Keresés

Részletes keresés

Mungo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36420

Vagy csak szimplán nem érted, hogy a gépkocsi rendszerében miért a narancs sárga vagy miért a piros vektor mentén kell haladnia azon fotonoknak, amik a házak rendszerében a felezővonalak mentén haladnak??

 

 

Ezt értem. Az nem világos, hogy a fényórád, ami az autórendszerében áll és a házak mozgásirányára merőlegesen van elhelyezzve, na az hogyan tudja a piros ill a narancssárga nyilakkal jelzett irányba küldeni a fénysugarakat.

Mert ha eleve ilyen irányban haladnak a fényimpulzusok, (piros, ill narancssárga nyíl)akkor rendben van.

Előzmény: Gézoo (36411)
nagyon_laikus Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36419

De hát én érthetőnek tartom a specrelt. Elolvastam az Einstein cikket meg sok mást is amióta először idejöttem és érthetőnek tartom. Én - és ezt nem bántó szándékkal hanem sima tényközlésként mondom - pont a te magyarázataidat nem tartom érthetőnek. Pontosabban szerintem te valamiért nem az adott kérdést magyarázod hanem általam nem követhető logika mentén valami egész mást amit szerinted meg kell érteni hogy az eredeti problémát is meg lehessen. Én meg azt mondom hogy nekem ez a fajta sallang nem kell én az eredeti problémát értem ugy ahogy van és nincs szükségem további számos problémára semmiért.

 

Nekem amugy ez az ábrád világosan azt mutatja hogy az autó rendszerében a villanások koncentrikus köröknek (gömböknek) felelnek meg csak te nem rajzoltad meg őket.  Ezeket a koncentrikus köröket a szaladgáló házak változatos módon részlegesen megakadályozzák a terjedésben de ez nem számit. Csak az számit hogy az autóból induló villanások az autó rendszerében koncentrikusan terjedő gömbök lesznek (mindaddig amig valami egyéb test ami mozog akárhogy meg nem akadályozza ezt és el nem nyeli vagy vissza nem tükrözi a fényt). És pont ezt mondja a specrel meg a többiek is meg hát én is.

 

Te is azt mondod amit rajzolsz vagy te nem azt mondod? Ez a kérdés.

 

Szerintem a villanásoknak megfelelően a fény megy kifelé koncentrikusan táguló "vékony héjú" gömbökben az autóból. A házak meg időnként az utjába szaladnak. Ilyenkor a fény elnyelődik. Amikor éppen nem szalad arra egy ház hanem egy utca szalad arra akkor abba meg bemegy a fény.

 

Nem értem ezért mire kellenek a piros nyilaid.

Előzmény: Gézoo (36397)
pint Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36418
naa, hadd legyen már csapatom! akarsz alfőnök lenni?
Előzmény: mmormota (36416)
egy mutáns Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36417

Itt van a négy érdeklődő, akiknek a Te általad képviselt specrel megközelítés megismerése, megértése is gond.

No, nekem nem gond a pint által képviselt specrel megközelítés megismerése, megértése, legalábbis ennek a példának a szintjén. És szerintem a többieknek sem.

1m

Előzmény: Gézoo (36410)
mmormota Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36416

Ezt a merőlegesség dolgot régebben se értetted, pedig még egy animációt is csináltam neked annak idején. Talán nézd meg még egyszer.

 

Pintnek nincs csapata. Van jópár ember, aki megértette a specrelt, valamint rendelkezik némi matematikai ismeretekkel. Emiatt ezekben az egyszerű kérdésekben természetszerűleg azonos az álláspontjuk. :-)

 

Előzmény: Gézoo (36414)
pint Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36415
minek mondjuk el hatan ugyanazt? adtam neked módszert, adtam neked xls-t, és elmondtam vagy ötször. most mások mondják éppen, figyelj rájuk jól.
Előzmény: Gézoo (36414)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36414
Minden esetre megnyugtató, hogy igazoltad Mungonak írt soraimat, és személyeskedsz, mert abba amit leírtam még belekötni sem tudsz annyira korrekt az amit írtam.
Előzmény: pint (36412)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36413
B vagy Buxlie.. az is maradsz.
Előzmény: pint (36412)
pint Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36412
az itteni érdeklődők számára nem probléma megérteni a specrel alapjait, a newtoni mechanika pedig még kevésbé okoz gondot.

itt jelen pillanatban egyedül vagy értetlenkedő. néha megjeleni astrojan vagy egy másik crank, de állandó tompa tag csak te vagy itt.
Előzmény: Gézoo (36410)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36411

  Nagyon szomorú, hogy így gondolod!

 

  Mert eddig csupán két rendszerben vizsgáltuk ugyanazt az egyetlen relativisztikus hatást.

  Szín tiszta specrel..  Miután Te ezt másként látod, jobb lenne figyelned Krisztiánra!

 

   Ő, még a jókívánságaimba is bele tud kötni.. A "Gézoo-fizikába" pedig végképp beleköt...

 

  Talán olvastad, hogy a fényóra leírásába, vagy ennek a házak-gépkocsi rendszerekre való alkalmazásába belekötött?  Mert én nem láttam..

 

  Még azt sem kérte ki magának, hogy jeleztem, hogy csapata tagjai az eddig elmondottakkal egyetértenek.

 

  Vagy csak szimplán nem érted, hogy a gépkocsi rendszerében miért a narancs sárga vagy miért a piros vektor mentén kell haladnia azon fotonoknak, amik a házak rendszerében a felezővonalak mentén haladnak??

 

  Ez utóbbi esetben olvasd  el a fényóra leírását, néhány hozzászólással lejebb megtalálod, (sokadszorra).

Előzmény: Mungo (36409)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36410

OFF

   Nem tudsz kilépni a saját árnyékodból.

Itt van a négy érdeklődő, akiknek a Te általad képviselt specrel megközelítés megismerése, megértése is gond.

  És akkor jössz Te.. és ahelyett, hogy segítenél velük megértetni a Te álláspontod szerinti specrel megközelítést, felveszed a Buxlie figurát és megpróbálod elvinni a beszélgetést egy szimpla newtoni-mechanikai feladat irányába.

   Még arra sem kaptad fel a fejed, amikor egyikük az egymásra merőleges tengelyekről azt állította, hogy tompaszöget zárnak be..

  Bárcsak csodálkozhatnék a viselkedéseden! De sajnos, meg kell szoknom, hogy

Te mindenképpen ilyen vagy.

ON

 

Előzmény: pint (36408)
Mungo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36409

Óvatosan a vitatással.  Ez idáig, színtisztán specrel.

 

 

Sajnos ki kell ábrándítsalak: Ez nem specrel, ez Gézoo fizika.

Már csak az a kérdés, hogy ezt te is tudod-e, tehát szándékosan akarod félrevezetni a nagyérdeműt, vagy képtelen vagy ennek megítélésére, mert ez esetben klinikai esettel állunk szembe.

Ha már "új" következtetésekre jutottál, akkor ezt mégse a specrel számlájára kéne írni, hanem annak ódiumával együtt a sajátodra.

Talán könnyebb lenne visszavonulni a hibás értelmezésekből fakadó eszmefuttatásokból is és a tisztességen se esne csorba...

Előzmény: Gézoo (36404)
pint Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36408
a jókívánság topikban esetleg. ez itt a cáfoljuk a relativitáselméletet topik. itt alapkövetelmény egy mozgásegyenlet felírása. illetve aki olyat nem tud, az csak kérdezzen.
Előzmény: Gézoo (36407)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36407

Mire jó ez? 

     Legalább annyi tisztesség lehetne benned, hogy ilyenkor viszonzod a jókívánságot és passz.

Előzmény: pint (36406)
pint Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36406
meg vagyok lepve. de tényleg. én azt hittem, hogy felírod a mozgásegyenletet.

na jó, csak vicceltem. pontosan tudtam, hogy nem tudod felírni, pedig ez érettségihez is elengedhetetlen szint. ismét megbuktál.
Előzmény: Gézoo (36405)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36405

Szia!

  Nem szeretnélek megbántani, de most így is nehezen értik meg a fiatalok, ezért nem szeretném meddő vitával félrevinni a beszélgetéseket.

   Ezért most inkább passzolom a megoldást. Szép hétvégét kívánok neked!

Előzmény: pint (36402)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36404

Szia!

 

  Óvatosan a vitatással.  Ez idáig, színtisztán specrel. Még hozzá olyan amivel

Pint csapat egyet kell hogy értsen.

 

  Az autó rendszerében a házak közötti utcák felezővonalain végighaladó,

 

  a fényórából a legrövidebb sárga nyíl végénél kilépő fotonok a  piros vektor  ill.

 

    gömbsugázó esetén az autó orránál kilépő fotonok a narancssárga vektor mentén haladnak.

                 Az autó rendszerében!

 

  A házak rendszerében a felezővonalakon..  Ez eddig szimpla fényóra..

Előzmény: Mungo (36403)
Mungo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36403

  mert akkor egy pillanatra kikapcsol a tükör.. és a fotonok az autó rendszerében egyenesen haladnak tovább.

 

Ezzel az állításoddal hogyan fér össze az, hogy az autó rendszeréhez képest mozgó utcákban is követi a (mozgó) felezővonalat?

(Az aberráció jelenségéről még nem hallottál?)

Előzmény: Gézoo (36395)
pint Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36402
ja még valami: nem kell relativisztikusan, legyenek a sebességek kicsik, így jó lesz a klasszikus mechanika. villantsd meg elmédet, gézoo mester
Előzmény: pint (36401)
pint Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36401
itt van pl a kereszteződés.

megy az autó az egyik úton, sebessége 1, közeledik a kereszteződéshez
keresztben közlekedik a busz, sebessége 1, közeledik a kereszteződéshez
egyszerre fognak odaérni

fel kéne írni az autó mozgásegyenletét a busz szemszögéből. fog menni, gézoo mester? próbálkozz meg vele
Előzmény: Gézoo (36399)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36400

    Különben, átrendezheted az egész elrendezést, tetszés szerint, de akkor

ne csodálkozz, azon, hogy tetszőlegesen más és más értelmet kapnak a dolgok..

Előzmény: nagyon_laikus (36387)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36399

 Pedig, pedig..

 

  Azt ugye Te is tudod, hogy a derékszögű koordinátarendszer tengelyei egymásra

merőlegesek..?

 

   Ha két koordinátarendszer pl csak Y irányban mozog egymáshoz képest, akkor

az X tengelyek a két origó egybeesésekor fedik egymást..

 

  És!!!  Mindig párhuzamosak egymással!!!

 

  Azaz esetünkben az autó rendszerének y tengelye párhuzamos a házak rendszerének Y tengelyével.

 

  A házak rendszerének Y tengelye lehet pl. az első utca felezővonala .. vagy akár a harmadik utcáé..

 

  Ami biztos, hogy párhuzamos a két rendszer Y tengelye egymással.

   

   és mindkettő X tengelye egybeesik mindvégig és így mindkét X tengelyre mindkét Y tengely mindig merőleges!

 

    Így javaslom, hogy  sűrgősen felejtsd el a ferdeszögű autókat!

 

Előzmény: ivivan (36386)
pint Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36398
a fényóra elve nélkül nem megyünk semmire. csak tudnám, hogy mi az.
Előzmény: Gézoo (36397)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36397

    Nos, nem véletlen, hogy sokan érthetetlennek tartják a specrelt.. 

Valamennyire követned kellene neked is amit én írok, nem csak nekem a te soraidat.

 

Oké.. Az ábra az autó rendszere:

A fényóra elvét meg kell értened, kölönben valóban zavaros lesz számodra az amit írok.

   Itt az eredeti ábra az autó rendszerében, az autó áll és a házak, utcák mozognak..kék nyíl irányában.

 

  A piros vektorok összekötik a fotonokat, jól mutatva, hogy az autó fényórájából a sárga nyilak végén kiengedett fotonoknak milyen irányba kellene haladnia ahhoz,

   hogy a házak rendszerében a házak között haladhassanak.   

 

   Így, ez érthető?

 

Előzmény: nagyon_laikus (36396)
nagyon_laikus Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36396

Dehogyis érthető inkább pont egyre zavarosabb. Megyünk a kakofónia felé és közben nem reagász semmit arra amit leirtam. Egyre több számomra fölöslegesnek tünő bonyolitást teszel bele amit már végigolvasni se nagyon tudok mert elvesztem a fonalat. Ugyanezt csináltad korábban is és ez idegesitő. Amikor meg már annyira tulbonyolitod hogy én fölidegesedek és netán azt mondom hogy ez micsoda egy ökörség akkor fölháborodsz. Ne juttasd idáig a dolgot szándékosan. Abban maradtuk hogy és egyetértettél benne hogy laikus számára reménytelenül rosszul magyarázol mert tulbonyolitod. Ha ebben továbbra is egyetértesz és nem pont az a célod hogy összezavarj és felbosszants akkor ne csinálj mondjuk az egyik rendszer szerint helyes rajzokat a másik rendszerben történő dolgok szemléltetésére. Meg ne vezesd be a fényórát ha nem kell mert minek. Ha tényleg meg akarsz értetni valamit velem (vagy mással) akkor pont elvenni kell az összes sallangot nem pedig még többet hozzátenni. Akkor a véletlen hiba is kevesebb lesz.

 

Ott van mondjuk amit leirtam. Abból nekem sokkal egyszerübb kiindulni. Nézzük a fényérzékeny lemezeket vagy akár a csöveket. Leirtam hogy hogyan fognak viselkedni. Azóta rájöttem hogy a csövek lényegében pont olyanok mint a mellékutcák.

 

Egyetértesz? Ha nem, akkor melyik részével nem értesz egyet? Miért?

Előzmény: Gézoo (36395)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36395

   Gondolom tudod, hogy van olyan mint az LCD kijelző..

 

 Ahol az ábrákat elektromos mezővel elforgatott molekulákkal állítjuk elő, kihasználva az irányfüggő polarizációs tulajdonságaikat.

     Karórák, telefonok, tv-k és lapos monitorok működnek ilyen elven.

 

    Nos, pontosan így, elektromos térrel vezérelt tükrök is vannak. Régen a szilárdtest lézerek egy részében ilyen tükröket használtunk.

  Vagyis olyan tökör, ami ha bekapcsoljuk a feszültséget akkor tüköt, ha kikapcsoljuk, akkor síma üvegként átengedi a fényt..

 

   Így a példában ilyen tükrökkel képzett fényórát helyeztem el.. úgy, hogy mindig tükör, kivéve, amikor az autó éppen áthalad egy-egy mellékutca felezővonalán,

 

   mert akkor egy pillanatra kikapcsol a tükör.. és a fotonok az autó rendszerében egyenesen haladnak tovább.

 

  Hogy is van? 

 

  Ha bármelyik rendszerben egymással párhuzamosok pl. a felező vonalak akkor az összes IR-ben is párhuzamosak?

 

   Nos, igen!  Akkor az összes IR-ben is párhuzamosok.. (Legfeljebb ahány IR, annyi irányban és annyi féle távolságúnak látja őket, de minden IR kivétel nélkül párhuzamosnak látja!

 

   És két külön rendszer egybevágó vonalai??? 

 

Pl. a felezővonalak valamelyike és az autó fényórájának tengelye párhuzamos, akkor az összes felezővonal párhuzamos az autó rendszerének tengelyével??

 

   Nos, igen.  Ha az autó rendszerének fényóra tengelye párhuzamos,

 

  mint ebben az esetben is,   a felezővonalak egyikével, akkor párhuzamos,

  mint ebben az esetben is, egyszerre az összes felezővonallal is.

 

 Az autó rendszerében a fényóra tengelye merőleges a házak haladási irányára.

 

 Az autó rendszerében a felezővonalak merőlegesek a házak haladási  irányára.

 

 Az autó rendszerében egymás után kerül fedésbe a fényóra tengelye a felezővonalakkal.

  Ekkor a tükrök egy-egy pillanatra kikapcsolódnak. 

 

 És így az autó rendszerében merőlegesen haladó fotonok, átlépnek a tükrön és ezzel kialakítják az autó rendszerében koncentrikus  fénygömbök átmérőjét.

 

     Majd a következő utcánál a következő fotonpárok a következő fénygömb

átmérőjét, majd a harmadik utcánál a harmadik fénygömb átmérőjét..

 

  Így most érthető eddig?

 

 

 

Előzmény: nagyon_laikus (36392)
nagyon_laikus Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36394
Végiggondoltam és azt hiszem hogy az autóból a saját haladási irányára merőlegeshez képest kissé ferdén hátrafelé kell egy lézert irányozni ahhoz hogy a lézersugár végigmehessen egy az utra merőleges végtelen hosszu egyenes elméleti mellékutcán. És annál inkább kell hátrafelé eltérni a merőlegestől minél gyorsabb az autó. Jól gondolom?
Előzmény: egy mutáns (36391)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36393

Oké, nézzük a fényórát, röviden..

 

 

A házak rendszerében az autó rendszere felfelé halad..

No persze ez az ábra 0,8c autó sebességre készült, így az ábrán a merőleges iránytól 53 fokkal előrefelé  mutató irány a 15 m/s esetén néhány milliomod másodpercnyi szög,  de igaz a kis sebességre is az elv..

    Tehát az autó mozog felfelé az ábrán fényforrásával, tükrével együtt..

A házakrendszerében a zöld vektor mentén haladó foton az autó rendszerében a

kék vektor mentén halad.

   Így nyílván belátható, hogy a házak rendszerében 0,8c sebesség esetén

53 fokkal előrefelé haladó az a foton ami az autó rendszerében a fényóra tökre felé merőlegesen halad..

 

   És ez fordítva is igaz!  Amikor az autó rendszerében állunk és a házak rendszere mozog felénk.

   Akkor az autó rendszerében kell előrefelé világítani ahhoz, hogy a házak rendszer

merőlegesnek lássa ugyanennek a fotonnak a haladási irányát.

 

  (Természetesen ehhez az ábrához képest pont fejjel lefelé van fordítva, a másik ábra iránya.. 

    Így a másik ábrán, a házak rendszerében merőlegesen azaz a felezővonalakon vigighaladó fotonok az autó rendszerében ferdén hátrafelé haladnak..!!!)

 

 

nagyon_laikus Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36392

Ird le érthetőbben ez igy nekem egy agyonbonyolitott izé. Már korábban megyeztünk abban hogy értelmes dolgot egyszerüen is le lehet irni. Nem tudom mi minek a merőlegesére párhuzamos és nem értek fényórákhoz meg fotonokhoz.

 

Utolsó mondatodra attól függetlenül hogy hogyan jutottál el odáig: sajnos ez szerintem lehetetlen.

 

Azért lehetetlen mert bármi ami merőlegesen halad a házak haladási irányára az autó rendszerében az nem mehet végig egy a házak közötti utcán mert előbb-utóbb beleütközik egy ebben a rendszerben kötelezően arra szaladó ház és vagy elnyeli vagy arrébb löki. Persze ha ami megy az fény akkor jó hosszu ház kell mert a fény gyors de akárhogy siet a fény előbb utóbb nekirohan egy ilyen elméleti ház.

 

Persze eleve nem egy sima feltételezés az hogy az autó rendszerében koncentrikusak a villanások hanem egy ismert kiindulási tény amely független attól hogy bármely más rendszerben milyenek és attól is hogy más tárgyak ebben a rendszerben hogyan viselkednek.

 

Az autó rendszerében ugyanis az autó maga per def nem mozdul igy a belőle jövő fényvillanásoknak nincs más lehetősége: muszáj koncentrikusnak lenniük.

 

Függetlenül attól hogy az autó rendszerében eközben hogyan rohangásznak a házak.

Előzmény: Gézoo (36388)
egy mutáns Creative Commons License 2007.05.11 0 0 36391

 Így egy-egy foton  nyílván végighalad a mellékutcán.. 

Nem halad végig, mert az utca mozog lefelé.

Csak a ferde fényórából kilőtt foton halad végig.

1m

Előzmény: Gézoo (36388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!