Keresés

Részletes keresés

cumpika Creative Commons License 2007.12.10 0 0 54
Ezeket megnézheted a honlapjukon is.

Arról,hogy az igaz-e különféle blablákkal támasztják alá.

http://www.brita.net/hu/quality_standards.html?&L=25
Ez a belinkelt oldal a tipikus példája annak, hogy lehet egy terjedelmes szövegben hangzatos kifejezésekkel SEMMIT sem állítani. Marketingduma.

Vesézzük már ki kicsit !!

"Ezenkívül a termékeket folyamatosan ellenőrzik független intézetek és tudósok. "
Ezt 2x is leírja külön bekezdésben. Ellenőrzik.
De semmi TÉNY, hogy mit állapítottak meg.

"BRITA a termékek biztonsága érdekében együttműködik egyetemekkel." és felsorol néhányat.
Együttműködik, és? Miben látjuk ezt? Semmi TÉNY megint.
Azután 3 pontban fél oldalon elmondja, hogy mennyire qrvajó a TÜV, és hogy mekkora.
Ennek mi köze a termékhez? SEMMI.

Ezt egy profi fogalmazta. Megtámadni nem lehet, beperelni sem, ugyanakkor jól hangzik. Profi markenting.

Nevethetnénk azon, hogy ezt hogy benyeli a nép, de inkább sírni kéne.

Arról viszont mély hallgatás,hogy mit NEM tud eltávolítani.
Nehézfémek többségét, Arzént, nitrátot, hormon-gyógyszer molekulákat,
Az ioncsere folyamán K/Kalium/ is kerül a vizbe ami nem igazán jó.
Előzmény: .psp (53)
.psp Creative Commons License 2007.12.10 0 0 53
mit szűr ki , mennyire hatékony, stb
Előzmény: cumpika (52)
cumpika Creative Commons License 2007.12.10 0 0 52
Mire vagy kíváncsi?
Előzmény: .psp (50)
naox Creative Commons License 2007.12.10 0 0 51
"Félelmeim tovább nőnek, miután írásod alapján kiderült gyógyszeripari alapanyagokat gyártó laborba, sufnitunigban összetákolt nem minősített berendezéseket lehet használni!!!!."

en nem errol irtam. csak felhivtam arra a figyelmet, hogy a gyogyszeralapanyag-gyartasra nem terjednek ki azok a szigoru kovetelmenyek (pl. GMP), ami a gyogyszergyartasra kiterjed, igy nincs olyan, hogy "gyogyszeralapanyag-minoseg". Ettol meg az alapanyag-gyarak is magas minosegi kovetelmenyeket teljesitenek, de erre csak a sajat erdekuk kenyszeriti oket, es nem hatosagi szabalyok.
Az termeszetes, hogy egy vegyi uzem ugy oldja meg a vizkeszitest, ahogy az neki optimalis. Semmi kivetnivalo nincs a hazi "takolasban", azert vannak mernokeik, hogy megoldjak az ilyen problemakat. A viztisztitas ugyanugy egy vegyi eljaras, mint az osszes tobbi, amit az uzemben csinalnak.
mas kerdes, hogy a vegyeszek/biologusok (zome) meg is issza a csapvizet minden tovabbi tisztitas es energizalas nelkul is.
Előzmény: cumpika (49)
.psp Creative Commons License 2007.12.10 0 0 50
A Brita kancsóról tud valaki valamit??
cumpika Creative Commons License 2007.12.10 0 0 49
Ga gyogyszeripar-minosegu viz elkepesztoen szigoru szabvanyt jelent.

Teljesen egyetértek Veled.
Ezért is írtam le

Félelmeim tovább nőnek, miután írásod alapján kiderült gyógyszeripari alapanyagokat gyártó laborba, sufnitunigban összetákolt nem minősített berendezéseket lehet használni!!!!

.psp

80 ezerért csak bizonytalan eredetű kínai sz@rt lehet kapni.
Előzmény: naox (48)
naox Creative Commons License 2007.12.10 0 0 48
"Most egy labor teljes vízellátását kell megoldanom kútvízről, 400liter/nap a laborban gyógyszeripari alapanyagot gyártanak, és napi 400liter vizet használ el a labor. Ez még nem ipari kategória, ezért baromi nehéz jó RO szűrőt találni ide."
a gyogyszeripar-minosegu viz elkepesztoen szigoru szabvanyt jelent. Legyunk annyira korrektek, hogy az altalad eloirt viz nem ez a kategoria, az inkabb a hagyomanyos labor desztviznek felel meg. Egy gyogyszeripari prekurzorral szemben nincsenek szigorubb kovetelmenyek, mint egy mutragya prekurzorral szemben.
Előzmény: Uldin (40)
.psp Creative Commons License 2007.12.10 0 0 47

Milyen forditott ozmozisos berendezést tudnál javasolni 80 000 alatt? Van egyátalán ennyiért?

 

Nekem kéne.

 

Bár a viz visszasózás az nekem egy kicsit kinai. Mi alapján határozzák meg miből mennyi legyen benne? Biztos hogy nekem pont ilyen arányba kell?

 

 

A méregmentesités viszont szimpatikus.

Előzmény: Uldin (44)
.psp Creative Commons License 2007.12.09 0 0 46
A Brita vizszűrő kancsóról mi a véleményed?
Előzmény: Uldin (44)
evenich72 Creative Commons License 2007.12.08 0 0 45
Én maradok a jó bevált magyarfejlesztésű (nem multi) orgon energetizált víznél. Orgon
Uldin Creative Commons License 2007.12.07 0 0 44

 

>Viszont továbbra sem értem miért kezdted itt népszerűsíteni, Náluk-Nekik dolgozol?

 

A topic nem erről szól?

 

Egyik cégnek sem dolgozom, csak saját és céges célra raktam össze szűrőket. Az extra igényeimmel párszor kiakasztottam az eladókat.

 

Sokkal nagyobb választék van profi membránokból, mint kis otthoni cuccokból. Kútvíz esetén nem egyszerű a feladat, nem szereti a membrán, a vasat mangánt, huminsavat, és a nagy vízkeménységet, úgyhogy előkezelni kell a vizet.

 

 

Előzmény: cumpika (41)
cumpika Creative Commons License 2007.12.07 0 0 43
Úgy hogy nem érdemes általánosítani, hogy minden selejt ami Kínából hoznak be.

Hát persze, csak az nem annyiba kerül,és a folyamatos megbízható minőség nagyon problémás náluk.
Tudnak bármit bármilyen minőségben legyártani, csak az első kiváló minőségű darabok után már a többivel komoly gondok is lehetnek.

Minden PET palackos üdítőben, ásványvízben ott van, de senkit sem érdekel.

Engem érdekel, száműztem is a környezetemből mindet.

Ha megbíznék az ANTSZ vizsgálatában akkor innám a csapvizet. Szerintük kifogástalan ivóvíz.
Szerintem meg szennyvíz, higítva.

Ismered a törvényt: Ha egy hordó borba egy pohár szennyvizet öntesz, a végeredmény egy hordó szennyvíz.
Viszont ha egy hordó szennyvízbe öntesz egy pohár bort, akkor is csak egy hordó szennyvíz lesz.
Előzmény: Uldin (42)
Uldin Creative Commons License 2007.12.07 0 0 42

>A nagy mennyiségben gyártott műanyag-adalékról egyébként már korábban
>kiderült, hogy hasonló szerkezeti sajátságai miatt utánozni képes az ösztrogén
>nevű női hormont
 
 Reszkessél, van miért....!
 
Én a PET palacktól jobban félek, mint PE-től vagy a PP-től. A PET gyártásnál ugyanis használnak ilyen lágyítószert, mint amit említettél.
 
Minden PET palackos üdítőben, ásványvízben ott van, de senkit sem érdekel.
 
A piacon lévő termékek jórészét Kínában gyártatják, ugyan arról a gyártósorról több márkanéven is lejöhet ugyan az a termék. Könnyen előfordulhat az, hogy a méreg drága cucc ugyan az a gyártmány, mint amit olcsó kínai cuccként veszel meg. De előfordulhat az ellenkezője is, hogy szemét a márkás termék is, és ha szemétre kell dobni, nem akkora érvágás az olcsóbb, mit egy márkásnak mondott szemét.
 
Csak az a biztos, ha megnézeted a vizet, amit készített a gép, az, hogy drága pénzért vetted, nem garancia semmire.
 
Az ÁNTSZ-nél vagy a KERMI-nél megcsinálják a vizsgálatokat. Az ÁNTSZ olcsóbb kicsivel .... kb. a fele.
 
A kínaiak csinálnak jó cuccokat is, de nem olcsón, és ezt az európai nem veszi meg, mert a szállítási költséggel, már nem éri meg neki, és ezért megveszik a szemetet ez a baj. A kínaiak, meg úgy gondolják, ha olcsó szemét kell nektek, mi megcsináljuk.
 
Mi a véleményed, hányan járnának mezítláb, az országban, ha nem jönnének be az országba az olcsó kínai cipők???? Sok a csóró ember, akik csak ezt tudják megfizetni.
 
Egy haverom PVC-ből gyárt csöveket, kivétel nélkül csak újrahasznosított szemét alapanyagból dolgozik, állandóan köpködnek a munkások, mert az alapanyag nem úgy viselkedik az extruderben, ahogy kellene. Kérdeztem egyszer tőle, miért ilyen sz@r anyaggal dolgoztok? Azt válaszolta, hogy új alapanyagra nem futja, olyan kis pénzt adnak itthon a csövekért. Felújított használt német gépekkel dolgoznak nagyrészt, mert nálunk egy új német gép nem termeli ki a saját árát, mire leamortizálódik. Olasz gépekkel szívtak egy darabig, állandóan problémák voltak a gépekkel. Aztán talált egy kínai gyártót, hoztak kipróbálni egyet, nem is volt nagyon olcsó, de elfogadható áron megkapta, és működik, meg vannak vele elégedve. Úgy hogy nem érdemes általánosítani, hogy minden selejt ami Kínából hoznak be.
 
El tudod képzelni milyen príma termék a n-szer visszadolgozott pvc-ből készült PVC cső? És nem Kínában élünk.

Előzmény: cumpika (41)
cumpika Creative Commons License 2007.12.07 0 0 41
Mitől félek?

Félek a meghatározhatatlan eredetű, hamis gyártó és származási hely megjelölésű termékektől, különösen, ha a termék az egészségemet lenne hivatott védeni.

Egy ismeretlen eredetű termék főleg ha Kínai, nagy valószínűséggel egészségkárosító anyagok sokaságát tartalmazza.

A PE Monomerje - az etilén - nem mérgező. Ez a műanyag mégis tartalmaz veszélyes anyagokat: krómtartalmú katalizátort, nikkeltartalmú fényvédő szert, mérgező antioxidást, rákkeltő égésgátlót.

Kadmiumot és vegyületeit

A műanyagok veszélyességét azonban tovább növelik a gyártásnál, feldolgozásnál használt egyéb adalékanyagok: lágyítók, nehézfémtartalmú stabilizátorok és színezőanyagok, melyek sok esetben mérgezőek.

műanyagokban előforduló vegyületről az ún. "biszfenol A

A nagy mennyiségben gyártott műanyag-adalékról egyébként már korábban kiderült, hogy hasonló szerkezeti sajátságai miatt utánozni képes az ösztrogén nevű női hormont, és ezért magzati korban befolyásolhatja a nemi szervek fejlődését.

Félelmeim tovább nőnek, miután írásod alapján kiderült gyógyszeripari alapanyagokat gyártó laborba, sufnitunigban összetákolt nem minősített berendezéseket lehet használni!!!!


Érdekes, hogy a bluefilters.hu honlapon is azt állítják Ők a forgalmazók.

Megismétlem, a Bluefilters gyártmányok sose "láttak" amerikát.
A Németországban található "összeszerelő üzem? bizonytalan eredetű vacakokból állít össze víztisztítót.


Na ezektől félek. Viszont továbbra sem értem miért kezdted itt népszerűsíteni, Náluk-Nekik dolgozol?
Előzmény: Uldin (40)
Uldin Creative Commons License 2007.12.07 0 0 40

 

Cumpika mitől félsz? Írd le légyszíves? Vagy esküszöl egy másik gyártóra?

 

Mi lesz velem, ha Kínában gyártott műanyaggal érintkezik a víz amit megittam?

Madárinfluenzát kapok?

 

Légyszíves írd le nekem, mi baj lehet a polietilénnel, ha vízzel találkozik?

 

Engem kizárólag az érdekel, hogy ne költsek egy vagyont szemét műanyag alkatrészekre. 4 cégtől kértem árajánlatot, ami számított:

 

1. műanyag cuccért nem adunk sok pénzt, mert az előállítása is filléres dolog.

2. o-ringes gyorscsatlakozóval legyen szerelve, hogy könnyen tudjam variálni.

 

Ezen nkívül szükségem volt nanoszűrőre, amit kizárólag csak a bluefilters-től tudtam megrendelni, bagó pénzért. 7000Ft ért vettem membránt RO rendszerűt ami saját magát tisztítja. És szépen működik. Jó ideje használom, vettem belőle többet, ha idő előtt kinyiffanna, de nem kellett még membránt cserélnem.

 

Ez egy konyhatechnika és szépen működik, labor célra is. 1nm-es a szűrő, ez nem szedi ki az ásványi anyagokat a vízből. A film membránok ezzel szemben 0,1 nm felett nem engednek át semmit, kiszedik az ásványi anyagok jórészét.

 

A labortechnikában 25nm-es membránt találtam csak, 1cm2-s felülettel, ebből egy 50db-os készlet 100000Ft. Úgy, hogy örülök, hogy ráakadtam erre a membránra.

 

Most egy labor teljes vízellátását kell megoldanom kútvízről, 400liter/nap a laborban gyógyszeripari alapanyagot gyártanak, és napi 400liter vizet használ el a labor. Ez még nem ipari kategória, ezért baromi nehéz jó RO szűrőt találni ide.

 

Kértem egy ajánlatot az INAQUA-tól 1,2-1,3millió Ft Ebben benne van:

Víz előkezelés vastalanítás keménység beállítás + RO szűrő +víz utókezelés kevert ágyas ioncserélővel. Ebből az RO szűró 600000Ft  ipari cuccnak baromi olcsó. Csak, hogy lehet kapni.

 

Találtam hasonló tudású RO szűrőt kínai gyártmányt 160000Ft -ért nincs hozzá procis vezérlés ennyivel kevesebbet tud.

 

Ez a labor külterületen van van ott a környéken van egy kb. 100m mély kút, amiből nyomással jön fel a víz, állítólag iható minőségű a víz, ehhez képest már jó néhány embert elvitt a gyomorrák azok közül, akik onnan hordták a vizet. Senkit nem érdekel a történet.

 

A labor most kezelt kútvizet használ, 4 oszlopos ioncserélő, előtte 2 tized mikronos kerámia szűrőt. Sok munka van vele, savazni a kerámia szűrőket, regenerálni az ioncserélő oszlopokat. Felmerült az igény egy RO szűrőre, ami legalább a bacikat kiszedi rendesen a vízből.


>Csak amerikai, kipróbált, bevizsgált, bevált, víztisztítót forgalmazok garanciával.
>Ezekből típusokból már több száz üzemel Magyarországon panasz nélkül.
>Fő partnerem a Bluefilters. U.S.

 

Ezek kicsodák?

 

A bluefilters termékeit megtalálod a következő címen:
http://bluefilters.com

 

Csak nem ez a cég?
GYURIÁN Bt.  2360. Gyál, Ady Endre utca 97.
http://tisztitottviz.hu


Őket nem ismerem, csak a weblapjukat láttam, de nem ők a bluefilters magyarországi forgalmazói.

 

Hanem:

2040. Budaörs Kinizsi utca 24. szám alatt találsz egy bemutatótermet ott nézzél szét
http://protfilt.hu

 

Ha nagyobb tételt vásárolsz náluk, 30% kedvezményt adnak az árból. 

 

Profi ipari cuccokat pedig az:


INAQUA Hungary Kft-nél lehet beszerezni.
H-1117 Budapest, Hunyadi János út 2.
http://www.inaqua.hu/

 

 

 

Előzmény: cumpika (39)
cumpika Creative Commons License 2007.12.06 0 0 39
Idézet a magyarországi "forgalmazó honlapjáról:

Csak amerikai, kipróbált, bevizsgált, bevált, víztisztítót forgalmazok garanciával. Ezekből típusokból már több száz üzemel Magyarországon panasz nélkül. Fő partnerem a Bluefilters. U.S.

Namármost, az USA-ban nincs ilyen cég!

Az egész egy nagy kínai kamu.

Ahogyan írtad többször, "állítólag" megfelel ennek-annak.

Ezek után mondhat bármit a "forgalmazó" egy szavát sem hiszem el.
A Kínából származó műanyagok igen nagy kockázatot jelentenek.
A hamis gyártó és származási hely megjelölés önmagában is visszataszító, semmi kétségem a termék silány minőségét illetően.
Ebből kifolyólag az ilyen vízzel készült termék minősége is erősen megkérdőjelezhető, számomra.

A vezetőképesség meg nem jelent minden anyagra vonatkozó biztonságot.

Viszont nem értem, ha Magadnak szereltél össze víztisztítót, miért "népszerüsíted" itt?

Ezért volt olyan "kilóg a lóláb" érzésem.
Előzmény: Uldin (38)
Uldin Creative Commons License 2007.12.06 0 0 38

 


>Arról miért nem olvasni semmit, hogy konkrétan Milyen cég és hol gyártja?


Azt nem tudom, valójában ki gyártja. Amit én vettem azt a BLUEFILTERS GmbH néven forgalmazzák, megkerestem a magyarországi forgalmazót.


Állítólag megfelel az amerikai szabványnak.


A konyhai szintű RO berendezések között nem sok különbség lehet. A profi ipari membránok pedig nagyságrenddel nagyobb vízmennyiségre készülnek és piszok drágák. Jóval nagyobb nyomást elviselnek, mint a kis konyhai játékszerek. Az amerikai műanyagipari szabvány szigorúbb az európai szabványnál. Jó minőségű műanyag termékeket csinálnak Amerikában. De könnyen lehet hogy Kínában gyártatnak, viszont a szabványuknak megfelel állítólag. Annyit tudok, hogy a csatlakozó elemek Kínából rendelték, jó minőségű polietilénből készült. A szűrőházak pedig polipropilénből készültek. Nincs benne fém, a menetek is műanyagból vannak. A polietilénből nem sok minden tud kioldódni a vízben.


Úgy indult a dolog, hogy szükségem volt nagy mennyiségű labor tisztaságú vízre, de nem akartam kb. 1 milliót költeni, desztilláló, vagy kevert ágyas ioncserélő berendezésre, összeraktam egy RO készüléket, amin átküldtem a vizet 4-5-ször, meglepően jó eredményt sikerült elérnem, így 1 mikro S/cm-es vezetőképességet sikerült elérnem a 490 mikro S/cm vezetőképességű kiindulási vízből. Ez nem rossz eredmény.


>Milyen tanusítvánnyal kellene rendelkeznie?


Fogalmam sincs, de nem is érdekel.

 

A vizekre 2 szabvány van az ivóvíz szabvány a magyar illetve Eu-s. ill. van még a Gyógyszerkönyvben előírás a tisztított "purifikált" vízre. Gyakorlatilag a gyógyszertárban kapható tisztított víz előírásai.

 

Engem nem a tanúsítványok érdekelnek, hanem az, hogy milyen vizet csinál a gép. Azt a terméket, amihez tiszta víz kellett, most vizsgálják az ÁNTSZ-nél toxikus fémekre és baci szempontból.


Kértem a vizsgálatot ezüst, ólom, arzén, kadmium, réz, cink, higany-ra. Eddig 1 eredmény van meg, rezet nem tudtak kimutatni a vízben 1mikrogram/liter alatt van. Ha valamivel gond lesz ígérem megírom nektek.


Mi a megoldás a tartályban tárolt víz bakterológiai problémái ellen?


A fő problémát az okozza, hogy a gumilabdás hidroforban, a gumi felületén megtapadnak a bacik.


Ez ellen 2 megoldást tudok javasolni.


Nanoezüsttel, más néven ezüstkolloiddal át kell mosni a tartályt, az ezüst megtapad a műanyag ill. gumi felületeken, olyan szinten, hogy lehetetlen lemosni onnan. Ahol meg ezüst van ott nincs baci legalább is élő baci nincs. 


A másik megoldás az UV-C besugárzás.. Venni kell egy méreg drága tartályt, amiben található egy kvarccső és abban egy germicid lámpa, más megoldást nem tudok, a gagyi gumilabdás tartályt rendszeresen takarítani kell, nincs mese.


Lehet kapni a bluefilternél UV lámpát, a vizet keringtetni kell rajta, mert átfolyós rendszerű.

 

Mi alapján van megállapítva a szűrök esedékes cseréje?


A nyomásesést mérheted a szűrőkön, ha sok pénzed van, lehet mikrovezérlős verzióban kis kiépíteni a rendszert. Pénzkérdés.

 

>Mi történi abban az esetben, ha a tartályba szennyezett víz kerül?

 

Szerintem bekrepál aki megissza. :-)  Ha már belekerült, akkor cseszheted. Az, azt jelenti, hogy szakadt a membrán.


A víz vezetőképességének mérésével a membrán állapota nyomon követhető. Akár automatikusan is.

 

De engem ez sem érdekelt, mert a vízkezelő ketyere, amit építettem a membrán után, ellenőrizte a vezetőképességet, és ha, nem felet meg, akkor a víz ment vissza a membrán bemenetére.

 

> Pontosan milyen anyagokat tartalmaz a visszasózó patron?

 

A visszasózásnál kalciumot kellene használni, érzésem szerint, de nem tudom nem is használom, az energizáló cuccokról sem tudom mit csinálnak, nem nagyon hiszek ilyen dolgokban, pi víz meg hasonló baromságok, hinni a templomban kell ugye.


Bátaapátiban építik a radioaktív hulladéktárolót, már annak is örülhetünk, ha nem lesznek a talajvízben radioaktív izotópok, csak idő kérdése mikor szennyeződnek le a vízkészletek. Vagy, néhány város ivóvizét a Dunából és a Tiszából nyerik, így - úgy tisztogatják. Az is biztos, hogy az egész ország fekáliáját és vizeletét is a folyókba nyomatják, tele a gyógyszerek bomlástermékeiből származó molekulákkal, fogamzásgátlók hormonjaival stb.... Kíváncsi lennék, hogy ezeket az anyagokat kiszedik-e a víztisztító művekben?  Vajon használják-e az RO membránokat?


A kis konyhai membránok nem rosszak, kb. ugyanazokat a paramétereket tudják, mint az ipari cuccok első körben kb. 10 mikro S/cm-es vezetőképességű vizet lehet csinálni velük. A vasat mangánt, kolloidos szennyezéseket egyik membrán sem szereti. A kis membránnál a gyenge pont a 2 oringes csatlakozója, ha becsípődik berakáskor az oring, akkor átereszthet a csatlakozásnál egy kis mocskos vizet, ez  jó nagy szívás.

Előzmény: cumpika (37)
cumpika Creative Commons License 2007.12.06 0 0 37
Ezt az egész ámokfutást melyik kinai gagyiforgalmazó honlapjáról ollóztad össze??

Merthogy mindegyiken ugyanez a blabla található.

Arról miért nem olvasni semmit,hogy konkrétan Milyen cég és hol gyártja?
Milyen minősítéseknek felel meg, és rendelkeznek-e ezek tanusítványaival?
Pontosan milyen anyagokból készülnek az alkatrészek?
Mi a megoldás a tartályban tárolt víz bakterológiai problémái ellen?
Mi alapján van megállapítva a szűrök esedékes cseréje?
Mi történi abban az esetben, ha a tartályba szennyezett víz kerül?
Pontosan milyen anyagokat tartalmaz a visszasózó patron?
Honnan származik?
Konkrétan mi a sz@rt tesz a nagynehezen megtisztított vízbe?
És miért?
Előzmény: Uldin (36)
Uldin Creative Commons License 2007.12.06 0 0 36

Ja, bocsi, még pár dolog eszembe jutott..

 

Az RO berendezések ásványianyagokban nagyon szegény vizet állítanak elő ( 5-10 mg/l ). Az ÁNTSZ előírása szerint az ivóvíz min. 50mg/l CaO megfelelő ( 5nk fok ) ásványi anyagot kell tartalmaznia.

 

Tehét a Magyarországon forgalmazott készülékekben van egy ásványianyag-patron, ami a megtisztított vizet előre meghatározott mennyiségű ásványi anyaggal látja el. Így jó ízhatású, forrásvíz minőségű ivóvizet kapunk a berendezésből.

Ezen kívül, a tisztavíz oldalon  található egy aktívszenes szűrő, ami eltávolítja a vízből az esetleges gázmolekulákat, amelyek a víz ízének megváltozását eredményezhetnék.

 

Igény szerint beszerelhető a készülékbe, szelektált kerámia( fémoxidok ) golyócskákból összeállított egység, mely a szemünk által nem érzékelt, de az élő sejtek számára fontos infravörös súgárzást (6-10 mikron hullámhossz) bocsátanak ki. Valamint van egy víz energizáló patron is, aminek vérkeringést élénkítő hatása van.  Én nem próbáltam egyiket sem, nem tudom milyen.

 

Valamint megoldható az is, hogy kétkarú kerámia csap felszerelésével lágy vizet is tudunk folyatni a csapból, pl. ha, meg szeretnénk tölteni a gőzvasalónkat lágy vízzel, ebben az esetben az ásványianyag-patron előtti tisztavizet használjuk.
 

Uldin Creative Commons License 2007.12.06 0 0 35

Az RO szűrőberendezés felépítése:


A bejövő nyersvíz 2 vagy 3 fokozatú előszűrőn halad keresztül.


3 szűrőbetét esetén először a 20 mikronos polipropilén (PP) előszűrőn folyik át a víz, utána található a 10 mikronos aktívszenes szűrőbetét. Ez eltávolítja a klórt és a szerves szennyeződéseket. Utána van még egy (5 vagy 1) mikronos PP szűrőbetét, ami kiszedi az apróbb szennyeződéseket.


2 lépcsős előszűrés esetén először az 5 vagy 1 mikronos polipropilén (PP) előszűrőn folyik át a víz, utána található a 10 mikronos aktívszenes szűrőbetét.


Ezután a víz az RO szűrőházba kerül.


Itt viszont van egy kérdés, amit tisztázni kell. Nevezetesen tudni kell mekkora a vízhálózat nyomása.


Az RO membrán helyes működése érdekében a hálózati víznyomásnak el kell érnie a 2,8-3 bar-t. Max. 6-bár lehet, de kicsi a valószínűsége, a 6-báros nyomásnak.


A víznyomást könnyedén meg lehet mérni egy nyomásmérővel. Kínaiak árulnak nyomásmérőt 500-700Ft körüli áron, 1/4 coll-os csatlakozása van, 6 bar-ig vagy 10 bar-ig mér típustól függően. Rá kell applikálni a vízcsapra, vagy valahova a csővezetékre. Nálam otthon 2 bart mutatott a műszer. Majdnem el is keseredtem.


De nem kell elkeseredni, erre is van megoldás:


A szűrők után be kell építeni egy nyomásfokozó szivattyút. Igaz egy kicsit ez megdrágítja a készüléket. A készülékhez árulnak membránszivattyút, ami megemeli a víznyomást a szükséges értékre. A szivattyúhoz tartozik 2db nyomáskapcsoló, az egyik figyeli a bejövő víz nyomását, csak akkor engedi a szivattyút bekapcsolni, ha megvan egy minimális 1,5 bar bejövő víznyomás. A másik nyomáskapcsoló pedig a tisztavíz gyűjtő tartály nyomását figyeli, kb. 2-2,5-barnál leáll a szivattyú.


A megfelelő nyomású és előszűrt víz a membránszűrőházba kerül. A szűrőházon belül található a vékony film membrán. A szűrőházon 3 csatlakozó található, általában 1/4coll-os gyorscsatlakozóval szerelve.


Egy a bejövő víznek, egy az elmenő piszkos víznek, egy pedig a tiszta víznek, ezen a csatlakozón belül található egy szelep is, ami megakadályozza a tiszta víz visszaáramlását a membrán felé. A piszkos víz egy áramlásszabályozón keresztül áramlik a lefolyóba. A szennyvízcsőre szerelhető gyorscsatlakozóval ellátott un. szennyvíz nyereg segítségével tudjuk a szennyvízcsőbe engedni a piszkos vizet. A tiszta víz egy hidrofor tartályba kerül, ahonnan egy kerámia csaptelepen keresztül lehet hozzáférni a tiszta vízhez. Egy nyomásvezérelt un. "4 utas" szelep gondoskodik arról, hogy ha nem működik a készülék, a bejövő vizet lezárja, így feleslegesen nem folyik víz az elfolyó oldalon, a szennyvízcsövön át.


Igény szerint a rendszer kiegészíthető automata átöblítő rendszerrel is, ami annyit tesz, hogy a rendszer, bekapcsoláskor tiszta vízzel automatikusan átmossa a membránt. Ami azért jó, mert így eltávolítja a membrán felületéről az esetlegesen oda tapadt kolloidális szennyeződéseket, ezzel megnövelve a membrán élettartamát.


Hirtelen ennyit tudtam írni a témával kapcsolatban, remélem, nem untattam ezzel senkit sem.

Uldin Creative Commons License 2007.12.06 0 0 34

A reverz ozmózis "RO" egy olyan víztisztítási megoldás, amely eltávolítja a szerves szennyeződéseket, az oldott részecskéket, a nehézfémeket, a baktériumokat és a vírosokat is az ivóvízből.

 

A tökéletes tisztítást az un. Vékony Film Membrán Technológia teszi lehetővé.

 

A vizet egy speciális membrán szűri meg, ami csak a tiszta vízmolekulákat engedi át. A különféle szennyezőanyagok ezzel szemben nem tudnak a membránon áthatolni. Ezeket a rendszer a szennyvízelvezetőbe továbbítja.

 

Ha zárt rendszerben nyomást gyakorolunk az oldatra, akkor az oldószer, vagyis a tiszta víz átlép a hártyán a hígabb oldat felé, míg a nagyobb koncentrációjú, "szennyezett" folyadék eltávozik.

 

Ezzel az eljárással lehet a például a sót kiválasztani a tengervízből.

 

A fordított ozmózis során tehát az oldószer (tiszta víz) áramlik külső nyomás hatására a félig áteresztő rétegen keresztül a magasabb koncentrációjú oldatból (szennyezett víz) az alacsonyabb koncentrációjú felé (tisztított víz).
 
A víz tisztítására kialakított membránok mentén a tisztítandó víz állandó mozgásban van, ami folyamatosan eltávolítja a membrán felületén lerakódó szennyeződéseket.

 

A módszer nagyon hatékony, mivel a membrán pórusai olyan aprók,hogy a szűrő eltávolítja a baktériumoknál ezerszer kisebb szennyeződéseket is az ivóvízből.

 

Uldin Creative Commons License 2007.12.06 0 0 33

Az egyszerű átfolyó rendszerű szűrés a káros anyagoknak csak egy részét távolítja el.

 

Sajnos a forralásnál csak a baktériumok pusztulnak el, a vírusok és vegyi anyagok, nehézfémek a vízben maradnak.

 

A klórozás fertőtleníti a vizet, de az emberi szervezetre gyakorolt hatása nagyon káros és kellemetlen ízű és szagú lesz a víz.

 

A hagyományosnak számító víztisztítási eljárások tehát jól használhatók amikor a mosó- fürdővíz tisztításáról van szó. Amikor azonban az ivóvizen keresztül közvetlenül az egészségünk a tét nem elégedhetünk meg ennyivel.

 

A fordított ozmózis elvén működő víztisztító egy lépésben eltávolítja a vírusokat, baktériumokat, vegyszereket, még a radioaktív részecskéket is kiszűri. Víztisztító berendezésünk a fordított ozmózis elvét használja ki. Ez az évtizedek óta használatos eljárás a tengeren hajózók, űrhajósok, tenger mellett élők ivóvízproblémáit oldja meg.

Uldin Creative Commons License 2007.12.06 0 0 32

Napi szükségletünk 2-3 liter tiszta víz lenne.

 

Miért fogyasztunk mégis olyan kevés vizet?
 
Ennek sok oka van. Többek között az, hogy az ivásra használt víz sem ízében, sem illatában, sem állagában nem kívánatos. Nem iszunk csapvizet, mert nem esik jól, ezért pót-folyadékokat fogyasztunk, vagy egészen kis mennyiséget iszunk. A legújabb divat az ásványvíz, mondván, ez "egészségesebb". Valóban így van, ha jó minőségű, kemikáliáktól mentes, természetes ásványvizet találnánk a palackokban - sajnos, gyakran ez nem így van. A gyógy-ásványvizek fogyasztását pedig többnyire speciális egészségi állapotokban tanácsos fogyasztani az emelt mértékű ásványianyag-tartalom miatt.
 
A csapvizek élvezeti értékét gyakran károsítják fizikai, biológiai és kémiai szennyezők. A klór ma már minden vezetékes vízben megtalálható, és ennek élvezeti károsító hatása mellett az egészségre gyakorolt negatív hatását is sokan szeretnék kiküszöbölni. A kemény víz szintén gyakori probléma, a vízkő nem csak háztartási gépeinket, hanem szervezetünket is kőkristályokkal terheli meg. A nitrit és a nitrát több helyen is veszélyes mértékben szennyezi az ivóvíz-készletünket.

A szakemberek, életmód-tanácsadók által egyre többször hangoztatott vélemény, hogy egészségi problémáink nagy része visszavezethető a nem megfelelő vízfogyasztásra. Egyes vélemények szerint betegségeink 90 százalékát "megisszuk"!

 

Ha kevés, rossz minőségű, vegyszerekkel terhelt, rossz szerkezetű vizet fogyasztunk - és ne csak a pohárban lévő vízre gondoljunk, hanem ételeink elkészítésére, és a tisztálkodás során a bőrünkön keresztül felszívott vízre is -, akkor szervezetünk nem tud megfelelően működni.

Uldin Creative Commons License 2007.12.06 0 0 31

Üdvözlöm a kedves társaságot!

 

Ha megengeditek, népszerűsíteném a fordított ozmózis membrán technológiát.

 

A fordított ozmózist legelőször a haditengerészetnél használták a sós tengervízből ivóvíz előállítására.


A 60-as években a hidegháború idején tovább fejlesztették az eljárást a vegyi, biológiai és radioaktív hadviselés esetén keletkező szennyeződések kiszűrésére.

A 70-es években a műanyagipar fejlődése a membránok eloállításában lehetővé tette a fordított ozmózisos víztisztítás bevezetését a háztartásokban is.

Amerikai hadseregben a 90-es évektől  RO membrános készülékeket hasznának az ivóvíz előállítására.

Az egészségügyben a magas vérnyomás kezelésben és a vesedialízis során nagyon hatékony a fordított ozmózissal tisztított víz használata.

 

na_zsolt Creative Commons License 2007.11.29 0 0 30

A pontos terméklistát nem ismerem. Nézd meg a honlapon.

 

www.kavalko.hu

 

Itt a termékek menüpont alatt rövid leírást is olvashatsz róla.

Nekem pl. a Fittico vált be legjobban. Foci után pl. teljesen felfrissíti a lábamat.

Tök jó érzés ahogy bizsereg, mintha el akarna zsibbadni és közben elmúlik a fájdalom.

A Nosico-t nincsen türelmem minden nap kenni, de elvileg kitisztítja az arcüreget, meg csökkenti az allergiás tüneteket (nekem szerencsére nincsen). De nekem pl. fejfájásra is jó volt, talán a vérbőség, meg a mentolos hatás miatt.

A Luftico pedig tényleg könnyíti a légzést. Eddig akárkinek adtam, mindenkinek bejött. Lefekvés előtt ha bekened magad a könnyebb légzés miatt nyugodtabban alszik az ember.

Ezt a 3-at próbáltam, de majd ha legközelebb találkozom vele hozok még 1-2-őt.

evenich72 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 29
Milyen krémjei vannak, és Neked melyik vált be?
Előzmény: na_zsolt (28)
na_zsolt Creative Commons License 2007.11.28 0 0 28

Kavalkó Úr valóban kedves ember, ezt tapasztalatból tudom. A vizével meg csak az a gond, hogy a hatása nem kézzelfogható, és nem írható le egyértelműen bár kétségkívül hatásos. Én is mindenkinek csak ajánlani tudom.

És ha már ott jártok, próbáljátok ki a krémjeit is. Nekem azok beváltak.

anev Creative Commons License 2007.11.09 0 0 27
Szerintem nem csak az a jó víztisztító berendezés ami tisztítja a vízet.
Az Orgon energetizálja is a vízet hegyikristály segítségével. Külön energia ellátást nem igényel, kis helyen elfér és könnyen felszerelhető.

Számunkra az is fontos volt, hogy teljesen magyar fejlesztésű.
Kavalkó János bioenergetikus nagyon kedves ember aki, minden információval elátt.

Ami nagyon pozitv volt, hogy a vegetatív betegségekre is nagyon jó.

Csak ajánlani tudom mindenkinek, és aki még üzletett is lát benne annak van nagyobb teljesítményű készülék is.

Információim szerint az energetizált víz maximum 6 héti tárolható.
na_zsolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 26

Amúgy meg épp aznap volt dolgom egy kontárral, aki megpróbált lebeszélni az aktívszénről, mert szerinte túl steril lesz a víz. Ezen kicsit felhúztam magamat, hogy pont nekem magyaráz ilyeneket :-) és valószínűleg indulatomban irtam ilyeneket. És azért neked, mert nálad olvastam.

Bocs

na_zsolt Creative Commons License 2007.10.01 0 0 25

Elnézést maczy, ez a dolog nem ellened irányult és nem megsérteni akartalak. Éppen a múltkor tévedtem ide az oldalra és olvasgattam, miről is van itt szó.

 

Sajnos amióta ezzel foglalkozom, azóta odafigyelek az pontatlanságokra, mert zavar, hogy sok ember hall sokfélét, de nem is tudja miről van szó. (ezt kérlek ne vedd magadra!!!) úgyhogy inkább megpróbálom helyrerakni a dolgokat, más kérdés, hogy elhiszik-e vagy sem. De azért teszek egy próbát.

 

De ha már itt vagyok, megkérdezem, mert mostanában mindenki ezzel örjít meg: Mi a véleményed a hormonszűrésről háztartási szinten? Én ebbe nem akarok különösebben belemélyülni, úgyhogy inkább kikérdezem mások vélemyényét.

 

Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!