Keresés

Részletes keresés

motyo1999 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 462
Megkaptad te a levelemet tippancs, mert azóta sem jött tőled semmi?
Előzmény: tippancs (458)
motyo1999 Creative Commons License 2006.01.06 0 0 461
Ohó, de hiszen ez maga az esszenciális Alfa holdbázis!
Én is szeretnék ilyeneket álmodni.
Ha lehet, akkor láz nélkül kérném.

A történetről gondolkodva mindig ott motoszkál a kisördög, hogy mi a fenét csinálnak ezek a két krízishelyzet közt eltelő hetekben-hónapokban? Egy kis közösség, amely érzékelhető cél nélkül, tehetetlenül sodródik az űrben, kizárt, hogy a valóságban ilyen összeszedett maradna. Az emberek heteken belül pszichotikus tüneteket mutatnának, aztán összeomlana a hierarchia, végül késsel esnének egymásnak.

Nade ha a nagy kríziseken kívül is folyamatosan ébrentartja valami őket, nem annyira súlyos dolgok, amitől összeroppanak, de amire mégis muszáj kell figyelniük - apró zavar az energiaellátásban, zűr van az étellel, ingadozik a mesterséges gravitáció - akkor ez lehet a hiányzó kohéziós erő a csapatban.
Előzmény: GARFIELD (459)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.06 0 0 460

Ez jó ötlet! :) És ráadásul végteleníteni lehetne...

Előzmény: GARFIELD (459)
GARFIELD Creative Commons License 2006.01.06 0 0 459
Mivel este (mivel nem volt jobb a TV-ben), alfa holdbázist néztem (azokat a részeket, amiket még nem láttam, vagy csak az elejét, vagy a végét), és épp betegeskedem egy picit, szóval éjjel lázasan alfa holdbázist álmodtam.
Azt álmodtam, hogy az összes alfa holdbázisból összevágok egy részt, ami nem szól semmiről :-)))
Csak úgy mindig majdnem történik valami, de soha semmi. Mindenki izgul, folyton több energia kell a gyengélkedőnek, de végül semmi sem történik.
Ha egyszer lesz kedvem meg is csinálom :-))))
tippancs Creative Commons License 2006.01.03 0 0 458
(Küldtem e-mailt, de visszajött. Légyszi küldj nekem e-mailt, hogy írhassak. tippanccs@citromail.hu)
Előzmény: motyo1999 (455)
tippancs Creative Commons License 2006.01.03 0 0 457
Engem is zavar sokáig, hogy mindig emberekkel találkoznak (a Star Trekben is), de mára megszoktam és elfogadható (megmagyarázható). Megmagyarázható, hogy miért értik minden idegen beszédét, van fordítógépük vagy a fülükben vagy a fejükben, csak fantázia kérdése. :))
GARFIELD Creative Commons License 2006.01.03 0 0 456
Lehet, hogy ünneprontó vagyok, de engem a professzor nagyon idegesít. Szerintem botrányosan játsza a szerepét, az elején ahogy olyan gülü fejjel belenéz a gömbbe, az szerintem a negatív csúcs....
motyo1999 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 455
No ejnye :)

Az "efféle filmek" kifejezés nehezen értelmezhető az Alfa vonatkozásában, én magam nehezen tudnék vele egy

kategóriába sorolható sorozatot mondani. Itt most nem a minőségére gondolok, készültek más másképpen jó

sorozatok, hanem egyszerűen a jellege és a formátuma teljesen egyedülállónak tűnik a filmtörténetet

végigtekintve.

Igen, az idegenek sokszor emberformájúak. Ettől még lehet hátborzongatóan idegen a gondolkodásuk, és az

Alfában általában ez a helyzet. Ez vajon levon a film mondanivalójának értékéből? Aligha.

De felveszem a kesztyűt, íme a teljes statisztika:

Azok a részek, ahol jó közelítéssel emberek az idegenek:
5. Honvágy
12. A Voyager visszatér
16. Az öröklét vége
18. Ősellenségek
21. A küldetés
24. Árkádia hagyatéka
6 db

Emberek, de (szellemi) evolúciójukban igen messzire kerültek tőlünk:
10. A hiányzó láncszem
17. Harc-játék
2 db


A legkevésbé sem emberek, vagy nem is látjuk őket (persze azért mind helyből tudnak angolul! ;) )
3. A Triton csapdája
4. Fekete nap
8. Idegen erő
11. Az utolsó alkonyat
20. Űr-agy
22. Pokoli gépezet
23. Sárkányok birodalma
7 db


Nem emberek, de emberi formát öltenek:
2. Élet vagy halál
7. A Piri bolygó őrizője
9. Az Alfa gyermek
3 db

Emberek, de épp spiritiuális formába készülnek átalakulni:
13. Ütközésre ítélve
1 db

Végül, ahol egyáltalán nem szerepelnek idegenek:
1. Elszakadás
6. Máskor, máshol
14. A halál hatalma
15. Barlang a ködben
19. Lélekzavar
5 db

Az összesen 24, azaz huszonnégy megfelelően változatos epizód.
(A második 24-ről nem beszélek, mert arra tökéletesen illik a kritikád! :) )


Naúgyhogy tessék jobban odafigyelve mégegyszer végignézni!

Persze talán felesleges, hisz már nem a hetvenes években vagyunk...

Előzmény: Törőlt_nick (448)
motyo1999 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 454
Sziasztok, bujjék a poszt-Alfa-maraton-szindrómákkal küzdő elvtársaknak!

Hm, igazi öröm volt olvasni a cikket! Szerintem a magyar újságírás történetében először fordul elő, hogy valaki nemhogy tárgyi tévedésektől mentes, hanem tárgyi tudásban igen gazdagon bővelkedő cikket ír az Alfáról (és az ősi idők hazai sci-fi-kínálatáról), beleértve persze az Alfa első bemutatása környékén megjelent cikkeket is.
Persze ez nem véletlen, hisz láthatólag ő maga sem kerülte el a dolog vonzáskörét kicsiny korában!

:)

Előzmény: Superb_ (453)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.02 0 0 453

 

Egy cikk az Origo.hu-n az Alfa Holdbázisról!

 

http://www.origo.hu/szorakozas/teve/20060102elszallt.html

Kevin Creative Commons License 2006.01.02 0 0 452

Pl. "A Sarkanyok Birodalma"-ban szereplo leny sem kifejezetten emberi formaju ...

 

Előzmény: Törőlt_nick (448)
tippancs Creative Commons License 2006.01.02 0 0 451
Nekem egyik meghatározó volt Alfa Holdbázis.
Most így újra látva a részeket és látva azokat amiket még nem, van közte elég gagyi is (melyikben nincs?). De ettől függetlenül nagyon jó sorozat. Még mindig nagyon tetszik, és alig várom a második évadot.
:)
Superb_ Creative Commons License 2006.01.02 0 0 450
Anteris, az utánad szólónak teljesen igaza van. Valószínűleg nem ismered a sorozat többi részét, ugyanis nagyon sok olyan epizód van, ahol teljesen elvont létformákkal találkoznak a Holdbázis lakói. Akik szeretik ezt a sorozatot, talán éppen emiatt lelkesednek érte. Igaz ugyan, hogy sok emberi létforma is előfordul, de ez a klasszikus sci-fi irodalomban is így van. Az igényes sci-fiben is!
Előzmény: Törőlt_nick (448)
koppper Creative Commons License 2006.01.02 0 0 449
Kedves Anteris, nekem az a véleményem, hogy az Alfa pontosan egy olyan sorozat, amely a sci-fik legszebb elemeit vonultatja fel, ha esetleg láttad a részeket, akkor tapasztalhattad, hogy a Star-Trek, Csillagkapu, stb. sorozatokhoz képest sokkal több a "filozófiai" hangvételű flekk, hogy mást ne mondjak, az Ördögi Gépezet, a Honvágy, vagy akár a Voyager visszatér c. rész kifejezetten ilyen volt. Szerintem az Alfa abszolúte nem szappanoperás.
Előzmény: Törőlt_nick (448)
Törőlt_nick Creative Commons License 2006.01.02 0 0 448
az efféle filmekben azt utálom, hogy minden csillagközi létforma emberszabású, úgy külsőségeikben mint a problémáikat illetőleg. Megmondom őszintén ezeket a munkákat valahogy nem is tartom igazi scifinek, inkább csak amolyan űrbe kihelyezett szappanoperának, amely a témáját tekintve játszódhatna bármelyik földi helyszínen  
Superb_ Creative Commons License 2006.01.01 0 0 447
Én sajnos nem vettem fel, bár néhányat megnéztem. Ha valakinek dvd-n megvan a sorozat engem is érdekelne.
Előzmény: pjamesch (446)
pjamesch Creative Commons License 2006.01.01 0 0 446
Csak az előbb vettem észre hogy megy a sorozat. Ha valaki felvette mindet akkor légyszi szóljon. Kazetta vagy Cd mindegy. A söregyenértéket majd megbeszéljük.

Kösz előre is.

no_credit_card at freemail pont hu

Pjamesch

GARFIELD Creative Commons License 2006.01.01 0 0 445
Ez nagyon király, köszönjük FM!

Este bekapcsolom a tv-t alfa holdbázis, reggel felébredek alfa holdbázis, ebéd után eldőlök, alfa holdbázis :-))))
És közben nem csak reklámot nyomnak, hanem kitöltő filmeket, és pontosan kezdik adni a részeket!!!!! Nem 15 perc csúszással!
Superb_ Creative Commons License 2005.12.30 0 0 444
Igen, erről már szó esett. Ti is nézitek, ugye? Én fontolgatom, hogy az egészet felveszem, mivel nincs meg minden rész és a társaság miatt akkor nem is fogom folyamatosan nézni ( na jó azért belenézek néha).
Előzmény: JozsBiker (443)
JozsBiker Creative Commons License 2005.12.30 0 0 443

Január 1. -én a Filmmúzeumon leadják a teljes sorozatot :-)

 

Jozs

Daily Telegraph Creative Commons License 2005.12.20 0 0 442
Bocs, elfelejtettem a kérdést. Szóval azt szerettem volna tudni, hogy miről szólt ez a rész ?
Előzmény: motyo1999 (384)
Superb_ Creative Commons License 2005.12.19 0 0 441

Érdekes, hogy amikor Martin Landau az alfa főszerepét alakítja, akkor már negyvenes éveiben van. (megjegyzem így hitelesebb is, mint bázisparancsnok).  Akkoriban egy negyvenes férfi inkább volt vonzó ilyen hős szerepekben, mint manapság. Kivéve ha nagy név, mert akkor mindegy mit játszik, csak jöjjenek a nézők. De pl. a minden lében két kanál című sorozatban vagy a 007-es filmekben is inkább negyvenesek a szereplők. Lehet, hogy ez csak Európára volt igaz hiszen a 70-es évek amerikai sorozataiban pedig pl. Starsky és Hutch vagy a Hazard megye lordjai is inkább huszasok, harmincasok. Szerencsére Charlie angyalai is elég fiatalok voltak :)))

Ez elég off topicra sikeredett... 

Előzmény: Törölt nick (439)
Kevin Creative Commons License 2005.12.17 0 0 440

Ezen felbuzdulva megneztem dvd-rol :)

 

 

Előzmény: Gismo (433)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.17 0 0 439
Én is, de főleg akkor már elég idős volt. Csak a neve miatt ismertem fel.
Superb_ Creative Commons License 2005.12.17 0 0 438
Erre kiváncsi vagyok. Biztos láttam őt más szerepben is de most hirtelen nem ugrik be...
Előzmény: Törölt nick (437)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.17 0 0 437
Jövő héten lesz egy film a Duna tévén Martin Landau főszereplésével, címe: Pinokkió.
gafz Creative Commons License 2005.12.16 0 0 436
Dragon's Domain... :)
Előzmény: Kevin (432)
Gismo Creative Commons License 2005.12.14 0 0 435

Nem tudom, de valami közleményt kiadhattak volna akkor.

Szerintem egyszerűen elfelejtették, hogy hol is tartanak.

Pedig ez volt a legjobb rész...Így jártunk.

Előzmény: Kevin (434)
Kevin Creative Commons License 2005.12.14 0 0 434

Lehet, hogy az ORTT miatt nem merik leadni ilyenkor?

 

Előzmény: Gismo (433)
Gismo Creative Commons License 2005.12.14 0 0 433

Én is ezt vártam nagyon, de valamit igencsak elcsesztek, mert a tegnapi részt adják újra!

Lúzerek.

Előzmény: Kevin (432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!