Keresés

Részletes keresés

unalmas lany Creative Commons License 2012.11.12 0 0 2994

Nos, miután sok-sok idő telt el, kiokosodtam, s megvan a megoldás is... :)

unalmas lany Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2993

Sziasztok!

 

Monitort szeretnék venni.

Nincs PC-m, laptoppal mozgok mindenfelé.

A lakásban szeretnék egy olyat, amire a laptoppal rá tudok csatlakozni.

Fotókat szeretnék rajta "bütykölni".

 

Javasoljátok-e erre a célra a Dll U2312-t?

 

Köszönöm a hozzáértő válaszokat!

Steve the Great Creative Commons License 2012.10.24 0 0 2992

Sziasztok!

Lassan monitort kell cserélnem és (eléggé szerencsés) dilemmában vagyok: Az elsődlegesen kinézett monitor egy DELL ULTRASHARP U2410 és a dilemma azért szerencsés, mert a leendő költségvetés megengedne drágább eszközt is, pl. egy Eizo Flexscan S2433WFS-t vagy esetleg egy NEC P241W-t. A kérdésem az lenne, hogy használja-e valaki a fenti Dell-t (és milyen tapasztalatokkal) ill. van-e olyan előnye az utóbbi két monitornak, hogy megérje befektetni a majdnem +100E Ft-ot? Nyilván a márkanévért nem akarok "fölöslegesen" pénzt kiadni, de ha valóban jelentősen jobbak, akkor most talán belefér.

Davidon Creative Commons License 2012.09.29 0 0 2989

Eladó: X-Rite i1 DisplayPro kalibráló    Egyszer használt, garanciális (kb. 8 hónap van még rá).  55.000 Ft

Érdeklődni a publikus mail-en lehet. Köszi!

y3k Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2988
Előzmény: y3k (2987)
y3k Creative Commons License 2012.09.27 0 0 2987
lendvaizs71 Creative Commons License 2012.09.19 0 0 2986

Sziasztok!

 

Monitor kalibrálásra milyen eszközt használtok?

 

Köszi

soul-tan Creative Commons License 2012.09.15 0 0 2985

DELL U2312HM ill. U2412M

 

csak a 23assal van személyes tapasztalat, de mivel a 22", a 24" és az új 27"-osról is elolvastam a tftcentralon a cikkeket így bátran ki merem jelenteni, hogy ha elég az sRGB akkor megfelelő lesz.

i1 Display Proval kalibráltam gond nélkül. Fényerőt ill. az R G B színcsatornákat is lehet külön-külön állítani. Amit érdemes megjegyezni, hogy ha kell az Adobe RGB és esetleges 10 bites munkamenet, akkor nem véletlenül lehet még mindig kapni az U2410-et meg az U2711-et.

eos sale Creative Commons License 2012.09.13 0 0 2984

Hasonló kérdésem lenne, mint az utsó kérdezőnek, csak engem a Dell U2412M-ről érdekelnének tapasztalatok!

 

Nagyon köszönöm!

optimus87 Creative Commons License 2012.08.29 0 0 2982

Sziasztok!

 

Éppen monitor vásárlás előtt állok, fotós vagyok és lenne néhány kérdésem:

 

Alapvetően Dell-ben gondolkodom és IPS, H-IPS, vagy E-IPS panelesben gondolkodom.

 

Mi a különbség a Dell U2311 és U2311h között, mert árban elég nagy a differencia, de konkrét okot nem találtam erre?

Ugyenez a kérdésem a Dell U2410 és a 2410h között. Valamint van-e olyan fotós, aki jelenleg Dell U2312hm típust használ? Ha igen, mik a tapasztalatai, kalibrálása egyszerűe-e, illetve fotófeldolgozásra alkalmas-e?

 

Köszi!

M.

jövetmenet Creative Commons License 2012.08.28 0 0 2981

Eladó! Eizo S1910 S-PVA paneles monitor, 6700 üzemórával. (fotósoknak,grafikusoknak). Nagyon szép színekkel,kontrasztal,élességel,pixelhibamentesen. Nagyobbra váltas miatt.

Ár 45 000 Ft

Tel: 30 2044046 Dunaújváros

y3k Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2980

Úgy érettem, hogy a note hordozható, s igy kipróbálható valahol, hogy milyen a képe adott felbontásban.

Előzmény: mintAdarab (2979)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2979

"De akkor könnyen cipelhető"

Elvesztettem a fonalat;  a hordozhatóságban hol játszik szerepet a VGA vs HDMI csati.

Előzmény: y3k (2978)
y3k Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2978

De akkor könnyen cipelhető, proóbáljad ki valahol milyen nagyobb felbontáson a DAC-ja.

Előzmény: mintAdarab (2977)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2977

at X60-ason sajna nincs. Vannak ehhez hasonló 12.1-es laposok, amiken van, de azok meg ált. nem SATA-sak és hegy pénzbe kerül bele egy normális méretű SSD, főleg hogy nemritkán 1.8"-es. Eddig csak az X60-at találtam, ami többnyire létezik is használtpiacon; értelmes árban és SATA-s. (cserébe csak VGA csatija van)

Előzmény: y3k (2976)
y3k Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2976

Nincs rajt valami hdmi csati?

Előzmény: mintAdarab (2974)
maflatoxin1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2975

LG IPS235V-BN-el van valakinek tapasztalata?

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2974

sajna laptop mellé lenne, így a kártya nem opció; de legalább már ezt is tudom!  :)

Előzmény: y3k (2973)
y3k Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2973

Matrox kártyával igen...

Előzmény: mintAdarab (2971)
Cse-Zo Creative Commons License 2012.07.23 0 0 2972

Ugyan nem monitor, de ahhoz kapcsolódik:
Eladó sorba kerül a monitorkalibráló eszközöm: egy ColorVision Spyder2 Suite. Rendelkezem a Pro verzió használatához szükséges serial number -el, így valójában Pro perzióként használható

Ha valaki nem professzionális monitort használ, de szeretné, ha a monitoron látott színek pontosak legyenek, akkor ez egy elengedhetetlen eszöz

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2971

D-SUB-on keresztül bevállalható még az 1600x1200-as felbotás?

soul-tan Creative Commons License 2012.07.20 0 0 2970

Csodálkozom, hogy még eddig senki se postolta:

 

DELL IPS '12 körkép

 

Elsősorban olyan fotósoknak, akiknek szűk a keret és megelégszenek az sRGBvel.

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.20 0 0 2969

Régi 20"körüli 1600x-as PVA-t szerintetek érdemes még venni, vagy azoknak nagyon ki van már a lelke?

Előzmény: mintAdarab (2968)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.18 0 0 2968

Köszi, igen, azokra emlékszem, csak gondoltam van más alternatíva is  :)

Előzmény: Mercutio_ (2965)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2967

Az itt leírtak alapján keresgélj/törölj esetleg, ha nem törölhető a file akkor az Unlocker nevű programot rakd fel és azzal töröld.

Előzmény: Davidon (2966)
Davidon Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2966

Van egy sRGB Color Space Profile ami nem törölhető...

WCS profilokat is kigyaluljam?

Előzmény: [Goon] (2963)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2965

Árultak itt és prohardveren korábban használt 19"-os EIZO-kat 30 körül, esetleg keress rá, hátha...

Előzmény: mintAdarab (2964)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2964

Egy kis 12.1"-es laptop mellé tudnátok ajánlani 19-es vagy annál kisebb használt monitort, aminek legalább 1024-es felbontása van és esetleg HDMI bemenete? A panel mindegy, csak ne TN-Film legyen. A jelenlegi laptopon annyira gyenge a panel, hogy még válogatásra sem alkalmas, nemhogy utómunkára...

Ha lenne mondjuk 15-16"-es, akkor a 800-as felbontással is együtt tudnék élni.

Köszi

[Goon] Creative Commons License 2012.07.13 0 0 2963

Kalibrálás előtt töröld az összes beállított színprofilt....

Előzmény: Davidon (2961)
ikajli Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2962
Ha ez boldogít, akkor elmondom, hogy én egy i1 Display 2-vel jutottam ugyanerre az eredményre 5 - 6 különbözô monitorral. A kalibráló eszköz szerintem kb. ugyanaz. Mindenki, aki látta az eredményt, a fos szót találta a legtalálóbbnak. Gondolom nem boldogítt. :)
Előzmény: Davidon (2961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!