Keresés

Részletes keresés

covycovy Creative Commons License 2009.09.11 0 0 7121
Ezek levél tetűnek tűnnek. Azonnal permetezd le! Ezeket már észre kellett volna venni korábban.
Előzmény: Amabil (7120)
Amabil Creative Commons License 2009.09.11 0 0 7120

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék tőletek, biztosan okosabbak vagytok mint én.

Ma reggelre virradóra ebben az állapotban találtam a sarkantyúvirágomat a teraszon!

Még csak  3 hónapja próbálok "kertészkedni", eddigi lakásunkban terasz sem volt,

ezzel a fekete bogárral nem tudom mit kezdjek.

Mi ez?

Ha tudtok segíteni előre is nagyon köszönöm!

Amabil

 

antiopa Creative Commons License 2009.09.10 0 0 7119
Tsunami!

Nagyonszépen köszönöm az értékelhető választ!

Tisztelettel!


Antiopa
Előzmény: -Tsunami- (7118)
-Tsunami- Creative Commons License 2009.09.10 0 0 7118
Előzmény: -Tsunami- (7117)
-Tsunami- Creative Commons License 2009.09.10 0 0 7117

 

Előzmény: antiopa (7113)
vincs.eszter Creative Commons License 2009.09.09 0 0 7116
Bocsi, de most látom, hogy a múltkori válaszodra küldött köszönömet az index nem rakta be.

A permetezést megcsináltam azóta és várok. . hátha…

Előzmény: alfi13 (7090)
Flanell Creative Commons License 2009.09.07 0 0 7115
A Pendigan gyomirtó (pendimetalin hatóanyag) leírásában az szerepel, hogy be kell öntözni a talajba kipermetezés után.
Mivel várható volt másnapra az eső, úgy gondoltam, majd be lesz öntözve központilag, magasabb szintű utasításra, nekem más dolgom is volt.
Végül csak 3 nap múlva ért ide.

Kérdésem: ért ez így valamit, vagy a föld tetején károsodott a szer, pl. UV miatt?
alfi13 Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7114
Olvasd el a 7090-es hozzászólást
Előzmény: antiopa (7113)
antiopa Creative Commons License 2009.09.06 0 0 7113
Sziasztok!

Elnézést az Off-ért lehet,hogy nem jó helyen járok kérdésemmel,ha így volna kérlek dobjátok a megfelelő linket!

Köszönöm!

Szóval kertben Thuján,Leylandin alakult ki mostanában egy olyan kórkép,hogy a hajtások közt némelyik ág függőlegesen elszáradva lóg viszonylag nagy menyiségben.

Rovarkártevőt atkát esetleg pajzstetvet nem találtam!

Azt kérdezném tőletek(már ha ebből beazonosítható a betegség)milyen kórokózóval állok szemben és mivel permetezzem le amenyiben ez lehetséges.

Köszönettel!

Antiopa
Morcsi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7112

Szerencsére pont ezt tettem. Miután lezuhanyoztam (mert én is tetőtől-talpig olyan lettem), visszamentem és jól körbeslagoltam mindent. Most már csak figyelni fogom az értintett területet.

 

Köszönöm!

Előzmény: Antisystem (7110)
Antisystem Creative Commons License 2009.09.02 0 0 7111

A törzsoldat az ampullában vagy üvegben értelemszerűen kibirja a felhasználhatósági időig, ha megfelelően van tárolva. Sokszor merül fel, hogy a Topas, vagy a Flumite, vagy akármelyik ampullás cucc meddig bírja, ha a fele az ampullában marad. Miután ezek a szeret kaphatók decis üvegekben is, adott, hogy ha az az ampulla le van zárva (mondjuk leragasztva, bedugva) akkor pont úgy eláll, mint az üveg, nekem is van most nyitott ampullás Score-m:).

Tehát azt kell csinálni, hogy az ember szerez egy kis fecskendőt (mondjuk patikából) és szépen mindig a kézispriccnijéhez való 0,5-1 ml-t higítja csak fel.

 

ÜdV

 

 

 

 

 

Előzmény: krampuszka1 (7109)
Antisystem Creative Commons License 2009.09.02 0 0 7110

Szia! A Gyom-Stop hatóanyaga: Ioxinil, Dikamba és MCPP-P, döntően posztemergens hatásmódú keverék, a levélen, zöld növényi részen át felszívódva perzselő hatást fejt ki.

A baleset pillanatában lehet ellene tenni, fogni kell a slaugot, kannát, és nagyon bő vízzel lemosni a növényről a szert, akkor nem tud felszívódni, és a talajba jutva is erősen felhigul. 6-8 óra után már esélytelen a dolog.

 

ÜdV

Előzmény: Morcsi (7105)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.09.02 0 0 7109

Köszönöm :)

Elsősorban az ismételendő, kontakt atkaölők miatt kérdeztem.

Hogy egy keverés / pláne ha ampullában van a 10 literhez való cucc /, kibirja-é mondjuk a 3-4 naponkénti permetezést, egy keverésből ?

Ha nem kell az embernek annyi egy menetre ?

 

Elgondolkoztatott, hogy a "kimérős ", 1-2 dl-es üveget is felbontjuk a bekeveréshez, mégsem esik tőle kétségbe az ember, bár vízzel nincs ugyebár hígitva.

 

Előzmény: Antisystem (7108)
Antisystem Creative Commons License 2009.09.02 0 0 7108

Szia!

 

Igen, ez többnyire igaz. Persze az, hogy ez most 24 vagy 48 vagy 72 óra vagy több, az függ a konkrét anyagtól, attól, hogy egy hatóanyag vagy keverék, ahol az állás folyamán több szer képes egymásra hatni. Tehát több szer keveréke mindig még kevésbé stabil, mint egy szer oldata. Ha az embert nagyon érdekli, mert mondjuk gazdaságilag jelentős tételről, többezer liter oldatról van szó, akkor nyilván utána lehet irodalmazni, hogy az adott szer mennyire stabil vizes oldatban/szuszpenzióban/emulzióban, vagy meg lehet kérdezni a konkrét gyártót, ők rendelkeznek stabilitási adatokkal.

 

ÜdV

Előzmény: krampuszka1 (7106)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.09.02 0 0 7107

:D

Szóval hogy igen kevésre való továbbá, vagyis nem sokat ér :)

Előzmény: krampuszka1 (7106)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.09.02 0 0 7106

T. Antisys !

Szeretném a véleményedet kérni.

Többször, és több helyen olvastam, hogy a bekevert permetezőszert 24 órán belül ajánlatos felhasználni, mert továbbá semmire sem való.

Vagy inges kevésre.

Ez tényleg igy van, vagy ez egy téves infó ?

 

Üdv.

Krampusz

 

Előzmény: Antisystem (7100)
Morcsi Creative Commons License 2009.09.01 0 0 7105
A Gyom-Stop-nak mi a hatásmechanizmusa? Történt egy kis baleset, szétdurrant a permetezőm és a még benne levő 6-7 liter szer beterített mindent a környékén, beleértve egy fiatal almafát is. Tudok valamit tenni, hogy enyhítsem a bajt?
H3x Creative Commons License 2009.09.01 0 0 7104
Sziasztok!

Van (vagy csak volt?) egy őszibarack fám, most 2 éve ültettem, kertészetből származik. Sajnos a fajtát nem tudom.
A gondom az, hogy ha jól emlékszem júliusban a levelek elkezdtek foltosodni, majd barnulni (a levél likacsosodáshoz hasonló jelek, de nem esik ki a közepe). Ekkor már voltak kis gyümölcsök a fán, ráadásul elég sok (valószínű itt követtem el az egyik hibát, vagyis nem ritkítottam meg). Kapott Dithane-t 2x is, és Actara-t, mert felbukkantak a hangyák és velük együtt a levéltetvek is. Persze előző ősszel és most tavasszal is kapott lemosó permetezést bordói lével.
Szóval a levelek csak foltosodtak tovább és száradtak, de a fa nevelte a kis barackokat. Viszont sokat nem nőttek, csak kb. dió nagyságig és augusztus elejére el is kezdtek fonnyadni és az összes levél elszárad, nagy részük már le is hullt.
A kérdésem az lenne, hogy mi történhetett a fával, mit csináltam rosszul, ill. helyre jön-e még ez a fa? Mit lehetne vele kezdeni?

Az is nagyon jól jönne, ha adnátok tanácsokat, vagy valamilyen menetrendet az őszibarack, körte, cseresznye, sárgabarack, szilva, málna és a szőlő megelőző védelmére és kezelésére a különböző fejlődési szakaszokban.
Valamint érdekelne, hogy hogyan lehet védekezni a darazsak kártevése ellen?

Bio módszerek is érdekelnének, de a sima lemosó permetezés nem jött be. Vagy csak ez a fajta volt túl érzékeny. Most lombhullás után majd megpróbálom Vegesol-lal a lemosást. Vagy ne tegyem?

Az általam eddig használt szerek közül okozhat gondot bármelyiknek a túladagolása, esetleg nem megfelelő időszakban történő használata?

Köszönöm!
szaki_pali Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7103
nem akartam kötözködni csak mondjuk úgy felelevenítettem régi múltban rám ragadt ismereteket

a többiben úgysem merek veled vitába szállni! :)))
Előzmény: Antisystem (7100)
szaki_pali Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7102
előbb voltam itt aztán láttam az amerikai lepkepkabócáról szóló linket. nekem nagyon hasonló a kettő (már a tied meg az)

az hogy repül mint ugrik nézőpont kérdése ui a kabóca tud repülni, de úgy startol mint a bolha!
Előzmény: gagrin (7101)
gagrin Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7101
A 2-es és a 3-as képen látható vattaszerű valami szemre nekem ugyanolyan, továbbá amelyik növényen ez a fehér lerakódás van, ott van moly is.

Amikor a csalánt szedtem le, akkor lehetett jól megfigyelni, hogy a molyok a vattaszerűből jöttek elő. Persze az is lehet, hogy táplálkoztak belőle, sajnos nem igazán értek az ilyesmihez.

Az egyes és hármas, ha hozzáérek akkor inkább odébb repül, mint ugrik.
Előzmény: szaki_pali (7098)
Antisystem Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7100

Valami ilyesmi ahogy írod, különféle poloskák, ezért tettem zárójelbe a mezeit:) De szerencsére a gyérítésük tekintetében tök mindegy, hogy melyik melyik konkrét fajta, ugyanattól döglik az összes.

 

ÜdV

 

Előzmény: szaki_pali (7095)
szaki_pali Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7099
saját magam kiegészítve most láttam egy amcsi lepkekabócás képet és ott a lárvák ilyen gyapjas csomókon vannak. lehet hogy mindezek lárva alakját és az imágót sikerült lencsevégre kapni.
Előzmény: szaki_pali (7098)
szaki_pali Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7098
egyeske meg hármaskára van tippem de csak tipp, ha ugrál ha hozzáérsz akkor szerintem kabóca

ketteske tetű
Előzmény: gagrin (7093)
szaki_pali Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7097
a link meg lemaradt a bánatba!:(((

képek
Előzmény: szaki_pali (7095)
Antisystem Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7096

Nézd, a "moly szerű valamik" természetesen molyok:) - a képeken lászik a petéjük is.

A rajzó molyok ellen az előző hozzászólásomban leírt piretroidokkal tudsz küzdeni, de ezek nem hatnak jól a petékre. A lerakott peték kifejlődését kitinszintézis-gátlókkal lehet meggátolni, mint a Dimilin, Match, Lufox. Ezeket általában a rajzás után 1 héttel optimális alkalmazni, de mivel elég hosszú hatásuak, az se tragédia, ha a rajzásban, az akkor használt rovarirtóval egyidőben...

 

ÜdV

 

 

 

 

Előzmény: gagrin (7093)
szaki_pali Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7095
ha megengeded én inkább bogyómászó poloskára tenném.



a fenti képen látható és nekem inkább arra hajaz

amit mezei poloskának mondasz az a link legalsó jobb oldali képére hasonlít. Azon viszont a toron van egy pötty pontosabban szimmetrikusan kettő csak egy látszik (a képen nincs néven nevezve a lelkem ) szerintem a lucerna poloska látható a pötty miatt. én még úgy tanultam, hogy a mezei meg a lucernapoloska a pöttyben különbözik.

egyebekben egyetértek
Előzmény: Antisystem (7094)
Antisystem Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7094

Szia.

 

Ez itten a (mezei) poloska, ami a ágyszárú növények szivogatásával és így potenciális vírusterjesztéssel tesz némi kárt. Ha nagyon elszaporodott, bármely rovarirtó szerrel gyéríthető. Én mondjuk most a sima Karate-t, Decist, vagy Cyperkilt (Sherpa) javasolnám, mert azoknak aránylag rövid az ÉVI-je.

 

ÜdV

Előzmény: gagrin (7091)
gagrin Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7093
Jelenleg további képek híján az utolsó problémám szalmaszál 6092-es HSZ-hez hasonló problémával találkoztunk.
Vattaszerű valami a növény szárán és levélaljon [csalán, ribizke, málna, ill. most már füge is], ha pedig megbolygatom akkor ~ 1 cm-es moly szerű kis valamik szállnak fel.
Moly 1Moly 2Moly 3

A képek sorrendben ha minden igaz, málna, ribizli, füge
A ribizli esetén már kivágtuk a pedig részt, mert elkezdett elhalni. Bokor továbbra is mintha száradna el, persze lehet, hogy ez a molyoktól független baja.

Segítségeket, tippeket, javaslatokat, előre is köszönöm!

g.
Előzmény: szalmaszál (6092)
gagrin Creative Commons License 2009.08.30 0 0 7092
Következő gondunk, hogy fügefánkat illetve leveleit megtámadta valami, amivel kapcsolatban szintén tanácsotokat szeretném kérni.
Fuge 1Fuge 2

Amin látható nem csak a levél felszínén van jelent, hanem az ághoz túl közel növő füge és az ág közé is befészkelte magát.

Van esetleg javaslat, hogy mi lehet azon túl tenni, hogy az össze érintett fügét és levelet megpróbáljuk leszedni?
Illetve, hogy mégis mi lehet ami ráment a fügére?

Előzmény: gagrin (7091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!