Keresés

Részletes keresés

holden72 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 539

Igen, én is erre gondoltam, hogy egy tapéta alá nem kell úgy aládolgozni, mint egy festésnek.

 

A kérdésem még csak az, hogy egyáltalán egészséges-e akármilyen tapétát is tenni egy újépítésű falra, vagy először (a szellőzés miatt) mindenképpen festés kellene.

Ha festés akkor milyen típusú festék lenne a legalkalmasabb?

 

köszi a válaszokat!

Előzmény: halaloszto (538)
halaloszto Creative Commons License 2008.03.28 0 0 538
szerintem a fureszporos tapeta arra valo, hogy egy regi szutyok falat gyorsan olcson szeppe tegyunk.

az epitod nem akar glettelni, az helyett akarja a tapetat.

vajk
Előzmény: holden72 (537)
holden72 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 537

Sziasztok,

 

Segítségeteket, tanácsotokat kérném az alábbiakban:

 

Most épül a házunk. Jövőhéten kerülne sor a festésre ill. tapétázásra.

Az építtető által kínált alapárban a tapétázás szerepel (fűrészporos tapéta + rá fehér festés)

 

Ugy hallottam viszont, hogy egy új építésű háznál, a természetes szellőzése miatt először jobb a festés.

Hogy gondoljátok?

Ráadásul ha festést kérünk a tapéta helyett, jócskán rá kell(ene) fizetnünk.

 

Mit javasoltok? Egy új építésű háznál milyen falfestéket érdemes használni? Illetve van-e alkalmas  tapéta (ami nem fűrészporos)?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

cl01 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 536
Köszönöm!
Előzmény: ponix_01 (534)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 535
A fehér alapozást én is elhagynám, és azzal egészíteném ki a dolgot, hogy probálkozhatsz több színnel, még száradás előt egybemosni a különböző árnyalatokat. Ezköznek ecset, vagy szivacs lenne alkalmas, én azzal csinálnám, de előbb gyakorold ki a technikát, mielőtt élesben csinálod.

Antik hatáshoz egyébként homokfúvást is érdemes használni, és utána lazúrokkal megspékelni.
Előzmény: korrektek (532)
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 534
pikkelyezni érdemes előtte. Ez azt jelenti, hogy egy kalapáccsal néhány centinkként beleütsz a vakolatba, a teljes felületen, ahol burkolni akarsz.
Előzmény: cl01 (531)
KerIsu Creative Commons License 2008.03.19 0 0 533
Én a lazúrt ajánlanám neked. Az fehér alapozást elhagynám vagy legalábbis jól elhígitanám az anyagot. Hord fel a lazurt egy ecsettel majd koptasd vissza egy ronggyal vagy szivaccsal. Ha gondolod utána le is lakkozhatod. Először próbáld ki egy darab deszkán a folyamatot. A festékboltba majd ajánlanak lazurt(Én a düfa-t választanám)
Előzmény: korrektek (532)
korrektek Creative Commons License 2008.03.19 0 0 532

Sziasztok!!

 

Nagy problémám van! Valahol, régebben olvastam egy cikket, hogy lehet egy székből mediterrán típusú, megöregedett, darabot készíteni. A cikk arról szólt, hogy egy világos fehér alapozó rétegegel befestik a széket, ezt követően pedig valamilyen mediterrán stílusú pasztellszínt szivaccsal, ronggyal felvisznek, így látszanak a világos alapozó színei is. Antik hatást elérve így jól látható talán a fa erezete is. Pontosan sajnos nem tudom, hogy ez a "koptatásos" vagy száraz technika lazúrral, akril, vagy zománcfestékkel valósítható-e meg. A lényeg szép patinás, egyszerű, "talán lazúros" MEDITERRÁN színe lesz a széknek. Úgy rémlik, a felület véletlenül sem volt fényes. Teljesen természetes jellege volt az egésznek, olyan hatással, mint amit talán már többször lefestettek volna, szép pasztell színekkel.

Tudnátok segíteni, milyen technikával lehet ilyen felületet elérni, milyen anyagokra van szükség?

köszi

cl01 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 531
Sziasztok!

Kérdés: diszperzites falra lehet csempézni, vagy le kell kaparni a festéket?
ponix_01 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 530
Ha zöldhöz okker teszel, az nem lesz zöldebb, tegyél bele kéket, és citrom, vagy napsárgát
kísérletez előbb kissebb mennyiséggel, készíts kis felületen (fél négyzetméter) proba festést. aztán várd meg mindíg,hogy megszáradjon, mert 3-4 árnyalattal világosabb lesz száradás után. Kellemes szórakozást. Jaaaaa. ha tompítani akarod, akkor kis fekete se árt bele.
Előzmény: -guess.who- (529)
-guess.who- Creative Commons License 2008.03.10 0 0 529

Sziasztok!

 

Rövid kérdés: 8 liter Héra falfestékbe bekevertünk 2 tubus sötétzöld Akzo-Nobeles színezőpasztát, majd felkentük (egyelőre egy rétegben) fűrészporos tapétára. A színtáblából kinézett pasztellzöld árnyalat helyett egy enyhén szólva is idegesítő, rikítóan kékeszöldes valami lett...

Hogyan lehetne ezt zölddé tenni? Jól gondolom, hogy ha a második réteghez megmaradt festékhez 1 (esetleg kettő) tubus okkersárga színezőt keverünk, akkor elég jó zöldet kapunk? Más ötlet esetleg?

 

Előre is köszi!

kristof.balazs Creative Commons License 2008.02.26 0 0 528

Sziasztok!!!

 

Veszprém környékén aki szeretne festetni forduljon hozzám bizalommal!!

06207774328   06704525857     Felmérés árajánlat készítés ingyenes!!

 

Bocs a hírdetésért!!

kristof.balazs Creative Commons License 2008.01.30 0 0 527

Szia!!

 

Szerintem hagyd rá ponex barátunkra mert Ő úgy született, hogy tökéletes volt és nincs vita!!!! Ebben a fórumban olyan még nem hangzott el amit Ő ne korrigált vagy szólt volna le!! Szóval igazad van  ponex ismét!!

Előzmény: halaloszto (525)
ponex Creative Commons License 2008.01.30 0 0 526
sokfelé laktam az országban de ezt a kettőt sehol nem keverték szándékosan, de felőlem aztán nevezheted bordásfaszú menyétnek is.
Előzmény: halaloszto (525)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.29 0 0 525
nyilvan minden koznyelvet ismersz :D

vajk
Előzmény: ponex (524)
ponex Creative Commons License 2008.01.29 0 0 524
A gittelést semmiféle köznyelven nem nevezik glettelésnek.
Előzmény: halaloszto (523)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.29 0 0 523
Viszont itt egy regi fa ajtorol van szo. Azt kitt-el kell kitomni, csak koznyelvben neha glettelesnek hivjak azt is.

vajk
Előzmény: ponex (522)
ponex Creative Commons License 2008.01.29 0 0 522
A glett és a kitt is különböző anyagok a glett álltalában gipszes alapú, kültérre műgyanta alapú, a kitt inkább gitt mázoláshoz, míg a glett vakolati egyenetlenségek kiegyenlítésére való. Megint más az üveges-gitt, ami üvegtáblák rögzítésekor használatos.
Előzmény: halaloszto (519)
ponex Creative Commons License 2008.01.29 0 0 521
Hát előszőr is tisztázni kellene, hogy milyen anyagot is használsz. Akryl vagy szilikon? A kettő nem ugyanaz. Az akryl festhető, ha mozgó alkatrészeket akarsz tömíteni, akkor alaposan tisztítsd a felületeket amihez használni akarod, de csak kissebb mozgásokat bír. tizedmiliméterek, ezen felül kireped. Ha lehet inkább stabilizáld a dolgot, ha ez megvan simán festheted bármivel.
Előzmény: groovejet (516)
groovejet Creative Commons License 2008.01.29 0 0 520
Öreg ajtó mán ez...

de kikenem kittel akkor
Előzmény: halaloszto (519)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.29 0 0 519
Mihez van rogzitve a profillec?

Klasszikusan ugye fabol van, az ajtohoz van rogzitve, es ki van glettelve (kitt-elve). Igy az ajtohoz kepest nem mozog, nem reped.

vajk
Előzmény: groovejet (518)
groovejet Creative Commons License 2008.01.29 0 0 518
Kösz!
Mozog.
Profilléc és az ajtótok találkozásáról lenne szó.
Előzmény: KerIsu (517)
KerIsu Creative Commons License 2008.01.29 0 0 517
Igen

De ha mozog a két elem amit össze szilózol, vagy diletál akkor megrepedhet rajta a zománc
Előzmény: groovejet (516)
groovejet Creative Commons License 2008.01.29 0 0 516
Kérdés: festhető akril szilót bevonhatok-e zománcfestékkel???
atesz29 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 515
Szia!

Mi a falfixet 1:1-be higítani szoktuk,de azt inkább enyves kaparása és lemosása után használjuk,vagy ha mésszel festett falból diszperzióst csinálunk.

Falfesték előtti alapozásra én inkább a glettfixet ajánlanám,ez valamivel gyengébb.
Ezt is 1:1-ben szoktuk higítani.

A megfolyással vigyázni kell,de ha már megfolyt megkell csiszolni kicsit,ahogy a többiek is mondták.

Előzmény: zolee97 (513)
KerIsu Creative Commons License 2008.01.21 0 0 514
Azért száradt lassabban a foltokon, mert a falfix a fal szívó képességét is befolyásolja, és azért mondtam hogy teljesen várd meg a száradás. Nem hiszem hogy ki fog foltosodni
Előzmény: zolee97 (513)
zolee97 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 513
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat!
2-szer átfestettem a falfixtől kifényesedett falat, úgy néz ki, hogy a foltok szinte 100 %osan eltünnek a következő réteg után. De viszont azokon a részeken, ahol a foltok voltak, a héra sokkal lasabban szárad. Így mikor a matabb felületeken már teljesen megszáradt a festék, a foltoknál még mindig fénylik a héra. Szerintetek ebből nem lesz gond a szín felvitelekor? A fehér festék száradás után szinte tökéletes, de nem valószínű hogy a szín foltos marad majd?
Előzmény: KerIsu (511)
halaloszto Creative Commons License 2008.01.18 0 0 512
A falfixes dobozra az van irva, hogy ahol kifenyesedik, ott meg kell ovatosan csiszolni festes elott...

vajk
Előzmény: KerIsu (511)
KerIsu Creative Commons License 2008.01.18 0 0 511
Túl töményen vitted fel a falfixet azért ugrik meg rajta a festék, elméletileg töbszöri festés (3x diszperziós) után be kellene hogy fedje a fényes felületet is, az átfestések előtt várd meg amíg teljesen megszárad a felület
Előzmény: zolee97 (510)
zolee97 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 510
Falfixel kapcsolatos problémával fordulok Önökhöz!
Új családi házat építettünk. Miután legletteltem, ill. lecsiszoltam a falakat Falfixel kezeltem le.
Valószínüleg valamit nem jól csináltam, mert a felület elég sok helyen foltokban felfényesedett, illetve néhol egy kicsit megfolyt a szer. Átfestettem egyszer a felületet, de a problémás helyeken nem nagyon fedte be a festék. Kisérletképpen egy darabon megpróbáltam mégegyszer átvesteni, de még mindig nem fedi be teljesen.
Sajnos 500 nm felületről van szó, amit elég nehéz és hosszadalmas lenne átcsiszolni, majd ujraglettelni. A kérdésem az lenne, hogy mi lenne a legegyszerűbb megoldás a hibák kijavítására, ill. létezik-e valamilyen szer amivel átkenve a foltosodás megszünne!

A válaszokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!