Keresés

Részletes keresés

pgyuri183 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 336
Egyébként pedig robotdokinak teljesen igaza van a garanciális feltétételek tekintetében, a jótállás az adott ország szervizeiben KIZÁRÓLAG az adott országban vásárolt gépekre vonatkozik, semmilyen szomszédos ország nem javít idegen készüléket. Alapvetően ezért egységes teljesen az árképzés az EU-ban.
pgyuri183 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 335
Még annyit hozzátennék, hogy a vámhivatal egyre inkább előszeretettel visszatartja és a KERMI-hez irányítja azokat a tengeren túlról érkező elektronikus berendezéseket, amelyek nincsenek ellátva megfelelő CE jelöléssel. Ez nem csak a kereskedelmi, hanem a magánforgalomban érkező termékekre is igaz... Ha ilyen esetben a címzett nem rendelkezik a CE jelöléssel nem ellátott termékhez kétséget kizáróan tartozó CE doksival, a terméket NEM VÁMKEZELIK BE AZ EU-BA!
Előzmény: papika4 (331)
robotdoki Creative Commons License 2009.06.23 0 0 334
Sziasztok!

Az ebay-en most amit jó áron lehet kapni az úgynevezett remanufactured vagyis régi hibás, használt gép, a gyárban megjavítva, újra dobozolva.... Hivatalosan kaptuk az Irobottól, ami szerint nincs garancia sehol Europában csak az adott országban vásárolt gépre.Mindenki aki mást mond, félretájékoztat. ettől még valóban indokolatlan az usa és európa közti magas ár.
Üdv:Robotdoki
Előzmény: papika4 (331)
P.ISTI Creative Commons License 2009.06.22 0 0 333
E-bay-en tutira nem veszek. Bár az ára nagyon kedvező, én azért nem bízom annyira a 110V -> 230V átalakításban. Meg aztán itt arról is szó volt, hogy az amis példány nem mindenben felel meg az EU-s előírásoknak...
De azért köszi a tippet!
Előzmény: papika4 (331)
P.ISTI Creative Commons License 2009.06.22 0 0 332
Ma már késő van, holnap hívlak.
Előzmény: pgyuri183 (330)
papika4 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 331
Én az E-bay-en vettem egy 560-ast az USA-ból, amely szállítási költséggel,vámkezelés után 72 ezer Ft-omba került gyári garanciával, 2 db világítótoronnyal. A gyári garancia kis hazánkban lehet, hogy még nem érvényesíthető, de több szomszédos országban igen.
Előzmény: P.ISTI (329)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.06.22 0 0 330
Hívj fel a céges hotline-on /209339939/, beszéljünk róla! Egyébként lefelé akciós árváltozás biztos nem várható, az ÁFA emelése is csak akkor "nyelhető le", ha nem lesz jelenős EUR árfolyamváltozás...
Előzmény: P.ISTI (329)
P.ISTI Creative Commons License 2009.06.22 0 0 329

Sziasztok!

Nem várható valamilyen akciózás? Mondjuk még ÁFA-emelés előtt.

Az álomhatárom (egy 560-asra) a 100 lett volna, de azt hiszem, ez jóideig nem következik be.

A PixMániában most csak 113400, de itt ugye azt mondtátok, hogy náluk nem szerencsés a vásárlás (bár én már vásároltam náluk és nem volt velük problémám, igaz, garanciális problémám sem volt még).

A 130000 viszont nagyon magas számomra.

Ha esetleg van ötlete az itt olvasóknak, hogyan lehetne olcsóbban, de biztonságosabban hozzájutni egy ilyen kütyühöz, köszönettel vennék egy megkeresést!

P.ISTI Creative Commons License 2009.06.15 0 0 328

Szia Doki!

 

Köszi az adatokat!

 

Még törpölök rajta keveset...

Előzmény: robotdoki (327)
robotdoki Creative Commons License 2009.06.12 0 0 327
Szia P.ISTI!

A minimális magasság 12cm.
Ha csak a dokkolót akarod eltüntetni azt lehet, de ő nem csak előre néz hanem kb. 35fokos szögben már észre kell vegye a dokkolót.
A korábban már ebben a topikban kérdezték a méretezést....
Dokkoló mérete:
24szé*12ma*15mé
A csatlakozó is benne van..De az adapter külön van...
A mélységből levesz a gép..Mert bedokkol..
Üdv:Robotdoki
Előzmény: P.ISTI (326)
P.ISTI Creative Commons License 2009.06.12 0 0 326

Szia!

1. Természetesen csak annyira tenném a szekrény alá, hogy éppen elbújhasson.

2. Az előbbiből következik, hogy ki tudnám húzni a szekrény alól.

3. Szeretem a pókokat! :-)

4. Na! Erre próbáltam rákérdezni! Mekkora a legkisebb hely, ahova még betalál megfelelő biztonsággal?

5. A dokkolót rögzíteném.

6. Nem eltolós szekrény lesz.

 

A többi bútorral nem lesz gáz és a vezetékek nagyrésze a falban vezetődik.

Előzmény: robotdoki (325)
robotdoki Creative Commons License 2009.06.12 0 0 325
Szia P.ISTI!

Jó a feltevés...Csak megvalósítása nem megoldható...
1. Ha a szekrény alá teszed hogy veszed ki?(kivétel a Rádiós commander esetén)
2. A tartályt hogyan üríted amikor nem férsz hozzá.
3. Ha megfigyeled a por mindig az eldugott helyekre megy be legjobban,a pókokról nem is beszélve...
4. Ha kis helyet hagysz nem fog tudni a helyére navigálni.
5. Ha elmozdul a dokkoló gondban lesz a készülék.
6. Az eltolós szekrénynél az alsó vezető magasságra figyelj.(min 10cm)
Vagyis én nem tenném...
Inkább azon ötölj hogy a lakásban lévő bútorok inkább legyenek körbe szoklizva és akkor nem fog megakadni a lábakban...És vezetékmentesítsd a helyszíneket.
Vagy olyan technikai megoldást ami a tartály ürítésében segít.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: P.ISTI (324)
P.ISTI Creative Commons License 2009.06.12 0 0 324

Sziasztok!

 

Már régóta olvasom a topikot. Nagyon szeretnék egy Robit (már csak azért is, mert ilyen szakon végeztem a suliban), de még igen magasnak tartom az árát. Főleg ugye a félévvel ezelőttihez képest... Ha ezt előre tudtuk volna... Most sokkal több Robi-tulaj levelezgetne itt... No, de mindegy, lesz ez még ígyse! :-)

 

Eddig minden korábban felmerült kérdésemre választ találtam, most, hogy tervezgetem gardrobszekrényünket, felötlött bennem, mi lenne, ha Robit mindig a szekrény alá irányítanánk. Ehhez ugye az kell, hogy az otthonát a szekrény alá dugjuk.

Első kérdésem az lenne, milyen magas a Home Base?

Második pedig: gyakorlati tapasztalatotok alapján milyen magas hely kell a kütyünek, hogy biztonsággal rátaláljon az otthonára? Azt tudom, hogy hány centi magas a kicsike, a kérdés az, néhány centivel magasabb (gyakorlatilag) lyukban lévő bázisállomásra is hazatlál-e vagy az már bezavarja a kettejük közötti kapcsolatot?

 

Válaszotokat előre is köszi!

pgyuri183 Creative Commons License 2009.06.08 0 0 323
4 EUR/ 1200 Ft brutto a hivatalos kisker ára.
Előzmény: papika4 (317)
galapago5 Creative Commons License 2009.06.07 0 0 322

Prod!

 

Csak nem az alábbi szöveget hallod: "Please inspect and clean Roomba's cliff sensors" majd még ugyanezt vagy 3 nyelven.

 

Ha felteszem az ominózus fekete szélű szőnyegre, akkor a fekete mintákat kikerülve gyönyörűen letisztítja a világos részeket, majd miután rádöbben, hogy nem tud kiszabadulni a fekete szegély miatt jelzi a hibaüzenetet...

Üdv,

galapago5

p.s. próbáljad ki, hogy egy sötét terület felé teszed és megpróbálod elindítani. Ha nem indul, csak a hibaüzenetet mondja, akkor tuti itt a hiba.

 

Előzmény: prod (319)
robotdoki Creative Commons License 2009.06.06 0 0 321
Szia prod!

Milyen színű a szőnyeged?
Vedd ki az első kereket és lehet hogy mögé ment vmi kosz.
Figyeld meg a sípolások mennyiségét.
Üdv:Robotdoki
Előzmény: prod (319)
MiniLion Creative Commons License 2009.06.06 0 0 320
Sziasztok!

Mar majdnem 24 oraja Roomba tulajdonos vagyok, s kovetkezzen egy par soros beszamolo az elso elmenyekrol azoknak, akik esetleg ketelkednenek :)
A tetthely 55 nm, ebbol kb 40-45 nm lett Mikrobi birodalma, minden helysegben 1-1 szonyeg, osszesegeben kb 80%-ban fedik a parkettat. Kuszobok csak a csempezett helysegek fele vannak, egyebkent nagy, nyilt terep, keves tereptarggyal a jellemzo.
Mult hetvegen volt egy nem nagy, de komolyabb takaritas, szonyegtisztitas ilyen vizet kispriccelos, s utana visszaszivos takaritogeppel, ami utan azt gondoltam, hogy nagyjabol tiszta minden. Tevedtem. Mikrobi elso probautjan, ami csak a fel terulete volt, mar megtoltotte a tartalyat, szoszmoszok, porcicak es sima por is bosegen akadt benne. Sejtettem, hogy fog par dolgot talalni, de ez a mennyiseg eleg megdobbento volt. Delutan hagytam megegy kort futni, s meg mindig nagyon szepen gyujtogetett.
A hangja egyaltalan nem veszes, a mosogepem is hangosabb nala. A dokkolojat hazafele menet konnyen megtalalja, s siman landol rajta. A bonyolultabb helyektol sem ijed meg, a hetkoznapi, 5 labu forgoszek labai koze is bebujik, amig tud, s korbejarja szepen.
A korabbi hozzaszolasok kozott szereplo dekorfolias modositast viszont mindenkepp meg fogom ejteni, mivel par butor alja olyan, hogy beljebb kezdodik picit, igy nem lassit le elotte idoben, s nekirohan.
Negativumot nem tudok mondani ra. Ha nagyon akarnam, mondhatnam, hogy a haloszobaban van harom kismeretu szonyeg egymas mellett, s amikor fel/le jar koztuk, van, hogy az oldalkefeje bebujik a szonyeg ala, s vissza kell tolatnia, de meg ezt a helyzetet is teljesen jol kezeli.
Igaz, hogy draga jatek, de igy az elso napi tapasztalatok utan azt mondom, hogy megerte.

Hat ennyi.
prod Creative Commons License 2009.06.06 0 0 319
Egy kérdés a nagyérdeműhöz:

a felújítás után visszakerült a nagyszobába a szőnyeg. Robi nagyszobában teljesen más módon mozog. Olyan érzésem van, mintha a szőnyeg mintáira reagálna. :-(
Valamint ebben a szobában még mielőtt végezne megáll és mond valamit. (Sajnos nem értem, hogy mit.) És nem hajlandó tovább menni.
Átrakva a másik szobába vidáman dolgozik.

Valakinek valami ötlete?
Luca_41 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 318
Nekem nincs ilyen porszívóm, de egyre jobban érlelődik bennem amióta a lányom cicája és kutyája is itt van

Csak egy ötlet.
Nem tudom, hogy minden nap elindítod-e a gépet, de szvsz. elég lenne a a küszöb mellé tenni, amikor használni fogod, egy háromszögalapú hasábot. Szóval lécet. Remélem érthető. De a küszöbre terítve, a küszöb teljes hosszában egy aránylag széles összekötő szőnyeg is megteheti. Gondolom arra fel tudna mászni.
Előzmény: prod (311)
papika4 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 317
Köszi!
Nem pesti vagyok, de majd megyek! Mennyi az ára?
Előzmény: pgyuri183 (316)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 316
pl. nálunk:-). Ha pesti vagy van az üzletben.
Előzmény: papika4 (315)
papika4 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 315
Sziasztok!

Hol lehet tisztítógyűrűt kapni?
Előzmény: robotdoki (314)
robotdoki Creative Commons License 2009.06.05 0 0 314
Szia prod!

A penge helyett van a tisztító gyűrű....Piros vagy sárga színben.
De majd hétvégén nyomom a másik leírást nektek...
Üdv:Robotdoki
Előzmény: prod (313)
prod Creative Commons License 2009.06.05 0 0 313
Köszönöm és várom az újat. :-)
Mi az a tisztító penge?

Én ilyet nem kaptam.
Előzmény: robotdoki (312)
robotdoki Creative Commons License 2009.06.05 0 0 312
Szia prod!

Ami késik nem múlik .....Még a képek hiányoznak és aztán összedobom....Most is van a weboldalamon ilyen csak a régebbi géppel...Alapjaiban nincs változás.
Roomba Karbantartás!
Üdv:Robotdoki
Előzmény: prod (311)
prod Creative Commons License 2009.06.05 0 0 311
Akkor az igérethez híven egy összfoglaló az eddigi tapasztalatokról:

Most lesz 1 hónapos az 560-s.
Közben volt egy lakásfelújítás.

Nagyon kellemesen csalódtunk benne. Egy hatalmas előteret (padlószőnyeg) takarít automatikusan napközben, illetve másik két szobát (vegyesen parketta, szőnyeg) mauálisan. Mindenütt küszöb van, ezért nem nagyon lehet átengedni automatikusan a másik szobába. Egyedül a fürdőszobába járhat be magától, de itt viszont az IKEA szőnyeggel gyűlik meg a baja.

Alapvetően meg vagyunk vele elégedve. Pár nap után már látszik az eredménye a napi takarításnak. Kicsit sokat kínlódik, amikor a becsukott ajtó előtt lévő küszöbön próbálkozik.
Szőnyegbojtokkal jóban van.

A lényeg: megérte.

Robotdoki: igértél karbantartási útmutatót, tanácsokat. csak nekem kerülte el a figyelmemet?
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 310
:)) Ezen már csak röhögni lehet....nameg még az áfa is lesz.
Előzmény: pgyuri183 (309)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.06.04 0 0 309
Sajna ez a negatív árváltozás tiszavirág életű volt. Az 560-as újra 129.000, az 562-es 137.000 mától.
pgyuri183 Creative Commons License 2009.06.02 0 0 308
Mától kapható a Roomba 562 PET, szőrös lakásban tartott kisállatok tulajainak ajánlott :-))) elsősorban, de nagyon jó az ár/érték arány, 133.000 brutto sok additív szériatartozékkal az 560-hoz képest. Szintén mától az 560 picit lejjebb ment, 124.000 brutto.
vinczu Creative Commons License 2009.05.30 0 0 307
kösz az infot
Előzmény: FIATowner (306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!