Keresés

Részletes keresés

jee_c Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44323
Kúszik felfel ismét. A hazai benzinárak is követik. Lassan nem lesz 300 Ft/liter alatt üzemanyag (a gázolaj már felette van). Két hét alatt kb 10 Ft-tal ment fel az áruk.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44322)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44322
Egyébként meg 97 és fél dollár az olaj. Tudom, ez ebben a topikban hülye részletkérdés, de azért megemlítem.
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44321

"Papírforma" szerint jobban tudják elemezni a részleteket és kevésbé képeznek absztrakciókat.

 

 

Viszont sokkal praktikusabbak. A régi mondás szerint: azért egy férfi találta fel a mosógépet, mert volt ideje gondolkodni rajta, mialatt a felesége kimosta a szaros gatyáját.

 

Egyébként a tréfát félretéve: én azt tapasztaltam, hogy egy nő pontosan ugyanannyira racionálisan elemez egy helyzetet, mint egy férfi, egészen addig a pontig, ameddig őt (vagy valamilyen ismerősét) személy szerint nem érinti a probléma. Az alapvetően emocionális hozzáállás akkor jön elő a nőknél tapasztalataim szerint, amikor előtérbe kerül az érintettségük. De elméleti vitákban... pont annyira (nem) elemzőképes egy nő, amennyira egy férfi (nem) az.

Előzmény: Törölt nick (44301)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44320
Aranyarrol van szo.
Ugy hogy iden biztosra veszek egy korrekciot 900 ala. Sot, sztem meg is volt a mult a heten, mar miutan kitoltottem a kerdoivet. Lehet hogy lesz meg egy, az eszmeletlen jo beszallasi lehetoseg lesz.

Biztosra veszem, hogy 2010-2011 kornyeken 2000 folott lesz az ar.
Előzmény: Konfliktuselmelet (44318)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44319

"Bors és 911 férfiak, ezen állítás alapján akár nők is lehetnének, hiszen igen sokszor terelik szinte kizárólag emocionális alapokra vitát."

 

 

Nem emocionális alap az, hanem hangulatfestő elem. Emocionális alap az, amikor valaki az érzéseit vetíti rá a tényekre, vagy még inkább az érzéseit mondja el egy ténykérdés kapcsán. Semmi köze nincsen ahhoz, hogy az illető mennyire vehemensen, milyen stílusban, milyen nyelvi eszközökkel élve fogalmaz meg valamit.

 

Emocionális alapú vélemény az, hogy "az összenergia nem csökkenhet, mert akkor mindenkinek nagyon rossz lenne", az pedig, hogy "márpedig, ha csökken komám, akkor szarik rá, hogy az tetszik-e neked vagy sem, baszki", nos, ez nem emocionális alapú. Maximum van neki emocionális töltete - de sokszor még az sincsen, pusztán kommunikációs stílusértéke.

Előzmény: ayantaqe (44309)
Konfliktuselmelet Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44318
Én is jó dolognak tartom pl. ezért is, de akkor személy szerint neked a kérdés. A 67-es és 70-es sorban adott válaszod azt hogyan kellene értelmeznem?
Előzmény: V.4_BlackVoid (44316)
jee_c Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44317
.. de miért tolat? :)
Előzmény: ayantaqe (44313)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44316
Jo ez az Excel, most lesz nekunk is municio visszaloni, amikor rezidens optimistak elorejelzesei buknak. ; )
Konfliktuselmelet Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44315
Nekem nem tűnik kereknek ez az excel, valami zavart érzek a mezőkben :)

Az eredeti verzióban nem azt kellett kitölteni, hogy igen/nem és %-ban megadni, hogy mennyire vagyunk(tok) biztosak az igazunk(atok)ban? Csak mert olyan furcsaságok vannak benne, hogy bizonyos embereknél (többnél) 100% egy esemény bekövetkezése, még az ellenkezőjének bekövetkezése 40% pl.

Vagy csak én nem bírom felfogni?
Előzmény: wulfin (44273)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44314
Az igaz, de olyat itt nem is állított senki. Én pl. a Wall Street ámokfutását se tulajdonítom az ott nagy számban dolgozó ortodoxoknak. Pl. az érintett Kunstler mennyire két pofára szidja a Street zsenijeit, joggal. Nem hiszem, hogy a globalizáló tőkés elit valamilyen etnikum, vagy vallás képviselője lenne. De ha válság lesz, lesznek etnikai, vallási gyűlölethullámok, ez biztos. Igazad van, hogy ez nem új a történelemben.
Ettől még vannak praktikus megvitatnivalók az etnikumközi ügyeken. Hogy ne a slágertémát hozzam, most pl. Koszovó igenis veszélyes dolgokat jelez előre.
Vagy minden fajgyűlölet nélkül valamit kezdeni kell a cigánykérdéssel, hogy ne ellenőrizhetetlen robbanás legyen, amikor elfogy a segély. Én hiszek a jövő szántóvető cigányaiban, ill. hosszabb távon utódaink összeolvasdásában, a magyar nem vész el, csak megbarnul egy kicsit. De hogy ez bekövetkezhessen, azért most gyorsan tervezni kell ezt azt, mézesmadzagot, furkót, hal helyett hálót, stb.
Zsidóilag ugyanígy, legyünk jóba, de plíz, ne akarjanak belőlünk palesztint csinálni, ha ott szorul a kapca.
Előzmény: ayantaqe (44312)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44313

Mondtam már, hogy megtaláltam az alternatív közlekedési módszert?

A szibériai geotermikus ültetvények között pl.

 

ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44312
Persze, csak ebben semmi új nincsen. A történelem sokszor igazolta, hogy a kissebbségeken verik el a port kakis helyzetben. Arra céloztam, hogy ez nincsen befolyással magára a válság kialakulására, nem azért fogyik el a nafta, mert a csúnya zsidó nénik vagy a büdi cigó bácsik lopkodják el. :))
Előzmény: nájckingdom (44311)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44311
"PO szempontjából tökmindegy hogy rasszista-e valaki."

Sajnos nem hiszem, hogy így lenne. Ha megtörténik a ventillátorbacsapódás, tömegek lesznek dühösek és frusztráltak, az indulat pedig bűnbakot keres. Ilyenkor kapóra jönnek a sztereotípiák.
Előzmény: ayantaqe (44309)
galland Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44310
Igen nagy eltérések vannak a férfi és női gondolkodás között, nehogy már ezt se lehessen mondani! Ez nem ilyenolyan sovinizmus hanem pszichológiai tény. Máshogy kell elmagyarázni valamit egy nőnek, és egy férfinak, ha azt akarod, hogy tökéletesen megértse. Nem ugyanazon a pályán focizunk. :)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44309

Nem is mondtam hogy bajod lenne, csak példaként hoztam. PO szempontjából tökmindegy hogy rasszista-e valaki.

 

Amúgy az, hogy a nők hajlamosabbak érzelmi alapon vitázni, szerintem általánosítás, én is tudnék vagy egy tucat nőismerőst felhozni ellenpéldaként, többek közt a párom, fenntartva az elfogultság lehetőségét. :)

 

Érdekességképpen, ha nem tudnám hogy Bors és 911 férfiak, ezen állítás alapján akár nők is lehetnének, hiszen igen sokszor terelik szinte kizárólag emocionális alapokra vitát. :)

 

OFF vége.

Előzmény: nájckingdom (44300)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44308
Kis lépés az embernek....;)
Előzmény: Törölt nick (44299)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44303
Én ezt mindig úgy szoktam érzékeltetni, hogy ha útbaigazítunk valakit, a férfi többnyire valami jellegzetes térelemet ad meg, a nő azt, melyik kirakat mellett kell elmenni, ahol az a cuki holmi van...
Persze öreg vagyok, az útmenti, városon kívüli Big Box kereskedelem és a direkt leragasztott kirakatok korában ez már elavult, a fenébe...
Előzmény: Törölt nick (44301)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44302
Majd mindjárt mondjátok, hogy kibújt nálam a szög a zsákból, mivégre támogatom a nagy társadalomkomplexitás-csökkentést . Hogy vissza a fakanálhoz, akinek az való! :-)
(Nem vagyok hímsoviniszta, szeretem a nőket, főleg egyet, de azért a férfi legfőbb dolga a nővel nem az, hogy racionális vitákat folytasson vele. Világos, hogy ez a fórum a példa, hogy férfiak között se mindig könnyű.)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44300
Az én komlexusom onnan van, hogy konkrétan két fórumon mostanában szerintem érvekkel győztem a vitában, aztán jöttek a tipikus logikántúli húzások a női vitapartnerektől. Ugyanezt élővitában is sokszor tapasztaltam, szóval nem vagyok híve a traktorista és bányásznőknek. Ahogy a térképolvasás, vagy tolatás se erősségük, még ha vannak is kivételek, amik erősítik a szabályt, lásd térképésznők, autóversenyzőnők.
Bos Sörmester, az általad hozzott 4 hölgy nyilvánvaló kivétel! De ez statisztikailag nem szignifikáns...

Ayantage, semmi bajom a cigány vitapartnerekkel, nyilván jól egyetértenénk, hogy a választóvonal nem köztünk van bőrszínileg, hanem egyik oldalon mi, cigány és nemcigány érvelők, másik oldalon a kontroll alól időnként kiszabaduló érzelmek, szintén bőrszínre tekintet nélkül...
Ez egy rasszközi előítélet nálam...
Mellesleg az általam utópiaként dédelgetett mezőgazdasáűgalapú, visszaegyszerűsödő társadalomban a nemi szerepek körüli mai zűrök jó része helyére kerülhet.
Előzmény: ayantaqe (44298)
ayantaqe Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44298

Micsoda hímsoviniszta banda, pfuj. Ha egy nővel vitázom, teszek a nemére, én a vitapartnerben az embert látom és nem a nemét. Mindjárt azzal jövünk, hogy egy cigánnyal nem lehet érdemlegesen vitázni, mert sajátságos a vitakultúrája (anyádat gazsi, szúrd má le ezt a hüleséget motyogó ökröt). A nemiségen alapuló megkülönböztetés csak agy lépésre van a fajitól.

 

Belemehetnénk milyen kompexusok dolgoznak a fórumtagoknál, akik ezeket az agent provocateur-höz illő hsz-eket alkották, de az nem PO. ;)

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44297

Ezek hülye, semmire se jó általánosítások. Csak úgy kapsból tudok négy (4) olyan nőt mondani, aki rendszeresen olvassa a topikot. Nemhogy nem felszínesebbek, de jóval alaposabbak a legtöbb itteni hozzászólónál. A feleségem pl. programozó matematikus, és bátran merem állítani, hogy alapos, kábé mindnyájunknál racionálisabb gondolkodással (illetve a képességével mindenképpen).

 

Másrészt meg egy ilyen dolog belátására való képesség elsősorban nem "természettudományos műveltség" kérdése. Vannak reális gondolkodású zöldségesek és irreális gondolkodású tudósok is.

 

Szerintem az ilyen általánosítások nem sokra vezetnek.

xcoder Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44296
Szerintem itt nemigen fordul meg nõ. Az igazság az hogy én az index politikai fórumán még nem nagyon figyeltem meg az ilyen "gyenge nõ vagyok" típusú érvet egy vitában, igazából máshol sem (jó, az persze igaz hogy tipikusan nöi topicokban nem igazán szoktam elöfordulni). Olyat már jóval sûrûbben látok hogy valaki érvek híján elkezd személyeskedni, de ez szvsz inkább IQ függö dolog lehet, én ezt idáig olyan olvtársaktól láttam leginkább akikröl többé-kevésbé biztosan tudni lehet hogy férfi.
Előzmény: nájckingdom (44294)
hanyattesett Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44295
OFF : Ehhez igazából csak az szól hozzá, aki egy adott témában (nem kötelességként) elmélyülni képes - és ez nem jellemző a nőkre. A nők felszinesek, ha csak nem kényszeríti őket a megélhetés arra, hogy foglalkozzanak valami elvont dologgal - akkor nem teszik. Ha viszont rákényszerülnek, akkor a monotoniatűrésükkel szép eredményeket tudnak összehozni. Elsősorban kilóra.

Előzmény: nájckingdom (44294)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44294
Mellesleg egy pozitívumot el kell mondanom e fórumról. Majd kiváltok némi támadást a read-only olvasóhölgyektől, de más fórumokon többször beleszaladtam a tipikus női vitakultúra kezelhetetlenségébe (amikor az érvek elfogynak, jönnek az érzelmek, hát szabad engem, a gyenge nőt bántani?), itt akárhogyis, de az aktív hozzászólók közt nők nemigen vannak.
Irracionális férfigondolkozásnak kölcsönösen kinevezzük egymásét rendszeresen, de ez még egész tűrhető dolog! :-)
Na, jöhet a nekemesés... Vagy tényleg férfiklub?
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44293
A kerti kutyaszar szmol pikcsör, a közmondásos ventillátorba csapódó anyag viszont a BIG-re vonatkozik, mint hatásos metafora. Mindkettővel kell foglalkoznunk, a bigen tartva szemünket, az ott levont következtetések alapján a saját kezünk ügyébe eső kis zónánkban kell aktívan cselekednünk.
Természetesen nem találom röhejesnek, ha valaki a tervezés egy korai fázisában az ötletroham szintjén számbavesz mindenféle lehetőséget, pl. gázszálljtás dunai hajókon, vagy csak az Adriáig, onnan csövön, de az röhejes, ha a folyamat későbbi szakaszában nem gyomlálja ki a megvalósíthatatlan ötleteket.
Ha ábrándjai rabjává válik, illúziókat kerget és annál rosszabb a tényeknek, ha nem passzolnak. Mindezt valami műszaki, természettudományos képzettséggel és gyakorlattal...
Előzmény: berci222 (44290)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44292

Meglepődtem rajta, hogy mennyire visszafogott az a cikk. Már-már hurráoptimista.

 

Kajaköcsi csak azért mondta, hogy armageddonista, mert jó szokásához híven rákeresett a guglival az 'Armageddon' szóra, és mivel a cikkben egy helyütt megtalálható a szó, kiadta a találatot a derék keresőmotor. Kajaköcsi aztán olvasás és - főként - értemezés nélkül behányta ide a linket.

 

Ha gloom&doom híreket akar olvasni az ember a gazdaságról, akkor azt mostanság leginkább amerikai site-okon teheti meg. Az egyik igen jó hely: http://theautomaticearth.blogspot.com

 

Ez a (máshonnan átvett) cikkük pl. igen érdekes:

 

 

US Credit Markets Are Collapsing! - Last Chance to Defend Your Portfolio!

 

Előzmény: nájckingdom (44289)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44291
Bercó nem szeret itt. :-)
Előzmény: nájckingdom (44288)
berci222 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44290

 

Te, mint a gyöztesek elcsapataba tartozo nyugodtan analizald tovabbra is a kutyaürülek, meg a ventillator kölcsönhatasait.

 

Az nyilvan hozzatartozik a BIG-PIKCSÖR-höz.

 

Előzmény: nájckingdom (44288)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44289
Éppen nem armageddonbankár. Szerinte a világ máris túl van a bajon, csak az USA dominanciájának van vége. Tipikus iráni vágyakat tükröz.
Előzmény: Törölt nick (44280)
nájckingdom Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44288
Már megint jöttél, láttál egy kis időre, aztán szokásod szerint vert seregként elszaladsz...
Előzmény: berci222 (44286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!