Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2010.05.18 0 0 107
Igen, nagy kár Végvári Tamásért. Jól emlékszem, hogy néhány természetfilmben is ő volt a narrátor?
Előzmény: jutiq (102)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.18 0 0 106
Próbáltam visszaemlékezni a magyar tévésorozatokra, a legrosszabb is jó középszínvonalon volt. Változatlanul nézegetem  DVD kínálatot, sose lehet tudni!
Előzmény: jutiq (102)
elekzsu Creative Commons License 2010.05.18 0 0 105

sziasztok!

van 2 jegyem a Szép nyári nap Operettszinházas előadásra A jegyek 2010 06 10-re szólnk 19:00-kor a 12.sorba


5500/db áron

ha érdekel szóljatok 70 777 55 55

jutiq Creative Commons License 2010.05.18 0 0 104

Hová tűnt a Palya Bea koncertről szóló beírás?

 

jutiq Creative Commons License 2010.05.18 0 0 102

Én egyszerűen nem is emlékszem rossz magyar tévéjátékra, illetve irodalmi alapanyagból készült rossz sorozatra.

 

Nem csak erről jut eszembe: meghalt Végvári Tamás...

Nemrég emlegettem a Keresztapát, Al Pacinót, aki az egyik legeslegkedvesebb színészem, és ebben biztosan nagy szerepe van Végvári Tamás hangjának is. Senkit nem tudok helyette elképzelni. :-((

 

Valaki itt, vagy a könyves topikban említette Kaszás Attilát. Tegnap a Kossuthon a mese után, nyolc órakor felolvasott egy magyar regényből. Folytatásos, asszem tegnap kezdődött. Sajna számomra ismeretlen az író.

 

Jut eszembe. Tudtok valamit a másik Kaszásról? A Gergőről…

 

Előzmény: Csimpolya (101)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.18 0 0 101

Kb. egy hónapja vettem meg a Mire megvénülünk hatrészés tévé-sorozatot DVD-n. Annak idején láttam, úgy emlékszem, tetszett is, de most újranézve is nagyon jónak találom! Elsőrendűek a díszletek, jelmezek, és a párbeszédekben sokat átmentettek Jókaiból. A színészek közül, be kell vallanom, az idősebb generáció volt jobb, legalábbis szerintem. Persze az is igaz, hogy Zenthe Ferenccel vagy Komlós Jucival nehéz konkurrálni! A fiatalabbak közül a főszereplő, Sárvári Győző volt a legjobb.

Mindig sajnálom, hogy nem készült több Jókai-sorozat! Pl. az angolok nagyszerűen megélnek Austenből, vagy a Bronte nővérekből, a lengyelek pedig Sienkiewicz-ből. Azt hiszem, ez a lehetőség már kihasználatlan marad. Pedig a Névtelen vár is jól sikerült, és sokan nézték.

jutiq Creative Commons License 2010.05.17 0 0 100
Napok óta azon gondolkodom, hogy ezt helyesled, vagy sem :-))
Előzmény: Törölt nick (99)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.12 0 0 98
Attól tartok, tényleg nem fog menni, mert mára már van programom! Egy kissé figylemetlen voltam, sajna, amikor lírtam az előzőket.
Előzmény: jutiq (97)
jutiq Creative Commons License 2010.05.12 0 0 97
Talán? Így nem fog menni. Ma este fél hatkor lesz az előadás...
Előzmény: Csimpolya (93)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.12 0 0 96
Ilyen az én szerencsém! Van ugyan kábeltévém, de májustól a telken vagyok, legalábbis legtöbbször, ezért aztán üzemszünetre tétettem.
Előzmény: esotherica (84)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.12 0 0 95
Nem, szerencsére egyáltalán nem muszáj! Én viszont a harmincas-negyvenes évekből való magyar filmeket nem kedvelem. Úgyis tudom, hogy Karády a végén Jávor Pált választja, nem Kabos Gyulát! Akkor minek törjem magam? Persze, itt is van kivétel, pl. A Hippolit-ot szívesen nézem, bár a szerelmi szál itt is sablonos. Viszont mind Csortos Gyula, mind Kabos óriásit alakít! Néhány bemondása pedig folklorizálódott, pl. az ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit, vagy a hagymát is hagymával eszem! 
Előzmény: esotherica (84)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.12 0 0 94
Alighanem az a baj, hogy ezt a témát is lejáratták. Előbb volt egy-két ilyen film, most már negyvenegy-negyvenkettő, és ez tényleg sok egy kicsit. Ráadásul mind egyforma. Talán a "kung-fu bohóc" kivétel ez alól, legalábbis számomra. Ő egyértelműen a testhumort helyezi középpontba, az is nyilvánvaló, hogy ezt szórakoztatási szándékkal teszi. Szerintem sikerül is neki! 
Előzmény: Tiger205A (87)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.12 0 0 93
Feltehetőleg igen érdekes, talán sort kerítek rá!
Előzmény: jutiq (83)
jutiq Creative Commons License 2010.05.11 0 0 92
Érdekel valakit ez a téma? „Szerhasználat és komorbiditás”

jutiq Creative Commons License 2010.05.11 0 0 91
Ma tanultam egy szép újmagyar szót: fucsi

jelentése: gallyra ment, tönkre ment

És egy sokkal régebbi kedvencem: cinyóbarát

Jelentése: cicabarát

Fel nem foghatom, mire kell ez a sok idétlen szó. A fucsi legalább rövidít, de a cinyó még azt sem.

Tudom-tudom, a nyelv változik, fejlődik, és ha jól meggondolom, valóban ez a nyelv illik egyesek sivár érzelem és gondolatvilágához...

esotherica Creative Commons License 2010.05.10 0 0 90
Én a más karate- vagy egyéb harcművészfilmekbe is belehalnék. :)
Előzmény: Tiger205A (87)
esotherica Creative Commons License 2010.05.10 0 0 89
Régen ott is voltak, de mostanában nem láttam semmit.

Hát igen, ez a Seholország elég szar volt, én sem néztem végig. A két emlékezetes pedig: Édes kis malackám és Szabad egy táncra?
A szerdai lesz még szerintem elég klassz: Viszlát, Bajnok!
Előzmény: pampulis (86)
pampulis Creative Commons License 2010.05.10 0 0 88
igen, úgy kell nézni mint egy harcművészeti oktatófilmet, abba a műfajba belefér
Előzmény: Tiger205A (87)
Tiger205A Creative Commons License 2010.05.10 0 0 87
Hát, ezt a mai "sohaország"-ot egyszer megpróbáltam, nekem nem jött be.

Bruce Lee filmeket nem úgy kell nézni, mint más karate-vagy egyéb harcművész filmeket.
Őbelőle egy volt, més nem lesz talán soha ilyen. az ütései, rúgásai sebességét, kivitelezését, tb. nézv e csak döbbenni tudok mai napig.
s amikor kitép chuck norris mellszőrét.....
:)))))

üdv:
TGR
Előzmény: esotherica (84)
pampulis Creative Commons License 2010.05.10 0 0 86
a régi királyi 2-es adón is vannak néha csemegék
Előzmény: esotherica (84)
pampulis Creative Commons License 2010.05.10 0 0 85
melyiket láttad?
Előzmény: esotherica (84)
esotherica Creative Commons License 2010.05.10 0 0 84
Bevallom, én belehalnék, ha végig kéne néznem egy Bruce Lee filmet. Hálistennek eddig nem volt muszáj.

Ellenben tévével rendelkező topiktársaknak: nemrég vettem észre, hogy a Duna TV-n hétfőtől csütörtökig este 8-tól nagyon klassz filmeket vetítenek. Nem a nagy mozisikerek ezek, semmi kommersz, semmi brúszlí, hanem kedves, néhol már-már művészibe hajló, sokszor szürreális filmek. Én már két nagyon jót megcsíptem az elmúlt két hétben.
Előzmény: jutiq (82)
jutiq Creative Commons License 2010.05.10 0 0 83

Kassai Lajost minden évben meg lehet tekinteni a Visegrádi Palotajátékok keretében. Idén július 9,10,11-én lesz.

Ezenkívül Kaposmérőn lehet még fellelni, asszem minden hónap első szombatján van nyilt nap. (Biztos máshol is de én csak ezeket tudom)

Ő az egyik példaképem! A másik pedig a Geréb Ági.

Előzmény: Csimpolya (78)
jutiq Creative Commons License 2010.05.10 0 0 82
Csihipuhi??? Emberek, t együnk már különbséget egy kocsmai verekedés, és Bruce Lee művészete között :-))
Előzmény: esotherica (79)
jutiq Creative Commons License 2010.05.10 0 0 81
Köszi, de most elég nekem a saját testi lelki nyomorom :-))

Előzmény: pampulis (77)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.09 0 0 80
Dehogynem! Csak az esetek többségében, sőt legjobb emlékezetem szerint mindig, nem ő a kezdeményező! Ráadásul általában a nagy ellenfél vele majdnem azonos tudású, így a küzdelem meglehetősen kiegyenlített.
Előzmény: esotherica (79)
esotherica Creative Commons License 2010.05.08 0 0 79
És a Bruce Lee féle csihipuhi nem agresszív?
Előzmény: Csimpolya (78)
Csimpolya Creative Commons License 2010.05.08 0 0 78

Igen, Bruce Lee párbajaiban határozottan egyfajta kultikus jelleget érzek!

Kassai Lajoshoz sajna nincs szerencsém, így aztán nem is tudok véleményt alkotni róla. Viszont amikor (kb. 25 éve) először láttam egy kommersz szamurájfilmet a moziban, egyfolytában azon méltatlankodtam, hogy a női főszereplőnek hogy van szíve azt a gyönyörű kimonót összevérezni a konkurrensen! Tessék inkább megmérgezni, mint lekardozni! Ezt a véleményt a a női nézők többsége helyeselte.

Előzmény: jutiq (64)
pampulis Creative Commons License 2010.05.07 0 0 77
szerintem neked tetszene a hétköznapi őrületek c. darab a kamrában megy , kicsit finomabb változatban de a lelki, testi nyomor csokorba gyüjtése csak kicsit könnyedebben tálalva:)
Előzmény: jutiq (75)
pampulis Creative Commons License 2010.05.07 0 0 76
a pedofil szál csak egy vonulat a filmben, egy a tabuk közül amit nem igen szoktak megjeleníteni:)
Előzmény: jutiq (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!