Keresés

Részletes keresés

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.13 0 0 149
asszem az 1Gb-s SD-t nem rég vezették csak be, CF-ből 6Gb-s a legnagyobb, ha minden igaz. Mondjuk azthiszem egyik sem az a kategória, amit meg fogok venni. Az 1Gb-s CF 45+áfa áron van... Erre Fuji S7000-rel azt írják, hogy max. 15 perc felvétel max. felbontásban. Ez még továbbra is nevetséges szinten van, mármint az időt nézve.
Előzmény: Ebadta (148)
Ebadta Creative Commons License 2004.04.13 0 0 148
MeKrisz: fenykepezzel naplementet vagy noi portret szines lampafenyben, akkor biztos 5 pontot kapsz :)

Az SD-CF vitahoz csak annyit, hogy ha valaki videozni is szeretne a geppel, es az S1-gyel meg lehet is, akkor hamar szuksege lesz egy tobb GB-s microdrive-ra. SD-ben van megfizetheto 1GB-s vagy nagyobb kartya?

Előzmény: MeKrisz (147)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.13 0 0 147
természetesen nem!

De másokra egy kicsit igen....

A történet röviden: Azt hittem tudok fényképezni. Hogyan és mit. (ezek nagyon lényegesek - szerintem) és jött a pofára esés! lásd feltöltöttem az els? képemet, és valami 2,7-es átlagot kaptam rá 8 hozzászolás után. Gondoltam hát na bumm, ez az els? képem amit feltöltök 2 hét géphasználat után.

Aztán jött a második kép, ami nagyon közel áll a szívemhez, és kaptam rá egy 3-ast :(((

tehát GYENGE AMAT?R vagyok (pedig igen KOMOLYan veszem a fényképezést!)

Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.10 0 0 146
Koszi szepen!

Az amatort nem sertesnek szantam termeszetesen de ugye nem is sertodtel meg?

Előzmény: MeKrisz (145)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.10 0 0 145
egy link :

http://digicam.index.hu/testimages/userimage2294.jpg

ezt egy "amatör" készítette (én)

Előzmény: Törölt nick (142)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.10 0 0 144
ha végig olvastad volna a fórumot, akkor tudnád (hogy nekem van :))

a www.fotozz.hu-ra tettem fel egy képet, de már készül a "saját" oldalam is.... (csak id? kérdése)

Előzmény: Törölt nick (142)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.10 0 0 143
no én már meg is jártam, itt a közelben van egy bolt, ahol volt is, nagyon jópofa. Kicsit más úgy látni, hogy kézben van, a tesztképek alapján sokkal nagyobbnak gondolná az ember (valahol volt egy kép, ahol kézben tartva mutatják, ott látszik a valódi méret)
Az LCD nekem kicsinek tűnt nagyon, aztán meglepődve néztem, hogy a mostani A70-emnek is pont ekkora LCD-je van. Talán a kihajthatóság és a nagyobb "keret" miatt tűnt kisebbnek.
Ugyan vittem magammal aksit és memkártyát is, de kérdésemre, hogy lehetne-e tesztképet csináni az volt a válasz, hogy csak akkor, ha megveszem. Na most ez így elég röhejes, ha megveszem, minek akarnék tesztképet csinálni? :) A másik jó móka az volt, hogy amikor megkérdeztem, mennyibe is kerül pontosan, a fickó a depo.hu-n kereste ki, hogy náluk mennyibe is kerül :D Végülis egyszerűbb, mint beruházni egy nyilvántartó rendszerre :) Szóval azt hiszem ezt fogom megvenni, viszont nem az itthoni 168 bruttóért, az biztos, goto Bécs
Előzmény: Lord Sage (141)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.10 0 0 142
Sziasztok

Birtokaban van mar valaki ennek a gepnek? Mert nagyon megneznem, hogy milyen a kepminosege. Tesztoldalt direkt nem nezek mert az erdekel, hogy egy "amator" mit tud belole kihozni. Szal ha van valakinek kepe az dobjon lecci egy linket (kep.tar, stb). Koszi

Lord Sage Creative Commons License 2004.04.10 0 0 141
a gépet magát keresem :) Nem tudom hol van konkrét darab belőle, mert az egy dolog, hogy hírdetik és rendelésre hoznak egyet, ha vesz valaki...
Előzmény: MeKrisz (140)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.09 0 0 140
Mármint a magyar használati utasítás?
Előzmény: Lord Sage (137)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.09 0 0 139
Tud valaki mondani Bp-n egy boltot, ahol van S1 és meg is lehet nézni? Szívesen kézbefognám egy esetleges vásárlás előtt...
Canon-is-the-best Creative Commons License 2004.04.08 0 0 138
A gépemet ma eladtam, már ne keressetek ezügyben. Szerintem nagyon jól jártak vele, természetesen én sem vesztettem rajta, mivel új modell. Szerintem ez a típus rövid időn belül vezető lesz a kategóriában, mert teljesen kompakt mégis 10x zoom és stabilizátor van benne, meg egy kvázi teljes értékű videokamera is...
Sok sikert hozzá mindenkinek!

Citb

Előzmény: Canon-is-the-best (131)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.07 0 0 137
most nézem, hogy már fenn van a canon.hu-n is...

úgyhogy hajrá, vegyen valaki egy itthonit :)

Előzmény: MeKrisz (136)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.07 0 0 136
elméletileg létezik, mert a Gelli - comp (pécs) úgy hirdeti, hogy adnak hozzá magyar használatit!
Előzmény: Lord Sage (135)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.07 0 0 135
ha jól tudom, a Canon Hungary kínálatában még nincs benne az S1, így gyanítom magyar leírás se nagyon létezik, vagy tévedek?
Előzmény: Canon-is-the-best (133)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.07 0 0 134
magyar-nyelv? Nekem Is Kellene :))
Canon-is-the-best Creative Commons License 2004.04.06 0 0 133
Sziasztok!

Tudna valaki egy magyar nyelvű leírást kölcsönözni nekem fél nap erejéig? Neadjisten elérhető valahol már elektronikusan? Előre is megköszönöm segítségeteket!
Citb,

LyPapa Creative Commons License 2004.04.06 0 0 132
Szia MeKrisz,

Van egy érzésem - a CA egyik forrása lehet az oldalról besunnyogó fények. Az, hogy a szűkebb rekesz csökkenti a CA-t ill. lila gilisztát az éleken, úgy hiszem nem újdonság. A fényvédő sapkát (ára 3500 - 12 000 Ft körüli) pedig gyakorlatilag mindegyik obihoz ajánlott feltenni. Ezért javasoltam, hogy egyszerű fekete kartonból egy pár centi széles csíkot levágva, és akár csak befőttes gumival az obira rögzítve érdemes lenne egy-két kísérletet tenni. Az obi végétől a kinyúló rész méretét pedig egyszerű, nagy rekeszes felvétellel lehet meghatározni. Tehát akkor OK, ha a képen eltűnik a sarkok besötétedése (pl. égbolton), vagy elviselhető mértékűvé válik.

Üdv:

LyPapa

Előzmény: MeKrisz (122)
Canon-is-the-best Creative Commons License 2004.04.06 0 0 131
Ha valamelyikőtök S1 IS vásárlásban gondolkodik, akkor keressen meg legyen szíves mailben. Az én bontatlan gépem számlával, 1 év garival még mindig eladó és hajlandó vagyok igen olcsón megválni tőle. 135.000 Ft szerintem reális érte, szerintetek?
Üdv,
bwoay Creative Commons License 2004.04.05 0 0 130
Ad,

az index FZ10 tesztjét elolvasva helyesbítenem kell egy korábbi HSZ-em, ugyanis ebben már kifogásolják a gombok elhelyezését (ezzel némileg a gép kezelhetőségét), de hozzátenném, hogy nem a menü kezeléséhez szükséges gombokról van szó.
Ami pedig magát a menüt illeti, itt is megemlítik az egyszerűségét.
Érdekes, hogy az EVF-ről nagyon negatívan nyilatkoznak, pedig szerintem kimondottan jó képet ad, pláne az alacsony felbontás fényében.
Persze gondolom arról van szó, hogy azért ez az FZ10 itteni 200 rugó körüli árához képest már kevés.
Az tény, hogy roppant kis szög alatt látható.

bwoay Creative Commons License 2004.04.05 0 0 129
"A Canon korábbi modellei kivétel nélkül CF-et használtak, és jelenleg szinte az összes felső kategóriás gép is azt használja még."

Ez pontosan így van, én sem állítottam mást.
Viszont az tény, hogy ha a kompakt kategória jelenlegi kínálatát nézed, az SD-s gépek már nagyobb számban vannak jelen. Ez nem az én meglátásom, hanem statisztika. Tehát ha valaki SD-re voksolt anno, akkor most (csupán a számokat nézve) több gép közül választhat -ha meg akarja tartani a régi kártyáit- mint az, aki eddig CF-et használt, és továbbra is azt akar.

Ha belegondolsz, a jelenlegi 10x-es (és nagyobb) zoomátfogású gépek közül egyedül a Canon használt CF-et, az Olympusoknál és a Fujiknál ugye xD van (és CSAK az), a Kodak, Minolta, Panasonic, Rollei mind SD-t kezelnek.
A "sima" kompaktoknál meg szinte már csak a Canon ragaszkodik a CF-hez (nem mintha valami gond lenne ezzel), ultrakompakt gépeknél persze már ők sem.

"A legtisztességesebb ajánlat szerintem az, ha egy gyártó hajlandó kétféle memóriát is támogatni egy gépben, lásd a Fuji Finepix S7000-et."

Erről az a véleményem, hogy nem igazán a hajlandóságon múlik. Ha a gyártó magasabb kategóriába szánja a masináját,
akkor nem szerencsés, ha ragaszkodik a saját formátumú kártyájához. (Szinte csak olyankor "divat" a 2 kártyázás, ha az egyik kártyaformátum a gyártó saját házikedvence.)
Annak idején pl a Sony az f-717-nél ugyan még bevállalta ezt, de az utód 828-nál már nem merték elsütni, hogy csak MS slot legyen egy olyan gépen, amiért 350e. Ft-ot kérnek, és komoly felhasználásra szánnak.
Valahogy ezt érzem az s7000-nél (bár ott már ez részben hagyomány is az s602 miatt).
Amit viszont a felhasználó iránti gesztusnak tartok, az a Canon 1D Mark II CF/SD együttes támogatása. Meg is döbbentem, mert a profi gépek között a CF abszolút egyeduralkodó.

na jól van, megint megszaladt kezem...

Előzmény: adsonnet (125)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.05 0 0 128
Birdie említett nekem egy olyan programot, amivel a Canon gépeket lehet a számítógéphez kötni, mégpedig úgy, hogy egy "pen-drive"nak ismertje be (cserélhet? lemezmeghajtó)...

valaki nem ismeri véletlenül?

Sajnos a Z1 alapból felkínálta ezt a funkciót, a Canon meg nem (vagy nem találtam még meg...)

Peti_04 Creative Commons License 2004.04.05 0 0 127
Köszönöm a véleményedet, azt hiszem az S1
mellett fogok dönteni.

Peti

Előzmény: adsonnet (98)
Lord Sage Creative Commons License 2004.04.05 0 0 126
Nekem SD-s a Palmom, előszőr SD kártyás gépet néztem, de egyrészt olcsóbb volt a CF, másrészt a Canon A70 annyira megtetszett, hogy hanyagoltam a gép és palm közötti átjárhatóságot a gép érdekében
adsonnet Creative Commons License 2004.04.05 0 0 125
A Canon korábbi modellei kivétel nélkül CF-et használtak, és jelenleg szinte az összes felső kategóriás gép is azt használja még.Tehát a CF még mindig az egyik legjobb választás. A legtisztességesebb ajánlat szerintem az, ha egy gyártó hajlandó kétféle memóriát is támogatni egy gépben, lásd a Fuji Finepix S7000-et. Egyébként szerintem új gép vásárlásakor az ember elfogadja, hogy a nagyobb felbontás és az egyre jobb video funkciók miatt a memóriavásárlás elkerülhetetlen, de azért a régi kártyák használhatósága az S7000-ben nyomós érv volt az én esetemben is amikor döntöttem! Tehát végső konklúzióként én azt vonom le, hogy a Canon-nak fontos volt, hogy tovább használhasd a korábbi memóriakártyáidat, ezekből már 2Gb felettieket is támogat! Fuji XD jelenleg pl még csak 512-ig megy!!!
Előzmény: bwoay (123)
Mago Creative Commons License 2004.04.05 0 0 124
Pont ez az.
S1 IS - $500,
Z1 - $400
Z2 - $450

Forintban pedig sokkal nagyobb a különbség.
Szerintem még 5/4-del azaz 25%-kal többet megérne az S1 IS, mint a Z1, de +50-60%-kal több(mert ennyivel több), az már kicsit sok.
Mielőtt még azt mondanátok, hogy a Z1 régebbi modell, a Z2-höz képest is óriási az itthoni árkülönbség. Kb. plusz tizenegynéhány forint lenne a reális.

Előzmény: Lord Sage (106)
bwoay Creative Commons License 2004.04.05 0 0 123
azt nem állítottam, hogy aztán az SD-s választékból az ember majd meg is találja a neki tetsző gépet! Ez Murphy törvény, úgyis olyan fog megtetszeni, ami másmilyen kártyát kezel, mint amid eddig volt.
Viszont az továbbra is tény, hogy az SD ma már inkább jellemző a kompakt piacra, mint a CF.
Az S1 pedig csak azért jött ki CF-fel, hogy neked bekavarhasson a Canon.
Ha már lett volna CF-es és SD-s géped is, akkor találtak volna rá megoldást, hogy MS-sel hozzhassák ki, ez tuti :)
Egyébként meg te voltál olyan finnyás,
hogy nem felelt meg neked a Z1 :)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.05 0 0 122
Kedves LyPapa, hogy is van ez? Valamiféle "napellenz?t" kéne, hogy készítsek?

"Kedves Tulajok !
Érdemes lehet kipróbálni akár egy házilag, pl. fekete kartonból fabrikált fényvédő sapkát - fogadhatunk egy lyukas kétfilléresbe, hogy a CA redukálódik használatával. Másik kétfilléres tipp: érdemes lehet kipróbálni a fókusztáv kb. egyharmada fele közötti állás + F5.6 - F8-as blendével.
Ha megpróbálnátok, és az eredményt megírnátok, sokat segítenétek egy teóriám igazolásában/elvetésében."

és lehetséges, hogy ez segít a sokak által túllihegett CA eltüntetésében?

Érdekes..., engem nem zavar... és nem tudom miért, de nagyon kevés általam készített képen látok CA-t, lehet a magas F értékek miatt? :))

Előzmény: LyPapa (90)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.05 0 0 121
a vakuról csak annyit, hogy már sokat használtam, és meg kell zabolázni igen rendesen! ez annyit jelent, hogy ha egy 6*5 méteres termeben matt sötétben villantok az ellentétes falon lévö virágra ISO 50-nel szabadkézb?l full vaku kisüléssel (+2-es vaku energia) akkor a hisztogrammon igen nagy felület fog villogni az exponálás után, a túl exponálás miatt.

probálgattam szabadtéren is, és a szomszéd téglafala (10x-es optikai zoommal) hasonló beállításokkal már szép képet adott, igaz, az 14 méterre van.....

Előzmény: blue_team (118)
MeKrisz Creative Commons License 2004.04.05 0 0 120
"Amit szvsz érdemes mérlegelni, hogy ... ha valaki SD-t választ, akkor biztos lehet benne, hogy egy elkövetkezendő gépcserénél neki fog a rendelkezésére állni a legszélesebb választék, legalábbis kompakt kategóriában."

Hát igen.... Én is SD-t választotam az els? digi gépemhez, és most S1 IS-t fogok a kezemben, itt is látszik szerintem, hogy nem szabad, hogy az ember csak az SD-s gépeket hiába nézegesse, ha csak CF-esek között találja meg csak azt, amire szüksége van.

Előzmény: bwoay (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!