Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2010.09.06 0 0 184
(Mondjuk a hangszigetelesre is igaz, hogy felesleges a falra akkor eroltetni, ha a nyilaszarok nem jol szigetelnek, minimum kulonbozo vastagsagu ketretegu nincs bent. Es a hangszigeteles onallo csaladi hazaknal - kis kivetellel, akik zajos kornyeken elnek - amugy sem egy kozponti kerdes, plane nem a homlokzati hoszigeteleshez kotodik.)
Előzmény: Axióma (183)
Axióma Creative Commons License 2010.09.06 0 0 183
Ne hulyitsd mar szegenyt a lelegzo fallal! A paraateresztesnek semmi szerepe nincs. Szelloztetni KELL, a kozetgyapottol fuggetlenul ugyanannyit.
A mienk pth30nf, es jol erzi magat 12cm EPS alatt. Harmadik tele lesz. Azert csak 12, mert a 2005-os epites miatt sajna csak 2 retegu az ablak, nem volt ertelme a falat tovabb nyomni.
Előzmény: nopánick (182)
nopánick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 182
A grafitos, cirka annyival drágább, mint amennyivel
vékonyabb elég belőle az azonos szigeteléshez.
Az előnye tehát, a kisebb helyigénye...


PTH30 falra ...megfontolandó a kőzetgyapot.
Részben páratechnikai okból, de
...főleg hangszigetelési okból.
(bár jóval drágább)

Ezen a fórumon is akad infó bőven:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9084059


Előzmény: Bushmannn (181)
Bushmannn Creative Commons License 2010.09.05 0 0 181
Sziasztok!
Nekem Pf30-as téglára jönne még elvileg 7cm szigetelés.
Azon gondolkozom, hogy jobb lenne 10cm, az kb. +4-500Ft négyzetméterenként.
Kb. 200nm a falfelület.

Elvileg sima EPS megy a falra, van valakinek jobb ötlete? Ezek a grafitos cuccok mennyivel jobbak, megérik az árukat? Vagy a 30-as tégla meg a 10cm EPS már több mint elég? Megéri egyáltalán?

Köszönöm a válaszokat.
B.
Előzmény: Axióma (166)
Émile Creative Commons License 2010.08.31 0 0 180

  Természetesen jó.

Olyan ez mint amikor egy paplannal betakoródzol.

 Csak  sok - sok évre nem árt a paplant is betakarni.

 Ily eccerű.

Előzmény: MadDekken (179)
MadDekken Creative Commons License 2010.08.30 0 0 179
Köszönöm a válaszodat! Ha jól értem, akkor az is megteszi, ha leterítek mondjuk 10 cm kőzetgyapotot a padláson.
Előzmény: Émile (178)
Émile Creative Commons License 2010.08.29 0 0 178

  Jó értem,  a nagykönyvben az van írva a padlásra  25 - 30 cm hőszigetelést.

 Na de a 12 - 15 cm is több mint a semmi !

 A  harmadosztályú deszkát ilyen szélességben árulják.

 

 

 Amúgy amikor én kezdtem hőszigetelni  - osztrák minták és irodalom alapján  / Warme dammung stb (- esküdtek az 5 cm -es szigetelésre (oldalfalra)  és ezt számítással igazolták is-

 

 

 És hol van már ez a világ ?

 

 Oldalfalra is min. 10 cm javasolnak. Ma !!

 

 Sőt a környezetembem nem is olyan régen "komoly tervezők"  16 cm -es betonfalra 6 cm -es szigetelést raktak (iskola )  számoltak, számoltak és azt hozták ki, hogy jó .

 

 

 A fenét jó  - ezt mondta főnök és kész !

Émile Creative Commons License 2010.08.29 0 0 177

  Buktatója ?

 

 

Semmi nincs !

  csak nem lehet járni rajta  !!!

 

 

 

 De ha van időd jobb megoldás a következő :

 

 A sarat felszeded  - nem hordod le, nem teszed sittre, hanem a padlás egyik felén tárolod.

 Az így fecsúpaszított padlásfelületre  párnafákat teszel - pl.  deszkázatból csinálsz egy méteres sávokat  , a deszka élére állítva, ideiglenesen kitámazstod, majd a kívánt hőszig anyaggal kitöltöd - bármilyen gyapot jó. Ezutén olcsó léccel , széldeszkával lefeded  és a sarat visszadolgozod  - természetesen nedvesen. Sározol, mint az etnikum  !!

 

 És kapsz egy ugyanolyan felületet mint volt  ---

 csak min. 12 -15 -rel vastagabbat.

 Ennyi a hőszigetelés  !!!

 

 

 Semmi fólia az csak árthat  !

Előzmény: MadDekken (175)
isti_ Creative Commons License 2010.08.29 0 0 176
Sziasztok. Nagy gondban vagyok, mert be szeretném építeni a tetőteret, viszont a jelenlegi tetőt nem lenne szerencsés megbontani. Rengeteget olvastam utána, de nem találom a jó megoldást.
Adott rétegrend (nem szeretném leszedni):
1 -cserépfedés (csornai hódfarkú)
2 -tetőléc (keresztlécezés nincs!)
3 -tetőfólia (sárga színű kereszt szövött - tudomásom szerint párazáró)
4 -15cm szarufa
A kérdés a hogyan tovább. Sajnos a tető alatt elég kevés hely van, így próbálok a cm-ekkel spórolni.
Az optimális folytatás lenne:
5 - szarufák közé 10 cm kőzetgyapot (5 cm légrést hagyva fölül)
6 - további 10-15 szigetelés a szarufa alatt
7 - párazáró fólia
8 - gipszkarton
Kérdés: kell a gipszkarton és a fólia közé légrés? ha kell mi a szerepe?

A fenti megoldás sajnos nagyon sok helyet vesz el, így alternatív megoldásban kezdtem el gondolkodni. Egy ilyen ötlet lenne a PUR habos megoldás (Bachl PIR) - mert sokkal jobb hőszigetelő (0,025 a lambda), és ráadásul nem is ázik el. Így talán ki lehetne tölteni jobban a szarufák között
Kérdés: ebben az esetben kitölthetem mind a 15cm-t? Száradáshoz nem kell légrés, viszont nyáron gondolom jó lenne a meleg levegőt kiszellőztetni. Mit gondoltok erről? (A tetö elég meredek, kb 45 hajlászögű)

Felmerült az is, hogy a szarufák között PIR szigetelés lenne (mert arról lefolyik a víz ha véletlenül mégis valahogy bejut), de alatta már kőzetgyapot (mert a PIR ára sokkal magasabb) - ebben az esetben viszont a kőzetgypot van bezárva párazáró rétegek közé. Szóval ha valahogy a víz egyszer bejut nehezen szárad ki - vagy ettől nem kellene ennyire tartanom?

Volt nálunk egy építészmérnök srác, aki azt mondta töltsem ki nyugodtan az szarufák közét kőzetgyapottal, tegyek alá még 5 cm szigetelést, zárjam le párazáró fóliával és kész - mivel nem lesz fönn semmi vizes helyiség csak egy vendégszoba úgysem fog pára képződni. - Ebben én nem nagyon hiszek... Hihetnék neki?

Mit javasoltok hogyan kellene? Vagy tud valaki egy jó mérnököt aki tud ebben segíteni? Esetleg olcsóbb PIR szigetlést vagy akármi hasonlót ami jól szigetel és nem ázik el...

Köszönöm, István
MadDekken Creative Commons License 2010.08.26 0 0 175
Sziasztok!

Hagyományos kocka családi házam van, saras födémmel. Szeretnék födém szigetelést csinálni. Gondoltam leterítek 10cm-es vastagságú kőzetgyapotot a padláson, könnyen megoldható és nem is olyan drága. Van szerintetek ennek valami buktatója? Kell esetleg még valami?
Corporate Creative Commons License 2010.08.23 0 0 174
Ok, kösz mindenkinek, utána olvastam jobban és rá kellett jönnöm, hogy idén ez már nincs is, mi meg ősszel szeretnénk szigeteltetni.

De egyébként tényleg nem is biztos, hogy megéri a macerát.
Axióma Creative Commons License 2010.08.21 0 0 173
Mert senki nem adocsal, ugye? Ha meg nem adocsalsz, akkor megeri.
Előzmény: nopánick (172)
nopánick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 172
Nincs garancia semmire...saját kockázat...a pályázat.

30-50% az esély...

Egyébként amíg ÁFA mentes anyagbeszerzés és
szürke munka van, addig nem látom ..miért jó pályázni?

A totál legális ügymenet és a pályázati költségek okán
végül többe van az egész, mintha nincs "ingyen pénz" hozzá.

Előzmény: Corporate (170)
Axióma Creative Commons License 2010.08.18 0 0 171
Jelenleg nincs ZBR, felteszem arra gondolsz, kb. 2 honapja bezartak, elfogyott a penz jeligevel. Allitolag lesz majd masik, de iden mar nem valoszinu, hogy beindul.
Előzmény: Corporate (170)
Corporate Creative Commons License 2010.08.18 0 0 170
Sziasztok!

Valaki pályázott már a klímabarát otthon programra programra, amit mikedelfino ajánlott, vagy bármilyen ilyen támogatásra?

Még a pályázás menetét értem is, viszont az nem tiszta, hogy kifizetem a 30-60 ezer forintos energetikai tanusítási díjat, de mi garancia van arra ,hogy meg is kapom a támogatást?

Egyálatalán mi a reális esélye annak hogy egy átlagos családi ház utólagos hőszigetelésére benyújtott pályázatomat, mint magánszemélynek, kedvezően bírálják el?
Előzmény: mikedelfino (145)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 169
...és akkor még nem beszéltünk, arról, hogy
a 30-as falon körben... miből kell kevesebb...

alapból cirka 4-5 m3-rel, ami úgy 100 eFt
koszorúból cirka 2*1 m3-rel, ami 40 eFt
födémből 4 m2-rel, ami 60 eFt
habarcsaból is sok jó pár eFt-al

Azaz megmaradt hirtelenjében, úgy 200+ eFt...
Axióma Creative Commons License 2010.06.09 0 0 168
OFF jo is az az ezres swift:) ON
Előzmény: ncc1701 (165)
Axióma Creative Commons License 2010.06.09 0 0 167
Erdekelne, hogy szerinted mennyivel dragabb. Nekem ugye epp szamoltam, kijott 150 nm * 200 Ft az elenyeszo, 3 even beluli megterules.
Előzmény: Dockworker (164)
Axióma Creative Commons License 2010.06.09 0 0 166
1. JELEN gazarak mellett
2. beruhazasi oldalon kb. nullszaldo: tegla darabja +50Ft az 800 Ft, habarcs passz, munkadij fene tudja fugg-e tole, 8 cm EPS az kb. 800 Ft+AFA, de jobb helyeken a vastagabbat jobban akciozzak, mint a vekonyat
3. negyzetmeterenkent 50 kg kulonbseg, hotomegkulonbsegnek nulla...
Egyebkent itt vagyok rossz peldanak. Az ablakaim 1.4-esek, mert 2005-ben a 3 retegu meg nem volt elerheto arban. Azota pth30nf falunkra kerult 12cm hoszigeteles, tobbet egyszeruen nem erdemes, mert az ablak gyenge pont, a fal nem hozna eleget. Ugyanezt a hibat forditva is el lehet kovetni: nagyon jo ablak de gyenge fal. Plusz ha zbr-be pont emiatt nem fer bele akkor az is veszteseg.
En tuti semmi aron nem valasztanam a 38-as teglat, bar oszinte leszek az eves dijkulonbseget nem szamoltam ki, meglepett hogy csak ennyi. Bar persze a "csak" az addig csak, amig nem kell fizetni...
Előzmény: Törölt nick (163)
ncc1701 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 165
Mennyivel kevesebb co2 kerül a levegőbe 50 év alatt? 500T? Mennyibe fog ez kerülni a gyerekemnek?

Kit éerdekel, h mikor térül meg? Gondolom, ha ilyen megtérülős fazon vagy, akkor ezres hasznélt swifted van, mert annál drágábbat nem lehet megtérüléses alapon megvenni...
Előzmény: Dockworker (164)
Dockworker Creative Commons License 2010.06.09 0 0 164
az kb havi 1000 huf ami a zsebedben marad vele. Mennyivel is kerül többe a 30+15? 150m2-re. kb 100k?200k? Mennyi idő alatt térül meg? 
Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 163
... jelen gázárak mellett U=0,01 eltérés
évente/négyzetméterenként 10 Ft gázba kerül.

Jelen esetben az eltérés U=0,074
azaz legalább 70 Ft/m2/év....

Egy szokvány háznak, ha van,
mondjuk150 m2 szigetelt fala, akkor
a két megoldás között évente 10-11 eFt
lesz a fűtés költség különbség .....
Előzmény: Axióma (158)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 162
Minden lényeges szempontból a 30cm +15 cm a jobb megoldás....
Axióma Creative Commons License 2010.06.08 0 0 161
Ja, igy mar ertem... Marmint a haztervek-ben irt arat. Egyet pedig NAGYON nem ertek!
Előzmény: brigi 77 (160)
brigi 77 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 160
38-as 7 cm szigeteléssel.Tuti.
Előzmény: Ferenc340 (156)
fhusimiki Creative Commons License 2010.06.08 0 0 159
Sziasztok!
Valaki szigetelte már a lakását belülről Ytong Multiporral?Mi a tapasztalat,ér valamit?Azért kérdezem,mert társasházban élünk és semmi esély a külső hőszigetelésre.
Axióma Creative Commons License 2010.05.31 0 0 158
Tevedes.
Akkor lenne igazad abbna, hogy a 38-ban picivel tobb anyag (nagyobb hotehetetlenseg) kicsit nagyobb homerseklet-tehetetlenseget is csinal, ha a szigeteltseg merteke (hoveszteseg) azonos. De az altalad felirt falazatok elvi ertekei azonban: pl. pht30nf+15cm eps 0.04 eseten 0.184 W/m²K, mig a pht38nf+7cm eps 0.04 eseten U-érték: 0.258 W/m²K. Azert ez pont masfelszeres hoveszteseg a falakon... a haz egesz eleteben. Jo sokba fog kerulni!
Egyebkent meg a hotehetetlenseget a fodemek, berendezesi targyak adjak igy a teglan levo nem tul nagy tomegkulonbseg a tehetetlensegen se igazan valtoztat.
En tuti hogy a 30+15 kombinaciot valasztanam.
Előzmény: Ferenc340 (156)
lacima79 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 157
Üdv!

Van egy 30 éves házam. A födém fafödém deszkaborítás, farostlemez és azon van 7-8cm szigetelés (nem tom micsoda porlik mint a fene, de tök kemény valami :D sár?). HA nem akarok a padláson kavillálni, akkor lerakhatom erre a párazáró fóliát és rá a 20-30cm kőzetgyapotot? Kőművesem azt mondta, hogy ne szedjem fel mert akkor megváltozik a födém terhelése ami nem lenne túl jó, mert alul már végig meg van csinálva a gipszkartonhoz a függesztő és a profilok.

Köszi előre is.
Ferenc340 Creative Commons License 2010.05.30 0 0 156
sziasztok. félig off amit irok, de segitsetek donteni:

30as n+f falazóblokk 15cm szigeteléssel vagy 38as n+f 7cm szigeteléssel a jobb választás? (azonos termékek esetén)

amatorként a 38as mellett dontenek, a masszivabb falak miatt, nyaron kevesbe melegszik at, telen lassabban hul ki a nagyobb tomeg miatt, stb...

elore is köszönöm.
Axióma Creative Commons License 2010.05.28 0 0 155
Az OK, hogy fent van, de nem voltal benne biztos, hogy paraatereszto-e. Ha valoban szovott, azaz levegot pl. at tudsz rajta fujni (csikok pepitaban), akkor atereszto es nyertel. Ha ugy ertve "kereszt szovott", hogy racsozatosan vannak benne merevitesek, vagyis "ontott" folia, nem osszefonott, akkor persze az adott.
Előzmény: GAtesz (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!