Keresés

Részletes keresés

emp Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3402

Teljesen mindegy, mi történik a videón

 

ezt most komolyan mondod?

akkor minek nézegetjük?

Előzmény: inversion (3359)
inversion Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3401

Magam is láttam, hogy folyamatosan szórta ki a "találmányokat", amelyek nem működtek. Sok leírást, amiket csak megvenni lehetett, hajigált a szemétbe. Voltak, amiket már a papírok átnézésekor, voltak, amik ötletesek voltak ugyan, sokat kísérleteztek és mértek velük, de akkor is kuka.

Sok pénzt és energiát fektetett ilyenekbe.

Csak hát ez kívülről nem látszik ugye.

 

Előzmény: mmormota (3398)
NevemTeve Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3400

Ez sajnos igaz, csak Égelyt harmincötször égették meg máglyán az elmúlt évtizedekben... (azt meg se merem számolni, hogy pl Däniken és Nemere hány halált halt)

Előzmény: Diplomás Értelmetlenségi (3397)
Simply Red Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3399

...mert ahogyan Izaura számára gyűjtöttek...

 

Már ha tényleg gyűjtöttek.

 

 

Előzmény: Hartlein_K (3395)
mmormota Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3398

Ezt indokolni kellene, nem gondolod? 

Miből következtetsz arra, hogy nem képes megkülönböztetni a hülyeséget a meglepő de megalapozott újdonságtól?

Ha neked ez nem is megy, más még képes lehet rá.

 

 

Előzmény: Diplomás Értelmetlenségi (3397)
Diplomás Értelmetlenségi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 3397

egyetlen apró probléma van az okfejtéseddel: az ilyen okfejtéseket kifejtő emberek az igazi felfedezőket is lenézik, megvetik és máglyára küldik

Előzmény: Hartlein_K (3395)
inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3396

Ha lehetne pályáztatni, van alternatív lehetőség.

Egyébként nem elhiszem amit mond, de az ellenzőktől is szívesebben látnék "kipbóráltuk, pontosan úgy ahogy ő, és.." kezdetű mondatokat az alapból fikázás helyett.

Előzmény: Hartlein_K (3395)
Hartlein_K Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3395

Bruce Willisnek sokan tapsolnak, élvezik a színészi teljesítményét. De az életben senki sem bízná rá azon problémák megoldását, amiket a filmvásznon megold. Ámbár ez így biztosan nem igaz, mert ahogyan Izaura számára gyűjtöttek, Bruce Willist is lehet, hogy jó páran megbíznák a feladattal. Lásd a Terminátorból hogyan lett komoly beosztású politikus.

Számomra Egely György a fizika Bruce Willis-e. Ha szórakoztatni akarna, például átírhatná a könyveit operettnek, így adva munkát Győzikének és Kiszel Tündének. Ebben az esetben semmi bajom nem lenne vele. Legfeljebb, nem nézném meg a műveit.

Egely György sokszor akkorákat gurít, hogy az néha már szórakoztató, sőt még Teachernek is kiveri olykor a biztosítékot. Tudósnak nem kéne tartani, úgy ahogy azt teszik többen is. Én azt mondom, hogy aki hozsannázik neki, az kérjen tőle ingyen energiát, a kocsijába, a háza fűtéséhez, no meg ahhoz a computerhez amin ehhez a topichoz írja a hozzászólásait. Ha ezt tőle megkövetelnék, azt hiszem, hamar egy véleményen lennénk. Akik ebben a topicban "neki szurkolnak" nem értem, hogy miért nem várnak tőle eredményt? Miért nekünk kellene utána járni annak amit ő állít? Itt is lehetne valami olyasmit definiálni, mint az ártatlanság vélelme a jogban. Én például eltöprengtem azon, hogy lehetne-e kísérletet fabrikálni arra, hogy igazoljam azt, hogy nem létezik örökmozgó. Még nem tudom a választ. De az sokkal egyszerűbbnek tűnik, hogy ha valaki építene egyet és azt bemutatná. Legyen ez a személy Egely György, hiszen nincs se közel se távol aki jobban értene ehhez. Ebben szerintem nincs vita. Ha örökmozgó építésére írnának ki tendert nem is nyerhetné meg más , mint ő.

Ne értsen félre senki, nem fanyalgok. Ahogy a könyveiben* könnyed stílusban ír immár évtizedek óta a többletenergia kinyerésének lehetőségéről, meg az örökmozgók építéséről, ez alapján teljesen elvárható lenne. Nem?

* http://hu.wikipedia.org/wiki/Egely_Gy%C3%B6rgy#F.C5.91bb_m.C5.B1vei

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3394

Ugyanezt saját lapján magyarul így írja:

 

"1982-ben kaptam műszaki doktori címet a Budapesti Műszaki Egyetemen műszaki hőtanból."

 

http://www.egely.hu/?page=dokumentum&lang=hun&id=2

Előzmény: hausdorff (3391)
inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3393

https://hu.wikipedia.org/wiki/Tudom%C3%A1nyos_fokozat
"..bizonyos megkötések mellett a régi kisdoktorik egy (kisebbik) részét az egyetemek PhD-fokozattá minősíthették át.."

Lehet hogy ebbe esett ő is. De én inkább megvárom, mit mond Teacher.

Előzmény: Rejtélygyilkos (3390)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3392

Akkor még nem is volt PhD, ugye? :-))

Előzmény: hausdorff (3391)
hausdorff Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3391

"In 1982 I got my Ph.D. in Engineering Science of Heat at Budapest University of Technology."

 

http://www.egely.hu/?page=dokumentum&id=5&lang=eng

Előzmény: inversion (3389)
Rejtélygyilkos Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3390

Az lehet, csakhogy annak semmi köze a PhD-hez.  Az egy szimpla egyetemi doktori.

Előzmény: inversion (3389)
inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3389

"1982-ben kaptam műszaki doktori címet a Budapesti Műszaki Egyetemen műszaki hőtanból."

Előzmény: Rejtélygyilkos (3388)
Rejtélygyilkos Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3388

aligha

Előzmény: inversion (3387)
inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3387

30+ éve

Előzmény: Rejtélygyilkos (3385)
Makkoscipo Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3386

"Egeli nem mondta (legalábbis ez utóbbi videóban), hogy "elektrosztatikus". Csak állóhullámokat említett, amiről már kétszer is írtam."

 

Igazad van nem Egely mondja, hogy elektrosztatikus állóhullám, hanem a narrátor. a lentebb linkelt film második perce körül.

 

 

"A szén égéséről. Az izzás fényjelenséggel jár, és a fény színe meglehetős egyértelműséggel árulkodik a hőmérsékletről a feketetest sugárzás törvényei szerint. És ha láttál már parazsat izzani, akkor tudhatod, hogy az már közepesen vörös fénynél is vidáman izzik, ami kb. 550-800 celsius. 1000 fokig sárga, a fölött már fehéres izzás. (Természetesen a kovácsműhelyben fújtatóval igen magas hőmérsékletre is felhevíthető.) A videón még ennél is magasabb hőmérséklet lehetett látni, mert még világosabb fényeket láthattunk. Arról nem is beszélve, hogy Egely plazmáról beszél, ami sokezer fokot feltételezne."

 

A videó beállításán múlik milyen színt látsz majd a felvételen (fehéregyensúly), tehát nem tudhatunk semmi biztosat. Lehet, hogy nem is foglalkozott ezzel az operatőr, aki lehet, hogy csak botcsinálta operatőr...

Előzmény: takacs.ferenc.bp (3370)
Rejtélygyilkos Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3385

Mióta PhD a Gyurika?

Előzmény: inversion (3384)
inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3384

Mi lepett meg? :)

Előzmény: Rejtélygyilkos (3382)
mmormota Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3383

Elolvastam. Olyan mint a könyvei, mesél összevissza, ez is lehet meg az is lehet, ez ezt csinálta, az azt csinálta, sehol semmi konkrétum. Süket duma. 

Előzmény: inversion (3380)
Rejtélygyilkos Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3382

George Egely PhD: Nano Dust Fusion

 

Mi a fene :D

Előzmény: inversion (3380)
inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3381

A széndioxidon belül nyilván nincs szabadgyök-reakció, elektronvesztés és égés sem.

Én oxi-szabadgyökről beszéltem, ami már eleve elektronhiányos molekula.

 

most épp ilyet találtam
http://www.immunforte.hu/index.php/hu/egeszseg-betegseg/eletmod/oxigen

"Az oxigén molekula bizonyos körülmények közt úgy bomlik fel, hogy belőle két elektronhiányos oxigén atom keletkezik, melyek nagyon agresszív módon megpróbálnak más molekuláktól elektront rabolni a stabilitásuk érdekében."

Előzmény: takacs.ferenc.bp (3379)
inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3380
Előzmény: mmormota (3378)
takacs.ferenc.bp Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3379

Én még úgy tanultam, hogy az oxigén molekula kötése kovalans, vagyis hat hat elektron csak egy egy atom kering, kettő pedig mindkét atom körül. A széndioxidban négy elektron a szén körül, hat, hat elektron az oxigének körül, és négy elektron részben a szén, részben valamelyik oxigén atom körül. Tehát az a kovalens kötés lényege, hogy egyik atom sem veszít elektront. Nem ad le, nem vesz fel, hanem kölcsönösen  használják őket. Így igen nehezen értelmezhető, amit az elektron vesztésről összehordasz. Az itt jelzett esetekben a nyolcelektronos stabil pályák létrehozása miatt kapcsolódnak az atomok, és ezért valójában mindegyik atom csak felvesz, köcsönvesz elektronokat, de egyik sem ad le. Gyökökről folyadék fázisban szokás beszélni, a gázok főleg molekuláris szerkezetben szoktak lenni. De folyadék fázisban akkor tekintünk egy kémiai reakciót befejezettnek, ha valamelyik komponens szilárd, vagy gáz állapotban kiválik. Addig csak keverék.

Előzmény: inversion (3372)
mmormota Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3378

Nem kéne. Sokkal több hülyeség van mint normális dolog, nem lehet minden hülye baromságait egyenként cáfolni.

 

Tessék annyira megalapozni az állításokat, olyan meggyőző mérési eredményeket bemutatni, ami eléggé felkelti a kutatók érdeklődését ahhoz hogy lehetőséget lássanak benne, megismételjék, dolgozzanak rajta. Ez a dolog menete, így fejlődik a tudomány. PL. a hidegfúzió esetében is így történt. Elég meggyőző eredményeket közöltek, sokan ráharaptak annak ellenére hogy valószínűtlennek látszott, egy csomó kutatóhely megismételte, némelyik látott is valamit. Aztán fokozatosan kiderült, hogy bocs, mégse megy, ahogy szépen kiszűrték a hibalehetőségeket.

 

Mi a különbség? Csak annyi, hogy a közleményük elért egy szintet, fel tudta kelteni kutatók érdeklődését.

Ez az Egely fúzió meg egyelőre szint alatti primitívség. Pobntos mérések, részletes dokumentáció, elemi szakmai normák betartása kellen. De semmi, csak a szokásos laikus hüléyítő duma. De akkor nem csodálkozzanak, hogy csak laikusokat érdekel.

Előzmény: inversion (3376)
mmormota Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3377

A sugárzásról: a fúzió atommagok egyesülését jelenti. Tegyük fel, tényleg egyesülnek magok. Mi lesz az energiamérlegükkel? Keletkezik egy új mag, és kisebb az energiája mint a két kiinduló magé. Mi a fene történik a többlet energiával? Hogyan adja le, ha nincs sugárzás? Mozgási energiává alakul, nekiáll rohanni, kirántja saját magát a hajánál fogva mint Müchausen báró? Vagy megtartja magának, aztán elküldi postán a zöldeknek mint tiszta energiát?

Ez egy rossz vicc.

inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3376

Igen, de ezt a "mérést és reprodukciót" a cáfolók részéről is látnunk kéne. :)

Előzmény: mmormota (3375)
mmormota Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3375

Csak a mérés és reprodukálhatóság számít.

Pontosan. De erről nemigen olvashattunk... :-) Csak a laikus hülyítés megy.

Előzmény: inversion (3374)
inversion Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3374

3351

Az, hogy milyen, addig ott nem lévő elemek jelentek meg és hogyan analizálták őket, engem is érdekel.

Csak a mérés és reprodukálhatóság számít. A többi hit (ami persze lehet igaz is). Lásd négyzet kerekű bicikli.

 

Előzmény: mmormota (3373)
mmormota Creative Commons License 2013.07.26 0 0 3373

Ez a "megismételted-e a kísérletet" dolog tipikus laikus hülyítő szöveg. Azon alapul, hogy normális ember nem áldoz egy csomó időt egy nyilvánvaló hülyeségre. Ezt pedig a laikusok számára be lehet úgy állítani, hogy lám, a vaskalapos tudósok elzárkóznak minden új felfedezés megvizsgálásától. Nyiván mert ilyen begyepesedettek, öregek, nem nyitott a gondolkodásuk, fúj.

 

Persze ezt csak a laikus eszi meg, mert neki nincs előzetes tudása a dologról, ezért nem látja, miért baromság az egész. Ha pl. azt olvasná, hogy valaki feltalálta a négyszögletes kerekű biciklit, ami nagyon jó mert nem gurul hátra a lejtőn, akkor azt hülyeségnek minősítené, és érdekes módon ehhez nem tartaná elengedhetetlennek a négyszögkerekű bicikli elkészítését és személyes tesztelését.

Miért? Mert van előzetes tudása a dologról. Tudja pl. hogy tényleg nem gurul hátra, de előre se nagyon, és piszkosul nem jó semmire. 

 

A fúzióról viszont a laikus annyit tud, hogy tényleg létezik, de nehéz dolog, milliárdokat áldoznak rá és évtizedeket kell rá várni, lehet hogy akkor se lesz kész. De itt van ez az Egely, aki olcsón megcsinálja mikosütővel, mégse harapnak rá, hogy az ITER helyett ilyet csináljanak. Még arra se képesek, hogy pár óra munkával szénport rakjanak a sütőbe.

Nem látja, milyen szánalmasan amatőr ostobaságokat mondanak azok, akik a kísérletről beszélnek, mennyire nem értenek semmihez, mennyire nem vesznek figyelembe nyilvánvaló lehetőségeket. Pont mint a négyszögletű bicikli esetében ha nem goldolnak arra, mennyire lesz az jó előre gurulni.

Bármire előbb gondolna normális kutató, mint hogy fúzió történt. Pl. a szén redukál valami nem ferromágneses vasoxidot ferromágneses vassá stb. De nem, egyből a fúzió, hát persze. Megnézik sugárzásmérővel, nincs sugárzás. Ebből normális ember azt szűrné le, ok, nincs sugárzás, nincs fúzió. De ők nem, hanem azt hogy ez olyan jó fúzió ahol nincs káros sugárzás, ez még jobb. Ez már olyan szintje a hülyeségnek amire nemigen lehet mit mondani.

 

Persze aki abszolut semmit se tud a fúzóról, azt esetleg meg lehet etetni vele: itt az olcsó és jó fúzió, de a gonosz tudósok milliárdokért inkább megmérgeznek minket a káros sugárzással, rákot akarnak nekünk okozni és tönkretenni a Földet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!