Keresés

Részletes keresés

Zotya1979 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 790
Tisztelt Jackopower!

Én az Orczy Fórumban lakom, és egy barátunk lakik a Pikkolo Apartmanban, ahonnan megtudtam, hogy Öntől hangzott el az tényként, miszerint nem volt nálunk egy betörés és lopás sem.
Sajnálattal tudatom, hogy sajnos nálam betörtek, sőt a feleségem 2 hetes gyermekünkkel otthon tartózkodott. Mindez portaszolgálat mellett!!!
több, mint 100ezer ft-os biciklit tulajdonítottak el, ráadásul erről videofelvétel is készült. A VIII. kerületi rendőröknek hála 2 órán belül meglett a kerékpár, amelyet már addigra el is adtak 3000 ft-ért.
Nem mi voltunk az elsők, két lakást már kipakoltak a betörők, és az egyik közös képviselőnk fiának a lelakatolt, örzött helyről is elvitték a biciklijét.
Sajnos a portaszolgálat nem garancia a biztonságra, nálunk is most lesz megszüntetve.
Rendőrségi és ügyészségi papírokkal állok rendelkezésére, amennyiben nem hisz nekem.
Kérem ezentúl csak valós adatokat szolgáltasson lakótársainak.

Előzmény: Jackopower (735)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 789
Köszi a segítségeteket!
Ma voltam benn, felmérték a konyhámat. Hétvégén meg elkezdünk költözködni, úgyhogy fúrnánk, faragnánk. Kérdezem van-e vmi szabály mikor lehet fúrni és mikor nem. Bár kulcsunk még nincs,de péntekig remélem az is lesz.
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.14 0 0 788

Sziasztok!

 

Hozzám egy igen igen jól kinéző srác jött UPC-től :), és a tv azért volt fontos, mert zárlatos volt az aljzat vagy mi, és ezt cserélte is egyúttal..

Viszont a 4-en lakom és a 6. emeleti szekrényt nyitotta a kulcsom, meglepő módon...

 

Előzmény: Roan1 (787)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 787

Szia!

 

Nem, nem kell mindenképp telefon, én is csak kábelt és internetet kértem. Az interneten olvasható díjakból kb. 20%-ot számolj le a társasházi díj miatt, ehhez 2 éves hűségnyilatkozatot kell aláírni. TV-d mindenképp legyen a bekötéskor, a 6-ról kulcsot nem tudom, honnan lehet szerezni (engem meglepetésként ért a dolog), így körbecsöngettem az ott lakókat.

 

R

Előzmény: Manolya7 (780)
Roan1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 786

Sziasztok!

 

Ráadásul - emlékeim szerint - nem először fordul elő, hogy reggel nincsen melegvíz. Már egyszer volt itt a fórumon téma, nem tudom, a múltkori gyűlésen ezt felhozta valaki?

 

R

Előzmény: Zsozsi81 (785)
Zsozsi81 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 785

Szia!

 

Nálunk sem volt, ha ez vígasztal :)

 

Beszélt vki a közös képviselővel? Tudja valaki esetleg a kimaradás okát? És hogy ma este már lesz-e? 

 

Előzmény: sirpg (784)
sirpg Creative Commons License 2009.10.14 0 0 784

Üdv,

 

Másnál se volt reggel meleg víz? Vagy csak engem ért "hidegzuhany" ? :DDDDD

 

 

Jackopower Creative Commons License 2009.10.13 0 0 783
erikapa@freemail.hu

Szia. Ide írjál és felhív.

Előzmény: Manolya7 (782)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 782
Akkor vki megadná az elérhetőségét a hölgynek?
B703 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 781

Szia!

 

Először is fel kell venned a kapcsolatot az ügyintéző leányzóval, aki majd segít eligazodni a lehetőségek, csomagok között. Majd jelezd neki, hogy itt már él a társasházi kedvezmény. Vele tudsz időpontot egyeztetni, mikor jöhetnek a UPC-s kollégák szerelni.

 

Kb ennyi :)

 

A B épületben a 6. szinten van a villanyszekrény, ahol állítania kell a szerelőnek, az A-ban nem tudom hol van, de érdemes kulcsot szerezni hozzá.

 

 

Előzmény: Manolya7 (780)
Manolya7 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 780
Én csak most fogok költözni, tehát nekem még nincs UPC-m. Kérdem mit kell tennem hogy legyen? Csak állítanak vmit vagy kijönnek vagy mi? Ha a kedves hölgyet akit említettetek felhívom ő mit tud nekem mondani? Mi mennyibe kerül? Én nem igazán látom át itt a neten. Telefon mindenképpen jár hozzá?
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 779
Sajnos teljesen igazad van. Felhívtam őket, de semmi remény…

:-(

Előzmény: sirpg (778)
sirpg Creative Commons License 2009.10.12 0 0 778

Én úgy tudom a Digi nem érhető el a nyóckerben!

 

üdv

Előzmény: Jackopower (777)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 777

A Digi TV nél 3.000,-Ft a hasonló csomag. (Társasházi nélkül!)

Azaz ott még 1.000,-Ft-ot lehetne sporólni!

 

Talán az a fő különbség, hogy míg a UPC-nél 48 csatorna, addig a Digi TV-nél 65 db csartorna van az akciós csomagban.

(Az internet átvitel, meg  atelefon kb ugyan annyi!)

 

Üdv.

 

DIGI TV

 

 

1
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 776
Ez nagyon jó hír.

Ügyes aki elintézte.

Hiszen volt, aki szerint 50 lakást laknak a 109 lakásból. Akkor meg nem lett volna elég az aláírás, hiszen 50% + 1 fő kell, azaz 55 lakás!

De akkor legalább ennyien biztos vannak bent már!

Szuper.

Előzmény: Lakó_001 (775)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 775
A UPC már el van intézve.
Előzmény: A.6.0.1. flat (772)
sirpg Creative Commons License 2009.10.12 0 0 774

Szia,

 

A UPC társasházi ajánlat már él a Pikkolóban is !!!

Csak hívd fel a UPC ügyfélszolgálatot vagy megadom egy kedves UPC-s hölgy elérhetőségét és ő átállítja a meglévő előfizetésed társasházira. Nekünk már pár hónapja azon fut! :)

 

Ja, meg asszem interneten is át lehet állítani ha belépsz a webshopjukba...

 

A forumon már előjött korábban is a téma.

 

üdv

 

 

Előzmény: A.6.0.1. flat (772)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.12 0 0 773

Közös kepviselőknek

Napjainkban egyre nagyobb igény jelentkezik a társasházak részéről biztonságos és kényelmes kapunyitó és beléptető rendszerek iránt. 

Ha az Ön által kezelt társasházakban felmerül hasonló igény, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot és mi ingyenesen felmérjük azt és árajánlatot adunk rá.
Eddigi tapasztalataink alapján egy átlagos társasházban a rendszer kiépítésének költsége lakásonként kb. 3000-6000 Ft között alakul. Úgy érzem, hogy ez az összeg nagyon kedvező a rendszer nyújtotta kényelmi és biztonsági szolgáltatásokhoz képest. Az alacsony árnak köszönhetően, olyan társasházakban is ki lehet építeni a rendszert, ahol eddig anyagi okok miatt a lakók elvetették hasonló rendszerek felszerelését.
Sok társasházban komoly problémát okoz közös teremgarázsok biztonsága. Ha a lépcsőházi bejárat a garázsba állandóan nyitva van, akkor egyrészről bárki bemehet a garázsba, másrészről a garázskapun bejövő idegenek feljuthatnak a lépcsőházba! Ha az ezt az ajtót kulcsra zárják, az tűzvédelmileg nem jó megoldás. Egy esetleges tűzoltósági ellenőrzésnél büntetést vonhat maga után. Rendszerünk erre a problémára is megoldást ad, versenyképes áron!

Miért jó ez a közös képviselőnek?
1. Csökken a meghibásodás lehetősége. Azoknál a házaknál, ahol kulcsot használnak a bejáratnál. A sok használattól a zárak nagyon gyakran elromlanak.(Általában a 3 napos ünnepek alatt. :-) Ez nagyon sok extra felesleges munkát ad a közös képviselőnek.
2. A rendszer felszerelésével növekszik a ház biztonsága, csökkennek a betörések, besurranásos lopások, ami nagyban javítja a lakók biztonságérzetét.
3. A rendszerhez tartozó kulcsok kiosztását a közös képviselő végzi el. Mivel ez egy komoly feladat, ezért - szerződés alapján - jutalékot biztosítunk az eladott kulcsok után.

 

Ingyenes zöldszám: 0680-625-525

 

 

1
A.6.0.1. flat Creative Commons License 2009.10.12 0 0 772
Ezt a UPC-s dolgot érdemes lenne felvetni és megszavazni, mert fejenként és havonta 2.000 spórolnánk!
Kijönne a kamerák és/vagy biztonságiszolgálat ára!
Köszi.
Roan1 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 771

Szia!

 

A kapcsoló a bejárattól balra, a tükörnél. A CBA zöldséges részlege nem nagy szám, de viszonylag közel van, az Orczyn a villamosmegállóban is van egy kis bolt, ott is lehet zöldséget venni, de én még nem néztem a kínálatot.

 

R

 

 

Előzmény: Katica_bogár (767)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 770

"INGYEN" 2.718.293,-Ft  

A Pikkoló Apartmanháznak!

 

Bár még jelentősen odébb van a társasház alapítása azért már most felhívom a kedves lakótársak figyelmét arra, hogy mint minden jobb lakóparkban, itt is azonnal hatalmazzuk fel a közős képviselőt (a jelenlévők 2/3-os többségével jegyzőkönyvben!), hogy nyisson lakás-takarékpénztárt ami gyakorlatilag ingyen pénz a háznak.

Ezt ha szükséges, pár mondatban tudom majd a közgyűlésen felvázolni,(ha már egyszer ilyet is oktatok a bankban).

Két lehetőség van OTP lakás-takarékpénztár vagy Fundamenta lakáskassza.

Majd az aktuális szerződéskötéskor összehasonlítjuk, hogy éppen melyik mit nyújt, de úgy néz ki, hogy a Fundamenta kedvezőbb.

(A közgyűlés napjára majd kikérek aktuális akciókról, stb hivatalos papírt.)

 

Lényeg:

109 lakásos társasháznál havi 60.000,-Ft befizetéssel (lakásonként ez havi 550,-Ft plusz a közös költségbe 8 évig!), ezáltal a háznak 8 év után  a következő megtakarítása lesz:

 

1., Megtakarítás ( 8 éves saját befizetések) 5.760.000,-Ft

 

2., Állami kamattámogatás (garantáltan a 8 évig évi 216.000,-Ft ) 1.728.000,-Ft

 

3., (Kassza által nyújtott garantált betéti kamat) kb.: 990.293,-Ft

 

Tehát a 8 év alatt a lakások havi 550,-Ft befizetéssel 5.760.000,-Ft gyűjtenek és erre jön garantáltan (kivéve államcsőd!) az Állami kamattámogatás (1.728.000,-Ft) és a lakáskassza betéti kamattámogatása (990.293,-Ft) ami összesen 2.718.293,-Ft ingyen pénzecske!

 

Ezt azt hiszem nem hagyhatjuk ki!

3 év garanciális javítás után még 5 évig valszeg nem lesznek nagyobb hibák utána meg rendelkezésére fog állni a háznak 8.478.293 ,-Ft ami felhasználható többek között:

 

       a társasházi lakások lakástulajdonosainak közös tulajdonában álló épületrészek felújítása és korszerűsítése,

       a fentiekben meghatározott célok finanszírozására pénzügyi intézménytől felvett kölcsön, valamint hitelintézet által folyósított és igazolt célra felhasznált települési önkormányzat által nyújtott kölcsön kiváltása.

 

E mellet ha szükséges, hitel akkor 3-5% THM-re ezen összegre összesen 15.300.000,-Ft vehető fel! Nem kötelező hitelt felvenni! Egy ekkora háznál lehetnek 8 év után jelentős kiadások!

 

Linkek:

 

- Fundamenta-lakáskassza

 

- OTP Lakástakarékpénztár

 

 

univerzum+
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 769

 

12

 

Van a UPC nek egy Társasházi csomagja. 50%-os kedvezmény!!!

A tulajok 50% + 1 fő ha kéri, akkor ezt alkalmazzák.

Lényeg: jóval olcsóbb, mint az egyéni csomag.

 

pl.:

magánszemélynek (kábel + telefon + internet) = 8.000,-Ft/hó (2 fizet 3 kap!)

        társasháznak (kábel + telefon + internet) = 4.000,-Ft/hó

 

50% + 1 fő

 

UPC társasházi kedvezmény igénybevételének feltételei:

A társasházi ajánlatot legalább 8 önálló ingatlannal rendelkező társasházak/lakószövetkezetek vehetik igénybe, ahol a tulajdonostársak, illetve tagok legalább 50%-a előfizetői szerződést köt a szolgáltatóval, a Társasházi kedvezménnyel igénybe vehető szolgáltatásokra.

A 2009. szeptember 1-jétől érvényes UPC társasházi kedvezmény keretében új előfizetőinknek a csomagokat a feltüntetett akciós havidíjakkal, illetve 0 Ft-os kedvezményes belépési díjjal kínáljuk. A feltüntetett havidíjakat 2011. január 31-ig, ugyaneddig szóló hűségnyilatkozat vállalása esetén biztosítjuk. A upc kábeltv, upc digitális kábeltv ajánlatok, illetve a kiemelt csomagajánlatok egyéni előfizetőink részére érvényesek. Az akcióban nem vehetnek részt azon előfizetők, akiknek fennálló díjtartozásuk van, vagy az akcióban érintett szolgáltatásuk 2009. augusztus 1. után szűnt meg, és a megszűnttel azonos szolgáltatási címre kérik a szolgáltatást, vagy azt korábbi előfizetővel egy háztartásban élő hozzátartozó igényli. Több szolgáltatás vagy a kiemelt csomagajánlatok igénybevétele esetén feltétel továbbá, hogy azokat a szolgáltató egy ügyfélazonosítón tartsa nyilván, és azonos hozzáférési ponton kerüljenek felszerelésre. Meglévő előfizetőink a meghirdetett havidíjakon vehetik igénybe kiemelt csomagajánlatainkat (a csomagokban jelölt szolgáltatás típus, és havidíj tekintetében) abban az esetben, ha új szolgáltatást rendelnek, vagy legalább egy szolgáltatáson felfelé módosítanak. Az internet start, a Fiber Power 15 és Fiber Power 30 csomagok 2009. szeptember 7-től érhetők el, a sebességnövelés ezeken az internet szolgáltatási csomagokon a hálózat folyamatos fejlesztése útján, fokozatosan kerül megvalósításra, 2009. november 15-ig. A Fiber Power 60 és Fiber Power 120 szolgáltatások igénybevételéhez, valamint tulajdonságainak optimális kihasználásához szükséges technikai feltételekről szerződéskötést megelőzően érdeklődjön elérhetőségeinken. Az igénybevétel során érzékelhető sebesség függ a vezetékes és/vagy vezeték nélküli hálózati eszközök működési szabványában foglalt specifikációtól. A upc internet csomagokról, területi elérhetőségeikről és az igénybevétel feltételeiről a upc internet ÁSZF-ben; a sebességmérés módszeréről www.upc.hu/savszelesseg oldalon találhat részletes leírást. A meghirdetett upc telefon díjcsomagok számlázása perc alapú, és a forgalmi díjak a havidíjon felül fizetendők. A díjcsomagokhoz tartozó teljes forgalmidíj-táblázat megtalálható a honlapunkon, illetve a upc telefon ÁSZF 5. számú mellékletében. A UPC társasházi kedvezmény más akciókkal nem vonható össze. A hirdetésben szereplő díjak 25% ÁFA-t tartalmaznak. A 2009. július 1-jétől meghirdetett akciós feltételeket visszavonjuk. A társasházi kedvezmény részletes szabályait az ÁSZF tartalmazza. A tájékoztatás nem teljes körű, további információ: www.upc.hu, tel.: 1221.

A honlapon megjelenített információk (ideértve a megjelölt díjakat is) kizárólag tájékoztatás céljából kerülnek közzétételre, azok pontosságáért illetve naprakész mivoltáért a UPC Magyarország Kft. semmilyen felelősséget nem vállal. Amennyiben további kérdései vannak az akcióval kapcsolatban, kérjük érdeklődjön ügyfélszolgálatunkon!

Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 768

Igen, mert mostanában az egyértelmű (annó)Budapest TV hez közeli utcafronti nyitóajtót lezárták, és a benzínkút mellett az arab büfé automatice nyitodású ajtónál lehet átjutni.

Szerintem jó ott a termék. És viszonlag nagy a zöldséges pult is. És van henytes pult, meg sütis részleg is. Szóval teljeskörű.

 

Előzmény: Katica_bogár (767)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.11 0 0 767
Hát a Teleki teret kihagynám, én is a Mátyástérről jöttem ide, csak nem az újépítésűből, hanem ott egy régiből... A pályázat lassan fog ott is haladni, a Magdolna negyed sem megy olyan szépen, de megyeget...

Köszi az infókat!
A CBA-ban egész korrekt volt a választék, bár párszor körbejártam, hogy hol lehet bejutni:)
Előzmény: Jackopower (764)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 766

Két olyan dolgot fogok fogok most most beemelni ide, ami költségcsökkentést okoz a háznak, az első rővid, az utobbi hosszabbtávon.

 

Kéretik a közgyűlésig filozni rajta...

Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 765
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 764

A Teleki tér a legközelebb. Én oda sose jártam ki, így arról nincs infóm, de nme túl bratságos. szerencsére át lesz alakítva 2-3 éven belűl. Jelenleg  apályázatot kiírták, itt tart az ügy...

 

A CBA is jó  még, ott is van zöldséges.

A 83-as buszon kényelbmesen le lehet ülni, mindig van hely, főleg, hogy végállomástól végállomásig mész vele. Gyakorletilag kevesebbet cipekedsz, mintha akár a CBA ig mennél oda vissza.

És a Fővám téren van mindn, van választék, friss, nem drágább mint itt, sőt!

De ez scak egy javaslat volt, semmi több!

 

el lehet menni a 24-essel az ARÉNA PLÁZÁba is Tescoba. Na az már húzosabb utazásilag.

 

Vagy a Rákóczi térre is. De az sincs közelebb.

 

 

Előzmény: Katica_bogár (763)
Katica_bogár Creative Commons License 2009.10.11 0 0 763
Hm, vajon azt megértetted, amit írtam?
Mindenesetre egyrészt kösz az infót a zöldségesről, reméltem, hogy van közelebbi is, mert nem szeretek kosárral tömegközlekedni...

Már az oviban is tanítják, hogy nem az a lényeg, hogy ki ütött először.

Mindegy, szerintem a kérdés továbbra is inkább az, hogy mit tehetnénk a biztonság javítása érdekében.

Mindenkinek köszönjük, aki árajánlatot kér és hoz a következő gyűlésre, és természetesen minden lakó érdeke, hogy ismeretlent bekódorgókat ne engedjünk be. Úgy hiszem, hogy mindenki, aki rendelkezik, józan paraszti ésszel, eddig is így járt el.
Ezért szükségesek a további eszközök, amikről együtt kell döntenünk, ahogy félig-meddig együtt is élünk.
Szóltam vala, uff.:)
Előzmény: Jackopower (762)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 762

"Jacko neked csak annyit mondanék, hogy a tanácsokat általában megköszönik az emberek, ha neked nem, akkor nem feltétlenül a másik a bunkó, hanem a te stílusodon kéne picit javítani... Csak baráti jótanács, mert egy közösségbe költözöl, akik közül mindenkivel összebalhéztál, aki nem értett egyet a véleményeddel..."

 

Ezzel a kijelentéssel csak ott a bibi, hogy ezt csak nekem írod, ugyanakkor a sértő és ledeglaráló kifejezéseket nem ÍÉn írtam először ide.

így a hozzászólásod elég egyoldalúnak tűnik.

 

Nekem úgy tűnik, hogy itt havi 1.400,-Ft spórolásért egyesek még az anyjukat is eladnák!

Lehet itt össze vissza beszélni és sértegetni, csak hogy ne kellejen fizetni. Ez pedig cinikus!

 

Baráti jótanácsom lenne, hogy tartsd a súlyegyent, mert azt nem nyomorítja putri szenny!

 

:-)))

 

Jó zöldséges pedig a Fővám téren van. Ott a troli pótló 83-as. Én is azzal járok. Háztól Piacig visz.

 

Előzmény: Katica_bogár (760)
Jackopower Creative Commons License 2009.10.11 0 0 761

Na akkor fussunk neki csak ennek a zagyvaságnak!

 

"nagyon közkedvelt dzsekó "

 

Jó lenne, ha visszafognád végre magadat!

Ne lázíts! Ne provokálj! Ne állítsd be úgy mintha egyetértene veled mindenki!

Erre semmi szükség!

 

Hülyeségeket meg felesleges beszélni.

Az csak a "kenyeret és cirkuszt a népnek" stílusban felnőtt, jelenleg is Mónika shown cseperedő, okuló emberkéknek jön be!

 

Maradjunk a tényeknél!

 

1., Nem kívántam se kamerákat se biztonsági céget beszeretni, csupán felvetettem a lehetőségét ennek!

Mint ahogy MÁSOK IS!

írtam hogy  a közgyűlés dönt. Tehát felesleges megint torzítanod az elhangzottakat!

Mert:

a., magadat járatod le

b., semmivel sem leszünk előrébb

c., esetleg mindkettő

 

"Olvastam a kártyás megoldást valakitől itt a fórumon"

 

Érdekes, hogy elég szelektív a memóriád. Ugyanis azt Én írtam szintén, mint harmadik alternetíva, de kellemetlen lett volna hozzám kapcsolni egy általad pozítivnak vélt felvetést?

 

 

"dzsekó tudom szerinted csak 3e havonta,de sajna ha jól olvastam és "

 

1., Nem dzseko, hanem Jackopower a nicknevem!

2., Nem, nem jól olvasod. Én 2.700,-Ft írtam, Majd pedig 1.400,-Ft-ot!

 

 

"Akinek garázsa van az így is köpköd arra, hogy miért áll be az akinek nincs garázsa, de akkor akinek meg nincs garázsa miért fizesse az autók biztonságát......? "

 

Az autók biztonságát nem azért kell fizetni, ha van bent autód, hanem, mint írtam, mert Te egy társasházban vettél magadnak lakást és a közgyűlési határozat rád is kötelező érvényű! Megjegyzem nekem sincsen autó beállom.

 

 

"(6,5E/hó/lakás 80 fizető lakónál, tudtommal 50 tényleges lakónk van, ha van annyi egyáltalán és akkor pedig az havi 10E plusz teher!!!!!). "

 

1., Szerintem 71 db lakás van eladva. Függetlenül, hogy ki lakja és ki nem, onnantól hogy birtokba lett adva, köteles  a tulaj fizetni a közös költséget. Tovább az építtetőnek az eladatlan lakások után is kötelessége fizetni a közös költséget. Tehát miről beszélünk?

 

2., A lakások folyamatosan eladás alatt vannak, így 1 év múlva máris sokkal kedvezőbb lesz a helyzet!

 

"albiba lakik vagy csak tök üresen állni hagyja a lakását befektetési célból (pl külfőldiek tulajdonában lévő) az sem fog bele menni."

 

1., Nem az albérlő, hanem a tulaj aki dönt!

2., Nem kell hogy akarjon fizetni aki nem lakik itt, mert a közgyűlés dönt. Ráadásul a tulajnak is elsz kocsija. Hidd el majd motíválja a többieket!

3., Aki befektetéssel  vette az kiadja albérletbe, nem hagyja üresen állni! Nincs benne logika!

 

"De gondolom a "jogi" :) végzettségű dzseko erről többet tudna nyilatkozni, hiszen ő még az is tudja miért nincs a bírói gyakorlatban bizonyító ereje a videó felvételnek:)"

 

És akkor a személyeskedésről ennyit!

Nos ha magánlaksértés történik akkor  a bírói gyakorlatban VAN bizonyító ereje a felvételnek. Mivel a társasház magánterület, így a gépjármű parkírozóban felvett események bizonyító erejűek!

Biztos láttál már olyan híradást amiben kamera felvétel mutatta a tettet.

Itt is egy pár nappal ezelőtti, innen a szomszédból a Tavaszmezőből, hátha nem láttad....

Térfigyelő kamera -bizonyító erejű!

 

Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: Blakó (759)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!