Keresés

Részletes keresés

Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36541

Különben is tök mindegy..

 

   Mert a mért valós hullámhossz eltérésnek a töredékét lehet a hosszkontrakcióból

számítani..

 

Ha összehasonlítod a hosszkontrakciót és a rel.doppler eredményét akkor

     azt látod, hogy a klasszikus doppler számítás eredményét korrigálva a hossz kontrakcióval kapjuk a rel. dopplert..

 

     Úgy, hogy a lambda sorozat duma, nem adja a helyes eredményt így sem..

 

 

Előzmény: Gézoo (36540)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36540

Ne keverd!

 

  K rendszer a K' rendszerhez képest a rövidült..  Így K rendszer hosszai nyúltak K' rendszerben..     Ez a logikai összefüggés..

 

  Te már megint kétszer akartad önmagára konvertálni..  Nem.. 

 

  K rendszer 1 métere  K' rendszerben 5/3 méter..

 

 

 

Előzmény: NevemTeve (36539)
NevemTeve Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36539
Nem.
Ugyanis ezt a logikát mégegyszer megismételve az jön ki, hogy az álló rendszerbe visszaszámolva a hossz 1 * 5/3 * 5/3 méter, azaz 1m = 25/9m. (Vagy 1*3/5*3/5, most nem értem pontosan, hogy hosszabbodást vagy rövidülést számolsz-e.)
Előzmény: Gézoo (36537)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36538

Nincs is excelem!

 

  Hogy adtál volna munkafüzetet??

 

  Inkább másold már le azt amit NT-nek írtam.. 

 

    Mert már rólad is tudjuk hogy egy ilyen egyszerű transzformálást sem tudsz elvégezni..  Csak hazudozni tudsz.. Számolni azt nem.

Előzmény: Gézoo (36536)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36537

NEM TUDOD kiszámítani..

 

  Értem!  Na figyelj! 

 

   K rendszerben az origó és a 1 m pont között van 1 méter!

 

  K' ben a 0,8c sebességgel  mozgó K rendszer hosszai 3/5 részükre zsugorodtak:

 

  l=l0/gamma    Így K' rendzsreben az ami a K rendszerben 1 méter azaz

 

   lambda'= 1*5/3= 5/3 méter...  Ilyen egyszerű ebben az esetben a Lorentz..

 

   Ugye nem hitted volna..?

Előzmény: NevemTeve (36534)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36536
Milyen excel?? Ne hazudj!
Előzmény: pint (36533)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36535

Gondoltam hogy ezt fogo mondani.

 

  Oké, példa:    Mindegy hogy áll-e ha saját rendszeredben minden áll?

 

  Te mondod: IGEN!    Én mondom azt fogod állítani, hogy: NEM!

 

   Mert ugye semmi bajod nem lehet egy álló szobában üldögélve???

   Mert a rendszered mozoghat ugyan de hozzád képest áll..

 

   Amint bezárnak egy olyan szobába, ami szabadon esik pl 2000 méter magasról.

   Mert annak ellenére, hogy a szobában minden áll, véged ha ragaszkodsz ehhez a   butasághoz és nem ugrassz ki ejtőernyővel.

    Szerintem kiugranál..   Te kiugrassz vagy meghallsz??   Válassz!

 

 

  Azt a butaságot szajkózza a Pint is, hogy "a fény a saját rendszerben.."

 

   Mikor jegyzitek már meg?  A lámpa az áll a saját rendszerben..

 

  A fény kilép a lámpából és

 

     csak a koordináta rendszerben,  de attól függetlenül, és annak mozgó vagy álló voltától is függetlenül   c sebességgel mozog!

      Nagy ívben tesz arra, hogy a lámpa rendszerével mi történik utólag.. 

  Így kétszeresen ostobaság a lámpa-fény állóságra hivatkozás..

  Így aztán továbbra már nem szimpla butaság a gömbhit, hanem egyszerűen

megmagyarázhatatlan szellemi vakság..

 

 

Ez nagyon ügyesen példázod: 

"

Igy aztán a saját rendszerében bármely fényforrás akárhány általa kibocsátott villanásnak is a középpontjában marad. Igy a villanások bizony koncentrikusak lesznek mert nem is lehetnek másmilyenek.

"

 

   Miért nem azt írtad, hogy: "Tök mindegy, hogy mik a tények, Te hírdeted tovább is a feltételezésed tévedését!"

 

  Oké.. Akkor megértem és nem próbállak meggyőzni a tévedésedről..

 

Aztán fokozod:

 

  "Nem kell teljes köröket (gömböket) ténylegesen látni (sőt létezniük se kell teljességükben) ahhoz hogy a koncentrikusságukat ki lehessen mondani."

 

  Az persze, hogy az első villanás egyetlen fotonja se jut be a második utcába, már Téged nem zavar..

                                Igaz, így is bármit ki lehet mondani..

 

 

  Nos utolsó sorod olvasbva.. Nekem is be kell érnem ezzel.. 

 

   Köszönöm a beszélgetést.

 

Előzmény: nagyon_laikus (36529)
NevemTeve Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36534
Te az egyszerű számításokat nem akarod megcsinálni, a bonyolultakat meg rosszul csinálod, szerinted mit tudok én ezen segíteni?
Előzmény: Gézoo (36532)
pint Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36533
nem adtam eszközt? hogy nem sül le a pofádról a bőr?? hát az excel munkafüzetem, az mi a franc volt??
Előzmény: Gézoo (36531)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36532

Kiszámoltam   λ'=5/3 m    nálad?

 

  Mert nálam már tegnap is ennyi volt..  De segítségűl a fényóra háromszögét is használhatod..  Előbb adtam meg az adatokat hozzá..

Előzmény: NevemTeve (36530)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36531

Mellébeszélsz és hazudsz..

 

  Nem számoltad ki. TÉNY

 

  Nem adtál eszközt. TÉNY

 

  Mennyi a lambda'=?????

Előzmény: pint (36528)
NevemTeve Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36530
Szerintem először neked kellene kiszámolnod valamit Lorentz-transzormációval... bármit... mondjuk azt a bizonyos kő-papír-olló-űrhajó problémát...
Előzmény: Gézoo (36525)
nagyon_laikus Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36529

Nem arra hivatkoztam hogy "álló lámpa nem mozdulhat" hanem arra hogy "saját rendszerében bármely lámpa áll."

 

Tökmindegy hogy IR lehet-e álló más IR-ekhez képest. Persze megfelelő választással lehet is de ez mindegy mert kötelezően áll bármi a saját rendszerében (abban a rendszerben amit éppen őhozzá rögzitünk). Az teljesen érdektelen mellékkörülmény hogy ha ugyanazt a dolgot más rendszerekben irjuk le akkor az hol igy mozog hol ugy. A saját rendszerében áll mint a cövek.

 

Igy aztán a saját rendszerében bármely fényforrás akárhány általa kibocsátott villanásnak is a középpontjában marad. Igy a villanások bizony koncentrikusak lesznek mert nem is lehetnek másmilyenek.

 

Hogy közben az autó a házak rendszerében x irányba mozgott v sebességgel? Na és? Az autó rendszerében ez csak annyit jelent hogy a házak szépen katonásan elhuztak -x irányba -v sebességgel az autó pedig végig maradt ugyanott: saját rendszerének origójában. Ami egyben a villanások keltette gömbök egyetlen közös középpontja is és persze minden gömbben külön fotonok vannak. Egyetlen gömb fotonjai se mászkálnak át más gömbökbe.

 

Nem kell teljes köröket (gömböket) ténylegesen látni (sőt létezniük se kell teljességükben) ahhoz hogy a koncentrikusságukat ki lehessen mondani.

 

Az utjukba szaladó házak változatos módon elnyelnek persze bizonyos részeket az egyes villanások gömbjeiből. De ettöl még a megmaradó fényfrontok az autó rendszerében ugyanugy koncentrikusan táguló gömböket határoznak meg. Függetlenül attól hogy éppen melyik gömbnek melyik része létezik még (mert nem nyelődött el). És függetlenül attól is hogy a még létező részek melyikét látja vagy nem látja ténylegesen az autós (mert közben változatosan odamászkálnak a házak és jól eltakarják). Ha közben mondjuk az autó bemegy egy alagutba akkor egyetlen korábbi villanást sőt még a házakat se fogja látni de ez nem változtat semmit azon hogy a villanások koncentrikusak maradnak.

 

Mindezek miatt nem értek egyet.

 

Nem feltételezés és nem téves hanem egyedül lehetséges tény és igaz.

 

De mondom hogy jól elvagyok azzal hogy szerinted nem. Nem értünk egyet és kész.

Előzmény: Gézoo (36519)
pint Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36528
átlászóan hazudozol. miért nem ismered be, hogy nem tudod transzformálni a pontokat, még akkor se, ha adtam hozzá eszközt?
Előzmény: Gézoo (36526)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36527

 

  Na, jó.. Használhatod a fényóra derékszögű háromszögét is..

 

  befogók: a=4/5  b=1 

 

   c=?  (a lambda)

 

 

Előzmény: NevemTeve (36523)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36526

Ne csalj!

 

  Az eredményemreől azt állítottad, hogy rossz, de

 

  a helyes eredméynt már sokadik kérdésemre sem adtad meg!

 

  Vagy megadod, vagy elismered, hogy tévedtél a megadott eredményem helyes!

 

 

Előzmény: pint (36524)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36525

Szia!

 

  Ez nem fer.. ne csalj!  Ne a rel.doppler képletet használd! Az a balekoknak van!

 

Te ki tudod számolni a kontrakcióval is!  Nosza! Rajta!

Előzmény: NevemTeve (36523)
pint Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36524
le lehet lazulni. én már kiszámoltam legalább hat dolgot, te még egyet sem, amit én kértem.

az első esetben, amikor adtam feladatot neked, tökörésztél vele, majd NevemTeve megoldotta helyetted

a második esetben kerek perec közölted, hogy több (!) feladatot nem oldasz meg

a további feladatokat meg se hallottad.

nem dolgozom helyetted, csináld meg.

segítek:

legyenek a következő pontok, minden (x,t)

(0,0), (1,1)
(1,0), (2,1)
(2,0), (3,1)

ez három pár, páronként egy hullámfront mozgásegyenletét határozza meg

hat pontot kell transzformálni, c=1, v=4/5

kérem az eredményt, aztán majd mondom, hogy mi a további menet
Előzmény: Gézoo (36522)
NevemTeve Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36523
Ha szabad nekem is szavaznom,

akkor

λ' = λ * sqrt ((c+v)/(c-v))

feltéve, hogy a specrelről szerint számolunk, és fényről van szó.
Előzmény: Gézoo (36522)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36522

Kevesebb szöveget kérnék és egyetlen lambdát!

 

     λ'= ....... Pint szerinti eredmény helye !

Előzmény: pint (36521)
pint Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36521
igen, ha csak x irány van, akkor az 1 dimenzió

téridő diagramja két dimenziós (x,t)

ebben működik a LoTr. ha még ezt sem érted, akkor nagy bajban vagy. tessék olvasgatni a téridő diagramról.
Előzmény: Gézoo (36516)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36520

Szia!

     Igen látom.. köszönöm!

 

  A tegnapi ezen eredményre már azt állította Pint és NevemTeve, hogy helytelen..

 

  Most megvárom a "mestereket"..  azután folytatjuk..

Előzmény: egy mutáns (36508)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36519

Szia!

 

          Nos, mi az álló??  Mert IR a definíció szerint nem lehet az! 

Így arra nem hivatkozhatsz, hogy álló lámpa nem mozdulhat ki.. 

        Miután nem lehet álló, így nem állhat a fénygömbben sem..

 

 

  A másik a mászkálós fotonok.. Nem értetted.. 

 

       Azok a fotonok amik az első utcába már beléptek.. nem tudnak a második utcába belépni.. Ott vanna a házak.. 

   Így amikor az autón lévő cső aljában üldögélő megfigyelő azt látja, hogy az első villanás távolodik tőle,

  ezt csak addig láthatja, amíg el nem halad az első házsor..  mert onnantól  a házak

eltakarják előle a fotonokat..

 

    Ha villant a második utcánál.. akkor amire a harmadik utcához ér.. ugyanaz lesz a helyzet..

    A két utca közötti házak eltakarják a második utcánál kilépett fotonokat.. ezért nem látja sem az első sem a második villanás fényét távolodni..

 

   Erre mondtam, hogy

 

 ahhoz, hogy a második utcánál is láthassa az első utcába bement fotonokat,

 a fotonoknak vissza kellene másznia és megkerülnie a házsort.. ami lehetetlen..

 

 

     Nos, feltételezés a koncentrikus kör?  Igen! Téves feltételezés.

 

  Egyetértesz?

 

Előzmény: nagyon_laikus (36512)
NevemTeve Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36518
Lorentz-transzformációval bármiből lehet bármibe, próbáld ki!
A c=1, v=4/5 esetre kiszámítva a képlet:

t' = 5/3t - 4/3x
x' = 5/3x - 4/3t
Előzmény: Törölt nick (36515)
egy mutáns Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36517

Nézd meg 36508-at. Hátha abból kiderül.

1m

Előzmény: Gézoo (36516)
Gézoo Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36516

Szia!

      Túl átlátszó..  a csúsztatásod..

 

  x=nλ+ct  függvény Te nálad is!!!!  1D-s

 

  erre idejössz x,y koordinátákkal...  λ' értéke helyett.. De állítod, hogy

rossz az f=3e8 Hz 1 db hullámának hossza λ' =5/3  méteres hossza..

 

   Oké, legyen rossz..

 

    De akkor mennyi a jó?  És maradj 1D-s koordináta rendszerben!

Előzmény: pint (36509)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36515
Ez érdekes: egyirányú transzformáció, az álló rendszerből a mozgóba lehet, de fordítva nem????? Ezt te elhiszed?
Előzmény: pint (36513)
NevemTeve Creative Commons License 2007.05.15 0 0 36514
Nevezetesen

xe'(t')=0
xv'(t')=5
Előzmény: pint (36513)
pint Creative Commons License 2007.05.14 0 0 36513
eszembe jutott egy szemléletes ellenpélda.

legyen egy rúd, ami mozog, a végeit az alábbi mozgásegyenletek jellemzik:

xe = 0 + 4/5t
xv = 3 + 4/5t

ebből L = 3

térjünk át a v=4/5 sebességű megfigyelő szemszögébe.

szemfüles olvasó észreveszi, hogy a rúd pont 4/5 sebességgel halad, tehát olyan rendszerbe tértünk át, amiben a rúd áll. nyilván a rúdhoz képest mozgó rendszerből nézve a rúd rövidebb, tehát a 3 a rövidült, mozgó hossz, míg a transzformált rendszerbeli hossz a nyugalmi hossz, ami ennél csak hosszabb lehet.

akkor ez mi? hosszdilatáció?

nem, csak amint mondtuk, a hosszkontrakció egy egyszerüsített eset, a mi rendszerünkben álló tárgyak méretét tudjuk vele egy mozgó rendszerbe átszámítani. a mi rendszerünkben mozgó tárgyakra nem jó.
Előzmény: pint (36511)
nagyon_laikus Creative Commons License 2007.05.14 0 0 36512

Kösz a választ. Végülis bizonyos szempontból megfelelt. Három dolog derült ki belőle számomra.

 

1. Ugyanugy nem tudok semmit érthetően (a lényeget érintő nagy jelentéstorzulás nélkül) elmagyarázni neked ahogy te sem tudsz semmit elmagyarázni nekem. Van ez igy és nagyon kellemetlen ha beszélgetni akarunk mert egyikünk nem érti amit a másik mond és megforditva. Erre (akár szereted ezt akár nem) nem tudok mást mondani mint hogy meg kell vizsgálni melyikünk magyarázatát értik mások. Ha mások a te magyarázatodat értik akkor velem van baj. Ha mások az én magyarázatomat értik akkor veled van baj. Ha egyikünket se értik akkor meg mindkettőnkkel. Eddig ugy látom hogy téged mások se értenek. Hogy engem mások értenek-e azt nem tudom.

 

2. Továbbra is fölöslegesen elbonyolitasz mindent és a nagy bonyolitásban időnként értelmetlen hibákat is ejtesz. Semmi szükség például lámpába visszamászkálós fotonokra -- van abban a lámpában elég sok foton bezárva hogy minden egyes külön felvillanásra vadonatuj fotonok jussanak :) Egyidejüség abszolute fölösleges hiszen időben különálló villanásokról beszélünk. Másik rendszerben tükröződés (vagy bármilyen tükröződés) fölösleges. Nem kell semmiféle rendszerbeli érzékelést egyeztetni ahhoz hogy arról lehessen beszélni hogy mit lát az autóban ülő megfigyelő. Ilyenek.

 

3. Legfontosabb. Amikor te azt irod hogy csak egy feltételezés lenne az autó rendszerében az hogy az autós koncentrikus fénygömböket lát ha villogtat és pont ezt kéne kideriteni hogy láthat-e ilyet akkor ezzel azt mondod hogy álló fényforrás szerinted valahogy ki tud mozdulni a saját maga keltette fénygömb középpontjából.

 

Én ezzel nem tudok mit kezdeni mert szerintem ez nyilvánvaló elvi és gyakorlati képtelenség. Nem tud. Mindegy hogy közben merre szaladgálnak körülötte más rendszerek dolgai. Ezzel eljutottunk a megegyezés teljes hiányával az értelmes vita végére. Te érezd jól magadat a magad hitével én meg majdcsak megpróbálok valahogy együttélni az enyémmel és eljutni a Balatonra a jobb oldalon :)

Előzmény: Gézoo (36506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!