Keresés

Részletes keresés

kiwancsi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 7031

Nem tartottam fagymentes helyen:-(

 

Nem valószínű hogy vértetű, inkább szürkés-drapp.(lemostam slaggal a gyapjat)

Csak hogy megnézzem.

 

Olajos lemosót szoktak kapni minden évben, eddig ez a dög nem volt.

 

Actarát is nyomtam rá, próbálom akkor a többit.

Köszönöm szépen.

Meg többet nyomok akkor rá. Esetleg mossam le előtte? Hogy a dögöket érje a permet?

Előzmény: scsaba1 (7030)
scsaba1 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 7030
Így néz ki? És ha szétnyomod, akkor piros?

Vértetű

Akkor ez vértetű lesz.

Ha almás környéken laksz, akkor nagy valószínűséggel jelen van a vértetűfürkész, ami a természetes ellensége, de nagyon érzékeny a széles spektrumú növévédőszerekre. Ebben az esetben célszerű Pirimort választani, ami megkíméli.

Ha nem, akkor jók az alábbi szerek, esetleg az Actara helyett Apacsot próbáld, ez nagyon jó hatásfokkal szívódik fel a rovarok bőrfelületén is, nem csak táplálkozással veszik fel. Ill. fontos, hogy nagy lémennyiséggel csináld, áztatva a vértetű-telepeket..

Tavasszal pedig kapjon egy olajos lemosást is.
Előzmény: kiwancsi (7028)
alfi13 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 7029
Ha fagymentes helyen tároltad a Bi58-at akkor annak jónak kell leni. Próbáld meg még Actara 25WG vel... Judó.... Karate 2,5 WG.... Sumi Alfa 5EC valamelyikével és tegyél hozzá mindenképen Agrol Plusz-t 1%os töménységbe hatásfokozó szernek.
Előzmény: kiwancsi (7028)
kiwancsi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 7028

Kedves Barátaim!

 

Kérlek adjatok ötletet mivel permetezzem az almafát, mert tele van gyapjas pajzstetűvel!

Próbáltam pár dolgot, de nem nagyon jött be. Pl. BI58(azt mondják már nem a régi)

Ráadásul az enyém már két éves(a növényvédőszer)

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 7027
Szia Csaba !

Mivel az Őszisben nem írogatsz,gondoltam itt írok 1-2 szót a tavasszal küldött fákról.Nos, a többség jól van a kisebbség nem.Bővebben : a Sylred és a Tophit szépen hajt,bár nem olyan erősen,mintha normálisan rendeztem volna őket.Ugyanis -nem tudom miért-ültetés után nem metszettem vissza őket úgy ahogy szoktam ,így egy kicsit beragadtak.aztán miután beláttam,hogy ez így nem lesz jó,visszavágtam őket...és láss csodát beindultak.A málnák kicsit felemásak,de itt is az a gond,hogy nem vágtam vissza időben és így nem az új hajtásokra fordították az energiát.De mind él és sztem nem lesz velük gond.Amit viszont szégyellek:a Tardicotot elszúrtam.Az is kihajtott,de egy idő után leállt,aztán csak vegetált...most meg már azt sem.Itt pedig azzal szúrtam el sztem,hogy a Rubira alanynak nagyon agyagos volt a föld és ráadásul alighanem kicsit mélyre is ültettem/ pedig tőle néhány méterrel a 3 éves Ceglédi aranyak már az égben vannak a hajtásaikkal.../.Szóval ezt elcsesztem,nagyon sajnálom...remélem ősszel is tudunk kooperálni beszerzésügyileg:)
Előzmény: scsaba1 (7016)
agicza Creative Commons License 2009.07.27 0 0 7026
Köszi szépen, megpróbálom, addig is megküldtem kicsit wuxallal, ártani nem fog, hátha használ is. Elég tortúra meg utánajárás beszerezni a szert, mára ígérték a gazdaboltban...
Előzmény: cserella (6984)
agicza Creative Commons License 2009.07.27 0 0 7025
Sziasztok, megint hoztam egy delikvenst, Albizia 'Chocolate Summer'.... Nos, nem az Albizia növekedési erélyét örökölte, és még csak a szívósságát sem, lehetnek-e ezek a tünetek a jómúltkori jégveréstől, vagy elkapta vmilyen nyavalya? Teljesen úgy néz ki, mint a fagylécek szoktak a japán juharokon...

Bakter1234 Creative Commons License 2009.07.27 0 0 7024
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Évek óta vannak kána (Canna Indica) növényeim, de sajnos az elmúlt két évben valami betegség kezd teljesen eluralkodni rajtuk. Sövénynek ültetem a kerítés mellé, kb. 2x35m hosszban. Két éve, mire a fagyok megérkeztek az alsó 2-3 levél elszáradt, nem is foglalkoztam vele. Tavaly már nyár közepe-vége felé megjelent, és nem csak az alsó néhány levélen hanem kb. a levélzet 80%-án. Idén meg gyakorlatilag már most száradnak el a levelek, pedig csak most kezd még virágozni. Felteszek néhány képet amin látszik a folyamat. Mindig az alsó levelektől indul, és halad felfelé. Ha egy levélen megjelennek a barna ovális foltok, kb. 2-3 hét alatt teljesen elpusztul a levél. Amúgy a növény folyamatosan hozza az egészséges leveleket. Ősszel kiásva a rizómákat (nem fagyállók) szép egészségesnek néznek ki. Mivel elég szapora, ezért tavasszal több száz rizómát elajándékoztam ismerősöknek. Sehol senkinél nem jelentkezik a probléma, csak nálam.
Az utcán felástam egy darabot, és az oda ültetettekkel, semmi probléma. Csak ott jelentkezik a betegség ahol már előző évben is jelen volt. Ezért én valami talaj-gombára gondolok??? (Sclerotium sp., és Fusarium sp), és nem vírusra.
Két hetenként permetezem DITHANE, és SYSTHANE keverékkel, de sajnos szerintem semmi hatásuk.
A kérdésem az lenne, szerintetek mi lehet a baja a nővényeknek, mivel lehetne megállítani a további levél elszáradást?

Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv. Dénes
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.25 0 0 7023
Ha konkrétan nem látsz rovarrajzást, de azért aggódsz :) ,adj neki felszívódó rovarölőt - Actara, Bi58 (ill. klónjai, pl. Danadim).  Még soká lesz szüret, elbírja a növény ezeket.
Előzmény: Katka8 (7021)
Flanell Creative Commons License 2009.07.25 0 0 7022
Megnéztem, szétvágtam egy csomó szárat, de belül semmi barna edénynyalábot nem látni, szép zöld.
A szárak alján az öreg levelek már egyébként is sárgulnak, elhalnak, viszont a kanalasodás egyszerre kezdődik a szárak egészén, nem sikerült olyat találni, aminek csak az alján vagy csak a tetején látni ilyet.
Előzmény: scsaba1 (7016)
Katka8 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 7021
Mit csináljak, tanácsot kérek! Van egy 6 éves birs bokrom, tavaly az összesen 6 db termése kivétel nélkül csúnyán kukacos lett. Az idén sokkal több termés mutatkozik, mit tegyek, hogy ne legyen megint mind kukacos. Lehet, már elkéstem a védekezéssel, de majd akkor jövőre is jó lesz a tanács. Köszönettel veszek minden észrevételt.
Snowflake73 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 7020
Köszi, megpróbálom.
Előzmény: alfi13 (7019)
alfi13 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 7019
Én valami veszőfoltosodásnak nézem próbáld meg Dithane m-45-el vagy valami rézkészítményel pl Champion vagy Cuprosat-al.
Előzmény: Snowflake73 (7018)
Snowflake73 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 7018
Sajnos nem tudom, milyen gomba, de csatolok képet.
Előzmény: alfi13 (7015)
Flanell Creative Commons License 2009.07.22 0 0 7017
Majd utánanézek alkalomadtán, ha ott járok.
Úgy szoktam látni, hogy az egész lomb kanalas (de nem orsós), az még nem tűnt fel, hogy alul vagy felül jobban. Az biztos, hogy a szára még néha ki szokott hajtani, tehát valószínűbb, hogy a levéllemez felől indul a dolog.
A szárát még nem vágtam el.
A gumónak nincs látható baja. Tárolásnál néhány elfonnyad, de tényleg csak néhány, ezek szerintem nincsenek beérve.

Ja, most jut eszembe, hogy tavaly vettem két 50 szemes műanyag dobozos vetőgumót, azokon még hamarabb jelentkezett a kanalasodás és elhalás, mint a saját fajtámon. És tavaly olyan problémájuk is volt - de csak a dobozosaknak, tehát a saját régi fajtának nem - hogy nem főttek meg, kemények, sercegősek maradtak.
Idén szerintem még nem főztünk belőle, még volt a tavalyiból, az öreg krumplit jobban szeretjük, mint az éretlent. De kinézetre a gumók egészségesek.
Előzmény: scsaba1 (7016)
scsaba1 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 7016
A kanalasodás-sárgulás felülről indul vagy alulról? A szárat szétvágva vannak benne barna edénynyaláb elhalások? A gumó vannak valamilyen tünetek?
Előzmény: Flanell (7013)
alfi13 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 7015
Milyen gombás mert univerzális szer nem létezik
Előzmény: Snowflake73 (7014)
Snowflake73 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 7014

Sziasztok!

 

Gombás lett az egyik leanderem. Mit ajánlotok rá?

Flanell Creative Commons License 2009.07.22 0 0 7013
A kórkép tökéletesen ilyen, mint itt a két felső képen, de a betegség lefolyása, ha jól értettem a szöveget, másmilyen.
Itt azt írja, hogy a fertőzött tő kicsi marad, és nem írja ugyan egyértelműen, de ezt úgy értelmezem, hogy a betegség lassan jön elő.
Ezzel szemben nálam ez mindig hirtelen, a hőség idején, főleg csapadék vagy öntözés után jelentkezik. A hatalmas, erős, teljesen egészséges tövek levelei 3 nap alatt összesodródnak, pár nap alatt megsárgulnak-megbarnulnak, és egy újabb hét alatt a levéllemezektől kiindulva leszárad az egész lomb, a szár még bírja csupaszon egy kis ideig.
Fertőzésig gócpontokból indul ki a betegség, mondjuk napi 0,5-1 tő sebességgel.

Ez a betegség legalább 10 éve minden évben jelentkezik (előtte évekig nem termeltem krumplit). Az egyik fajtám régi saját termesztés, csak nem tudom a fajtáját, és még nem találtam hozzá fogható minőségűt, a másik utántermesztett, tavasszal vásárolt Kleopátra. Ez a Kleopátra betegedett meg először, a saját csak kb. 2 héttel utána (pár napja) kezdte, pedig tavaly is szokás szerint megvolt nála ez a baj.
Előzmény: scsaba1 (7010)
scsaba1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7012
Milyen növények vannak az üvegházban? A paradicsom, de különösen az uborka a molytetű kedvec tápnövénye. Ha csak repülő alakok vannak, akkor rotáld a szereket. Mospilan, Actara: neonikotinoid. A következő permetezést inkább Talstarral végezd, ami piretroid.

Ha sikerült lepetézniük, és a petékből kikeltek a viaszos színű lárvák a levél fonákján, akkor kombináld valamivel, ami a lárvákra is hatékony, mondjuk Sanmiteval. Ezzel a száraz időben felszaporodó atkákat is féken tudod tartani..

Esetleg még a Nomolt is szóba jöhet ilyen célra.

(Minden vegyszer kapható kis kiszerelésben is)
Előzmény: taormina1 (7001)
scsaba1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7011
Én is arra gondolok, amire Antisystem... Ez nem igazán gombának néz ki, hanem az egész fára kiterjedő erős klorózisnak.

Ezt okozhatja gyökérproblémától kezdve az edénynyalábok pusztulásán át a túl meszes talajig sokminden.

Szerintem ősszel vegyél egy vagy két új oltványt. (Ajánlatos két különböző fajtát párban telepíteni.)

Illetve kipróbálhatod beöntözni és bepermetezni Genezis Zöldítővel (ez egy vaskelát). Az öntözésnél az lenne az igazi, ha le tudnád juttatni egyenest a gyökérzónába)

(Hogy is volt az a vicc? " Megdöglött a birkája? Pedig lett volna még egy-két tippem..."
Előzmény: taormina1 (7006)
scsaba1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7010
Most, hogy említetted a levélsodródást és PLRV--re gyanakszom (burgonya vírusos levélsodródása). Bár egyéb, abiotikus okok is okozhatnak levélsodródást.

Nézd végig ezt az oldalt: http://plantprotection.hu/modulok/magyar/potato/leafroll_pot.htm

Valami ilyesmi? A vetőgumó rendes fémzárolt volt, vagy innem-onnan szerzett, esetleg saját?
Előzmény: Flanell (6999)
alfi13 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7009
Igen és a Score Discus-t én is ajánlanám most.
Előzmény: taormina1 (7006)
alfi13 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7008
Mivel permetezded és mikor a birsfádat?
Vigyázz itt a monilia nem a virágot károsítja mint a csonthéjasoknál és utánna elszáradnak a levelek az ágal együtt.
Itt a levelekt éri és utánna meg az ágakat de egy jó erős metszés helyesebben mondva ritkitás nem ártana most ez egy kicsit szelősebbé tenné a fádat és a gombabetegségekkel is ellenálóbb lenne. Minden permetezzésbe 10l vihez tegyél 40 ml Wuxált mert ha valami hiánybetegség akkor az segítene.
Előzmény: taormina1 (7003)
Antisystem Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7007

Nézd, ha gombára gyanakszol (ami elképzelhető) akkor nincs jobb tippem, mint hogy próbáld Score + Discus DF-fel két-háromszor egymás után 10 naponta - az almaféléknél az kb "mindent visz" ami gomba. Ha teszel hozzá felszívódó rovarölőt mint pl. az Actara, akkor a rovarkártevők jelentős része is a szórásba esik.

 

ÜdV

 

 

Előzmény: taormina1 (7006)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7006
De, öreg, mint minden fám a kertben. Többen meg is haltak már. Ilyen tünetei mégis csak neki vannak.
Előzmény: Antisystem (7005)
Antisystem Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7005

Nem lehet, hogy egyszerűen öreg már a fa?

 

ÜdV

Előzmény: taormina1 (7003)
Antisystem Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7004

Hát, én mindenképpen tennék bele egy kis felszívódót is, mondjuk Score-t.

 

ÜdV

Előzmény: alfi13 (7002)
taormina1 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7003
sajnos nem így van. A Moniliát asszem már elég jól ismerem, és (idén elöször) sikerrel védekezek is ellene, legalábbis a sárgabarack és a meggy idén egyáltalán nem károsodott (vagy talán nem is volt fertözés?).
De ez más. Mozaikszerüen csak bizonyos ágakon jelenik meg. Ezeken a levél lombosodás után elsárgul, de úgy, hogy az erei zöldek maradnak, késöbb foltosan meg is barnul majd elszárad az ág. De ez hosszú folyamat, gyakorlatilag az egész szezon alatt fokozatosan hatalmasodik el, míg más ágak teljesen egészségesnek látszanak.
Előzmény: alfi13 (7002)
alfi13 Creative Commons License 2009.07.21 0 0 7002
Hát itt sem látom igazán a leveleleket de ha ez a betegség ugy kezdődik hogy a lombosodás után a levelek főere majd az oldalerek is elbarnulnak később az egész levél elsárgul és a fán marad az sajnos MONILIA de ha egy két szem gyümölcs beérik a fán és ha fölvágod és belül barna podvás akkor 100% ez a baja a fának.
Ha igy van akkor a szokásos monilia elleni védekezést kell csinálni. Márciusban Nevikénel . Majd áprilisban Réztartalmu készítményt két alkalommal pl Champion . Májusban Dithane m-45.
Előzmény: taormina1 (7000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!