Keresés

Részletes keresés

Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44397

Hát drukkolni ettől még lehet, mint fociban a nemzeti tizenegynek. :-)

 

Egyébként szerintem tényleg fontos lenne, hogy idén ne menjünk 150 dollár fölé, az átlagár meg ne legyen több 120-nál. A tavalyi átlagár 75 alatt volt, pillanatok alatt megfekszik minden, ha egy év alatt (közel) 100%-ot fog emelkedni. Az idei átlagár meg már most 93 körül lehet.

Előzmény: V.4_BlackVoid (44392)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44396

Nem veszem gecizésnek, bizonyos értelemben "nem ítélem el" (nem az én tisztem), de márpedig nem cserélek eszmét deklarált rasszistákkal. Akkor sem, ha vannak náluk még kártékonyabb másféle rasszisták is. (Azokkal mégúgy sem cserélek eszmét.) Megérteni bizonyos értelemben Hitlert, Pol-Potot és Sztálint is megértem, de ez nem jelenti azt, hogy tárgyalni kívánnék a követőikkel. Ha úgy tetszik, a megértésem pusztán elméleti jellegű, gyakorlati következménye nincsen.

 

Ezt éppúgy kénytelen leszel elfogadni, még ha nem tetszik is, ahogy én is kénytelen vagyok elfogadni, hogy szerinted a Magyar Gárda hasznos is lehet, és a szervezet maga nem hirdet ordas eszméket. Pedig ez a nézeted meg nekem nem tetszik.

Előzmény: nájcki (44395)
nájcki Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44395
Ne vedd gecizésnek, helyből sejtem, hogy nem szereted Naftali Krauszt sem.
Én se mondtam soha, hogy bárki emberkedjen a fajára, rasszára hivatkozva, ha fehér, ha sárga, ha lila. De ne ítélj el csak egy irányba téveszmével fertőzötteket, amikor mások hasonló téveszmék jegyében esetleg máris sokkal aktívabban cselekszenek, pl. gyakorló népirtók, míg a mieink max. hőbörögnek, ami mehet praktikus irányba, ha nem vigyázunk.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44381)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44392
Az olajar csak akkor megy 80 kornyekere ha tozsdekrach beut. Kulonben eselytelen.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44390)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44391
Magyarorszagon is lehet kapnoi.
http://www.aranypiac.hu

1 kilo most 5 millio. Tavaly ilyenkor 3.5 milla alatt.
Előzmény: Törölt nick (44387)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44390

Próbáljatok nagyon erősen drukkolni, hogy az olaj ára visszaessen 80 környékére márciusban, mert ha itt marad április elejéig (vagy tovább emelkedik), akkor kiderül, hogy az uhu20-nak mondott 130 dolláros tippem nyár végére túl optimista lesz.

 

Ő - Nyilasi Attila nyomán - 80 dollárt tippelt nyárra, és igazából jobb lenne, ha megnyerné ezt a fogadást, de erre egyre kevesebb esélyt látok.

 

A nyári 130 kemény, de talán kibírható, de ha április elejéig nem megy vissza jelentősen a mostaniról, akkor nyáron ereszd el a hajamot fogunk játszani.

V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44389
http://money.cnn.com
Realtime megy az olajar amig nyitva van USA-ban az arutozsde. (WTI)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44388

Én is ideteszek egyet. Ez nem annyira részletes, viszont nagyon gyorsan használható, és ha a pillanatnyi árakra vagy kíváncsi (20-25 perc késéssel), akkor az egyszerűsége miatt tökéletesen átlátható.

 

http://finance.yahoo.com/futures?t=energy

Előzmény: wulfin (44384)
uhu20 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44385
Yahoo, Marketwatch...nem chartok vagy adatsorok, csak hírek.

http://biz.yahoo.com/ap/080219/oil_prices.html
Előzmény: wulfin (44384)
wulfin Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44384

ezt hol nezed?

 

en itt szoktam de ez kicsit lassu:

 

http://www.bloomberg.com/markets/commodities/energyprices.html

Előzmény: uhu20 (44380)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44383
Hat erre en se szamitottam. Sot az aranyat is koran adtam el : (
50% helyett csak 35% profit 1 honap alatt.
Előzmény: Törölt nick (44377)
wulfin Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44382
igen, most a wti $99.45-on all tobb mint 4%-ot ment fel ma.
Előzmény: nájcki (44378)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44381

Persze, emlékszem. Tényleg nem értek a történelemhez, ilyeténformán elshiszem, hogy darabszámra nem a fehér ember gyilkolta meg a legtöbb más színűt, hanem valamilyen másik színű valamilyen másik színűt. A vita meg arról szólt, hogy nézetem szerrint a fehér embernek vajmi kevés oka van arra, hogy büszke legyen a történelem során tanúsított "etnikai toleranciájára", tekintettel az indiánokra, az afrikai rabszolgákra, a kereszteshadjáratokra meg ilyenek. A történelemhez nálam jobban (azaz egyáltalán valamit is) értők pedig elmondták, hogy noha ez ugyan igaz, de mások sem voltak jobbak, sőt. Így hát valóban visszavonulót fújtam, és nem állítom, hogy ebben a tekintetben a fehérek lennének a legrosszabbak. Azt viszont továbbra is mondom, hogy sok okunk nincs rá, hogy a mellünket verjük.

 

Ettől teljesen független, hogy márpedig vonalat húzok vitapartner és a "fehér faj" felsőbbrendűségét hirdető létforma közé. Lehet ezt nem szeretni, hogy húzok ilyen vonalat, de ebben a kérdésben merev és hajlíthatatlan az álláspontom.

Előzmény: nájcki (44376)
uhu20 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44380
átlépte a 100-at
Előzmény: nájcki (44378)
uhu20 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44379
AP Photo: Plumes of smoke rise after an explosion at an Alon USA oil refinery in Big Spring, Texas on Monday, Feb. 18, 2008.
nájcki Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44378
olajár?
Előzmény: wulfin (44371)
nájcki Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44376
De rémlik az eset?
Mi a helyzet a fehér rassz alacsonyabbrendűségét, másoktól bűnösebbségét hirdető hmm... "állatokkal"?
Itt most bekapcsolt a kritikaelhárító reflexed, amely ponton a vitát abba kell veled hagyni.
By
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44374)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44375
Az OPEC, mint szervezet, vagy tetszőleges másik olajtársaság (vagy milliárdos nagyvállalat) viszont nem az átláthatóságáról és az igazmondásáról híres. Fogalmunk nincsen, hogy mi van az egyes OPEC tagállamokban valójában, ezért azt mondanak erről, amit akarnak. Hétfőn általában ezt, kedden azt, szerdán meg amazt.
Előzmény: Törölt nick (44370)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44374

Elég valószínűtlen, hogy mondtam volna bármit is a fehér "fajjal" kapcsolatban, tekintettel arra, hogy nincsen olyan. Attól még, hogy az újmagyar, (jó esetben csak) pongyola újságírásba az utóbbi 10 évben visszaszállingózott, nem is lesz. Etnikum, ha úgy tetszik rassz - az van. Fehér faj meg nincsen.

 

 

"Ne húzz előre merev, átléphetetlennek nyilvánított választóvonalakat magad közt és a "szalonképtelenek" közzött."

 

 

De. Húzok. Egy bestiális gyerekgyilkos és a többi ember közé is húzok ilyen vonalat, és a "fehér faj" felsőbbrendűségét hirdető állat és az ember közé is húzok ilyen vonalat. Így van ez jól.

Előzmény: nájcki (44372)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44373
99.97
nájcki Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44372
Én meg amondó vagyok, hogy egy ilyen fórumon jobb vitatkozni akár ordasnak tekintett eszmékkel is, az utcán sokkal esélytelenebb az ilyen vita.
Magad emlegetted egykor, milyen bűnös a fehér faj, a legnépirtóbb a történelemben, aztán Első Polgár és Bögöy (ki hallott róla?) pár lehengerlő érvére vissza kellett vonulnod azzal, hogy valóban, a történelemhez nem értesz.
Ebből két tanulság:
- tőled se feltétlen áll távol a Fehér Fajra vonatkozó (azaz bármilyen, valamilyen "faj"-ra vonatkozó) előítélet, ami nem állja ki a tények próbáját
- ha téged le lehetett e téren szerelni, miért ne lehetne mást is

Nem szabhatjuk meg, hogy az Olajcsúcsról tudó, a világ válságát felfogó olvtársak mind hozzánk hasonlók legyenek minden téren, értékrendjükben. Ne húzz előre merev, átléphetetlennek nyilvánított választóvonalakat magad közt és a "szalonképtelenek" közzött. Esetleg sok tapasztalat alapján igen, de a PC legalább itt ne fertőzzön. Ettől még hülyének nézni jogos olyat, aki nem érvel.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44367)
wulfin Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44371
99.45
uhu20 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44369
Na...fiúk...tudtok valamit a Petrobras új mezője körüli botrányról? Azaz tényleg van valami svindli?
Konfliktuselmelet Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44368
Tegnap láttam "rég eltünt elvtárs" által ajánlott filmet és mivel más hozzászólásban nem találtam rá utalást, így gondoltam bedobom újra. Filmnek sem rossz és erősen telibe vágja a témánk.

De én magyar linket adok:Syriana


Ha már nem tudtok magatokkal mit kezdeni és csak a másik szellemi képességeit fixirozzátok, akkor inkább le kell tölteni ezt.
Előzmény: bugmenot (4815)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44367
Fórumtársnak kénytelen vagy tekinteni, ez inkább tény kérdése, nem véleményé. :-) Én azonban arra a maradi, már-már vaskalaposnak nevezhető álláspontra helyezkedtem, hogy nem tekintek vitapartnernek valakit, aki a Fehér Faj Felsőbbrendűségéről hadovál, és azzal kapcsolatos linkeket pakol be egy energetikai kérdéseket feszegető topikba.
Előzmény: nájcki (44365)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44366

Nagyon mély a lelkem, Bercó, rengeteg mindent érzek. Hol ezt, hol azt, hol amazt. Olyan vagyok, mint PomPom. Papucs orrán pamutbojt. Most éppen hintázom egy ágon, egy szé, hosszú ágon... feeel-leeee.

 

Megvárhatlak? :-)

Előzmény: berci222 (44364)
nájcki Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44365
Természetesen azért vitatkozok -dowNLoad- -dal, mert fórumtársnak tekintem.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44363)
berci222 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44364

 

Lelked mélyén remélem érzed, hogy személyiséged milyen rettenetesen számalmas. ;-(

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (44361)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44363
Nem vagyok benne biztos, hogy érdemes szóbaállni a legaljával, megvitatandó irománya részleteit. Még a végén azt találja hinni, hogy amit összehordott itten alább, az egy álláspont.
Előzmény: nájcki (44362)
nájcki Creative Commons License 2008.02.19 0 0 44362
Pár dolgot leegyszerűsítesz.
Lelkiismeretes zsidó sok van a világon, akik keményen bírálják Izrael politikáját, az USA Izrael-lobbiját, vagy a Holokausztipart. Kapásból Chomsky, vagy I. Shamir.
Ami a távolban fegyvert fogó magyar állampolgárokat illeti, miközben az őket oda lelkesen küldő erők részt vettek saját honvédelmünk leépítésében, számomra is az egyik legkomolyabb aggodalom.
A szerelem gyakran viszonzatlan, ezen nincs mit nyafogni... :-)
Alternatív energiatermelő csodákban én nem hiszek, a ne csodák olyan gyors elterjedésében sem, hogy megakadályozhatná az összeomlást és abban se, hogy a gonosz hatalmak akadályozzák a fiókban heverő megváltást.
Azt se hiszem, hogy Kapolyi akadályozná egymaga Paks bővítését, a politikusok attól félnek, népszerűtlen. Félek, mire nyilvánvaló lehet, hogy már nem, mert mentőszalmaszállá válik, addigra lekéélsük (-tük) a csatlakozást. Persze nem vagyok atompárti, legfeljebb muszájból, hogy ne legyen rakásradöglés. Ugyanezért támogatom a szenes és ligniterőmű gondolatát is, de ugyanúgy lekéshettük a csatlakozást a nagy zűr előttig.
Előzmény: Törölt nick (44359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!