem teljes képtelenséggel - ez így együtt már sok. Tulajdonképpen értelmetlen azt bizonygatni, hogy nem lesz gázhajózás a Dunán, meg azt is kár magyarázni, hogy szénnel még jódarabig nem fognak működni az autók. Aki ilyeneket ír, arra rá kéne legyinteni, mert pont olyan komolytalan, mint download felvetései arról, hogy 24 méter magasan megszűnik a gravitáció.

 

Végül ott van még kajaköcsi és Ödön, akik meg egyértelműen csak froclizásból járnak ide, a hepaj kedvéért. Megértem őket, szerintük ez az egész egy hülye hiszti, amit nem vesznek komolyan... természetes, hogy kifigurázzák a maguk módján. Igazából érdemes kicsit visszagúnyolódni, röhögni egyet és legyinteni.

 

Aztán meg foglalkozni azzal, ami szerintünk fontos.

Előzmény: V.4_BlackVoid (44255)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.18 0 0 44275

Bercó, én mindent visszavonok, ahogy az első hajórakomány gáz megérkezett Százhalombattára. Még várjuk, de már csak percek kérdése. Addig se idegeskedj, tedd le inkább a motorcsónakvizsgát, még hasznát veheted.

 

Tiéd lesz Első Gázhajó a Dunán.

 

:-)

Előzmény: berci222 (44271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!